You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 03:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #827680 Wysłany: 31 Sie 2017, 20:53; 
 Temat postu: Układ paliwowy
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 31 Sie 2017,
Posty: 2
Witam.
Jestem nowy na forum, wiec proszę o wyrozumiałość.
Mam pytanie dotyczące układu paliwowego w moim 60 konnym punciaku z 1996 r z silnikiem 1.2, konkretnie chodzi o to ze punciak dzisiaj rano jeździł normalnie zarówno na benzynie jak i na gazie a teraz gaz działa prawidłowo jednak z benzyna jest problem po tym jak się skonczyla podjechałem na stacje i zalałem ale nic to nie pomogło bo autko zachowuje się jak by jej nie było, nie zapala nie jedzie jak już odpalę na gazie i gdzieś wyjadę. Podejrzewam ze przyczyna moze być filtr lub pompa paliwowa i teraz pytanie, która z tych opcji jest bardziej prawdopodobna?
Proszę o jak najszybsza odpowiedz pomimo godziny, ponieważ stało się to na wyjeździe około 200 km od domu.
Z góry dzięki ;) i pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #827681 Wysłany: 31 Sie 2017, 21:03; 
 Temat postu: Re: Układ paliwowy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Czy po włączeniu zapłonu słychać przez chwilkę pracę pompy paliwa? Jeśli jest cicho, to być może doszło do jej uszkodzenia, jeśli jeździłeś na „rezerwie”, mogła również zaciągnąć szlam i syf z dna zbiornika.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827682 Wysłany: 31 Sie 2017, 21:10; 
 Temat postu: Re: Układ paliwowy
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 31 Sie 2017,
Posty: 2
Ogólnie nie wiem jaki to ma być dźwięk raczej nigdy nie było nic za bardzo słychać a teraz jest dokladnientak samo, nawet odpali ale za około 1 sek może mniej gaśnie, dostałem jeszcze taka radę żeby spróbować odkręcić wężyk paliwowy przy silniku i w niego dmuchnąć z podkręconym korkiem do wlewu benzyny i jeśli zabulgocze to wszystko jest drożne i można się domyślać ze to problem z pompa.

[ Dodano: 31 Sie 2017, 21:10 ]

Z tylu nigdy nie siedziałem wiec nie wiem jaki to dźwięk tej pompy ( znajduje się ona pod tylną kanapa) a teraz dziewczyna usiadła z tylu i mówi ze nic innego niż wcześniej nie słyszy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #827770 Wysłany: 02 Wrz 2017, 18:35; 
 Temat postu: Re: Układ paliwowy
1. Jak to nie wiesz "jaki dźwięk"? :>
Wsiądź do samochodu normalnie (tylko w takim miejscu/godzinie, że jest już cicho na ulicach) i przekręć kluczyk w stacyjce w "pozycję gotowości", bez odpalania. Wtedy słychać przez 1-3 sekundy pracę pompy pod kanapą tylną, i nie trzeba siedzieć z tyłu!

2. Nigdy nie wolno "wyjeżdżać" benzyny do zera, aż samochód zgaśnie. Pompa jest chłodzona i smarowana benzyną. Prawdopodobnie się spaliła i/lub zapchała "mułem" z dna zbiornika.


Góra
  
 
 
 Post #841658 Wysłany: 14 Wrz 2018, 23:18; 
 Temat postu: Re: Układ paliwowy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Damian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Wrz 2018,
Posty: 7
To ja sie dopiszę

2 dni temu kupiłem kropkę 2 2000r
silnik 1.2 8V 60KM

Auto obejrzałem i wiem że było bite bo to widać, środek zadbany. Ma to być mój dupowóz do pracy bo na wyjazdy mam inne.

Ale do sedna. Samochód normalnie odpala na lpg.

Ale sprzedająca mówiła mi że mam nie przełączać tym guzikiem( pokazując na przełącznik lpg/pb) bo jezdzi i odpala na lpg.

W pierwszej chwili nie pomyślałem nawet że coś tu śmierdzi. No ale ...

Będąc pod blokiem przełczyłem na pb i auto zgasło. Odpalam i nic. No mówię d***. Dzwonię do kobitki że wada ukryta i ze oddaje jej samochód bo mi nic nie powiedziała ( fakt mówiła ale jak juz odjeżdzałem)

Powiedziała mi tylko tyle że mechanik wyłączył jej pompę bo bez sensu zużywać benzynę skoro jeździ na lpg (wtf?)
Pompa pod siedzeniem i wspomniała coś o jakiejś spince. (???)

Dziś już nie odbiera bo chciałem ją dopytać o coś więcej. Więc sam się wziąłem za to i tak:

Czujnik uderzeniowy wcisnięty.
Bezpiecznik jest 15A ale miejsce w którym siedzi jest przypalone.
Przekaźnika brak.

Przekaźnik wsadziłem na chwilę inny(ten od wentylatora) i pompa dalej nie działa (nie buczy po włączeniu zapłonu)
No mowię dobra jedziemy dalej.

Dostałem się do pompy i odłączyłem zasilanie. W miejsce 2 grubych kabli ( + - ) podpiąłem inne kable z żarówką żeby sprawdzić czy jest prąd. I nie ma.

Idę dalej, podepnę pompę na krótko i zobaczę czy działa.
Wyjąłem ją i podpiąłem pod aku i ... cisza.

To idę dalej. Wyciągam wtyczkę tą w pompie czarną. Tam jest tylko + i -, więc podpinam. Przykładam do klem i cisza.


Czyli pompa zdechła z tego co rozumiem czy zle coś robie?

I kolejna sprawa to czemu nie dochodzi prąd. Bo wymiana pompy to nie problem.

Przekaźnik to R2?

Dzięki za wszelakie podpowiedzi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #842042 Wysłany: 29 Wrz 2018, 16:31; 
 Temat postu: Re: Układ paliwowy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 17 Kwi 2017,
Posty: 23
Ja mam taką usterkę, że jak mam poniżej 1/4 paliwa w baku, to przy np ostrzejszym skręcaniu w czasie jazdy układ się zapowietrza, podobno nietrzymający zawór zwrotny w pompie paliwa. Nie naprawiam tego, bo jeżdżę tylko na LPG, ale doraźne rozwiązanie jest proste, wystarczy odpiąć wężyk od pompy, przekręcić kluczyk na chwilkę, żeby choć trochę paliwa poleciało i podłączyć wężyk z powrotem. Układ odpowietrzony.

Przy przekręcaniu stacyjki pompa włącza się na te opisywane ok 3 sekundy - jej dźwięk kiedy pompuje paliwo, a kiedy jest zapowietrzona, jest zupełnie inny - ja go już od razu rozpoznaję.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO