You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #825092 Wysłany: 08 Lip 2017, 10:21; 
 Temat postu: Samoczynne wyłączanie wspomagania kierownicy i nie tylko.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Artur
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 22 Cze 2017,
Posty: 14
Witam mam problem jak w temacie. Kiedyś wracając do domu autko samo wyłączyło mi wspomaganie...zatem zgasiłem go i odpaliłem ponownie, problem zniknął ale za 30 km to samo...porobiłem tak kilka razy i dojechałem do domu, poczytałem że akumulator, alternator. Więc na 2 dzień doładowałem akumulator prostownikiem i problem minął na kilka dni. Ale nie dawało mi to spokoju więc wziąłem miernik i sprawdziłem napięcie akumulatora i ładowanie. No i okazało się że napięcie ładowania skakało od 9 do 14. No to myślę raczej alternator. Ale zajechałem do serwisu zajmującym się akumulatorami. Chłopaki pomierzyli wszystko i okazało się, że akumulator jest słaby bardzo, możliwe, że ma zwarcie na celi. Ok Zakupiłem nowy, ładowanie super, napięcie także. Mówię super, bo bałem się że alternator. I miałem pół roku spokoju. W zeszłym tygodniu w drodze nad morze na bramkach A1 sygnał i po wspomaganiu. Zrobiłem restart i do morza spokój, ale przed samym noclegiem sygnał i kontrolki od świateł przeciwmgielnych przód i tył zaświecone ( z nerwów i braku pobocza nie sprawdzałem czy faktycznie świecą) Ale zrobiłem ponowny restart i dojechałem. Następnego dnia u lokalnego mechanika sprawdziliśmy ładowanie i było wszystko książkowo. Całą drogę powrotną cisza, Wróciłem, ciągle jeżdżę i nic się nie dzieje. Podpinałem go pod multiecuscana i nie ma żadnych błędów. Ma ktoś jakieś pomysły? Podobno jeszcze jakiś czujnik skrętu może powodować w/w objawy. Ale czy jest sens go teraz ruszać? Dodam, że funkcja CITY działa bez zarzutów.

[ Dodano: 08 Lip 2017, 10:21 ]

Dobra...chyba znalazłem winowajcę! Wracając w deszczu znowu załączył mi sam przeciwmgielne i ogrzewanie szyby! Czyli jednak woda. No i otwarłem maskę, a tam wszystkie przewody idące do bezpieczników mokre. Polałem szybę wodą i woda zapiernicza po kablach. Zdjąłem maskownicę podszybia i mym oczom ukazał się element, który może w salonie przylegał, ale teraz była tam szpara na pół cm. woda dostawała się tam bez problemów. Rozwiązaniem okazał się pomysł prosty i archaiczny ale skuteczny. Dociąłem butelkę plastikową 5 litrową w taki sposób, że teraz woda omija kable szerokim łukiem. A jednocześnie wyczyściłem oba odpływy. Polecam wszystkim ten zabieg, bo syfu i liści tam było od groma! Czas pokaże czy tylko to było winowajcą w/w problemów, ale jedno jest pewne woda i wiązka kabli to nie jest dobre rozwiązanie. Kurcze fiaty są tanie i mają tanie części ale niestety roboty jest trochę:)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #825741 Wysłany: 08 Lip 2017, 12:52; 
 Temat postu: Re: Samoczynne wyłączanie wspomagania kierownicy i nie tylko
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
Możesz zrobić zdjęcie tego patentu z butelką?

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825747 Wysłany: 08 Lip 2017, 15:39; 
 Temat postu: Re: Samoczynne wyłączanie wspomagania kierownicy i nie tylko
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: MyLive
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Paź 2014,
Posty: 834
Pomógł: 27
Ja w peszla wiązki kablowej wchodzącej do podszybia wtrysnąłem trochę pianki montażowej, żeby uszczelnić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825785 Wysłany: 09 Lip 2017, 20:12; 
 Temat postu: Re: Samoczynne wyłączanie wspomagania kierownicy i nie tylko
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Artur
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 22 Cze 2017,
Posty: 14
Mogę zrobić ale maskownica podszybia już założona, a pewnie mało będzie widać:) Jak bardzo chcesz to zrobię, ale wolę ci dać tutorial:) Odkręcasz maskownicę podszybia i twym oczom ukaże się przejście peszla z przewodami połączonego z przejściówką, która powinna przylegać do grodzi, ale u mnie tak nie było. Więc zwyczajnie bierzesz butelkę 5l z biedronki lub inną od wody 5l. Docinasz metodą prób i błędów tak aby położyć butelkę nad przewodami, musisz dociąć twardy plastik nakrętki( zrobiłem to sekatorem) trochę więcej jak połowę. Następnie nożyczkami docinasz na oko resztę butelki nad gwintem. Nie musi być szczelne, wystarczy, żeby woda, która skapuje na w.w łącznik odbijała się od butelki i spadała do spustu przeznaczonego na odpływ deszczówki. Wczoraj jechałem w burzy i po dojechaniu do centrum handlowego otwieram maskę i mym oczom ukazał się suchutki peszel od kabli, sukces. Jeśli się odezwie problem z wspomaganiem dam znać, jak na razie spokój.
Na koniec dodam, że odpływ z podszybia po stronie alternatora polecam skierować na przeciwną stronę od niego, domyślnie miałem skierowaną za alternator, ale nie przekonuje mnie to jeśli chodzi o suchość alternatora, niby jest wycięcie, które kieruje wodę na grodź ale postanowiłem skierować odpływ w 2 stronę i po polaniu szyby wodą, ustawiłem odpływ tak aby nie kapał na półkę metalową powodując rozbryzg na pasek alternatora, tylko leci po grodzi w dół. Jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. Pozdrawiam. Takie pierdoły a jakie zniszczenia mogą uczynić w autach.
W sumie mogę wypisać wszystkie usterki po zakupie auta jeśli ktoś chce, może się powymieniamy usterkami i rozwiązaniami? Co wy na to?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825786 Wysłany: 09 Lip 2017, 20:57; 
 Temat postu: Re: Samoczynne wyłączanie wspomagania kierownicy i nie tylko
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
Muszę u siebie zobaczyć jak to wygląda, może trzeba będzie iść do Biedronki:)
ps. mamy już taki temat http://fiatpunto.com.pl/topic28469.html?hilit=usterki

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO