You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #828482 Wysłany: 21 Wrz 2017, 18:53; 
 Temat postu: Zakup Punta 2
Offline
Forumowicz

Samochód: Inny
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 21 Wrz 2017,
Posty: 3
Witajcie drodzy forumowicze ! Zakładam ten temat ponieważ potrzebuję porady. Samochód zamierzam kupować co prawda wczesną wiosną, ale już zaczynam czytać na ten temat, zdobywać wiedzę, gdyż zamierzam kupić właśnie Punto 2. Ostatnie moje auto to klapa... nie dość że przepłaciłem, to jeszcze dużo włożyłem, sprzedałem je i teraz męczę się bez autka :( Punto 2 podoba mi się, bo jest małe, zgrabne,ma duużo części wymiennych. Aktualnie mam dziewczynę, więc może być nawet 3 drzwiówka ;> Auto będzie mi potrzebne na 2/3 lata. Teraz kwestia kluczowa, w której potrzebuję porady. Na auto maksymalnie mógłbym przeznaczyć 6,5 tysiąca, + 500 na rozrząd i 500 na jakieś naprawy od razu. Ale w pracy koledzy mi radzili, że auto za 4 tysiące, a za 6, to praktycznie ta sama bajka. Też tak uważacie ? Że różnica jest konkretna dopiero np. pomiędzy autem za 5k a 15k ? Muszę 2/3 lata przejeździć, wziąć na to kredyt, nie mam wyjścia, nie stać mnie na błędny zakup ponownie. Czy może lepiej kupić autko za 4 tysiące, a przygotować 1/ 1,5k w naprawy i wiedzieć, że to wymieniłem ? Bardzo awaryjne jest Punto 2 ? Proszę, doradźcie mi jak najlepiej, jestem z Podkarpacia, pozdrawiam !


Góra
 Profil  
 

 
 Post #828483 Wysłany: 21 Wrz 2017, 19:42; 
 Temat postu: Re: Zakup Punta 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Podstawowym problemem jest stan podłogi, progów, nadkoli, naprawa blacharska tych elementów jest bardzo kosztowna, do tego po naprawie trzeba wszystkie elementy zabezpieczyć – zakonserwować. Oglądając często Punto II, spotykam auta w których prace naprawcze, były zrobione na szybko, zakamuflowano ubytki w blasze, na całość nałożono grubą warstwę konserwacji niekiedy na „ gołą” blachę. Dlatego oglądanie każdego egzemplarza należy rozpocząć od sprawdzenia stanu blacharki. Trzeba wjechać na kanał, podnośnik i przy świetle dobrej lampy sprawdzić, w jakim stanie jest blacha. Obecnie bardzo ciężko znaleźć egzemplarz, który był dodatkowo konserwowany po zakupie, nie mówiąc o takich, w których prace konserwacyjne powtarzano, co kilka lat. Z tego, co zauważyłem główny powód sprzedaży Punto II, to właśnie rdza i dziury. Auta zadbane w dobrej kondycji, najczęściej trafiają dalej do rodziny, czy znajomych.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828487 Wysłany: 21 Wrz 2017, 20:45; 
 Temat postu: Re: Zakup Punta 2
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Poszukaj tematu związanego z korozją w Punto 2. Jest dosyć obszerny i przy oględzinach koniecznie zerknij we wszystkie miejsca wskazane w tym wątku.

matx9696 napisał(a):
Ale w pracy koledzy mi radzili, że auto za 4 tysiące, a za 6, to praktycznie ta sama bajka

No niezupełnie. Gdybym miał wybór, to jednak bym szukał czegoś za 6 tys. zł. Chociaż jeśli są ciekawe ogłoszenia za mniej, to warto pojechać i zobaczyć. Warto przy okazji podpiąć samochód pod kompa i odczytać błędy. Koszt kabelka to ok. 100 zł (są też tańsze, ale różnie z nimi bywa), a programu można użyć darmowego lub kupić np. MultiEcuScan za ok. 50 euro. Jeśli masz laptopa, to inwestując te 300 zł, wiele możesz sprawdzić już sam na starcie. A kabelek i program przydadzą się na przyszłość :)
Unikaj handlarzy. Lepiej kupić od właściciela, który kilka lat użytkował samochód (a już najlepiej od pierwszego) i może coś o nim powiedzieć innego niż "igła" :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828488 Wysłany: 21 Wrz 2017, 21:19; 
 Temat postu: Re: Zakup Punta 2
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 18 Wrz 2017,
Posty: 11
Ja zakupiłem za 4 tyś i włożyłem już 1 tyś przy czym wszystko robiłem sam a żeby doprowadzić go do perfekcji muszę wydać kolejny 1 tyś. Ale nie żałuję przyjemne autko jeżeli bd zmieniał to na kolejną generacje punta.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO