You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 20:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #836866 Wysłany: 19 Kwi 2018, 01:38; 
 Temat postu: Fiat Grande Punto 1.4 8v brak możliwości odpalenia
Offline
Forumowicz

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 19 Kwi 2018,
Posty: 2
Witam
Piszę ponieważ mam spory problem z moim fiatem.
Zaczynając od początku tuż po zimie jak zrobiło się ciepło moje auto nie chciało odpalić z 5 razy bez dodania gazu, problem sam ustał więc nie drążyłem, raz się zdażyło też, że podczas parkowania odcięlo mi wspomaganie ( wgl nie było ) ale po ponownym uruchomieniu silnika problem już nigdy nie powrócił więc stwierdziłem, że słaby alternator i nie drążyłem.
Tuż przed usterką ( tydzień ) byłem na regulacji gazu i wymianie filtrów gazu jak i również nabiciu klimy, wcześniej w okolicach lutego - marca, zrobiłem ogólny serwis (odma, uszczelka pod kolektorem, olej ( 15W40 MOTULA, bo trochę brał wczesniejsze 10 w40 ), filtry, i rózne drobiazgi ).
Przed wystąpieniem usterki która zaraz opiszę miałem wrażenie, że auto było trochę słabsze ale to subiektywne odczucie.
Jakieś trzy tygodnie temu wracając do domu auto podczas stania na światłach ni z tego ni z owego zgasło, zgasło normalnie, bez żadnego szarpnięcia. Nie chciało odpalić, jedynie włączało się co jakiś czas na jakąś sekundę maks dwie i gasło, zero reakcji na gaz.
Wymieniłem pękniętą jak się okazało cewkę, przewody zapłonowe, świece, ciśnienie paliwa jest prawidłowe. Po tych zabiegach auto wyrzuciło błąd nastawinka/ czujnika zmiennych faz rozrządu, czujnik również został wymieniony i teraz niespodzianka:
AUTO zapaliło pochodziło 15 minut i po zadławieniu się zgasło samo z siebie, i już nie chce się uruchomić tak samo jak przed wymianą czujnika tyle, że komputer nie wyrzuca żadnego błędu.
Po tym czasie wymieniłem jeszcze czujnik wału, brak efektów. Dodam, że rozrząd sprawdzony nie widać, żeby coś się działo- z resztą pracował pięknie przez te 15 minut.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim lub potrafi zaproponować możliwe rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam
Maciej


Góra
 Profil  
 

 
 Post #836874 Wysłany: 19 Kwi 2018, 11:13; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto 1.4 8v brak możliwości odpalenia
Proponuję NIE pomagać mu (za to, że morduje silnik na 15W40)! :evil:

Czekam na dzień, w którym "brzuchate i wąsate Janusze" na całym świecie nauczą się, że oleju się samodzielnie NIE "dobiera".
Olej dobrał projektant silnika i ma on (silnik) działać tylko na tym jednym typie/klasie przez całe życie, od nowości do remontu głównego (lub złomowania).

Wycieki/ubytki (spalanie) się naprawia mechanicznie, a nie zalewa bardziej lepkim olejem (po wieśniacku "gęstszym").
Motoryzacja na prawdę jest upośledzona, zwłaszcza ta uprawiana przez amatorów (w żadnej innej branży przemysłu, czy gałęzi techniki, nie ma takich "metod").


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 19 Kwi 2018, 11:25, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #836875 Wysłany: 19 Kwi 2018, 11:16; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto 1.4 8v brak możliwości odpalenia
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zawiercie
Rejestracja: 18 Cze 2014,
Posty: 94
Dołożona instalacja gazowa i do tego w silniku olej mineralny 15W40, zamiast syntetyka 5W40 jak zaleca producent?

_________________
samochód - Fiat Punto 1.4 8V 77 KM, 57 kW
hobby - rower (Scott Scale 670)
pasja - jazda samochodem :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #836885 Wysłany: 19 Kwi 2018, 15:27; 
 Temat postu: Re: Fiat Grande Punto 1.4 8v brak możliwości odpalenia
Offline
Forumowicz

Imię: Maciej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 19 Kwi 2018,
Posty: 2
Po pierwsze auto kupiłem już na oleju 10w40 więc nie miałem specjalnie możliwości zalania go piątką.
Oleju nie dobrałem samodzielnie, tylko w warsztacie ( nie w szopie u Mirka ) tylko polecił mi go i wymienił mechanik z dobrego warsztatu, podobno nawet w bilexie autoryzowanym serwisie Fiata rekomendują ten olej do tych silników z gazem. Popytałem jeszcze przed wymianą parę osób z branży i wszyscy zgodnie twierdzili, że nie powinien mu zaszkodzić.
Motul 4000 Motion 15W-40.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO