You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #828784 Wysłany: 29 Wrz 2017, 20:11; 
 Temat postu: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Witam.
Mam prośbę do kolegów mieszkających w Zagłębiu Dąbrowskim,lub w Katowicach-a znających Punto i jeszcze mających garaż z kanalem.
Chciałbym zlecic(pomoc też mogę)prace konserwacyjne podwozia(progi,nadkola) Punciaka II.Trzeba to zrobic przed zimą,najlepiej zaraz na początku pazdziernika.Cena za usługe do uzgodnienia.
Moj telef.503-786-483.

Pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #828788 Wysłany: 29 Wrz 2017, 21:50; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Szukaj uczciwego macher-a, nie koniecznie najtańszego. Jak Ci powie że konserwacje 17 letniego Fiata zrobi w dzień to nawet nie pytaj o więcej szczegółów :wink: Pytanie w jakim stanie jest podłoga z progami, często taki początek prac kończy się koniecznością robienia wstawek i itp i cena rośnie za usługę. pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828789 Wysłany: 29 Wrz 2017, 22:19; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Dzieki za rady.Tylko jak poznac uczciwego machera???
Progi są juz wstawione nowe na te stare(takiego kupiłęm),podłoga zakonserwowana fabrycznie,nadkola napewno do konserwacji.Dziur jako takich brak,ale rdza jest po stronie wewnetrznej progow i na ich rantach wewnetrznych.
To ile taka praca musiałaby minimum trwac zeby było uczciwie?Tak jak napisalem-cena do uzgodnienia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828790 Wysłany: 29 Wrz 2017, 22:28; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
Wszystko zależy co się odkryje jak zacznie się blachę czyścić, strzelam w ciemno ~3 dni. Dochodzi kwestia schnięcia podkładu, farb i konserwacji. Tak jak mówię, coś tam wiem bo robiłem u siebie i żeby to dokładnie zrobić to trzeba się przyłożyć. pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #828870 Wysłany: 02 Paź 2017, 15:43; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Czy nie ma chętnego na moją propozycję?Nikt nie potrzebuje dodatkowych pieniążków?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829509 Wysłany: 18 Paź 2017, 08:55; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Mokotów
Rejestracja: 05 Lut 2017,
Posty: 48
Potrzebują, ale widocznie za mało oferujesz ;/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829539 Wysłany: 18 Paź 2017, 16:31; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Niestety problem w tym ze jednak ludkowie ślascy kasy maja duzo,bo NIKT sie nie zgłosił na moją propozycję-a wiec stwierdzenia ze ,,za mało daję"są bezpodstawne,bo WOGOLE nie ma chętnych i nie ma z kim negocjowac jakiejkolwiek ceny.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829543 Wysłany: 18 Paź 2017, 17:39; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Poczytaj co i jak i na pewno się znajdą ludzie, aby Ci doradzić jak to zrobić dobrze. Na ogół po konserwacji podwozia człowiek jest porządnie ubrudzony, więc zakładam, że najlepiej jak zrobisz to sobie sam. Załóż więc temat jak do tego podejść, jakich środków użyć (to akurat powinieneś znaleźć na forum), wrzuć zdjęcia progów, drzwi i podwozia, a także innych elementów szeroko opisanych jako słabe punkty PII pod kątem korozji i wtedy coś się zrodzi.
Z Twoich postów wynika, że z progami należy zrobić porządek (próg na próg to nie rozwiązanie, bo rdza hula w najlepsze na oryginalnym). Skoro tu jest taki "kwiatek", to bardzo prawdopodobne jest, że wszystkie punkty narażone na rdzę w Punto, będą w nią obfitowały. Jeśli ktoś by to miał robić dzień w dzień po pracy, to stawiam, że nie wyszedłby spod auta przez ok. 2 tygodnie.
Wariant pesymistyczny, to również dziura w prawym nadkolu jeśli nie masz nadkoli. Może się okazać też, że podłoga również obfituje już w dziury, jest konieczność łatania spawarką, a zlecający powie: "jak się za to chciałeś brać, to teraz się martw".
Nie ma chętnych, bo ludzie wiedzą na co mogą trafić ;)
Jeśli nie chcesz tego robić sam, to oddaj samochód w ręce serwisu blacharskiego oferującego takie usługi, ale co możesz, to sobie sprawdź sam, bo serwis raczej tylko zakonserwuje profile zamknięte, a nie będzie rozkręcał całego samochodu aby posprawdzać różne newralgiczne miejsca. To oczywiście są koszty, no ale utrzymanie samochodu >15-letniego do najtańszych już nie należy.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829559 Wysłany: 18 Paź 2017, 20:06; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
Co do sprawy samodzielnego konserwowania-niestety-mam dobrze po 60-tce i nie ten wzrok ani ręce juz nie służą...
Ani kanału nie mam.Ani narzędzi odpowiednich.
Co do reszty-racja to jest kupa roboty napewno.Znalazłem w Katowicach firmę specjalizujacą sie w tych pracach-koszt 600 zl,ale po obejrzeniu podwozia(specjalnie tam pojechałem)stwierdzili ze jest niedobrze i oni ,,porządnie tego nie dadzą rady zrobic"-bo za duże koszty bym poniosl.Zrobią to co sie da-zeskrobią,potem silny środek a-korozyjny,minia,i pewnie Bitex.
Ale powiedzieli ze conajmniej na rok spokoj.Po każdej zimie i przed zimą jest zwyczaj ze sie przyjezdza do nich na kontrolę podwozia po ich robocie.
Mozna znalezc te firme pod nazwą Auto Klinika Katowice.
Narazie to jedyne wyjscie-a zgłosic sie mam z autem 20 listopada i praca potrwa ok.5 dni.

Gwoli ścisłosci to jest auto mojego syna mieszkającego w Katowicach,ale razem zesmy je kupowali,,,widziały gały co brały",a wzięły tykającą bombę-minę od handlarza spod Czestochowy(Jamki),cała historia auta jest opisana w niektorych moich postach na forum.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829570 Wysłany: 18 Paź 2017, 22:04; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Rozumiem.
Poczytałem Twoje posty i już sprawę mam mniej więcej naświetloną.
Jeśli panowie stwierdzili, że szału nie ma, to jeśli Twój syn ma trochę czasu i zacięcia mechanicznego, to obejrzyjcie podłogę samochodu od środka (po zdjęciu lub częściowym odchyleniu wykładziny), zerknijcie w prawe nadkole przy mocowaniu wlewu paliwa i przewodów do baku, podwozia szczególnie w miejscu tylnych wytłoczek pod warsztatowy podnośnik. Spotkałem się również u kolegi z dość mocno zardzewiałą wnęką na koło zapasowe (oczywiście od spodu). Okolice tylnej belki tuż za kołami oraz mocowania zderzaka.
Jeśli oddajecie samochód do speców, to chociaż poznajdujcie co się da do zrobienia. Widzę na stronie, że spawają aluminium. Zapytaj się czy ewentualnie wstawiają jakieś reperaturki w przypadku wykrycia dziury w blasze w jakimś miejscu.
Na stronie mają info, że Bitexem pokrywają podwozie. Hmmm, Bitex jest ok, ale ma dwie wady (dlatego nie pomalowałem nim podwozia u siebie):
- ewentualna rdza może się pod nim rozwijać, a tego od razu nie widać (rdza prędko nie przechodzi przez Bitex),
- w przypadku zaistnienia konieczności oczyszczenia z korozji miejsca pomalowanego Bitexem, ten szybko zapycha papier ścierny oraz wszelkie nasadki na wiertarkę. Pewnych nieznacznych trudności również przysparza odtłuszczenie oczyszczonej powierzchni.
Plusem jest oczywiście fakt, iż można nałożyć grubą, w miarę elastyczną powłokę chroniącą przed kamykami i wodą.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829598 Wysłany: 19 Paź 2017, 16:37; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
A co proponujesz zamiast Bitexu?Mogę im podsunac pomysł.
Nie wiem czy beda mieli cierpliwosc(chęc?)na wstawianie reperaturek,pewnie koszty wzrosną wtedy.Narazie ,,dziobal"pod prawym progiem srubokrętem i stwierdzał co napisałem wcześniej.
Za bardzo nie wiem co im podpowiedziec do roboty-oni sami powinni sie znac na tym jako fachmani-klient nie musi się znac.
Ale podpowiem im co napisałeś aby sprawdzili-najwyżej doplacę?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829606 Wysłany: 19 Paź 2017, 17:58; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Zamiast Bitexu zwykła farba w puszce. Może być olejna.
Tyle, że Bitex lepiej chroni podwozie od farby, bo jest elastyczny i tak szybko nie pęka. Tylko właśnie dużo gorzej to wygląda jeśli chodzi o inspekcję blachy pod samym Bitexem.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829610 Wysłany: 19 Paź 2017, 19:04; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
A na farbę olejną nie można dac Bitexu??
No to juz nie wiem co im powiedziec.Nie wiem nawet(jakos tak zeszło z rozmową)czy beda ruszac nadkola od spodu
oraz np.progi(profile zamknięte).Chyba ze masz jakąś propozycję innej firmy..
Tej nie chce bo nie stosują minii-https://www.olx.pl/oferta/konserwacja-podwozia-CID619-IDlxdju.html
Juz z nim pisałem,cena podobna.Ale nie stosuje minii bo podobno ,,śmierdzi klientom"...
Moze cos wymyslisz-jeszcze jest miesiąc na zmianę firmy konserwującej.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829626 Wysłany: 20 Paź 2017, 10:45; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
kitu0 napisał(a):
A na farbę olejną nie można dac Bitexu??

Można, ale właśnie jest lipa jeśli mimo wszystko ruda wychodzi. Spod Bitexu tego prędko nie zobaczysz.
Co do minii, to ona była stosowana w latach 1970-1990, gdy nic innego nie było na rynku. Obecnie, choć jest ona dostępna, są również inne środki, np. podkłady epoksydowe. Ona nie śmierdzi po odparowaniu rozpuszczalnika. Tym bardziej jak to jeszcze zostanie zakonserwowane czymś innym np. wspomnianym Bitexem. Bitex daje lekko w nos ale do czasu aż w miarę wyschnie. Z kolei przez kilka dni może się unosić w kabinie zapach Fluidolu lub Bolla do profili zamkniętych.
No ale my tu filozofujemy, a spece od konserwacji raczej będą krzywo patrzyli jak zaczniesz wymyślać i uzasadniać "a na forum ktoś napisał..." ;) Bierz co dają. Wyraziłem jedynie swoją opinię :) Ale co do przejrzenia punktów newralgicznych auta, to lepiej się sam rozeznaj co gdzie masz i w jakim stanie.

Pozwól, że wspomnę o jeszcze jednej istotnej sprawie jeśli chodzi o konserwację podwozia w PII. Niemal całe podwozie jest pokryte czymś na kształt gumy (szkoda, że progów tym nie pokryli ;) ). Jeśli dokładnie się obejrzy podwozie i zauważy choćby lekkie przebarwienie w kolorze rdzy, a tym bardziej jeśli w okolicy jest zauważalne choćby małe pęknięcie, to... Spece od konserwacji tego z całą pewnością nie zauważą. W praktyce to oznacza konieczność zdarcia fragmentu owej gumiastej powłoki i usunięcie rdzy. Czasem są to fragmenty wielkości dłoni, a z pozoru na pierwszy rzut oka miejsce nie wygląda podejrzanie ;)

No nic, trochę Ci w głowie namieszałem, ale sporo czasu już spędziłem pod samochodem, więc podzieliłem się jedynie swoim doświadczeniem. Przemyśl co i jak i podejmij decyzję. Firmy konserwującej nie polecę, bo robię to sam na bieżąco.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829644 Wysłany: 20 Paź 2017, 11:25; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 21 Maj 2017,
Posty: 117
No nie powiem,b.cenne wskazówki.
Jeszcze jakbys tak ze względu na wzgląd obejrzał to podwozie i stwierdził co wymaga pracy to dopiero byłbym wdzięczny.
Auto stoi na Koszutce(syn tam mieszka)na ul.Grażyńskiego,gdybys mial kanał i na chwilkę go użyczył tobyśmy uzgodnili może kilka spraw.Ja jestem dyspozycyjny(emeryt) więc sie dostosuje...
My z synem nie chcemy żałowac kasy na DOBRĄ konserwację,ale oni sami powiedzieli ze ,,to nie będzie porządnie wykonane".Ale na jakis czas spokoj będzie.
Jak napisałem mam 20 listopada termin,a 17 go mam przegląd więc musze to jakoś razem ogarnąc.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829655 Wysłany: 20 Paź 2017, 17:24; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Kanału niestety nie posiadam. Ze względów zdrowotnych w tym roku nie wchodzi niestety też w grę zerkanie pod samochód bez kanału. Z tego też powodu u mnie ten rok jest pierwszym (i oby jedynym) gdy nie dokonałem u siebie inspekcji podwozia.
Jeśli byś miał możliwość zorganizowania kanału i np. syna do podniesienia i zdjęcia prawego tylnego koła, wówczas możemy się jakoś umówić.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #829690 Wysłany: 21 Paź 2017, 20:09; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
kitu0 widzę że jesteś "konkretny człowiek", mam możliwości organizacji najazdów do podwozia.Odezwij się na priv.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #832948 Wysłany: 07 Sty 2018, 23:10; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 31 Gru 2013,
Posty: 238
Pomógł: 1
https://www.olx.pl/oferta/piaskowanie-r ... bKCQT.html

robia wedlug sztuki ale ceny od 1,5 tys


Góra
 Profil  
 
 
 Post #834268 Wysłany: 13 Lut 2018, 09:43; 
 Temat postu: Re: Konserwacja podwozia Punto II 1,2/8v/1999r.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Andrzej
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Paź 2017,
Posty: 28
No ja też musze się zastanowić, bo boję się, że rdza powoli zjada moje autko od dołu.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO