You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 10:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #832641 Wysłany: 31 Gru 2017, 21:58; 
 Temat postu: Skrzynia biegów zacina się - nie chcą wskakiwać biegi
Offline
Forumowicz

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 31 Gru 2017,
Posty: 2
Witam,

Posiadam już od roku grande punto 3-drzwiowy z 2006r. 1.3JTD 55kw/75km, diesel.
Nie jestem specem od fiatów ale chyba mega najtańsza wersja wyposażenia jaka była dostępna (bez klimy, 5 stopniowa skrzynia biegów) co prawda jest wspomaganie elektryczne (city) i el. szyby ale to mogę się domyślać było w standardzie.

Nie wiem czy umieściłem w dobrym dziale bo nie jestem pewny czy problem dotyczy sprzęgła czy skrzyni biegów.
Sprzęgło jest u mnie nieregulowane.

Miewam już od jakiegoś czasu problemy ze skrzynią/sprzęgłem.

Przechodząc do sedna sprawy pewnego razu po dłuższej trasie już praktycznie pod punktem docelowym miałem przypadek, że sprzęgło zostało w podłodze. Z góry zaznaczę, że dywanik nie zablokował musiałem podciągnąć pedał sprzęgła butem z powrotem do góry do pozycji startowej żeby wrzucić jakikolwiek bieg. Sytuacja już nigdy później się nie powtórzyła, być może się zapowietrzyło sprzęgło, ale czy możliwe, ze samo z siebie się odpowietrzyło ? :)

Jednak moim głównym problem jest problem z wrzucaniem biegów, sytuacja z teraz np. mogłem wrzucać bez jakichkolwiek problemów 3,4,5 i wsteczny bieg. Za to nie dało rady wrzucić 1 i 2 biegu, sytuacja poprawia się gdy wrzucam skrzynie na luz trochę pokręcę "kółeczka" i wtedy mam możliwość wrzucić 2 bieg i dopiero później 1 bieg, nie mam możliwości wrzucić od razu 1 biegu.

Miałem też już wcześniej odwrotną sytuacje, że chodziło tylko 1,2 bieg a nie dało rady wrzucić od razu 3 biegu bez porobienia "kółek" na luźnym biegu.

Wina nie leży po mojej stronie mimo jak napisałem sprzęgło mam nieregulowane czyli mam oddalone do końca to jeżdżę na nim już rok i mam wprawę, żeby wciskać od razu do samego końca.

Na co dzień używam auta tylko do jazdy po mieście i bywa tak, że przez kilka miesięcy mam spokój ze skrzynią biegów i normalnie wskakują wszystkie biegi bez problemów, ale za każdym razem na dłuższym dystansie mam ten problem jak wyżej opisałem.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy to nie będzie jakaś poważna usterka i czy będzie opłacało się naprawiać czy będę musiał się go pozbyć bo już od samego początku trochę w niego władowałem pieniędzy :oops:


Góra
 Profil  
 

 
 Post #832642 Wysłany: 31 Gru 2017, 23:10; 
 Temat postu: Re: Skrzynia biegów zacina się - nie chcą wskakiwać biegi
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
po 1 zaczoł bym od regulacji linki biegów tylko na jednej jest regulacja przynajmniej w benzynie
po 2 odpowietrzenie sprzęgła jeżeli nie pomoże bedziemy myśleć dalej

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO