You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #822729 Wysłany: 05 Maj 2017, 09:26; 
 Temat postu: schemat podłączenia wiatraka chłodnicy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Kwi 2017,
Posty: 7
Witam. Kupiłem ostatnio Punto 2 2003r silnik 1.2 8V. Przy wentylatorze na chłodnicy brak kabelka, i silnik się grzeje. Proszę tak łopatologicznie napisać mi jak i gdzie podłączyć ten wentylator? Rozumiem że temperatura wody chłodzącej powinna byc odczytywana przez czujnik, z niego sygnał chyba idzie do modułu? A silnik wentylatora gdzie jest podłączany? Jak to wygląda w praktyce? Pozdrawiam.

[ Dodano: 05 Maj 2017, 09:26 ]

Witam ponownie. Nie mogę znaleść edycji wątku więc piszę ponownie. Mój problem polega na tym, że nie mam gdzie podpiąć wentylatora chłodnicy. Tak w skrócie: córka jest po świeżo zdanym prawku, więc aby wprawiała się w jazdę kupiłem auto Punto 2 (wersja 188, 3D) z 2003r., silnik 1.2 8V 60KM benzyna wtrysk z LPG. W pewnym momencie, przy zwiększonym obciążeniu silnika, zauważyłem że zapaliła się jej kontrolka temperatury silnika. Zatrzymaliśmy auto, podnoszę maskę aby sprawdzić pracę wentylatora - nie obraca się, brak kabla od wentylatora. No to myslę, kupię nowy i po sprawie. Będąc na szocie, w rozbitym punto był wentylator podmieniony już z poloneza (żółty) z kablem, więc go kupiłem i wymieniłem całość. Chcę go wpiąć do prądu a tu zonk: nie ma gdzie. Pojechałem do warsztatu, ogladnęlismy z kanału całą instalację i klopot: żadnej wtyczki gdzie mozna to wpiać, nawet nie ma luźnych kabli, które sugerowałyb że ktoś ją wyciął. Kompletnie nic. Spotkał się ktoś z czymś takim? Jak teraz wpiąć się z tym wentylatorem? Może ktoś opisze na jakiej zasadzie włącza się wentyalor. Na obudowie chłodnicy nie ma żadnego czujnika. Z tego co widziałem to tylko czujnik za termostatem. Proszę o sugestie. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #822983 Wysłany: 06 Maj 2017, 07:59; 
 Temat postu: Re: schemat podłączenia wiatraka chłodnicy
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 729
Pomógł: 36
wg schematu zamieszczonego w książce Sam naprawiam, wentylator chłodnicy jest podłączony do styku 87 przekaźnika R6, przekaźnik powinien znajdować się w skrzynce bezpieczników pod maską, kabel wg tego schematu powinien być koloru szarego, tyle mogę pomóc, ktoś chyba ten kabel albo urwał albo uciął nie wiadomo z jakiego powodu... musisz poszukać w instalacji, innego wyjścia nie ma

zasada działania jest prosta - czujnik mierzy temperaturę chłodziwa wysyła sygnał do komputera sterującego silnikiem, gdy komp stwierdzi że silnik się zbyt mocno rozgrzał załącza przekażnik R6, a przekaźnik załącza wentylator

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Profil  
 
 
 Post #822984 Wysłany: 06 Maj 2017, 08:34; 
 Temat postu: Re: schemat podłączenia wiatraka chłodnicy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Kwi 2017,
Posty: 7
Witam. Dziękuję za odpowiedź. Tak własnie zrobiłem, tylko z małą modyfikacją. Wpiąłem się pod przekaźnik R1 odpowiedzialny za kontrolę sterowania wentylatorem. Do nóżki 87 podciągnąłem kabelek z wtyczki od silnika wentylatora, a drugi do minusa w aku. Wszystko działa. A tak na marginesie czy możesz mi powiedzieć skąd ściągnąć tą książkę? Mam jakieś ściągniete, ale tam nie było takiej rozpiski. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #822988 Wysłany: 06 Maj 2017, 09:25; 
 Temat postu: Re: schemat podłączenia wiatraka chłodnicy
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
seitedo napisał(a):
A tak na marginesie czy możesz mi powiedzieć skąd ściągnąć tą książkę?


Z księgarni, np. internetowej. Wtedy ściągają Ci ją do wskazanego punktu odbioru (lub do domu, jeśli tak wybierzesz) ;)
Są 2 książki do naprawy Punto 2: różowa i brązowa.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823037 Wysłany: 07 Maj 2017, 17:03; 
 Temat postu: Re: schemat podłączenia wiatraka chłodnicy
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 729
Pomógł: 36
ja z neta ściągnąłem, okładka różowa, książka wydana przez WKŁ, w tym co mas nie ma schematów?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO