You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #811629 Wysłany: 10 Wrz 2016, 20:13; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 22 Paź 2007,
Posty: 895
Pomógł: 6
Na lakier jest bodajże 3 lata a na blachy 8 lat.

_________________
TIPO 1.4 95KM Lounge+business szary colosseo (09/2016)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #811684 Wysłany: 11 Wrz 2016, 20:28; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Jakiś rok temu zdrapałem bąble i pomalowałem. W tym tygodniu wziąłem lusterko i zajrzałem w miejsce łączenia poszycia ze stelażem maski po czym szybko pojechałem do sklepu po dobry preparat do konserwacji przestrzeni zamkniętych. Tym, którym ASO malowało maskę lub klapę też to radzę zrobić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811703 Wysłany: 12 Wrz 2016, 13:45; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
ja u siebie co jakiś czas zaglądam i raz sprawdziłem od środka, przy zamkniętej klapie (bez tej tapicerki) i na łączeniu stelaża klapy i blachy zewnętrznej było pełno wody (wcześniej płukałem auto). Zatem woda dostaje się pomiędzy blachy, nie ma jak wyjść, bo z zewnątrz jest pasta uszczelniająca i od środka zaczyna podrzerać rdza.
Po osuszeniu tego od środka, zalałem to R-stop'em (też od środka, tak by w szczeliny poleciało, czyli przy zamkniętej klapie) a dopiero po jakimś czasie z zewnątrz na nowo oczyściłem i pomalowałem. Jeszcze by się przydało jakimś woskiem do profili od środka pociągnąć i powinno ustać.

Ot taka konstrukcja, że woda nie ma gdzie uciec. Inna sprawa skąd się tam bierze.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #811757 Wysłany: 13 Wrz 2016, 14:16; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Cinquecento
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: ED
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 02 Wrz 2016,
Posty: 5
lakier gwarancja jest krótsza. i w każdym są fragmenty gdzie to się sypie, ogólnie nie ma tragedii u was :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #812334 Wysłany: 23 Wrz 2016, 21:52; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
haha.... w marcu pisałam...a kilka dni temu zauwazyłam, że i u mnie klapa przednia, właśnie pod spodem zaraz, pojawiły się purchle. Po lekkim zdrapaniu jak misci pisał ukazało się oto białe sypkie. Na wiosnę Punto leci do lakiernika. Spód też się zakonserwuje przy okazji.

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #812348 Wysłany: 24 Wrz 2016, 08:31; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Alice, nie szalej. Kup preparat do profili zamkniętych w sprayu. Napsikaj w krawędź dolną maski i klapy bagażnika przez dostępne otwory - np po wykręconych odbojach. Przedrap krawędź i pomaluj np chlorokauczukiem. Koszt kilkadziesiąt zł i pól godziny roboty. Rdza raczej nie przeżre się przez poszycie. Oglądałem Punta z 2005r i rdzy na zewnątrz nie widać.
U lakiernika zostawisz majątek.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #812449 Wysłany: 26 Wrz 2016, 09:10; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
misci napisał(a):
Alice, nie szalej. Kup preparat do profili zamkniętych w sprayu. Napsikaj w krawędź dolną maski i klapy bagażnika przez dostępne otwory - np po wykręconych odbojach. Przedrap krawędź i pomaluj np chlorokauczukiem. Koszt kilkadziesiąt zł i pól godziny roboty. Rdza raczej nie przeżre się przez poszycie. Oglądałem Punta z 2005r i rdzy na zewnątrz nie widać.
U lakiernika zostawisz majątek.


to samo miałem napisać. u mnie się sprawdza, bo kiedyś psikałem profile i klapę przód psiknąłem i nic już nie wychodzi, na tył mi nie stykło i powtórki były.

_________________
[center]Punto Evo 1.4 Dynamic Blue&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #813072 Wysłany: 05 Cze 2017, 19:23; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Alicja
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 07 Paź 2012,
Posty: 652
tak Panowie....ale ja mam tyle odprysków, że pasuje to jakoś uporządkować :( więc pomyślalam że i to się ogarnie. generalnie chciałabym posłać Punto na lakierowe spa. Polerki usuwanie rys, kanty na ktorych prześwituje biały podkład. torchę się tego narobiło po 110 tyś.

[ Dodano: 05 Cze 2017 18:23 ]

haha....nie przypuszczałam, że takie coś zobaczę w 4,5 letnim aucie. Lakier odskakuje z progów. Ale nie do podkładu, a do żywej blachy i co się okazało, pokazała się momentalnie rdza.... szczerze ? jestem załamana. FCA i ASO odpycha problem, a lakier można ściągać paznokciem. Nie wierzę w to, że są to odpryski. Bo jakoś na masce są, ale prześwituje białe, a nie blacha ! Tak więc czeka mnie malowanie progów. Bo pasuje to wszystko zerwać, porządnie zakonserwować i położyć od nowa lakier. Jakiś purchiel wychodzi też na słupku...

_________________
Puntolot czyli MultiAir z podtlenkiem gazotu :E oraz do tego Mały Starszy Brat - Fiat 126pe ! :E
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #824769 Wysłany: 16 Cze 2017, 00:42; 
 Temat postu: Re: Wada lakieru??
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Cze 2017,
Posty: 34
Alice napisał(a):
tak Panowie....ale ja mam tyle odprysków, że pasuje to jakoś uporządkować :( więc pomyślalam że i to się ogarnie. generalnie chciałabym posłać Punto na lakierowe spa. Polerki usuwanie rys, kanty na ktorych prześwituje biały podkład. torchę się tego narobiło po 110 tyś.

[ Dodano: 05 Cze 2017 18:23 ]

haha....nie przypuszczałam, że takie coś zobaczę w 4,5 letnim aucie. Lakier odskakuje z progów. Ale nie do podkładu, a do żywej blachy i co się okazało, pokazała się momentalnie rdza.... szczerze ? jestem załamana. FCA i ASO odpycha problem, a lakier można ściągać paznokciem. Nie wierzę w to, że są to odpryski. Bo jakoś na masce są, ale prześwituje białe, a nie blacha ! Tak więc czeka mnie malowanie progów. Bo pasuje to wszystko zerwać, porządnie zakonserwować i położyć od nowa lakier. Jakiś purchiel wychodzi też na słupku...


oj niedobrze, moje 6 letnie odpukać nie łapie go ruda...ale za to jakieś parchy tak mi na parkingu poobijały drzwiami od swoich toczydeł, że aż się boje go myc bo wtedy to widać :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO