You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #822858 Wysłany: 03 Maj 2017, 11:11; 
 Temat postu: Grande Punto 1.4 16V 95KM 2007, 6 bieg - Środa Wielkopolska
Offline
Puntomaniak

Imię: Radek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2015,
Posty: 53
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-gran ... xtor=SEC-8

Auto na zdjęciach bajka ! Przez telefon bajka - ori lakier 100%, wszystko działa, wersja 6 biegowa Startjet.
Miałem do gościa około 210 km z Łodzi, skusiłem się bo brzmiało i wyglądało obiecująco, a szukam tej wersji ew T-Jet'a, a więc:

NAJWIĘKSZY MINUS:

- mega porysowana deska rozdzielcza, na zdjęciu widać małą rysę z profilu pasażera z przodu (między zdjęciem kierownicy, a panelu podnoszenia szyb) natomiast na realu dosłownie porysowana jakby coś było ściągane, albo uprawiano tam dziki seks i panna porysowała paznokciami - naprawdę kuło w oczy i to był główny powód, ze go nie wziąłem.

Z MINUSÓW:

- porysowany do podkładu lakier na drzwiach lewy tył i okolice otwierania + próg gdzie jest zamek od wewnętrznej strony,
- obtarcie na tylnym nadkolu
- nie działa otwieranie drzwi od zewnątrz + otwieranie korbotronika - lakier ori, śruby nie były ruszone mimo to,
- prawy tył drzwi - trzeba klamkę na pewien sposób unieść by zaskoczyło,
- lakier większy niż na całym aucie jedynie na prawym przednim błotniku, mimo to nie znalazłem ruszonych śrub, prawdopodobnie malowany bez zdejmowania,
- ukruszona lampa prawy tył od dołu - lakier w obrębie ori, może była zdejmowana, widać na zdjęciu ogłoszenia jak się przyjrzymy,
- tarcze przód troszkę już mają starcia, niedługo do wymienienia,
- rozrząd o ile dobrze pamiętam i się rozczytałem wymieniony był przy ok 79kkm, więc wymiana zaraz po zakupie,
- od co do klapy bagażnika - nie odskakiwała kontrolka zamknięcia bagażnika, a dwa od wewnętrznej strony rantu na samym dole (za co łapiemy otwierając) ZACZYNA RDZEWIEĆ - więc szybka zaprawka albo dojezdzić i wymienić klapę,
- ruszone śruby lewych i prawych drzwi przodu do odkręcania - lakier pokazywał ori wartości,
- mało rozmowny i komunikatywny sprzedający, ba nawet nie dał poprowadzić auta.
- na stacji diagnostycznej jest znany, i coś tam wymiana słów z właścicielem była mniej więcej 'Zrobione w końcu czy jeszcze poprawiamy jakieś mniejsze mankamenty' ?
- trzeba by leciutko pomyśleć o konserwacji podwozia - wychodzą małe rdzawki w miejscach gdzie do podwozia są dospawane inne metalowe elementy by coś jak błotnik przykręcić, tłumik itp, jeśli chcemy się bezinwazyjnie od strony blacharskiej tego podwozia cieszyć autem.
- leciutka nieszczelność na tłumiku między łączeniem z końcowym wydechem - pastą do tłumików uszczelnić najlepiej.

Z PLUSÓW:

- auto odpala, jeździ ładnie - nie szarpie, nie ściąga, nie ma stuków i puków,
- klima zaczęła chłodzić,
- elektryka działa cała, trąbi nawet,
- papiery się zgadzają, chyba, że coś przeoczyłem,
- fotele czyste,
- olej, płyny są na miejscu i w prawidłowym stanie,
- nie zauważyłem niepokojącego kopcenia,
- w miejscu koła zapasowego kompletny zestaw naprawczy, nie znalazłem tam rdzy, napraw powypadkowych,
- podłużnice całe.

PODSUMOWANIE:

Jeśli komuś nie będą przeszkadzały rysy zwłaszcza na lewej tylnej części auta oraz porysowana deska rozdzielcza i mankamenty z drzwiami tylnymi (chodzi o otwieranie lewych i prawych + problemy z szybą), początki rdzewienia klapy bagażnika to polecam.
Nie rozmawiałem ze sprzedającym co do ceny bo nawet nie chciałem go kupić, myślę, że max to urwanie 500 zł, starczy na naprawę linki od drzwi i być może mechanizmu szyby. Sprzedający też za wpłatą 70 zł daje OC na miesiąc.

Auto wg mnie nie jest warte 15 tysięcy, co najwyżej 13 tysięcy - potrzebna od zaraz ingerencja lakiernika co do klapy i mechanika do wymiany rozrządu.


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO