You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #823485 Wysłany: 14 Maj 2017, 15:10; 
 Temat postu: Strzelanie sprężyn i problem z hamulcami
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Witam wszystkich!

Ostatnio wycofując swoim samochodem i zjeżdżając z niskiego krawężnika złamała się sprężyna przednia od strony pasażera. Wraz ze złamaniem się sprężyny nastąpił problem z hamulcami tzn. pedał hamulca drga gdy się na niego naciśnie, albo lekko położy na nim nogę. Jakoś hamowania jest taka sama. Problemem jest jedynie drganie pedału hamulca, ale mam i wrażenie że pedał gazu również zaczął lekko wibrować. Na pewno nie jest to problem z ABS-em ponieważ wyciągnąłem bezpiecznik od ABS-u i problem jest identyczny. Samochodem zajechałem do mechanika i wymienił on już obie sprężyny (nie tylko tą co się złamała ale i drugą bo była mocno zardzewiała) Jednak gdy odebrałem samochód od mechanika i skręcam to słychać takie strzelanie. Popatrzyłem na sprężyny i w trakcie kręcenia kierownicą sprężyna źle przeskakuje (po tej stronie samochodu gdzie pękła sprężyna). Podejrzewam że może to być poduszka od amortyzatora (poszło łożysko poduszki) ale dlaczego nagle po wymianie sprężyn się to stało. Czy jest możliwe że sprężyna jeszcze nie ułożyła się odpowiednio do pracy, nie wskoczyła w swoje miejsce? I jakim cudem wraz ze złamaniem się sprężyny pojawił się problem wibrowania pedału hamulca?

Dodam że mechanik po wymianie sprężyn nie zauważył przeskakiwania sprężyny (wróciłem do niego zaraz po odebraniu samochodu), ani nic szczególnego z hamulcami, ale była godzina 20 gdy odbierałem samochód i pewnie olał sprawę i nie skupił się konkretnie na naprawie. Do tego podejrzewam że nie wykonał żadnej jazdy próbnej.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #826428 Wysłany: 27 Lip 2017, 15:46; 
 Temat postu: Re: Strzelanie sprężyn i problem z hamulcami
Offline
Forumowicz

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 01 Sty 2017,
Posty: 4
Nie ma mowy o "układaniu" sprężyn.
Przyczyną przeskakiwania może być:
- uszkodzone łożysko/poduszka
- źle zmontowana kolumna; tutaj najczęściej winne jest złe ustawienie górnej płytki sprężyny (eper nr 51857576), której wypustka powinan być ustawiona w kierunku niejako na zewnątrz samochodu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO