You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #825536 Wysłany: 03 Lip 2017, 19:03; 
 Temat postu: Przekroczona emisja spalin
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 03 Lip 2017,
Posty: 3
Witam.
Jestem nowy na forum. 3 tygodnie temu kupiłem kropka dla żony. Wymagał jedynie wymiany uszczelki pod głowicą. Stan igła. Wymontowałem głowicę, zaniosłem do szlifu, kupiłem komplet uszczelek (także do kolektorów), nowe świece, filtr powietrza i śruby głowicy. Poskładałem wszystko, pali od dotknięcia, chodzi równiutko 750rpm, nie faluje, zbiera się itd.
2 dni temu skończył mi się przegląd, więc jadę. I co się okazało? Przekroczona 3-krotnie emisja spalin. Poczytałem troszkę tu i tam, za powody podawane były świece, sonda, nieszczelności, katalizator i raz nawet ktoś podał sterownik silnika.
Więc tak: świece są nowe, filtr powietrza jest nowy, szczelność jest, zbadałem napięcia sondy lambda - napięcie waha się między 0V a 0,6V więc chyba dobrze. Mechanik postukał po obudowie katalizatora, mówi że katalizator "jest". W sensie że jest pełny nie wypalony.
Jakie mogą być jeszcze przyczyny tak podwyższonej zawartości spalin. Z tego co pamiętam jest ok 1000 Co2 gdzie norma jest do 300 i 300 HC, gdzie norma jest do 100 na wolnych obrotach. Nim oddam auto do wyspecjalizowanego warsztatu, chciałbym Waszej opinii co jeszcze można samemu zdiagnozować. Mnie się już wyczerpały pomysły i wyszukiwarka na ten temat. Dodam że mam jednopunktowy wtrysk paliwa.
Czy pomimo tego że napięcia na sondzie lambda falują - wymieniać ją? I jak dalej będzie emisja przekroczona to już na bank katalizator?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #825539 Wysłany: 03 Lip 2017, 20:05; 
 Temat postu: Re: Przekroczona emisja spalin
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
CoMMaster, zanim coś zrobisz sprawdź kolor spalin :?: możesz zakupić coś takiego: http://allegro.pl/tester-szczelnosci-us ... 16335.html

czy pierścienie trzymają :?:

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825555 Wysłany: 03 Lip 2017, 22:28; 
 Temat postu: Re: Przekroczona emisja spalin
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 03 Lip 2017,
Posty: 3
xONx napisał(a):
CoMMaster, zanim coś zrobisz sprawdź kolor spalin :?: możesz zakupić coś takiego: http://allegro.pl/tester-szczelnosci-us ... 16335.html

czy pierścienie trzymają :?:


xONx, przed wymianą uszczelki był taki objaw, że rosło ciśnienie w układzie chłodzącym i wywalało płyn chłodniczy. Silnik się zagrzewał po czasie do ponad normy. Po wymianie uszczelki temperatura nie dochodzi nawet do połowy wskaźnika, kolor płynu jest czysty i nie powstaje ciśnienie w układzie chłodzącym. Myślę że uszczelka jest OK. Stara miała definitywnie wyżarte miejsce gdzie spaliny mogły się dostawać do kanałów wodnych. Głowica po planowaniu i wymienionych uszczelniaczach zaworowych. Pracuje perfekcyjnie. Wymieniony został też termostat na nowy i pompa wody też na nową. Ja osobiście robiłem z uszczelką krok po kroku wg instrukcji z momentami i kolejnością dokręcania nowych śrub głowicy.
Sprawdzę jeszcze ciśnienie sprężania na cylindrach.
Jutro wymieniam sondę. Zakupiłem już BOSCHowską. Jeżeli nic się nie zmieni, oddaję auto do warsztatu. Niech oni się głowią. Auto ma autentyczny przebieg 114tyś. Stan tak jak pisałem - IGŁA.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825559 Wysłany: 03 Lip 2017, 23:01; 
 Temat postu: Re: Przekroczona emisja spalin
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wieliczka
Rejestracja: 29 Maj 2013,
Posty: 301
Pomógł: 5
myślę, że powodem mogą być jakieś problemy z zapłonem lub sondą lambda ewentualnie za niski stopień sprężania( podwyższone HC). Katalizator na to nie ma wpływu. On ma za zadanie redukcję tlenków azotu. U mnie ponad 180k przebiegu (lub więcej) i jeszcze analizę spalin przechodzi na przeglądzie.

_________________
jest Megane II http://fiatpunto.com.pl/post844339.html#p844339
było Punto I http://fiatpunto.com.pl/topic42185.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #825791 Wysłany: 09 Lip 2017, 22:42; 
 Temat postu: Re: Przekroczona emisja spalin
Offline
Forumowicz

Imię: Sebastian
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 03 Lip 2017,
Posty: 3
Poradziłem sobie z tym problemem sam.
Stwierdziłem że jeżeli sonda lambda oscyluje jakby mieszanka była ok, a na analizie wychodzi 300% przekroczenia normy czego nie powinno być nawet jakby wydech nie miał katalizatora, postawiłem na wymianę sondy.
Po wymianie sondy wszystko jest ok.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO