You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 
 Post #686464 Wysłany: 20 Sie 2013, 11:22; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 23 Wrz 2011,
Posty: 212
Pomógł: 11
19robertoo64 napisał(a):
drazni mnie tez wysoko dzialajacy hamulec reczny.dziala dopiero na 4-5 zabku gdzie np u mojego taty w fiacie linea lapie na maxa na 2gim. podobno sam sie reguluje w miare uzywania przez samoregulatory.


Samoregulatory zniwelują luz na odcinku szczęka-bęben.
Ręczny regulujesz ręcznie. Należy zdjąć tunel środkowy i kluczem nasadowym 10mm podciągnąć linkę (dokładnie to mocowanie dwóch linek)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #726986 Wysłany: 23 Kwi 2014, 16:19; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Paź 2013,
Posty: 7
Witam
Dzis wziąłem sie za naprawe tylnych klamek.Ja mialem taki problem ze po zamknieciu centralnego i pozniej otwarciu z pilota ,tylne drzwi za pierwszym razem dalo sie otworzyc tylko od srodka .Potem mozna bylo otwierac i zewnatrz i wewnatrz , do ponownego zamkniecia .Czyli jak by cos nie tak z zamkiem a nie klamkami?Rozmontowalem wszystko wedlug manuala ,podlozylem kawalek plastiku i nic.Linke probowal ktos skracac (zawiazal ja poprostu)ale przy probie naprawy zauwazylem, ze ciagnac nawet reka za ta krotsza linka (ta idącą od klamki zewnetrznej) nie da sie otworzyc drzwi .Mam wrazenie ze cos sie popsulo albo rozpadlo w zamku .(linka nie ma z niczym polaczenia w zamku)
Ma ktos jakis pomysl?da rade rozkrecic zamek ?


Załączniki:



Góra
 Profil  
 
 
 Post #786939 Wysłany: 24 Paź 2015, 13:26; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Paź 2013,
Posty: 1
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak nazywa się część, która łączy linkę otwierania drzwi kierowcy z wewnętrzną klamką?
Jest to taki drobny plastik w którym z jednej strony zakłada się linkę a z drugiej są trzy ząbki (w moim przypadku zostały już dwa) które wkłada się w klamkę.
Sprawa dotyczy GP 2006r.

[ Dodano: 24 Paź 2015 13: ]

Nie widzę opcji [EDIT] więc będę "spamował". Odwiedziłem dzisiaj ASO i pani w okienku nie potrafiła znaleźć części o której piszę wyżej. Poprosiła pana mechanika i diagnoza jest następująca: trzeba kupić cały boczek - za jedyne 1579,19 nie będę komentował, lub poszukać na złomie.
Czy ma ktoś jakiś pomysł lub doświadczenie z taką awarią? Najlepiej byłoby zespolić klamkę z linką i po kłopocie. Tylko tak myślę skoro włożyli tam ten element łączący to chyba czemuś ma służyć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #804790 Wysłany: 05 Maj 2016, 15:03; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 22 Kwi 2016,
Posty: 42
siema, odswiezam bo foty wygazły w poscie z instrukcją jak naprawić klamki tył gdy nie otwieraja sie drzwi w cieple dni.


moze ktos cos wrzucic dodac uaktualnic :) ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #804840 Wysłany: 05 Maj 2016, 21:33; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów (Wielkie Hajduki) / Tychy
Rejestracja: 09 Wrz 2009,
Posty: 38
Nie moge edytowac wrzucam powtornie - nie bywam juz na forum, nie mam Punto (wspominam milo). Mam nadzieje, ze pamietalem co robilem uzupelniajac foty. Pozdrawiam.

DEMONTAŻ:
1. Tapicerka drzwi
a) dwie śruby imbusowe pod uchwytem drzwi
Image
b) jedna śruba imbusowa pod zaślepką za klamką wewnętrzną
Image
Image
c)
dwie śruby krzyżakowe od spodu tapicerki
Image
d) spinka pod korbką opuszczania szyby - wystarczy zepchnąć spinkę śrubokrętem - należy uważać , żeby jej nie zgubić ja swoją spinkę goniłem po całym garażu. (przed montażem spinke nałożyć na klamkę (jak na foto) i włożyć na miejsce)
Image
e) po odkręceniu śrub i zdjęciu korby szarpnąć za tapicerkę, wysunąć do góry z rowka przy szybie i cały wielki plastik mamy w rękach
f) odpiąć cięgno od klamki wewnętrznej

2. piankowa membrana
- delikatnie odkleić (wystarczy róg przy klamce)

3. Element, który chyba służy do tego, żeby opuszczona szyba zostawałą na miejscu (może się mylę). Jest to kawałek czarnego plastiku z elastycznym elementem.
a) dwie widoczne nakrętki 10
Image
b) element wyciągamy z drzwi
Image
4. klamka (składa się z dwóch elementów - wewnętrzny i zewnętrzny)
a) dwie nakrętki (13 i 8 )
Image
b) wyjąć zewnętrzną klamkę
c) zdjąć linkę z wewnętrznego elementu klamki
d) wyjąć element wew.
Image
Image

NAPRAWA:
Na styku elementów wew. i zew. klamki widać było ślady wytarcia.
Image
Dodatkowo wewnętrzny element wydaje się być wykonany z miękkiego plastiku, który poddaje się pod obciążeniem. dodatkowo nit nie zapewnia odpowiedniej sztywności konstrukcji.
Klamka 'łapała' zbyt wysoko więc należało coś zrobić by 'skrócić' linkę lub zwiększyć wychylenie dźwigienki, która porusza linką.

Aby zwiększyć wychylenie dźwigienki dokleiłem kawałek plastiku na wew. elemencie (jak na fotce). Kawałek po wycięciu należało odpowiednio ukształtować po podgrzaniu zapalniczką.
Image

Linki skrócić się nie da, ale można pod nią coś podłożyć (jak na fotce). Ja podłożyłem odpowiednio wyciętą blaszkę (mi się kojarzyła z tą z VaBank do blokowania instalacji alarmowej :) )
Image
Image

Prawe drzwi wymagały u mnie mocniejszego podciągnięcia linki więc zamiast blaszki z kawałka pręta przy użyciu szlifierki i piłki do metalu można spreparować wałeczek (jak na fotce)
Image
Image
MONTAŻ:
patrz demontaż od tyłu :)

Po naprawie drzwi otwierają się poprawnie. mogłoby być lepiej, ale sytuacja znacznie się poprawiła - przed poprawkami musiałem dociskać drzwi i do oporu podnosić klamkę, żeby otworzyć auto od zewnątrz. Teraz otwiera się jak każde inne auto :) ale klamka dalej łapie dosyć wysoko.

[ Dodano: 07 Cze 2010 14:45 ]
Biorąc pod uwagę, że problem z otwarciem drzwi zdecydowanie nasilał się wraz ze wzrostem temperatury wczoraj (28C) z pewnymi obawami podszedłem do autka. Obawy okazały się być nieuzasadnione :). Drzwi otwarły się bez problemów.

[ Dodano: 05 Maj 2016 21:33 ]

wszystkie foty z naprawy tutaj:
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

_________________
Fiat Grane Punto 2006 1.9 MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #805082 Wysłany: 09 Maj 2016, 21:50; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 22 Kwi 2016,
Posty: 42
dzieki za wrzucenie fotek. wzystko udalo sie prawie ogarnac niestety mam jeden problem jak napisal mazi1319.

gdy otwieram auto z pilota to nie moge otworzyc drzwi od zew az rusze je z wew. gdy to zrobie drzwi sie otwieraja elegncko do czasu az znowu z pilota zamkne auto. gdy otworze to znowu to samo musze je otworzyc z wew raz i pozniej miga. ktos pomoze ?


mazi1319 napisał(a):
Witam
Dzis wziąłem sie za naprawe tylnych klamek.Ja mialem taki problem ze po zamknieciu centralnego i pozniej otwarciu z pilota ,tylne drzwi za pierwszym razem dalo sie otworzyc tylko od srodka .Potem mozna bylo otwierac i zewnatrz i wewnatrz , do ponownego zamkniecia .Czyli jak by cos nie tak z zamkiem a nie klamkami?Rozmontowalem wszystko wedlug manuala ,podlozylem kawalek plastiku i nic.Linke probowal ktos skracac (zawiazal ja poprostu)ale przy probie naprawy zauwazylem, ze ciagnac nawet reka za ta krotsza linka (ta idącą od klamki zewnetrznej) nie da sie otworzyc drzwi .Mam wrazenie ze cos sie popsulo albo rozpadlo w zamku .(linka nie ma z niczym polaczenia w zamku)
Ma ktos jakis pomysl?da rade rozkrecic zamek ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828605 Wysłany: 26 Wrz 2017, 09:15; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Forumowicz

Imię: Maciek
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 26 Wrz 2017,
Posty: 1
Od niedawna mam Grande i ten sam problem z otwieraniem tylnych drzwi. W tym obszernym komentarzu powyzej nie moge zobaczyc zadnych zdjec niestety, nawet po kliknieciu na odnosnik "image". A koniecznie potrzebuje zobaczyc jak wyglada ciegno idace od klamki zewnetrznej do zamka. Klamka przestala dzialac jak mialem drzwi ustawione na "child lock" czyli nie jest mozliwe otworzenie drzwi od srodka. Zamiast rozbierac boczek przy zamknietych drzwiach wolal bym je otworzyc wsuwajac cos wzdluz szyby powyzej klamki zewnetrznej (jest tam juz mala przerwa wiec moze ktos juz mial ten sam problem). Musze tylko dowiedziec sie jak to wyglada, czy lepszy drut z haczykiem na koncu czy prosty sztywny metal.

[ Dodano: 26 Wrz 2017, 09:15 ]

Edit:
Pokazuja mi sie fotki, poprzednio bylem za swiezo po rejestracji na forum, postaram sie cos zdzialac, dzieki za obszerne wytlumaczenie problemu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829111 Wysłany: 10 Paź 2017, 09:14; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Trochę spóźnione, ale zawsze.
Przytrzymaj korpus klamki podczas ciągnięcia za klamkę. Podczas podciągania wygina się i przez to dodatkowo zmniejsza skuteczność działania nieszczęsnych klamek.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #835876 Wysłany: 16 Kwi 2018, 06:31; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 15 Mar 2018,
Posty: 106
Też posiadam grande od niedawna i problem klamek również występuje.Jeszcze się nie zacinają,ale otwierają się najlepiej jak się je pociągnie całkiem z boku(od strony tylnego błotnika).Jak się tylko zrobi ciepło zabieram się za wymianę mechanizmu podnoszenia szyby.Przy okazji jak już będę miał rozebrany boczek,to chciałbym się pobawić klamką.Czy wystarczy przesmarować mechanizm klamki,czy skrócić linkę,czy może od razu zabrać się za cały demontaż jaki przedstawił iamam?

[ Dodano: 27 Mar 2018, 11:16 ]

Można chyba i tak
https://youtu.be/_uauUYSomc4

[ Dodano: 09 Kwi 2018, 10:58 ]



[ Dodano: 16 Kwi 2018, 05:31 ]

polandmet napisał(a):
Iamam dzieki za fajny opis, wlasnie udalo mi sie dzieki temu naprawic drzwi.
Ja uzylem prostrzego sposobu. Wzialem srube M6, wycialem w niej rowek na linkę i ucialem tak zeby pasowala do tego wglebienia gdzie sie osadza koniec linki. Sruba pasuje idealnie i sie blokuje w szparze a do tego jest duza i idealnie napina linke. Szpara na linke tez jest taka ze linka wchodzi w śrube ale nie wypada dzieki temu łatwo sie całosc zamontowało. Doslownie 10min roboty a juz nie trzeba otwierac drzwi komus i tlumaczyc ze to "takie zabezpieczenia antywlamaniowe w Punto" ;P

Jak ten patent się sprawuje?Linka nie wypada,przeciera się?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #850214 Wysłany: 13 Paź 2019, 12:44; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 23 Sty 2008,
Posty: 34
mygumas napisał(a):
dzieki za wrzucenie fotek. wzystko udalo sie prawie ogarnac niestety mam jeden problem jak napisal mazi1319.

gdy otwieram auto z pilota to nie moge otworzyc drzwi od zew az rusze je z wew. gdy to zrobie drzwi sie otwieraja elegncko do czasu az znowu z pilota zamkne auto. gdy otworze to znowu to samo musze je otworzyc z wew raz i pozniej miga. ktos pomoze ?


mazi1319 napisał(a):
Witam
Dzis wziąłem sie za naprawe tylnych klamek.Ja mialem taki problem ze po zamknieciu centralnego i pozniej otwarciu z pilota ,tylne drzwi za pierwszym razem dalo sie otworzyc tylko od srodka .Potem mozna bylo otwierac i zewnatrz i wewnatrz , do ponownego zamkniecia .Czyli jak by cos nie tak z zamkiem a nie klamkami?Rozmontowalem wszystko wedlug manuala ,podlozylem kawalek plastiku i nic.Linke probowal ktos skracac (zawiazal ja poprostu)ale przy probie naprawy zauwazylem, ze ciagnac nawet reka za ta krotsza linka (ta idącą od klamki zewnetrznej) nie da sie otworzyc drzwi .Mam wrazenie ze cos sie popsulo albo rozpadlo w zamku .(linka nie ma z niczym polaczenia w zamku)
Ma ktos jakis pomysl?da rade rozkrecic zamek ?


Też teraz tak mam, ktoś pomoże ?
Czy pozostaje tylko kupno zamka ?

_________________
Grande Punto Dynamic 1.4 16v ROSSO Malizioso (2006)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #858638 Wysłany: 17 Cze 2022, 13:41; 
 Temat postu: Re: Problem z otwarciem / zamknięciem drzwi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Mam identycznie, po otwarciu zamka klamka nie otworzy za pierwszym razem tylko dopiero za drugim lub trzecim, potem otwiera juz za każdym razem...
Ktoś pomoże?

[ Dodano: 17 Cze 2022, 12:41 ]

Problem rozwiązany: trzeba przeczyścić zamek na tyle na ile się da, po wymontowaniu zamka należy naciąć plastiki w odpowiednich miejscach zeby dostać się do strategicznych mechanizmów w zamku, polać benzyną i wypłukać cały syf, potem nasmarować i zamek działa lżej. W dodatku naddatek w postaci plastiku naklejony na dźwigienkę + skrócenie linki załatwia problem. Nie można przesadzić ze skróceniem linki bo po zamknięciu auta z kluczyka i ponownym otwarciu znów nie damy rady otworzyć klamką drzwi, trzeba wycelować w "złoty środek" :) Pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO