You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #822784 Wysłany: 02 Maj 2017, 19:11; 
 Temat postu: Zamek centralny - tyle prawe drzwi - otwiera, ale nie zamyka
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Maj 2017,
Posty: 2
Witam Szanownych!

Jako, że jest to mój pierwszy post - kłaniam się nisko miłośnikom Punta :)
Zabrałem się do drobnych remontów Kropka i mam kłopot z zamkiem, proszę o porady.

Do naprawy mam zamek centralny. Co nie działa:

1. Zamek drzwi kierowcy głośno mieli - pewnie siłownik do wymiany, mam siłownik, wymiana za moment.
2. Zamek tylnych prawych drzwi - otwiera, ale już nie zamyka (zamyka rzadko), przeważnie zostaje już otwarty.

Co wykonałem.
Wymieniłem siłownik tylnych prawych drzwi (mordęga) - udało się. Okazało się, że po rozebraniu starego siłownika był ułamany jeden z ograniczników. Ucieszyłem się, że namierzyłem sprawcę. Po zamontowaniu nowego siłownika niestety zamek działa tak samo. Nasmarowałem go, więc nie powinno być kłopotu z samym zamkiem.

Moje podejrzenia:
- usterka sprawia wrażenie, jakby za małe napięcie było podawane na ten siłownik; jest oddalony najbardziej od MASTERA i centralki, więc wydaje mi się to prawdopodobne
- nie wymieniłem jeszcze siłownika MASTER - czy jest możliwe, że to on jest jednak winowajcą i zaburza podanie napięcia na tamte drzwi?
- mam jeszcze podejrzenia (przed chwilą poczytałem), że winne mogą być połamane przewody w przelotce w drzwiach

Proszę o wsparcie merytoryczne - czy coś pominąłem? Co najlepiej zrobić w tej sytuacji?

Zamieszczam poniżej film z działaniem zamka po zamontowaniu nowego siłownika:
https://www.dropbox.com/s/sha8vo7q87ppwox/2017-05-01%2009.38.46.mp4?dl=0

[ Dodano: 02 Maj 2017, 19:11 ]

Szanowni,

miłośnicy Punto na majówce, a ja grzebię w drzwiach kropka :)

Wymieniłem oba siłowniki - w drzwiach tylnych prawych oraz w drzwiach kierowcy.

Jest poprawa - od kierowcy w ogóle zaczęło działać. Do siłownika dostała się woda przez (uwaga) skorodowaną śrubę skręcającą plastikową obudowę siłownika. Dalej poszło na metalową zębatkę na silniku siłownika i mechanizm się rozleciał.

Tyle prawe drzwi zaczęły działać lepiej - tj. w końcu się zamykają i otwierają, ale czasami po staremu się przytną. Wg mnie to coś nadal z elektryką.
Sprawdziłem wiązkę kabli w słupku i przy progu aż po podnóżek pasażera z przodu - wiązka jest w bardzo dobrym stanie.

Czy jest możliwe, że jest coś nie tak z samą centralką? Jakieś spięcie/zwarcie powodujące spadek napięcia przekazywanego do tylnych prawych drzwi?

To stara, chyba popularna centralka zamka oraz alarmu STER AS-1.

_________________
Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO