You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #821784 Wysłany: 09 Kwi 2017, 13:54; 
 Temat postu: Punto 2 ELX problem z automatyczną skrzynią biegów CVT
Offline
Forumowicz

Imię: Wojciech
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Kwi 2017,
Posty: 1
Dzień dobry.Przeszukałem podobne tematy na tym forum ale nie znalazłem niczego co mogło by mi pomóc.
Samochód mam już 5 lat i do tej pory jedynym problemem była złe umiejscowienie masy w prawej tylnej lampie ale z tym po ciężkich bojach udało mi się uporać.Teraz problem jest dużo poważniejszy i co najdziwniejsze pojawił się w momencie gdy na dworze zrobiło się ciepło.Otóż samochód po odpaleniu silnika i wciśnięciu pedału gazu nie jedzie do przodu.Już w trakcie zimy były drobne problemy bo w trakcie ruszania rano samochód potrafił delikatnie szarpnąć, ale jeździł normalnie.Zaraz po włączeniu silnika słychać też było odgłos bulgotania albo jak kto woli przelewania się jakiegoś płyny.Sądziłem że pewnie problemem jest tu o olej w skrzyni albo filtr i po wymianie wszystko wróci do normy.Najciekawsze jest to że jak już samochód ruszył to po kolejnym wyłączeniu silnika i odpaleniu go na nowa lub przy stawaniu na światłach samochód rusza po delikatnym dotknięciu pedału gazu.
Najdziwniejsze jest to że samochód ruszał dopiero gdy obroty doszły do 4tyś i problem pojawiał się znów rano po całej nocy stania.
Wymiana oleju i filtra niestety nie pomogła,a mechanik w serwisie fiata mówi że według niego wina leży po stronie paska stalowego który mógł się po prostu naciągnąć i jest luźny.Mechanik zaproponował mi przekładkę na manualną skrzynię biegów,bo już się tym zajmował,o powiedział że szkoda by było złomować auto które jest w takim dobrym stanie.
Jeśli ma ktoś jakiś pomysł lub teorię na mój problem będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #821832 Wysłany: 10 Kwi 2017, 15:06; 
 Temat postu: Re: Punto 2 ELX problem z automatyczną skrzynią biegów CVT
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Shagy80, możesz mieć problem ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Mój zaczyna już też powoli poszarpywać przy mocnym przyspieszaniu, natomiast naprawa jest już nie opłacalna - byłem w ASO i powiedzieli że nie ruszą tej skrzyni bo nie mają szkoleń.

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO