You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1969 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79
Autor Wiadomość
 
 Post #836747 Wysłany: 15 Kwi 2018, 21:01; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 2250
Ekspertami to są rzeczoznawcy uprawnieni ... my po prostu od dłuższego czasu użytkujemy PII i możemy ocenić zdjęcia pod względem kompletności samochodu ;)

Krótko: czerwony - sporting . Fajna propozycja.
Sprzedający nie informuje o kraju pochodzenia auta, ani ilu miało właścicieli.
Na tylnej klapie brakuje napisu "PUNTO" oraz oznaczenia wyposażenia ( w tym przypadku "sporting") - może była malowana...
Felgi nie oryginalne - szkoda.
Na przedniej szybie wycieraczka pasażera dziwnie wysoko sterczy. może było coś grzebane w podszybiu.
W kabinie połysk / plak i nowe dywaniki ... a pod dywanikiem kierowcy brudna , wydeptana wykładzina. Ktoś wnętrze umył raz - na sprzedaż. Nie widać w jakim stanie są fotele. Choć przy deklarowanym przebiegu - mają prawo być zmęczone.
Sprzedający nie pokazuje zdjęć pod maską. Ciężko więc ocenić co tam się znajduje.
Blacharsko - umyty i wywoskowany. Ze zdjęć nie dojrzymy ognisk korozji. Kto wie, co znajduje się pod dokładkami na progach.

Moim zdaniem auto wyszykowane na sprzedaż. Słodki opis, że ideał i cukierek ... ale bez szczegółów.
Zdjęcia i opis zrobione tak, żeby mało można było wywnioskować.

Drugi - czorny ... dodatkowo pospolity 1.2 8v. Propozycja już przyziemna.

Temu z kolei na klapie brakuje loga "FIAT" w lewym dole, a "PUNTO" jest krzywo.
Jeszcze mniej info, choć wiemy, że przyjechał do nas z kraju małoużywanych perełek.
Ten jest umyty na szybko, pewnie na myjce ciśnieniowej, do fotek. Jeszcze dywanik ma mokry i asfalt pod obkapany.
Na desce pali się błąd poduszek, fotele ma dziurawe od papierosów.
Na przednim lewym kole ciężarek wielkości ołowianej cegły. Dodatkowo szkoda, że goła stalówki. Przecież kapsle od PII kosztują grosze.
Znowu brak zdjęcia silnika.
Na temat blacharki też ciężko coś powiedzieć. Na czornym nic nie widać :)

Oba auta mogą być fajnymi ofertami. Trzeba pojechać, obejrzeć, zajrzeć pod auto, pod wykładzinę bagażnika, POD MASKĘ ... przejechać się... i na chłodno ocenić.

_________________
Mój kropek 1.2 8v >>> >>> CO RAZ BLIŻEJ 300 <<<


Góra
 Profil  
 

 
 Post #836782 Wysłany: 17 Kwi 2018, 16:34; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: Piotr
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 15 Kwi 2018,
Posty: 2
Dzięki za pomoc - dziś jadę obejrzeć czornego ;) - zobaczymy co w trawie piszczy.

na świeżo znalazłem też czerwoną strzałę
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... xtor=SEC-8

[ Dodano: 17 Kwi 2018, 16:34 ]

ZAN1989 napisał(a):
Dzięki za pomoc - dziś jadę obejrzeć czornego ;) - zobaczymy co w trawie piszczy.

na świeżo znalazłem też czerwoną strzałę
https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... xtor=SEC-8


edit:
oglądałem czornego i czerwonego

czerwony nie dbany, dużo pierdułek do naprawy, zero hamulców
czorny bardziej mnie przekonał
ma tylko 3 mankamenty
1. wspomniana wczesniej paląca sie kontrolka poduszek
2. skrzypiąca kierownica
3. wyciek z pod uszczelki zaworów ( to samo miał czerwony )
czy to jakieś ciężkie naprawy czy raczej pierdoły ?
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #836801 Wysłany: 17 Kwi 2018, 19:15; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: patryk
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: 1.4 16V 165KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Rejestracja: 06 Lip 2017,
Posty: 163
Ostatnio za naprawę uszczelki pod zaworami dałem 150 zeta, wieczorem był do odbioru. Kontrolka poduszek może być od bezpiecznika, kilka dni temu sam sobie zrobiłem ten problem wymieniając bezpiecznik na podpiętym akumulatorze :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #836813 Wysłany: 22 Kwi 2018, 12:41; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 2250
ZAN1989, a widzisz. Tak mi się zdawało, że czerwony "ideał" i "perełka" to będzie sztuka na handel.
Co do mankamentów, to tak jak pisze patpatrykowski wyciek spod pokrywy zaworów to drobiazg. U mnie cieknie notorycznie. Co roku zmieniam uszczelkę i co roku od nowa :D

Co do kontroli i skrzypienia kierownicy, to Ci nie powiem. Na skrzypienie nie mam pomysłu. Nie spotkałem się z takim problemem w PII. Tym bardziej, że jest wspomagane elektrycznie. Kontrolka też dla mnie jest zagadką. Może forumowa szukajka Ci pomoże. Może to też drobiazg jak pisze patpatrykowski.

Co do trzeciego czerwonego... dziwny jest. Niby ładny, ale:
Wersja super bieda.
Nie ma wspomagania kierownicy,
Nie ma elektryki szyb,
Nie ma nawet obrotomierza,
Radio ma jakiś przedpotopowy kaseciak NA SZTUKĘ, bo przecież dziś radio z USB kosztuje 80zł - NOWE ...
ale ma w osłonach przy regulacji lusterek oryginalne głośniki wysokotonowe ... o.O
Fotele też dziwne. Niby to pokrowce, ale z boku wszywka AIRBAG?
Przód ładnie spasowany ... no jak z fabryki, ale zderzak to chyba jest zamiennik ... i jest pęknięty po prawo od tablicy rejestracyjnej
Na lewych drzwiach brak listwy i kleju ... sama raczej nie odpadła
Tak samo z lewej strony w kabinie, ułamany jest plastik osłaniający próg.
Za te kołpaki to kopa w dupala ... ori używki kosztują nieraz i 5 zł ... a wyglądają mało wiele. Te marketowe dekle nadają się jedynie do kosza.
No i na koniec - brak fotek silnika, sprzedający nie podaje kraju pochodzenia i pisze, że oferta od osoby prywatnej, a za punciakiem na trawniku trzy prywatne perełki na niemieckich numerach :E ... pewnie to córki syna i zięcia :E
Na plus, że sprzedający deklaruje bezwypadkowość pojazdu. Dziś już takie słowa nie są bez pokrycia, bo można wytoczyć sprawę cywilną , gdy auto jednak okażę się być po dzwonie.

Mnie rozbawił atut w postaci " blacha w ocynku" :E .... taaaaaak. Ocynk w PII jest tak legendarny, że dziś ciężko o punto z progami :E

[ Dodano: 22 Kwi 2018 12:41 ]

ZAN1989, smutny sprzedaje swojego ślicznego smerfa. Niebieski PII sporting. Lepszego nie znajdziesz.

_________________
Mój kropek 1.2 8v >>> >>> CO RAZ BLIŻEJ 300 <<<


Góra
 Profil  
 
 
 Post #836960 Wysłany: 22 Kwi 2018, 18:15; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
GO! nie Sporting. Ale stan wydaje się godny uwagi :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #836962 Wysłany: 22 Kwi 2018, 20:23; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 2250
Przez chwilę sam zawahałem się, czy nie wymienić żony clio na tego PII ... i wbrew rozsądkowi, na razie odpuszczam.

_________________
Mój kropek 1.2 8v >>> >>> CO RAZ BLIŻEJ 300 <<<


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841803 Wysłany: 21 Wrz 2018, 13:55; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 21 Wrz 2018,
Posty: 3
Cześć,

Czy jesteście mi w stanie podpowiedzieć coś na temat poniższego Punto?
https://www.olx.pl/oferta/fiat-punto-2- ... vIPY0.html

Cena bardzo niska. Właściciel mówi że nie zauważył korozji póki co. Jak dla mnie dziwnie wygląda kolektor wydechowy (pomijam brak osłonki)... I jakoś tylne zawieszenie jakby było niższe.
Wnętrze wygląda na zadbane.
Dziś jadę auto obejrzeć i się przejechać - zobaczę co w trawie piszczy, ale jeszcze nie na kanale. Sprawdze nadkola, osłonę alternatora, stan tapicerki itp.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841807 Wysłany: 21 Wrz 2018, 14:54; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Dlaczego cieć nie zrobił przeglądu od ponad miesiąca? Coś nie tak? Nie chciał "inwestować" 100 PLN?
Od razu duży minus.
Oglądanie samochodów warto właśnie robić głównie od spodu (większość robi dokładnie odwrotnie).


Góra
  
 
 
 Post #841810 Wysłany: 21 Wrz 2018, 18:50; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
matelin napisał(a):
Właściciel mówi że nie zauważył korozji póki co

Tak mówią wszyscy, którzy samochód oglądają tylko z góry.

Samochód z Polski, z przebiegiem 144 tys. km i nie ma opcji żeby nie było rdzy. Przykład? U mnie jest rok 2002, przebieg 90 tys. km i... rdza. Byłbym w stanie zaryzykować, że mogłoby tak być gdyby samochód był z zagranicy, bo zdarzają się perełki (nie wiem jak oni to robią :) ).
Chociażby zdjęcia progów świadczą o tym, że jest lub była rdza. A skoro była, to nie jest wykluczone, że gdzieś tam sobie na nowo kwitnie.

Ok, ale wypunktuję trochę ten samochód za pewne braki. Dodam, że skoro tak to wygląda z wierzchu, to nie ma co liczyć na to, że ktoś co roku wchodzi pod samochód i usuwa rdzę:
- progi - albo wymienione albo potraktowane barankiem w sprayu lub bitexem. Dlaczego tak wysoko zostały one pomalowane, jeśli ewentualna rdza i odpryski były niżej? Tu bym się skłaniał ku wersji wymiany progów, albo zaawansowanej korozji;
- lewy przedni błotnik wgnieciony,
- lewy zamek wygląda co najmniej na taki z uszkodzoną klapką. Jeśli samochód posiada centralny zamek na pilota, to ta klapka raczej powinna być. Jeśli jednak jest tylko z kluczyka, to w zimie może być problem z otwarciem drzwi od strony kierowcy (można otworzyć od strony pasażera),
- tył dość mocno siedzi, więc albo zrobiono zdjęcia załadowanego samochodu (tylko po co, skoro kilkanaście minut wcześniej został umyty?), albo tylne zawieszenie (sprężyny) wymaga wymiany,
- łuszczy się lakier bezbarwny na klapie bagażnika powyżej szyby,
- brak literki "t" na emblemacie,
- zamek klapy bagażnika też wygląda jakby klapki nie było (choć może być po prostu brudny),
- coś jest nie tak z prawym tyłem pod lampą. Widać to na zdjęciu tyłu samochodu, z kolei na zdjęciu prawej strony wykadrowano tak, aby tego nie było widać. Dobrze jest uwidocznione to, co mam na myśli na łączeniu zderzaka z błotnikiem,
- najprawdopodobniej nie ma tylnych nadkoli, więc może być taka sytuacja: post277924.html#p277924
- kołpaki wymagają renowacji,
- tylna część wnętrza dość zaniedbana (podłoga),
- obok uchwytu do podnoszenia maski odchodzi wykładzina,
- plastikowy próg przy drzwiach kierowcy odstaje - najprawdopodobniej brakuje wkrętu lub jest tego inny powód,
- nie jestem pewien czy tak powinna wyglądać kierownica przy przebiegu 144 tys. km ale na pewno dużo zależy od tego jak kto się z nią obchodzi podczas jazdy,
- brak osłony termicznej nowego katalizatora,
- niekompletny koszyk na akumulator (pewnie dlatego, że zamontowany akumulator jest większy),
- coś zjadło znaczną część wygłuszenia pod maską,
- brak wkrętów od filtra powietrza,
- ciekawe czy taśma klejąca w dolocie jest cała :)
Powyższe uwagi są uwagami odnoszącymi się do samochodu w stanie fabrycznie nowym z wyposażeniem seryjnym.

Naprawdę nie rozumiem dlaczego niektórzy jeżdżą z obiegiem zamkniętym. To jedynie pogarsza samopoczucie kierowcy.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841814 Wysłany: 22 Wrz 2018, 00:22; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sie 2017,
Posty: 158
Pomógł: 3
Uwielbiam czytać takie oceny ze zdjęć, stary Ty to masz oko. Śledze temat od 3 - 4 stron i naprawde powinieneś robić jako doradca zakupowy.

Czyżby ta metalowa rurka jest również nowa ? Wydaje mi się że tak.

Image

Co to jest nad akumulatorem a po prawej stronie zbiorniczka na płyn hamulcowy taka metalowa skrzyneczka z 4 wężykami ? Sory że pytam bo tego nie mam.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Atr3ju 22 Wrz 2018, 00:40, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil  
 
 
 Post #841815 Wysłany: 22 Wrz 2018, 00:30; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
domin45670, jeszcze przeoczyłeś że miał strzała w tyłek cała klapa jest źle ustawiona :E szpary nawet na tak złej jakości zięciach się różnią

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841821 Wysłany: 22 Wrz 2018, 09:56; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Fakt, z prawej strony trochę odstaje ale może to być spowodowane znacznie wykręconym odbojem. Choć oczywiście może być też tak jak sugerujesz, ale jak na takiego strzała to jest dość dobrze poskładany.

Atr3ju, gdzie jest ta rurka pod maską, o której wspominasz? Pod kolektorem ta?
Jeśli chodzi o metalową skrzyneczkę do której od góry wchodzą 4 metalowe przewody, to jest to część układu ABS.

Z ogłoszenia i zdjęć można w zasadzie wypunktować tylko to, do czego jesteśmy przekonani. Np. jeśli chodzi o PIIFL to już aż takiej pewności w niektórych sprawach bym nie miał (np. jeśli chodzi o wyposażenie). Ten z ogłoszenia wydaje się być jakąś bogatszą wersją wyposażeniową, co wnioskuję po siateczkach na boczkach drzwi nad głośnikami. Co ciekawe, nie ma klimy.
Ale wracając do tego, o czym chciałem napisać... To są coraz starsze samochody, więc podejrzewam, że z każdym rokiem sprzedawane egzemplarze będą w coraz gorszym stanie. Dobrze wypunktować pewne niedoróbki, niech potencjalny kupujący ma ich świadomość i sam podejmie decyzje czy dla niego są one istotne czy nie. Pamiętajmy, że kupujemy używany samochód, który przeszedł już przez niejedne ręce (najczęściej, z racji wieku) i jedna osoba za dbanie uzna umycie raz na miesiąc, a inna np. dbanie o regularne robienie zaprawek, usuwanie rdzy, o to aby była na lakierze zawsze warstwa wosku, a przy wymianie kół na letnie/zimowe dokona przy okazji inspekcji podwozia, a co kilka lat zabezpieczy profile zamknięte. Oczywiście są też osoby, dla których samochód to nic innego jak wół roboczy, zniszczony w środku, ze świecącą się marchewą, ale przecież jedzie. Mogą również trafiać się ładne ulepy niemalże po szkodach całkowitych, ale nie wszystko się wychwyci na zdjęciach, a być może nawet i nie podczas oględzin na miejscu. Szczęście w nieszczęściu to wiek samochodów, których już idealnie "lepić" się nie opłaca. Mogą też się trafić samochody warte zainteresowania, które na zdjęciach są nieumyte, brakuje śrubek itp.

Takie jest moje zdanie i... znów się rozpisałem :) A to wszystko jest zabawą w stylu: znajdź różnice między obrazkami :)


P.S. Update mojej "recenzji" ;) ogłoszenia:
- widzę, że wcześniej nie napisałem: te progi są pomalowane na czarno również we wnękach drzwiowych, więc możliwe że jednak progi były wymieniane. Ale różnie to bywa :)
- w ogłoszeniu jest napisane: 44 KM. To jest ewidentnie silnik 60 KM,
- w ogłoszeniu jest informacja: "poduszki powietrzne" -> raptem jedna, bo wątpię aby były boczne w fotelach (nie widać na zdjęciach czy są, choć owszem, mogą z racji na brak dowodów świadczących, że ich nie ma :) ) jeśli nie ma poduszki pasażera.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841823 Wysłany: 22 Wrz 2018, 13:05; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 21 Wrz 2018,
Posty: 3
No pięknie, dziękuję bardzo, nie spodziewałem się aż takiego zaangażowania w ocenę ogłoszenia :D Na prawdę doskonale znacie te samochody.
Oglądałem auto. Generalnie uważam je za mocno zaniedbane mimo że właściciel wykonywał niezbedne naprawy.
Progi wymieniane, a mimo to już wychodzi rdza. W bagażniku dziura do lewego nadkola i widać już rdzę od środka. Lakier poobdzierany w sumie wszędzie. Drzwi skrzypią i strzelają ograniczniki. Zawieszeniekko z tyłu poskrzypywalo. Silnik i skrzynia pracowały stosunkowo dobrze. Ogólnie jak dla mnie auto w takim stanie odpada.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841832 Wysłany: 22 Wrz 2018, 16:52; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Tak niestety wygląda rynek pojazdów używanych w Polsce.

Właściciel twierdzi, że:
matelin napisał(a):
Właściciel mówi że nie zauważył korozji póki co



więc tego nie zauważył:
matelin napisał(a):
Progi wymieniane, a mimo to już wychodzi rdza

matelin napisał(a):
W bagażniku dziura do lewego nadkola i widać już rdzę od środka


Panie, wczoraj tego jeszcze nie było. Musiało wyjść przez noc ;)

Powodzenia w poszukiwaniach. Wrzucaj tutaj ogłoszenia jak jakieś Ci wpadnie w oko. Na pewno zawsze ktoś coś ciekawego napisze :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841857 Wysłany: 24 Wrz 2018, 13:13; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 21 Wrz 2018,
Posty: 3
Mam kolejnego potencjalnego kandydata. Na pierwszy rzut oka wydaje się być w lepszym stanie niż poprzedni:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-punt ... xtor=SEC-8

nie podoba mi się zdjęcie przedstawiające lewy profil - maska jakoś dziwnie lezy w okolicy górnej krawędzi reflektora + szpara miedzy maską a błotnikiem wydaje się potężna. Czyżby po prostu niedomknięta maska na tym zdjęciu?
Na zdjęciu od frontu nie ma tego efektu.
Środek wygląda na zadbany.
Standardowo pytanie co kryje się na spodzie samochodu.
Ciekaw jestem co jeszcze wasze wprawne oko wychwyci.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841861 Wysłany: 24 Wrz 2018, 15:01; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Plus jest taki, że możesz sprawdzić historię pojazdu po VIN'ie, nr rej. i dacie pierwszej rejestracji. Nie sprawdzałem tego ale fajnie, że można.

Od razu też zaznaczę, iż w ogłoszeniu nie ma ani jednego zdjęcia pokazującego tył oraz komorę silnika. Może to być dziełem przypadku, bo ktoś nie wiedział itp., a może też o czymś świadczyć. Najprościej poprosić sprzedawcę o dosłanie dodatkowych zdjęć.

matelin napisał(a):
nie podoba mi się zdjęcie przedstawiające lewy profil - maska jakoś dziwnie lezy w okolicy górnej krawędzi reflektora + szpara miedzy maską a błotnikiem wydaje się potężna. Czyżby po prostu niedomknięta maska na tym zdjęciu?



  • Maska w pasie między reflektorami jest wgnieciona (widać na niej nierówności i jest bardziej pionowo - świetnie to widać na pierwszym zdjęciu). Poza tym jest w tym obszarze pokaźnej wielkości odprysk w rudym kolorze. Ciekawe czy maska się otwiera i zamyka bez problemu oraz jak wygląda pas przedni po jej otwarciu. Warto się dowiedzieć jak nastąpiło zdarzenie, bo zderzak prawie jest nietknięty (a być może wymieniony - skoro tak to co jest pod nim?), choć tablica rejestracyjna jest wygięta. Trochę mi to do siebie nie pasuje ale być może wyjaśnienie jest banalne (warto dopytać sprzedawcę).
  • Prawy próg przy przednim kole posiada kilka jaśniejszych miejsc, jakby jakaś farba czy coś (przy tylnym kolej wydaje mi się, że widać coś podobnego). Ciężko to ocenić po zdjęciach ale warto się temu przyjrzeć bliżej (generalnie obu progom).
  • Warto też sprawdzić czy przednie błotniki przy kołach nie są już wypiaskowane.
  • Niewykluczone, że brakuje klosza prawego bocznego kierunkowskazu.
  • Kołpaki nadają się do regeneracji (nowy lakier).
  • Reflektory nadają się do regeneracji lub wymiany. Przy okazji ewentualnych oględzin sprawdź ich zaczepy, bo mam wrażenie, że lewy jest lekko przestawiony (spasowanie z błotnikiem), a spasowanie prawego z błotnikiem też trochę dziwnie wygląda (jakby cały reflektor się chował pod błotnik, a nie tylko do zgrubienia).
  • Do podregulowania albo... nadwyrężone mocowanie przedniego zderzaka do lewego błotnika.
  • Na zdjęciu z przodu widać jakby antena z radia była złamana.
  • Lewy błotnik przerysowany w okolicy wykroju na koło.
  • Po zdjęciach ciężko stwierdzić czy są tylne nadkola (co i jak napisałem przy komentarzy wcześniejszego ogłoszenia :) ).
  • Wydaje mi się, że na dachu lakier nie jest już w najlepszym stanie (zdjęcie od lewej strony).
  • Górna uszczelka przedniej szyby z lewej strony jest krótsza, jakby przycięta. Przy okazji oględzin warto przyjrzeć się i dopytać czy coś w okolicy było robione (wymiana szyby, uszczelki itp.).
  • Wnętrze wg mnie wygląda ok. Tylne plastiki są nieco porysowane ale je bardzo łatwo porysować. U mnie się też porysowały i nawet nie wiem od czego :)
  • Samochód ma albo miał alarm (niefabryczny), o czym w ogłoszeniu nie ma wzmianki.

Chyba tyle z rzeczy, które zauważyłem po opisie i zdjęciach :)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841863 Wysłany: 24 Wrz 2018, 16:48; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
coś mi się wydaje że fotele nie są z tego auta wyglądają jak od sporta z wysokim trzymaniem bocznym chyba że występowały takie w wersji GO!

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841865 Wysłany: 24 Wrz 2018, 17:07; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Też tak z początku sądziłem, ale zobacz:

topic28454.html
https://www.olx.pl/oferta/fiat-punto-go ... ugPow.html

Ten ma nawet dokładnie taki sam kolor foteli: https://sprzedajemy.pl/okazyjnie-fiat-p ... nr38620192

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841889 Wysłany: 25 Wrz 2018, 12:22; 
 Temat postu: Re: Zakup Punto II. Pytania przed zakupem
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
w Go! były "szportowe" krzesełka, też takie mam w swoim, tzn ja wg epera mam Go Sound, ale krzesełka są szportowe ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1969 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO