You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #832094 Wysłany: 14 Gru 2017, 09:53; 
 Temat postu: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
https://autokult.pl/30468,fiat-punto-po ... przerazaja heh nie wiem co o tym myśleć

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #832095 Wysłany: 14 Gru 2017, 10:50; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
cholera niebezpieczne to Punto :D kiedyś 5 gwiazdek a teraz nic... :hahaha: prawda jest taka że te wszystkie systemy jak ktoś nie ma mózgu za kierownicą to i tak g... pomogą. Przestrzeń pasażerska nie została naruszona i to jest najważniejsze :D

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832100 Wysłany: 14 Gru 2017, 12:51; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
To tylko pokazuje (po raz kolejny zresztą) ile warte są te testy Euro NCAP. Czyli próbują ludziom wmówić, że dziś taka np. Toyota Aygo jest niby bezpieczniejsza od Punto, bo ma więcej gwiazdek z racji większej liczby "pikadełek" i nowszych systemów ADAS? :>
No nie wiem... jakby te 2 auta miały brać udział w zderzeniu czołowym ze sobą, to zdecydowanie wolałbym siedzieć w "niebezpiecznym" Fiacie, niż w "bezpiecznej" Toyocie (czy innym miejskim maluchu) :mrgreen: i żaden asystent pasa, ani automatyczny hamulec, ani bierna ochrona pieszych do mnie nie przemawiają.
Liczy się tylko bezpieczeństwo moje i moich pasażerów w przypadku zderzenia lub dachowania. Cała reszta g... mnie obchodzi :E

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832108 Wysłany: 14 Gru 2017, 15:02; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
cedec1, Ty to widzę lubisz zabierać innym użytkownikom dziecięca radość:) :E :E :E

[ Dodano: 14 Gru 2017, 14:13 ]

zresztą jak na polskie relania to Punto i tak będzie miała kolizje z autami 10 letnimi a wtedy liczy sie 5 gwiazdek :)

[ Dodano: 14 Gru 2017, 14:41 ]

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/i ... stow/mlk32

[ Dodano: 14 Gru 2017, 14:42 ]

watro poczytać ile warte są te testy .

[ Dodano: 14 Gru 2017, 15:02 ]

z ciekawostek niejaki Bajaj Qute :E :E :E :E zdobył 1 gwiazdkę ale kropek 0 gwiazdek https://www.youtube.com/watch?v=vfJpqdl2tX0


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832113 Wysłany: 14 Gru 2017, 16:15; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
no tak my wiemy że te ich testy są o dupę rozbić ale jak zwykły starszy pan który nie ma internetu dowie się ze nowe auto z salonu dostało 0 gwiazdek to raczej go nie kupi
2 sprawa przez ta durną unię same problemy wciskają kretyńskie systemy niby bezpieczeństwa na siłę choć by nawet taki głupi ABS dla czego nie mam wyboru kupić samochodu bez tego systemu wydłużającego drogę hamowania ?jestem ze starej szkoły kierowców którzy lepiej radzą sobie bez tego ale nie bo unia wymusiła na producentach na siłę montowanie tego ustrojstwa seryjnie w każdym samochodzie to tylko jeden z przykładów kolejnymi są obowiązkowe czujniki ciśnienia powietrza które psują się na potęgę nie długo kierownicę wymontują bo uznają ze lepiej poprowadzi komputer ehh do kąd ta motoryzacja zmierza to ja nie wiem :evil:

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832122 Wysłany: 14 Gru 2017, 18:09; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
No masz racje , ale bez jaj ten, Bajaj Qute, :E czy jak mu tam:) nie ma poduszek on nawet nie ma zagłówków , pasy ma bez zapinaczów ,jak on dostał gwiazdkę :E

.Ja wiem że kropkek ma już swoje lata no ale 0 ? to tylko pokazuje głupotę testów .oczywiscie dają pojecie o konstrukcji itd .Ale kto w realnym wypadku uderza w betonowa przeszkodę itd .Jest tyle zmiennych podczas kolizji że czasem warto mieć twardy pojazd czasem miękki .Czasem lepiej mieć lekki pojazd i się odbić od przeszkody czasem ciążki i staranować:) czasem silnik z przodu czasem z tyłu.
Do tego strefa zgniotu się przydaje ,czasem nie , nie ma dwóch identycznych wypadków ,testy Euro NCAP POWINNY MIEĆ 100 PUNKTÓW, A NIE 5 , a ten wynik zero to tak jak by nie nadawał się do niczego , kropas ( wszyscy widzimy ze nic złego się nie dzieje z kabina podczas testu)

Zakładam że te testy są bezstronne i np fiat nie dał kasy by specjalnie taki test zrobili, bo wchodzi nowe punto i nowe jest lepsze :) stare puno było dobre ale kiedyś :), teraz już nie :) no bo teraz wejdzie nowe dostanie 4 i wszyscy stare 5 a nowe 4 ? no to się zrobi stare 0 nowe cokolwiek dadzą będzie lepsze .

Zresztą widać jak promują jakieś systemy no OnStar , radar, asystent pasa itd i inne .Dla przykładu najnowszy mercedes tył napęd na 18 zimowych najlepszych oponach za 400 tys jest bardziej niebezpieczny na krętej zimowej nieposypanej zakopiance niż przednionapędowy kropek bez kontroli trakcji itd .?Gwarantuje że jak takim mercem staniesz gdzieś pod górkę w białce czy okolicy na drodze to nawet nie ruszysz z miejsca
i żadne kontrole trakcji wspomagacze ,tryby zimowe, lodowe i uj wie co nie pomogą.To taki merc na zakopiance W ZIMIE NA OBLODZONEJ DRODZE , jest bezpieczny czy nie ???

Taki NCAP powinien tylnonapędowe zdyskwalifikować :E . -1 .No chyba mi nikt nie powie że np na wycieczkę do zakopanego na oblodzonej ośnieżonej drodze woli sie wybrać tylnym napędem niż przednio, czy na cztery koła .Skoro ten test jest taki pro bezpieczny i dba o bezpieczeństwo To Te samochody powinny nie dostać żadnej gwiazdki bo w pewnych warunkach a takie mamy czasem w Polsce są po prostu zabójczo niebezpieczne i nawet nie dla siebie ale dla innych .No chyba że komuś się podoba czołowe spotkanie z s600 lub 750 wypadająca z zakrętu :) no ale one 5 gwiazdek dostały :) moim zdaniem skoro samochody maja być bezpieczne dla otoczenia to i powinny być bezpieczne dla innych .I Tu dochodzimy do tego ze nie ma sensu robić tych testów bo one nie znaczą nic kompletnie .Bo w codziennym użytkowaniu wszystko może być dobre i wszystko może być złe. Od okoliczności to zależy, jako pieszy wolisz na pasach wpaść pod kropka czy mercedesa G jadącego z ta sama prędkością? . Jako kierowca wolisz przyp... w płot sąsiada mercem G czy TICO :) :E :E :E

Ja wiem ze zaraz ktoś napisze że da się tylnym itd wszystko się da, kiedyś nawet zimowych opon nie było i ludzie żyli .Testy są dla normalnych ludzi a normalny człowiek takim tylnonapędowym to nawet w terenie górskim i zimie nie wyjedzie z domu . :E

I napiszemy zaraz oficjalny LIST z forum do NCAP ahahah niech uzasadnia co się stało z Punto przez te lata produkcji że teraz dostał 0 ? CO SIE DZIEJE ZE JEST TAKI NIEBEZPIECZNY ?producent montuje widłu na masce ? czy piły motorowe w zderzaakch by odcinały głowy podczas spotkania z pieszym ? czy pod fotelem ładunki wybuchowe zeby podczas kolizji fotel kierowcy eksplodował ahah .Tak nawiasem to by było nawet dobre wszyscy by tak ostrożnie jeździli ze by nie było wypadków wcale ahahahhaah zero :E

Na koniec bo się zdenerwowałem na te testy :E :E :E przytaczam test jak punto przy 220 uderza w betonową przeszkodę film w zwolnionym tępię :E ale dokładnie widać ze prawie nic się nie stało i niech mi nie piszą że kropek dostał 0 :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil:
Miłego oglądania :E :E :E
https://www.youtube.com/watch?v=AQsyOaGch3U
i to jest test 220 i nic się nie dzieje, a nie jakieś NCAP:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832123 Wysłany: 14 Gru 2017, 18:32; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Weźcie poprawkę, że ta konstrukcja jest już wiekowa. To, co kiedyś było super, po 10 latach już niekoniecznie. Sądzę, iż właśnie z tego wynika taka rozbieżność. Wszak dalej max. to jest 5 gwiazdek. Czy zatem samochód sprzed 10 lat, który otrzymał 5 gwiazdek jest tak samo bezpieczny jak obecnie produkowane z taką samą notą? Odpowiedzcie sobie sami :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832126 Wysłany: 14 Gru 2017, 19:04; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Ja tam nie widzę żadnej różnicy w ochronie pasażerów pomiędzy nowym GP a nowym VW Polo, kabina w jednym i drugim przypadku jest nie ruszona.
0 gwiazdek to totalny nonsens, ktoś komuś nie posmarował ...


Góra
  
 
 
 Post #832128 Wysłany: 14 Gru 2017, 19:43; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
domin45670, masz racje dla tego ten, Bajaj Qute, projekt z 2013 roku , nie ma poduszek , nawet nie ma zagłówków :E , pasy ma bez zapinaczy ,testu łosia nie zaliczył :E ale 1 gwiazdkę dostał :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832143 Wysłany: 14 Gru 2017, 23:18; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wieliczka
Rejestracja: 29 Maj 2013,
Posty: 301
Pomógł: 5
napisali, że Punto nie informowało o niezapiętych pasach ogółu pasażerów-tylko kierowców kontrolką. Z tego względu nie punktowano już w żadnej kategorii.
Ponadto napisali, że konstrukcja podczas zderzenia zdobyłaby 2 gwiazdki, na max 3. Reszta gwiazdek jest za systemy, które mi wydają się co najwyżej gadżetem, bez którego się obchodzę..

_________________
jest Megane II http://fiatpunto.com.pl/post844339.html#p844339
było Punto I http://fiatpunto.com.pl/topic42185.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832146 Wysłany: 14 Gru 2017, 23:30; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
3000, to chyba ci pasażerowie są głusi bo nie da się jechać tym autem bez zapiętych pasów

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832167 Wysłany: 15 Gru 2017, 13:16; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Kiedyś test ncap miały jakiś sens. Dziś powoli dochodzi to tego, że wręcz wprowadzają w błąd, bo okazuje się, że samochód, który w wypadku poskłada się w taki sposób:
https://www.youtube.com/watch?v=Ukq-UUQAcZs
dostanie więcej gwiazdek niż np takie punto, tylko dlatego, że będzie miało pikacze, brzęczyki czy milion poduszek, które zostaną zgniecione razem z pasażerami...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832179 Wysłany: 15 Gru 2017, 17:07; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
cedec1 napisał(a):
bo unia wymusiła na producentach na siłę montowanie tego ustrojstwa seryjnie w każdym samochodzie to tylko jeden z przykładów kolejnymi są obowiązkowe czujniki ciśnienia powietrza które psują się na potęgę
Taka mała dygresja (choć to też pokazuje bezsensowność wprowadzania takich nakazów) - wiecie, że te obowiązkowe czujniki ciśnienia, to niewiele mają wspólnego z prawdziwmym TPMSem? :>
UE nakazała, ale producenci za wszelką cenę szukają oszczędności, więc co wymyślili? Że w ramach cięcia kosztów wstawią do tańszych aut pseudo-TPMS, który tak naprawde jest oparty na ESP. Jeśli ECU zauważy, że jedno z kół kręci się z inną prędkością od pozostałych, a dane z żyroskopu nie wykazują odchyłu kierunku jazdy od osi pojazdu - to algorytm zakłada spadek ciśnienia w tym kole :E. Dlatego to tak słabo działa i co chwila wywala błąd TPMS. Dlatego też w większości cenników figuruje dopłata do TPMS w opcji (a przecież powinien być w standardzie!) - to jest właśnie dopłata do "prawdziwego" TPMSa, zamiast bieda-wersji :twisted:
Tak samo jest z Euro NCAP. Samochód ma przejść test, a nie być ogólnie bezpieczny. OEM oszczędza gdzie tylko może, ZAWSZE.

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832182 Wysłany: 15 Gru 2017, 18:48; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
MarianKoniuszko napisał(a):
Taka mała dygresja (choć to też pokazuje bezsensowność wprowadzania takich nakazów) - wiecie, że te obowiązkowe czujniki ciśnienia, to niewiele mają wspólnego z prawdziwmym TPMSem? :>

Wiemy, ale IMO lepiej, że jest chociaż taki system niż gdyby nie było go wcale. Poza tym UE nakazała między innymi wzmocnienie tylnej kanapy, która teraz lepiej chroni pasażerów przed zawartością bagażnika. W cenie otrzymałem ABS, ESP i ASR. Gdy szukałem samochodu używanego, ASR czy ESP był naprawdę wielką rzadkością. A ściślej był wybór pomiędzy gołym i niebitym samochodem z PL lub sprowadzonym i lepiej wyposażonym ale po przejściach. Stąd wkurzenie i sprint do salonu po nowy samochód.
MarianKoniuszko napisał(a):
Dlatego to tak słabo działa i co chwila wywala błąd TPMS.

Raz zapalił mi się czujnik gdy zapomniałem zresetować komputer po wymianie opon na letnie/zimowe. Poza tym jest spokój.
cedec1 napisał(a):
https://autokult.pl/30468,fiat-punto-ponownie-poddany-testom-euro-ncap-wyniki-przerazaja heh nie wiem co o tym myśleć

Wszystko jest kwestią metody. Ranking/wynik jest ustawiony tak by promować samochody lepiej wyposażone w najtańszej wersji. Czytam, że Punto nie dostał gwiazdki bo nie ma poduszek bocznych. Jak to nie ma jak mój ma? Stąd na wynik trzeba patrzeć inaczej i brać pod uwagę wyposażenie swojego egzemplarza.
cedec1 napisał(a):
3000, to chyba ci pasażerowie są głusi bo nie da się jechać tym autem bez zapiętych pasów

U mnie tylko piszczy na fotelu kierowcy. Reszta "nie musi" mieć zapiętych pasów. Punto z 2014 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832192 Wysłany: 15 Gru 2017, 19:40; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
no to nie rozumiem ja mam z 2006 i z przodu są czujniki w obydwu fotelach nie mam tylko z tyłu

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832202 Wysłany: 15 Gru 2017, 20:59; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
U mnie tylko piszczy na fotelu kierowcy. Reszta "nie musi" mieć zapiętych pasów. Punto z 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832281 Wysłany: 18 Gru 2017, 14:18; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
Artykuł po angielsku, "Fiat Punto gets Euro NCAP’s first ever zero-star rating" i komentarze pod nim: https://www.autocar.co.uk/car-news/new- ... tar-rating

A tutaj jest artykuł Bankiera, "Fiat punto z najgorszą oceną bezpieczeństwa w historii Euro NCAP": https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fiat-p ... 62459.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832282 Wysłany: 18 Gru 2017, 14:26; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
"Ci, którzy nie poprawiają swoich samochodów, żeby sprostać nowym standardom pozostają w tyle, co jasno pokazują nowe wyniki – komentował przyznane noty Michiel van Ratingen, – To najprawdopodobniej najlepszy przypadek, kiedy producent wciąż sprzedaje produkt, który jest mocno przestarzały – dodał w kontekście fiata punto"

a co z daciami przecież to przestarzałe renówki z przed 15 lat ...
a co do punto to fiat uznał ze po co coś zmieniać skoro jest dobre i dobrze się sprzedaje wycofanie ze sprzedaży punto to strzał w stopę fiata drugiego tak ładnego już nie zrobią

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832289 Wysłany: 18 Gru 2017, 18:42; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 01 Wrz 2017,
Posty: 575
Pomógł: 9
cedec1, Widzisz to i tak nie ma znaczenia wczoraj na onenie już było ze 0 GWIAZDEK dla Punto i ahah znajomy się pytał czy czytałem :E ja że o niczym nie wiem ahhah :shock: :shock: :shock:

[ Dodano: 18 Gru 2017, 18:42 ]

ONECIE :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832318 Wysłany: 18 Gru 2017, 23:19; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
cedec1 napisał(a):
a co do punto to fiat uznał ze po co coś zmieniać skoro jest dobre i dobrze się sprzedaje wycofanie ze sprzedaży punto to strzał w stopę fiata drugiego tak ładnego już nie zrobią


Jestem za, a nawet przeciw:

- Punto miało np. poduszkę kolanową, którą w 2014 roku z oferty wycięto. To jest IMO strzał w stopę bo może obniżać ilość gwiazdek. Pomijam już takie wycięcia jak Blue&Me, tempomat, automatyczną klimatyzację (wycięto na pewien czas, w najnowszym katalogu A**o Ś**at już jest dostępna), itd.

- Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale dodanie jakiegoś asystenta chyba nie powinno być jakimś problemem.

- Zgadzam się, że drugiego takiego ładnego samochodu w ofercie Fiata już nie ma.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832623 Wysłany: 31 Gru 2017, 00:21; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Ale powiedzcie po jaką cholerę tyle tych asystentów? Żeby miało się co sypać? Przecież po to to jest. Jeszcze do niedawna jeździłem Fiatem Seicento równie dużo co Puntem i nigdy mi się nie zdarzyło żebym wyleciał z drogi na łuku czy nie wyhamował mimo że ABS'u i innych dziwactw nie było. Trzeba było więcej myśleć i jeździło się równie bezpiecznie co Puntem czy Astrą.
Tym bardziej dziwi mnie fakt, że oglądając testy zderzeniowe różnych aut klasy B, Punto po uderzeniu nadal trzyma niezłą formę, nie wylatuje szyba itp, nadal idzie na równi choćby z Corsą E. Moim zdaniem to się najbardziej liczy, bo idiocie za kierownicą nawet asystenci nie pomogą.

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832624 Wysłany: 31 Gru 2017, 00:26; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
KUBAS_95, dokładnie jestem tego samego zdania kierowca powinien mieć wybór czy chce abs esp czy inne pierdoły a nie że wciskają to na chama i musisz to kupić bo ncap tak sobie ubzdurał

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832628 Wysłany: 31 Gru 2017, 10:56; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Mr.Cleaner
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Paź 2015,
Posty: 1090
Pomógł: 1
Jakbym miał kupić kolejny raz samochód to byłby to Fiat. I mam gdzieś wyniki EURO NCAP, Tipo przecież też dostało 3 gwiazdki bo ma mało asystentów. Ale w Fiacie nie zdarzyło mi się żeby światła żyły własnym życiem, nie chlupało w drzwiach, klimatyzacja nie wariuje itp. Nie testami zderzeniowymi powinno się kupować auta, a jeśli już to nie wynikami a obejrzeniem etapu rozbijania samochodu.
Swojego czasu to samo było z Palio/Sieną - samochód odporny na wszystko, nie giął się nie wiadomo jak, ale wtedy już wchodziło ABS/ESP czy 4 poduszki powietrzne. Palio maksymalnie mogło mieć dwie poduchy i ABS u nas w kraju i zebrało ledwie 3 gwiazdki. A to na ówczesne czasy było naprawdę bezpieczne auto.
Fiat zwykle lekko odstawał w tyle od reszty, to samo jest teraz - VW wyzbyło się wolnossących silników ze swojej oferty, podobnie robią inni producenci. A Fiat? Nadal 1.2 8V, 1.4 8V i 16V, 1.6 E-TORQ. Można? Można. Może mają gorsze osiągi, może palą trochę więcej ale na pewno są prostsze i raz że jest mniej rzeczy które padną, a dwa jeśli już coś poleci to jest to proste w naprawie i znacznie tańsze niż w przypadku uturbionych silników.
Lubię Fiata. I to nie tylko ja mam powoli takie odczucie, że nie ma na rynku dobrych nowych aut. W każdym jest coś co jest niedopracowane. W każdym zdarzają się buble. W każdym razie, z Tatą doszliśmy do wniosku że nasza obecna Astra IV kombi jest ostatnim naszym Oplem. Ja osobiście momentami mam jej dość - ciągle wychodzą niedoróbki, mimo że egzemplarz był robiony na nasze zamówienie, konfigurowany od podstaw. No i z rozsądnych, praktycznych a do tego ładnych kombiaków zostaje ... Fiat :)

_________________
Było:
Seicento MY2004 Acutal Blue Cocktail 1.1 54KM 2013->2015
Jest:
Punto MY2012 2014 Easy Grigio Intellettuale 1.2 69KM 2015->
http://fiatpunto.com.pl/topic53327.html
Grande Punto 2007 Dynamic Grigio Pessimo Umore 1.4 77KM 2021->
http://fiatpunto.com.pl/topic61115.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832727 Wysłany: 03 Sty 2018, 14:05; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 0.9 105KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 152
Pomógł: 1
KUBAS_95 napisał(a):
Ale powiedzcie po jaką cholerę tyle tych asystentów?


Mam mieszane uczucia. Robiłem prawo jazdy na Punto I. Wtedy (zima jakich teraz już nie ma) lubiłem wprowadzać go w lekki poślizg dodając nieco gazu na zakrętach. Nic niebezpiecznego, ale uczucie było przyjemne. Próbowałem zrobić to samo z Punto III (czytaj 2012) z ESP, ASR i ABS. Przy podobnej prędkości jak wtedy trudno było złapać poślizg (mowa o max 30 km/h). Opony były zimowe (nie wiem jak wtedy, ale podejrzewam, że wtedy nie było). Pamiętam też, że wyskoczył mi przed maskę pies (Punto III). Asystent hamowania docisnął hamulec i być może dzięki temu pieskowi udało się bezpiecznie uciec. Jakiś tam inny asystent włączył awaryjne i być może dlatego nikt nie wjechał mi w zderzak. Z drugiej jednak strony nie do końca podoba mi się asystent pasa ruchu. To coś może np. nie pozwolić na ominięcie psa/przeszkody i wjechanie na inny pas ruchu.

cedec1 napisał(a):
KUBAS_95, dokładnie jestem tego samego zdania kierowca powinien mieć wybór czy chce abs esp czy inne pierdoły a nie że wciskają to na chama i musisz to kupić bo ncap tak sobie ubzdurał


Znowu mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem za wyborem - chcącemu nie dzieje się krzywda, a jak ktoś nie chce ABS to jest jego sprawa. Z drugiej strony kierowca np. bez ABS czy ESP może powodować większe zagrożenie. Porostu może nie wyhamować na światłach lub wypaść na inny pas w łuku drogi. Wtedy to już nie jest wyłączna sprawa kierowcy bez ABS i ESP. Jest jeszcze inna kwestia: gdyby samochody nie miały tych systemów, maksymalną dopuszczalną prędkość na niektórych odcinkach trzeba byłoby zmniejszać (ewentualnie zaprzestać jej zwiększania). Wtedy znowu wszyscy to odczujemy bo normy będą inne niż teraz/niż te w przyszłości. Poza tym co zrobić z samochodami używanymi? Chciałem kupić używane Punto z ESP i wybór naprawdę był niewielki. Napiszę inaczej: nie miałem wyboru bo krajowe samochody były bardzo słabo wyposażone. Prędzej była automatyczna klima niż ASR. Co do tego ostatniego - jakiś rok czy dwa lata temu jechałem modernizowaną drogą. Czytaj pełno błota i piachu. Chciałem się włączyć do ruchu. Koła lekko zabuksowały, włączył się ASR i samochód ruszył do przodu. Gdyby nie ASR "utknąłbym" na tym skrzyżowaniu. Zgoda, że na chwilę, ale mógłbym nie zdążyć przed nadjeżdżającym samochodem (czytaj wymuszenie pierwszeństwa). Teraz już lekka nadinterpretacja, ale nie wiadomo jak by to się skończyło. Wtedy jakieś 200 metrów od tego skrzyżowania stał patrol. Zatrzymałem się, powiedziałem co i jak i poprosiłem o zgłoszenie problemu gdzie trzeba. Na drugi dzień było posprzątane.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832733 Wysłany: 03 Sty 2018, 15:46; 
 Temat postu: Re: 0 gwiazdek dla punto euro ncap
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Kropkownik napisał(a):
maksymalną dopuszczalną prędkość na niektórych odcinkach trzeba byłoby zmniejszać (ewentualnie zaprzestać jej zwiększania)

A gdziekolwiek u nas zwiększyli prędkość? Na wielu drogach obowiązują (często bezsensowne) ograniczenia jeszcze z lat 70' i 80'.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO