You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 12:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 
 Post #548029 Wysłany: 12 Lut 2012, 20:25; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntoświr

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 11 Mar 2010,
Posty: 748
Pomógł: 1
MATI99VIP napisał(a):
Polecam zakład w Sosnowcu,ja tam zakładałem domykanie szyb i śmiga do dzisiaj bez problemu.Link do strony http://panoramafirm.pl/sosnowiec/auto_r ... k_arx.html Pozdro :)


Ja tam kiedyś wygłuszałem drzwi. zmieniałem radio i głośniki w Matizie. Było ok.

Ale ostatnio jak tam byłem po głupi kabelek, to pani za kasą była ewidentnie wkurzona że jej przeszkadzam, na dodatek sprzedała mi nie ten kabelek co trzeba...

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #548139 Wysłany: 12 Lut 2012, 23:33; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Rejestracja: 15 Maj 2008,
Posty: 20
Heh dobre.... Tam trzeba rozmawiac z szefem a nie z glupia babka za lada :) Widze ze kolega rowniez smigal Matizem:) ja Matizem jezdzilem 7lat od nowosci bez wiekszych usterek,mial 130 tys jak sprzedałem:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778375 Wysłany: 14 Cze 2015, 21:47; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 07 Lip 2013,
Posty: 57
Pomógł: 1
Witam.

Odświeżę "nieco" temat.
Rok temu nabyłem wielką kropę i chciałbym ją doposażyć właśnie w moduł domykania.
Powiedzcie mi czy moduły które można kupic na Allegro

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... s0-mt-0519

będą działać w Grande? Który będzie najlepszy dla wersji 5-cio drzwiowej z przednimi szybami elektrycznymi?

Czy do działania tego mechanizmu niezbędny jest alarm (we wszystkich opisach podawane jest podłączenie właśnie do alarmu )?
We wszystkich przypadkach moduł działa tak że po wyłączeniu zapłonu i zamknięciu drzwi domyka (jeśli są otwarte) szyby. Czy mozliwe jest działanie modułu w taki sposób jak działa domykanie "oryginalne" tzn. przytrzymanie przycisku "otwórz" na pilocie powyżej 2 sek. otwiera szyby a przytrzymanie "zamknij" je zamyka ???

Na forum dot. fiata punto
http://punto.org.pl/zrobtosam/model188c ... imk2fl/113
i
topic14925.html
są opisy jak podłączyć taki moduł. Czy będzie to działać w przypadku Grande Punto. A może ktoś z was ma rozrysowany podobny schemat dla Grande?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778456 Wysłany: 15 Cze 2015, 22:00; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Zakladalem w sowim 2 miesiace temu w serwisie Fiata w Bytomiu.
Dodatkowy modul to lipa, nie da sie zrobic domykania/otwierania z pilota po przytrzymaniu 2sek.
Takie cos tylko w serii albo wcale bo to wymaga zmiany Body komputera i wiazek elektrycznych w drzwiach i w polowie auta z przodu ;)

Podjedz najlpejej na jakis firmowy serwis i niech elektryk sam zobaczy co sie da, a czego sie nie da.

U mnie sie nie dalo bez kosmicznych inwestycji, wiec mam tania opcje ktora zawsze wymusza domykanie szyb po zamknieciu auta.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778460 Wysłany: 15 Cze 2015, 22:18; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 07 Lip 2013,
Posty: 57
Pomógł: 1
Czyli rozumiem że moduły sprzedawane na Allegro działają na takiej zasadzie jak pisałem tzn. po zamknięciu auta domykają sie szyby ?
A swoją drogą tak myslałem że to byłoby zbyt piękne gdyby za ok. 100 PLN mieć moduł działający jak ten oryginalny... :lol:
W Zielonej Górze z tym "autoryzowanym" serwisem to kicha jakich mało więc chyba dam sobie spokój.
A szkoda


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778466 Wysłany: 15 Cze 2015, 22:34; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
jack11 napisał(a):
Czyli rozumiem że moduły sprzedawane na Allegro działają na takiej zasadzie jak pisałem tzn. po zamknięciu auta domykają sie szyby ?

Dokladnie tak.
To troche irytuje, bo ten modul chce zamknac szyby nawet wtedy kiedy one sa zamkniete.
Po prostu na stale wywoluje funkcje zamykania szyb razem z zamknieciem auta... takie zwykle "oszustwo" a nie modul domykania szyb z prawdziwego zdazenia ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #778470 Wysłany: 15 Cze 2015, 22:44; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntomaniak

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 07 Lip 2013,
Posty: 57
Pomógł: 1
I może stąd właśnie na forach ludzie często piszą o spalenu silniczka od szyb. Lepiej chyba nie będę kombinował.
Dzięki za info.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #782077 Wysłany: 07 Sie 2015, 12:33; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzychu
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 26 Sty 2014,
Posty: 6
Witam,

Miałem trochę zabawy z zamontowaniem tego modułu do Grande Punto 2d ale wygoda teraz jest niesamowita :)
Szczególnie w lato. Moduł działa tak jak pisał przedmówca. Jeden kabelek podłączony jest do siłownika zamka
centralnego. Jak dostanie impuls to zaczyna domykać szyby.

Co do spalenia silniczków szyby, hmm używam tego modułu już od ponad roku i nie ma z nim najmniejszych problemów. Moduł domyka szyby etapami.

1. Domknięcie szyby kierowcy o 3cm (to jest chyba test czy szyba nie jest już zamknięta)
2. Domknięcie szyby pasażera o 3cm jw
3. Domknięcie do końca szyby kierowcy
4. Domknięcie do końca szyby pasażera

W module można ustawić na potencjometrze dokładnie z jaką czułością ma działać moduł. Ja ustawiłem
tak że jak wyczuje najmniejszy opór to zaraz odcina domykanie i to się sprawdza :)

Tak to wyszło: :)
https://www.youtube.com/watch?v=vd9cKw9AUKw


Góra
 Profil  
 
 
 Post #791736 Wysłany: 12 Cze 2016, 21:09; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Pomimo zalozenia nieoryginalnego domykania szyb drazylem jeszcze temat zwiazany z oryginalnym fiatowskim rozwiazaniem.

Moje ustalenia sa takie... bylo to juz wspomniane w tym watku, ale jakos malo zaakcentowane, a to dosc cenna informacja.

Otoz... oryginalne fiatowskie domykanie i uchylanie szyb po przytrzymaniu 2sek. przycisku na kluczu dziala tylko w autach 5cio drzwiowych gdzie mamy wszystkie szyby elektryczne.
Dlaczego?
Bo przelaczniki i silniki z szyb maja inaczej zbudowana instalacje elektryczna.
Dobrze to widac jak sie porowna schematy elektryczne w eLearn dla wersji 3D i 5D.
Pomimo tego, ze obie wersje maja tzw. wyposazenie "High", to z racji inaczej zbudowanej instalacji elektrycznej, domykanie szyb jest tylko w 5D.
Kabelki niby podobne, ale prowadza do innych wejsc/wyjsc we wtyczkach drzwiowych jak i w body komputerze a to sprawia ze nie jest ani uniwersalne, ani sensowne... generalnie Fiat ma bajzel z elektryka... ewentualnie, fantazje przy jej projektowaniu :E

Nie mniej jednak, byc moze komus kiedys bedzie sie chcialo sprawdzic i w aucie 3D przerobic elektryke w taki sposob aby myslalo ze jest 5D z dzialaniem domykania szyb ;)
Przyciski panel maja taki sam, czyli spokojnie mozna wyjac plytke z 3D, wlozyc plytke z 5D usuwajac z niej uprzednio przyciski tylne bo przeciez w panelu 3D nie ma dziury zeby one sie tam zmiescily.
No i tyle... powinno dzialac... w teorii 8)

[ Dodano: 04 Sty 2016 14:57 ]

Pytanie w temacie oryginalnego domykania szyb i jego dzialania...

Czy da sie auto zamknac z pilota a nastepnie uchylic szyby z pilota np. w upalny dzien?
(Opis mowi ze przytrzymanie przycisku zamkniecia/otwarcia auta przez 2sek. powoduje domykanie/uchylanie szyb... no ale jednoczesnie tez auto sie zamknie i otworzy, czyz nie?)
Czy raczej trzeba po prostu przed zamknieciem auta uchylic szyby i zakmnac auto krotkim kliknieciem nie powodujac domykania (w ten sposob zostawimy sobie uchylona szybe)?

[ Dodano: 12 Cze 2016 20:09 ]

kris84 napisał(a):
Zakladalem w sowim 2 miesiace temu w serwisie Fiata w Bytomiu.
Dodatkowy modul to lipa, nie da sie zrobic domykania/otwierania z pilota po przytrzymaniu 2sek.
Takie cos tylko w serii albo wcale bo to wymaga zmiany Body komputera i wiazek elektrycznych w drzwiach i w polowie auta z przodu ;)

Podjedz najlpejej na jakis firmowy serwis i niech elektryk sam zobaczy co sie da, a czego sie nie da.

U mnie sie nie dalo bez kosmicznych inwestycji, wiec mam tania opcje ktora zawsze wymusza domykanie szyb po zamknieciu auta.


Mija rok od czasu kiedy zalozylem to ustrojstwo w aucie...
Poniewz mialem uszkodzone zlacze drzwiowe, postanowilem na wlasna reke je wymienic.
Do tej pory wszytsko bylo spiete opaska samozaciskowa co wygladalo podle :/
Wyobrazcie sobie moja mine jak to rozpialem i zobaczylem w srodku to co zobaczylem...

Mam ochote posadzic Bytomskiego Fiata o zniszczenie mienia.
Elektryk wywierdzil w obu kostkach otwor 5mm i przeciagnal w nich przewod zasilajacy o takiej grubosci.
Myslalem ze wyjda mi oczy z orbit.
Za taki autoryzowany serwis to ja dziekuje... :/
BYTOM OMIJAC Z DALEKA :!: :!: :!:

Zlacze drzwiowe wymienilem sobie samemu, zasilanie tez zrobilem jak trzeba wykorzystujec wolne i niezniszczone piny w kostkach.


Załączniki:









Góra
 Profil  
 
 
 Post #825560 Wysłany: 03 Lip 2017, 23:17; 
 Temat postu: Re: Automatyczne domykanie szyb
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 29 Gru 2012,
Posty: 163
Pomógł: 10
Czy ktoś z posiadaczy fabrycznego domykania szyb mógłby sprawdzić jaki jest u niego nr BSI ?

_________________
Fiat Grande Punto 1.2 65 KM EsseeEssee :-D, 17" Dołożone: El.szyby tył ,światła pm ,tempomat, sub,,webasto ,ham. tarcz. tył ,podłokietnik,LPG,TPMS,ASR,ESP,HH,PTC.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO