You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:48

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #554219 Wysłany: 01 Mar 2012, 15:21; 
 Temat postu: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 22 Gru 2010,
Posty: 67
Witam,
Punto widziałem jako autko bez wad, idealne dla mnie - tanie w utrzymaniu, w miarę dynamiczne (jak na tę klasę i silnik), ładne i pakowne... Ale jest jeden nurtujący mnie problem: tylne zawieszenie.

To auto tak nisko siedzi, że praktycznie nie da się tym jeździć w polskich warunkach - w ciągu pół roku trzeci raz mam problem z wydechem, który wziął się z tego, że zawieszenie jest miękkie i w miarę niskie i zahaczam tłumikiem o jakieś wyboje, krawężniki, sam nie wiem, o co.

Problem oczywiście dramatycznie się powiększa przy obciążonym tyle - 2 osoby na kanapie i już szoruję dupcią po jezdni:P

I teraz pytanie: czy jest jakaś opcja usztywnienia zawieszenia z tyłu przy zachowaniu seryjnej wysokości, albo nawet podniesienia tyłu (o jakieś3-5cm)? Wiem, że niekoniecznie będzie to super wyglądało, ale póki co ciężko się tym jeździ, ciągle muszę na wszystko uważać i zwalniać praktycznie do zera żeby o nic nie przycierać (leżący policjant, itp).

Mechanik powiedział mi, że można kupić jakąś gumę, którą wkłąda się chyba między zwoje sprężyn, przez co auto trzyma wysokość, ale jest trochę twardsze (logiczne, bo blokując jakiś zwój, sprężyna mniej się ugina).
A może dałoby się między sprężynę a jej mocowanie wsadzić jakąś podkładkę dystansową, co by podniosło auto?

Pomocy! :)


PS. dodam, że wczoraj mechanik sprawdzał mi wszystko na trzepaczkach, podnośnikach, itp - nic nie jest zużyte, zawieszenie samo w sobie jest ok, więc to nie jest kwestia mojego egzemplarza, że tak nisko siedzi.

_________________
NK crew

FIAT Punto 2005


Góra
 Profil  
 

 
 Post #554241 Wysłany: 01 Mar 2012, 16:29; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 185KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 01 Mar 2011,
Posty: 3413
Pomógł: 17
Pomyśleć, że w puntach przed liftem ludzie montowali sprężyny od FL, żeby d**e podnieść... :E I Dziwne w sumie, ja mam -15mm z tyłu teraz i nawet w 2 osoby nie ma mowy o przycieraniu-jak miałem fabryczne, dobite sprężyny to efekt był taki jak u Ciebie...wrzuć zdjęcie jak ci wisi tył

_________________
"Kiedyś wyrwe się z tego 1.2 padołu, i was wszystkich objade..." Paul Coelho
No i na chwile sie wyrwałem :
1.2 8vT 2000r 5d S+ [*]
a brat jego: Punto Evo Mylife 2011 1.2 69km
A teraz ewolucja pod tyłkiem:
Bravo 1.4 T-jet Sport TDP 230+KM 295+Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554349 Wysłany: 01 Mar 2012, 20:02; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kbzp, coś mi nie gra. Mam PII, sprężyny mają 10 lat i nigdy ale to nigdy nie zaczepiłem niczym o tłumik. Albo przesadzasz, albo masz sprężyny do wymiany (ewentualnie 400kg ładunku wozisz na stałe w bagażniku).

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554420 Wysłany: 01 Mar 2012, 23:15; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 22 Gru 2010,
Posty: 67
Więc tak, generalnie ujmując to Punto II (i FL i przed) już seryjnie nisko siedzą z tyłu.

Moje auto ma 6 lat i ledwie stuknęło 100 tys. przebiegu, więc o żadnym zużyciu sprężyn nie ma mowy, co potwierdziłem ostatnio w warsztacie.

Może po prostu jeździsz po równiejszych drogach - we Wrocławiu mamy pełno dość sporych dziur, skrzyżowań z torami tramwajowymi (te są chyba najgorsze), dodatkowo pod pracą mam parking typu podwórko, gdzie na przemian są nieutwardzone wertepy i parę dość sporych krawężników.

Nie jeżdżę jak wariat, raczej uważam na dziury, ale gdy z tyłu siedzą 2 osoby, to haczę o wszystko po kolei :/

Jakiś powód musi być, skoro już 3x miałem problem z odpadającym wydechem (raz przyhaczyłem o krawężnik i mi całkiem odpadł ostatni tłumik, po jakichś 3 tygodniach znowu o coś przywaliłem i poluzował się cały wydech - wymieniłem wtedy rurę od silnika do końcowego tłumia, który był prawie nowy, ostatnio wyrobiły się gumy od zawieszenia wydechu i końcowy obija się o lewą sprężynę., skrzypi to i tłucze się).


Więc jeśli mogę powtórzyć pytanie, to jak podnieść o parę cm tył, albo usztywnić zawieszenie, oczywiście w miarę niskim kosztem, bo pakowanie w to powiedzmy 2 tysięcy jest imo bez sensu?

_________________
NK crew

FIAT Punto 2005


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554504 Wysłany: 02 Mar 2012, 10:43; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kbzp, no nie wiem. Od wysokości przedniej osi aż po sam bagażnik wczołguję się pod samochód bez jego podnoszenia. Wczoraj w 2 osoby z bagażem jeździłem po wertepach i w głębokich śnieżnych koleinach. Ani razu niczym nie przyhaczyłem :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554510 Wysłany: 02 Mar 2012, 11:12; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3618
Pomógł: 31
Bez przesady z tym za niskim zawieszeniem z tyłu, u mnie tak jak domin45670 pisze, jeżdżę sam to soi jak koza, a w 4 osoby nigdy o nic nie zahaczyłem wydechem.

Piechuxt napisał(a):
Pomyśleć, że w puntach przed liftem ludzie montowali sprężyny od FL, żeby d**e podnieść... :E

Bo to jest jedyny sensowny sposób na podniesienie i usztywnienie tyłu, co więcej sam tak zrobiłem w jednym kropku i tył jest sztywny i wyższy niż zwykle.

Wniosek jeden: kbzp wymień tylne sprężyny na nowe i będzie dobrze bo pewnie masz już zużyte i siadły.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554731 Wysłany: 02 Mar 2012, 21:08; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 22 Gru 2010,
Posty: 67
Ok, sprężyny to jedno, a co jeszcze mogłoby wpływać na miękkość tyłu i "opadanie" dupki przy obciążeniu? Amory chyba nie powinny mieć na to wpływu, ewentualnie zużyte gumy też chyba nie... A czy istnieją jakieś "tuningowe" zamienniki sprężyn, które byłyby twardsze od seryjnych, a nie obniżałyby zawieszenia?

_________________
NK crew

FIAT Punto 2005


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554777 Wysłany: 02 Mar 2012, 22:53; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
kbzp napisał(a):

PS. dodam, że wczoraj mechanik sprawdzał mi wszystko na trzepaczkach, podnośnikach, itp - nic nie jest zużyte, zawieszenie samo w sobie jest ok, więc to nie jest kwestia mojego egzemplarza, że tak nisko siedzi.


Co chodzi o SKP tzn" trzepaki" tym się zbytnio nie sugeruj.
Jedynie co można dobrze odczytać to emisje spalin i luzy na "szarpakach".




Myślałeś o gumach usztywniających sprężyny?

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Ostatnio edytowany przez Tutak, 02 Mar 2012, 23:05, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #554782 Wysłany: 02 Mar 2012, 23:00; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kbzp napisał(a):
Ok, sprężyny to jedno, a co jeszcze mogłoby wpływać na miękkość tyłu i "opadanie" dupki przy obciążeniu? Amory chyba nie powinny mieć na to wpływu, ewentualnie zużyte gumy też chyba nie... A czy istnieją jakieś "tuningowe" zamienniki sprężyn, które byłyby twardsze od seryjnych, a nie obniżałyby zawieszenia?

W zasadzie tylko sprężyny.
Ale wiesz co, skoro piszesz o haczeniu tłumikiem, to może ktoś kiedyś Ci wydech zawiesił na jakichś lipnych wieszakach?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554785 Wysłany: 02 Mar 2012, 23:07; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
domin45670 napisał(a):
Ale wiesz co, skoro piszesz o haczeniu tłumikiem, to może ktoś kiedyś Ci wydech zawiesił na jakichś lipnych wieszakach?


Zgadzam się. Jak mi końcowy tłumik się "skończył" kupiłem podróbkę. Sama w sobie miała "feler" krzywych "wieszaków" . Przez długi okres przy obciążeniu wydech tarł mi o sprężynę:/

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554929 Wysłany: 03 Mar 2012, 13:16; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 22 Gru 2010,
Posty: 67
Tak - to, że aktualnie wydech wisi bardzo nisko, to jest odrębna kwestia :P W środę jadę do jakiegoś speca, żeby zamontował go na nowych wieszakach (gumach), no i trochę zmienił jego ustawienie (wyżej i bardziej na prawo, bo teraz tłucze o sprężynę).

Ale jakiś powód tego jest, że od jakiegoś czasu mam problem z wydechem (trzeci raz będę to robił w ciągu pół roku!), oprócz tego zaczynają mi skrzypieć plastiki w środku i też wg mnie to jest wina słabego zawieszenia... Tylko jeśli u mechanika dysponującego sprzętem jak na SKP (i wykonującego jazdę próbną) nic nie wyszło, to gdzie może wyjść i kto może mi sprawdzić, co jest do ew. wymiany?

Tak, interesowałem się gumami usztywniającymi sprężyny - jak to dokładnie działa i jak to nabyć?

_________________
NK crew

FIAT Punto 2005


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554950 Wysłany: 03 Mar 2012, 14:19; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
kbzp napisał(a):
Tylko jeśli u mechanika dysponującego sprzętem jak na SKP (i wykonującego jazdę próbną) nic nie wyszło, to gdzie może wyjść i kto może mi sprawdzić, co jest do ew. wymiany?

Tak, interesowałem się gumami usztywniającymi sprężyny - jak to dokładnie działa i jak to nabyć?


Z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że "trzepaki" mogą wykazać, że masz dobre amortyzatory, a w rzeczywistości tak nie jest -sam tak miałem. Sam sprawdzałem kiedyś na oponach 195/50, a na następny dzień na zimówkach 185/70 - różnica była kolosalna.

Co chodzi o mechaników to są różni ludzie:)

Kwestię działania gum usztywniających wyjaśnią ci google:)

Jakby ci się chciało to zmierz odległość wydechu od ziemi bez obciążenia samochodu.

Pozdrawiam

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #555030 Wysłany: 03 Mar 2012, 18:04; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław
Rejestracja: 22 Gru 2010,
Posty: 67
Teraz takie mierzenie nie ma sensu - mechanik wziął mnie pod auto (jak było na podnośniku) i pokazał co i jak - wydech jest co najmniej 5-8cm niżej, niż powinien być.

Co do gum, to wiem, jak to działa, ale gdzie to kupić i czy ktoś miał doświadczenie z nimi?

_________________
NK crew

FIAT Punto 2005


Góra
 Profil  
 
 
 Post #555042 Wysłany: 03 Mar 2012, 18:32; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
Co chodzi o gumy to słyszałem różne opinie. Gumy widziałem na unto.pl

Opinie są różne- czytałem kiedyś jakieś forum i ktoś tam strasznie narzekał na te gumy, że wcale auta nie usztywniają, nie jest stabilniejsze itp.

Zmierzę jutro u siebie odległość wydech od ziem- 5-8cm to bardzo dużo:o


Nie masz przypadkiem wieszaków pokrzywionych?

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #564377 Wysłany: 28 Mar 2012, 08:23; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 04 Mar 2011,
Posty: 13
Dołączę się do tematu gdyż wczoraj wymieniałem komplet tył (sprężyny, amortki, odbojniki - kagera) i powiem szczerze że jak siedziało tak siedzi. W sumienie nie widzę różnicy jedynie amory lepiej chodzą. Szukaliśmy jeszcze sprężyn do wersji VAN, ale niestety to jest to samo. Gadałem z moich mechanikiem, to mówił że można między sprężyny wsadzić jakiś "blok", to sprężyna nie będzie się uginać w całości.
Nie wiem czy to coś da.... się okaże


Góra
 Profil  
 
 
 Post #729389 Wysłany: 10 Maj 2014, 15:59; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 15 Wrz 2012,
Posty: 13
zaraz, chwilę, czytam wyżej że do punto II są takie same sprężyny, a dalej że fl ma inne. to jak to w końcu wygląda?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744332 Wysłany: 22 Wrz 2014, 18:44; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Forumowicz

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 22 Wrz 2014,
Posty: 1
Witam.Wiem ze temat odgrzewany, ale chce napisać ,jak podniosłem mój samochód przód o 3 cm,a tył o 5 cm.Z przodu dorobiłem tulejki dystansowe pomiędzy łożysko a gniazdo sprężyny (3 cm- podobne rozwiązanie stosowane jest przy Skodzie Oktawii przez serwis jako "pakiet na bezdroża").Z tyłu założyłem sprężyny od Palio Weekend , ale skróciłem je do takiej długości jak oryginalne, bo te od Palio są z drutu o średnicy większej o 1 mm i dużo twardsze od tych z Punto.Samochód prowadzi się znakomicie i wszystko kosztowało razem 100 zł. Żadne gumy wplatane w sprężynę, przechodziłem to i nie polecam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #744447 Wysłany: 23 Wrz 2014, 11:51; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 29 Cze 2011,
Posty: 713
Pomógł: 29
1marswi napisał(a):
Witam.Wiem ze temat odgrzewany, ale chce napisać ,jak podniosłem mój samochód przód o 3 cm,a tył o 5 cm.Z przodu dorobiłem tulejki dystansowe pomiędzy łożysko a gniazdo sprężyny (3 cm- podobne rozwiązanie stosowane jest przy Skodzie Oktawii przez serwis jako "pakiet na bezdroża").Z tyłu założyłem sprężyny od Palio Weekend , ale skróciłem je do takiej długości jak oryginalne, bo te od Palio są z drutu o średnicy większej o 1 mm i dużo twardsze od tych z Punto.Samochód prowadzi się znakomicie i wszystko kosztowało razem 100 zł. Żadne gumy wplatane w sprężynę, przechodziłem to i nie polecam.


Również mam z tyłu skrócone sprężyny od palio. Auto stoi wyżej, szczególnie polecam te rozwiązanie dla punto z LPG, pełny zbiornik gazu trochę waży, a z racji że jest on nad tylną osią to auto gotowe do jazdy już trochę "siedzi"

_________________
'05 Punto IIFL 1.2 8V with Diego G3 LPG


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829155 Wysłany: 11 Paź 2017, 10:52; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Rejestracja: 01 Paź 2017,
Posty: 18
Odgrzewam temat. Właśnie zakupiłem sprężyny "KAYABA FIAT BRAVO BRAVA". Niby niewiele grubsze bo tylko o 0,25mm (oryginał 11,5mm) ale dłuższe bo 305mm (oryginał 272). Wraz z oponami 165/80 r14 powinna być wersja punciaka 4x4 :D Opony już założone, auto już sporo stoi wyżej. Jak zmontuję sprężyny porobię jakieś zdjecia...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829157 Wysłany: 11 Paź 2017, 11:11; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Zobacz sobie u mnie w temacie, mam te same sprężyny założone u siebie. Do tego czasu sprężyny trochę "siadły" ale i tak jest lepiej niż w org.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829163 Wysłany: 11 Paź 2017, 15:25; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Rejestracja: 01 Paź 2017,
Posty: 18
Wrzuć linka może bo zanim ja znajdę... :)

Trudno to się wymienia? Garaż z kanałem mam, pewnie trzeba jakieś ściski do sprężyn dorobić?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829184 Wysłany: 11 Paź 2017, 22:42; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Parę tematów niżej jest mój temat: topic51154.html,

ja wymieniałem bez garażu, kanał nie potrzebny. Podnosisz wysoko cały tył tylko nie za belkę, tzn nie za wahacze wleczone. Sciągacz do nowych sprężyn wskazany :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829405 Wysłany: 16 Paź 2017, 15:44; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Rejestracja: 01 Paź 2017,
Posty: 18
Sprężyny wstawione, jest wyżej tak jak zakładałem, jak będę miał chwilę porobię zdjęć. Chciałem wyższe auto bo, szczególnie w te ostatnie deszczowe dni, wyjazd z domu do asfaltu to koleiny i błoto (dojazd teren budowy nie tylko mój). Teraz punciak przedziera się przez to jak terenówka, powoli na jedynce opona pracuje bokami i jedzie. No i dzięki wyższym oponom na gorszych drogach jest bardziej miękko.

Niestety jest mały zonk, 165/80 r14 z przodu ociera delikatnie o nadkola przy mocnym skręcie. Niedużo ale jednak :( W czasie jazdy na wprost jest ok.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829410 Wysłany: 16 Paź 2017, 18:52; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Forumowicz

Samochód: Seicento
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 12 Paź 2017,
Posty: 3
O ile cm się podniosło autko ? Czekam na fotki :D

_________________
http://www.folkd.com/user/joonyy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829443 Wysłany: 27 Lis 2017, 14:41; 
 Temat postu: Re: Podniesienie tyłu zawieszenia
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Robert
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Sokołów Podlaski
Rejestracja: 01 Paź 2017,
Posty: 18
Wiesz co nie mierzyłem ale wyraźnie koło ma większy dystans do błotnika. I to nawet po zatankowaniu ponad 40 litrów podtlenku gazu :) Zdjęcia niebawem.

[ Dodano: 27 Lis 2017, 14:41 ]

Zapomniałem trochę ale dzisiaj porobiłem zdjęć. Normalnie punto 4x4 jak Wam się podoba? :D

Założenie sprężyn nie jest takie proste, potrzebny był "ściskacz" i z 8cm trzeba było ją zgnieść. Obie sprężyny, stara i nowa, na płaskiej powierzchni różniły się o jakieś 2,5 - 3cm. Po założeniu nowej, tył podniósł się o 12-13cm. Na zdjęciach 3/4 zbiornika benzyny i 35litrów gazu czyli full. Przy 3 dorosłych osobach z tyłu i dwie z przodu i koła z tyłu nie chowają się w błotnik (na starych bez obciążenia bieżnik opony był na równi z błotnikiem, nie było mowy o 3 osobach). Opony jak widać b.wysokie 165/80 r14. Auto prowadzi się zupełnie poprawnie, amorki są w doskonałym stanie. Obcierał delikatnie przód, tzn o nadkole ale już sobie z tym poradziłem nadkole było delikatnie poluzowane.

https://photos.app.goo.gl/iEQ916rDE6vlOifp1


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO