You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #831290 Wysłany: 25 Lis 2017, 22:50; 
 Temat postu: Wzrost obrotów podczas zmiany biegów
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 25 Lis 2017,
Posty: 1
Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam punto 2 1.2 8v benzyna+LPG. Od dłuższego czasu borykam się z problemem, podczas zmiany biegów wzrastają obroty silnika. Dzieje się tak tylko i wyłącznie podczas jazdy na LPG. Po wyczyszczeniu przepustnicy problem nadal pozostał. Pojechałem do gazownika aby sprawdził mi sterownik autronic al-700. Nie mógł się połączyć z komputerem więc postanowiłem że wymienię sterownik na nowy. Przy okazji wyszło że jest jeszcze uszkodzony emulator sondy lambda. Jednak po wymianie obu tych rzeczy usterka nie została usunięta. Po wizycie u mechanika postanowiłem że wymienię przepustnice. I to był strzał w dziesiątkę. Jednak tylko na pół godziny. Zgasiłem silnik i po ponownym odpaleniu problem nadal pozostał. To samo się działo z następnymi 4 przepustnicami. Co może być przyczyną tego wszystkiego? Dodam jeszcze że podczas pewnego wyjazdu na ryby jeżdżąc po terenach zalewowych dość mocno mój silnik został ochlapany wodą. Tak mocno że nie mogłem jeździć na LPG. Powrót do domu odbył się na benzynie. Jednak po jakimś czasie mogłem już przełączyć na gaz. No i potem byłem bardzo zadowolony. Jazda była czystą przyjemnością. Obroty za każdą zmianą biegu spadały. Wszystko się działo do czasu aż nie rozładował mi się akumulator i komputer nie został zresetowany, a problem powrócił. Od tego czasu nie mogę rozkminąć o co w tym wszystkim chodzi. Próbowałem już wszystkiego. Proszę was o jakiegoś rady. Może ktoś z was miał podobny problem lub ten sam. Z góry dziękuję z odpowiedź.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #834184 Wysłany: 11 Lut 2018, 19:03; 
 Temat postu: Re: Wzrost obrotów podczas zmiany biegów
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Kwi 2012,
Posty: 178
Pomógł: 1
Masz źle ustawiony sterownik i parownik.
Z tego co się domyślam masz instalacje II gen.

Napisz jaki masz teraz sterownik gazu oraz jaki reduktor.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO