You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #823289 Wysłany: 10 Maj 2017, 21:15; 
 Temat postu: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Mar 2015,
Posty: 21
Cześć, chciałem zapytać się Was o komfort foteli w GP, tych standardowych jak i profilowanych ze Sporta. Tak się składa, że przesiadam się z Hondy Accord VI, starej bo starej, ale mającej tak fenomenalne siedziska, że każda w nich to odpoczynek dla pleców - i nie uśmiecha mi się rezygnować z tej przyjemności więc jestem ciekaw jak oceniacie komfort podróżowania waszymi kropkami? Dzisiaj zrobiłem 100 km Toyota Yaris 2016 i fotele to jakiś dramat...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #823291 Wysłany: 10 Maj 2017, 22:20; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 08 Wrz 2008,
Posty: 94
Pomógł: 4
W Sporcie fotele są bardzo dobre, kierowca ma dodatkowo regulacje odcinka lędźwiowego (elektryczną),


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823292 Wysłany: 10 Maj 2017, 22:25; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
Akurat regulacje można miec i w zwykłych ;) w przypadku foteli ze sporta jak to mocno profilowanymi fotelami bywa wiele zależy od Twojej sylwetki jeśli lubisz kanapowca to lepiej pomysleć o fotelach z emotion wg mnie

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823296 Wysłany: 10 Maj 2017, 22:42; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Mar 2015,
Posty: 21
Obojętne czy to kanapa czy nie, musi być wygodnie. Co prawda będę i tak szukal 3D z 1.4 95 KM więc łatwo Sporta ustrzelić, a jak nie to najwyżej zrobię przekładkę. Cholera, tyle na Lce przejezdzilem GP i już nie pamiętam czy było wygodnie :P
W Accordzie dużym plusem jest to, że fotel jest miękki i się w nim zapadacie, a w Yaris po 30 km cztery litery bolą, dlatego od razu stwierdziłem, że muszę się posiadaczy GP o to zapytać, niestety, kupując auto raczej sprzedający nie wyrazi zgody na test długodystansowy :D

Edit: Panowie, oboje macie Sporty, może któryś z was zaliczył dalszą podróż tym autem, jak doznania organoleptyczne po​, nic nie bolało nic nie łamało?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823298 Wysłany: 10 Maj 2017, 22:43; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Włodarz pałki
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 1882
Pomógł: 1
ciężka sprawa, najlepiej się przymierzyć poprostu. Sporty lepiej wyprofilowany tył i ciut lepsze siedzisko.. ale to tak jakbyś pytał każdego czy lubi wątróbkę;) każdy ma na ten temat swoje odczucia;)

_________________
Image
Instagram
facebook. - 245KM/302NM
Moje byłe Punto II


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823307 Wysłany: 11 Maj 2017, 08:14; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
Tak jak piszą poprzednicy - zależy od sylwetki i upodobań. Od siebie tylko napisze, że dla mnie fotele w GP są wygodne, nawet na dłuższe trasy (a robię kilka razy w roku takie po 780km i nie wysiadam połamany). Fotele mam zwykłe, z wersji Dynamic, bez regulacji odcinka lędźwiowego. A należy dodać, że mam 190cm wzrostu.
Ja zdecydowałem się na GP właśnie przede wszystkim ze względu na komfort i ilość miejsca z przodu (w tej klasie). I tego samego zdania jest wiele osób, które ze mną jeździło.

Nie wiem jakie są fotele w Hondzie, ale mam odniesienie do Volvo S40 (2003r), którym jeździłem wcześniej i napisze, że komfort foteli w GP jest niewiele gorszy, o ile nie porównywalny.
Natomiast z aut podobnych do GP, to jeździłem VW Polo, Yarisem i Fordem Fusionem (obecnie drugie auto w domu) - i tu wszędzie rzeczywiście jest dramat. Siedzi się jak na taborecie. W Fuzji to nawet po zrobieniu 50km zaczyna tyłek boleć. Fotele GP to w tym przypadku zupełnie inna liga.
Ale to tylko moja subiektywna opinia.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823328 Wysłany: 11 Maj 2017, 13:58; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Mar 2015,
Posty: 21
No i o takie wypowiedzi mi właśnie chodziło, dzięki. Raczej będę szukał 3D 95 KM jak mówiłem, ale jak trafi się zadbane 5D nie w Sporcie to nie pogardzę. Jeszcze przymierzam się do Peugeota 207 ale zgaduje, że GP będzie i mniej awaryjne i tańsze w eksploatacji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823333 Wysłany: 11 Maj 2017, 14:50; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Szaman
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 5567
Pomógł: 34
Killaz, jakbys strzelał w przekąłdke polecam stołki z AR Mito sa wygodniejsze :)

_________________
NISSAN JUKE 1.2 N-CONNECTA+SSGrande 1.3 MJet Dynamic '07/'08 / Grande 1.4 360* '07/'08 / ex PUNTO 1.1 SX '97/'98
Image

Image
Gadzety reklamowe, Koszulki, Kubki, Wizytówki, Ulotki, Kalendarze, Banery Reklamowe i inne..

OFICJALNE GADZETY FFP do nabycia bezposrednio na forum:
Ramki pod tablice, LEPKI FFP i Regionalne
KALENDARZE FORUMOWE 2016


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823335 Wysłany: 11 Maj 2017, 15:13; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
Killaz napisał(a):
Jeszcze przymierzam się do Peugeota 207 ale zgaduje, że GP będzie i mniej awaryjne i tańsze w eksploatacji.

Jak już wspomniałeś o 207-ce, to dodam, że był to jedyny samochód w tym segmencie, który podobał mi się jeszcze bardziej od GP - jeszcze wygodniejszy (jak to Francuz), jeszcze więcej miejsca na nogi, miękkie plastiki w środku, progresywne wspomaganie kierownicy, itd.)
Ale w 2009r wersja z silnikiem benzynowym (też 1.4 i coś ok. 90KM, ponoć produkcji BMW) była strasznie droga. Dlatego wybór padł na GP. Nie wiem jak dziś trzymają się ceny, ale w eksploatacji Fiat na pewno wyjdzie taniej :wink:

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823336 Wysłany: 11 Maj 2017, 15:29; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Cesarz Bendzina
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SBE - Śląskie Betlejem :E
Rejestracja: 05 Kwi 2007,
Posty: 2418
Pomógł: 3
Nie takie obojętne czy kanapa czy nie , albo chcesz twardsze dobrze obejmujące fotele albo szersze bardziej kanapiste , sprężyste. czego tutaj nie rozumiesz . Wiele zależy od sylwetki jak jestes z grubookostnych to fotele ze sporta bedą męczyć w siedzeniu i irytować przy wysiadaniu .

_________________
Image

MOJE Quasi Sport , Bianco & Nero Edizione Grande Punto ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823340 Wysłany: 11 Maj 2017, 16:01; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 14 Mar 2015,
Posty: 21
@Someone, do AR MiTo to ja bym się chętnie ogółem wstrzelił ale niestety, nie ten budżet :D
@Marian, o 207 w takim razie muszę jeszcze poczytać, jak z awaryjnością i kosztami utrzymania. Te auta mają utratę wartości jeszcze większą niż GP więc może i jako nowe były drogie, ale na rynku aut używanych już niekoniecznie.
@Limet, jest mi obojętne czy to będą standardowe stołki czy profilowane - mają być wygodne. W Accordzie mam zarówno dobre trzymanie boczne jak i komfort, plecy ani cztery litery nie bolą po dłuższej jeździe, nie wiem po prostu jak to wygląda w GP a po trasie w Toyocie Yaris przypomniałem sobie, że istnieją auta koszmarnie niewygodne, nie chciałbym, aby moje kolejne auto takie właśnie było a zauważyłem, przeglądając ogłoszenia, że Sport ma zupełnie inne stołki i zacząłem się zastanawiać które będą wygodniejsze na dalsze trasy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #823762 Wysłany: 20 Maj 2017, 17:59; 
 Temat postu: Re: Komfort foteli w Grande Punto i wersji Sport
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Ja mam porownanie do starego Punto II i GP Sport... Stary punciak to byl dla mnie dramat, bardzo miekki fotel bez jakiejkolwiek regulacji, w GP mam duzo twardsze z regulacja ledzwiowa.
Dlugie trasy robilem i powiem ze jest OK ale tylek czasem potrafi mi nieco zdretwiec bo ja to bardzo koscisty jestem (58kg) dlatego podstawowe fotele mysle bylby dla mnie idealne.
Jak wazysz wiecej i masz szerszy tylek to fotele ze sporta beda idealne dla Ciebie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO