You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #818734 Wysłany: 03 Lut 2017, 14:13; 
 Temat postu: Dziwny objaw przy braku LPG
Offline
Klubowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Działdowo
Rejestracja: 19 Mar 2013,
Posty: 151
Pomógł: 2
No 1 raz Włoszka miała kaprys na trasie.
Wszystko ładnie pięknie, silnik się rozgrzał przełączył się na LPG., jadę sobie tak z 5 km.
Miałem w zbiorniku już mało LPG, rezerwa się paliła i w pewnym momencie punciak się zadusił (wyskoczył check engine i świci)
Instalacja przełączyła z LPG na benzynę. Zdążyłem zjechać na pobocze i zgasiłem auto. Po ponownej próbie odpalenia nie było oznak pracy pompki paliwa. jak przekręcałem kluczyk zawsze słychać jak pompka zaciąga paliwo a teraz nic nie było słychać.
Myślę sobie... może bezpiecznik się spalił. Pompka by się spaliła małe szanse bo zawsze w aucie miałem min 1/2 baku paliwa.
Więc maska w górę i grzebie w bezpiecznikach, każdy ok. Poruszałem klemą od aku i Puntek zapalił bez problemu, ale check engine dalej się świecił. Auto odpala już normalnie bez problemów. Po zatankowaniu gazu do pełna zgasł też check engine i nie zapala się już ponownie. Wszystko ustało. Ja nie wiem już co za jaja z tym autem. Możliwe żeby to się działo od słabego styku masy z aku?
Miał może ktoś z was taki przypadek? :shock:

Dla ścisłości zawsze mam w baku 1/2 zbiornika paliwa, by pompka miała co pompować i się nie spaliła.
Tym bardziej w zimie. Instalacja LPG od lipca, nowa STAG Go fast 200.
Nigdy nie miałem żadnych najmniejszych problemów z autem ni na benzynie ani na LPG.
Auto jest garażowane w nieogrzewanym garażu, możliwe, że przekaźnik od LPG czy coś przymarzło?
Muszę wykasować jakieś błędy jak wywaliło mi check?
Ktoś coś podpowie?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #819156 Wysłany: 11 Lut 2017, 08:09; 
 Temat postu: Re: Dziwny objaw przy braku LPG
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Darek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 11 Lut 2017,
Posty: 8
Pomógł: 2
Wygląda, że był jakiś problem z instalacją elektryczną przy gazie.
Brak gdzieś kontaktu albo masy. Wszelkie styki śniedzieją i wtedy jest problem z przewodzeniem prądu.
Ewentualnie może potrzebny lpg serwis problemy z wtryskami http://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valtek-czerwone-cz-2/
A to że zapalił się check engine sugeruje, że mieszanka paliwowa zrobiął sie bardzo uboga w pewnym momencie. Sterownik benzynowy wykrył coś jest złego z dawką paliwa i zasygnalizował błąd.
Dobrze by było podłączyćsię pod skaner diagnostyczny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #819208 Wysłany: 12 Lut 2017, 11:39; 
 Temat postu: Re: Dziwny objaw przy braku LPG
Offline
Klubowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Działdowo
Rejestracja: 19 Mar 2013,
Posty: 151
Pomógł: 2
Od tamtego dnia auto stało w garażu nie używane. Dziś połączyłem akumulator pod prostownik bo trochę się rozładował już. Napięcie nowego aku po zmierzeniu wynosiło 11.6 V.
Niedawno byłem go odłączyć akumulator prawie już naładowany juro jeszcze podłączę go na 2-3h.

Zauważyłem, że znów po przekręceniu kluczyka nie słychać pompki i auto nie odpala. ;/
Przy którymś razie pompka zadziałała na moment i auto się zakrztusiło, prawie odpalił.
Od instalacji LPG to raczej nie jest...
Więc stawiam albo przekaźnik pompy paliwa coś niedomaga, słaba masa gdzieś, bezpiecznik nie łączy w gnieździe lub przewód
(jak dobrze pamiętam czarny chyba był pod kolumną kierowniczą, pod tym plastikiem) od pompki paliwa lutowałem go przy wyciąganiu alarmu. Może tam coś nie łączy.
Jutro będę z tym walczył, bo na wtorek popołudnie auto mi potrzebne.
Takie pytanie mam gdzie szukać przekaźnika pompy paliwa i bezpiecznika?
Bezpiecznik pompy paliwa jest tylko komorze silnika w tym pudełku czarnym?

[ Dodano: 12 Lut 2017, 10:39 ]

Podłączałem akumulator pod prostownik.
Pomyślałem, że przejrzę od razu bezpieczniki i wyczyszczę klemy jeszcze raz i dobrze je poskręcam.
Winne okazało się gniazdo bezpiecznika pompy paliwa F22, luźno osadzony, wypalone gniazdo, podgiąłem nóżki bezpiecznika i wcisnąłem go, teraz siedzi ciasno. Auto odpaliło, tylko znów świeci mi check engine. ;/

Możliwe, że od ujemnych temperatur i dość długiego stania w garażu,
po odpaleniu auto na zimnym silniku ma ubogą mieszankę i check się świeci?
A może mam walnięty termostat i ssanie nie działa jak powinno?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #819240 Wysłany: 12 Lut 2017, 14:12; 
 Temat postu: Re: Dziwny objaw przy braku LPG
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
termostat nie mu tu nic do "gadania", to tylko cos w rodzaju zaworu który w zależności od temperatury chłodziwa otwiera lub zamyka duży obwód chłodniczy, przy niesprawnym silnik będzie się albo przegrzewał albo będzie niedogrzany, nic więcej, jeżeli świeci się check to trzeba odczytać błędy, bez tego to jak wróżenie z fusów

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #821485 Wysłany: 01 Kwi 2017, 20:51; 
 Temat postu: Re: Dziwny objaw przy braku LPG
Offline
Klubowicz

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Działdowo
Rejestracja: 19 Mar 2013,
Posty: 151
Pomógł: 2
Dziś wymieniałem bezpiecznik od dmuchawy i znów poruszył się bezpiecznik od pompy paliwa. Zaraz wywaliło check.
Sprawa wygląda tak... Check engine pali się gdy styk bezpiecznika w gnieździe nie jest dostatecznie dobry.
Poprawiłem bezpiecznik i check momentalnie zgasł.
Pytanie następujące, jako, że mam do wymiany skrzynkę bezpieczników w komorze silnika, bo są wypalone gniazda w skrzynce.
Ma ktoś może schemat, jak rozbebeszyć ten plastik i dobrać się do styków,
w tym szarym plastiku skrzynki bezpieczników (Punto 1.2 V8 60 KM)?
I następne pytania da się to w ogóle rozłożyć na części pierwsze czy mam szukać na szrocie nowej płytki z niewypalonymi stykami?
Komp też się tam znajduje, w tym plastiku,czy gdzieś indziej?
Chodzi o tą płytkę plastikową w którą wpina się bezpieczniki, przekaźniki i wtyczki.
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO