You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #835972 Wysłany: 28 Mar 2018, 12:20; 
 Temat postu: T-jet 120km problem z układem chłodzenia.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 12 Mar 2018,
Posty: 24
Witam Panowie, Panie.
Może ktoś dorzuci od siebie jakieś rozsądne rady.
Problem następujący. W układzie chłodzenia rośnie ciśnienie. Kupiłem auto niedawno. Od początku były wycieki płynu. Na wężach od instalacji lpg ( instalacja świerza ma 3 miesiące ), tutaj podokręcałem opaski i wycieków nie ma. Kolejny wyciek spod pokrywy rozrządu. Ciekło na uszczelnieniu pompy z blokiem silnika. Rozrząd też był robiony ok 3 miesiace i 10kkm temu więc założyłem że po prostu ktoś wkleił pompe niedokładnie. Nie mniej pompę wkleiłem na silikon wysokotemperaturowy i jest ok wyciek zlikwidowany. Po tych zabiegach układ odpowietrzony i niby wszystko ok ale... No właśnie poziom płynu minimalnie rośnie w granicach 5 mm w zbiorniczku na kilkadziesiąt km i juz tak zostaje. Odpowietrzę chłodnice wraca do poziomu jak był zalany. Zrobie kilkadziesiąt km pojezdzę kilka dni znów sie podniesie kilka mm by tak już zostać.
Teraz z moich obserwacji. Ciśnienie w układzie nie jest bardzo duże, węże do chłodnicy da się ścisnąć na rozgrzanym silniku.
Po odkręceniu korka na rozgrzanym silniku ( tak wiem co robie bez komentarzy zbędnych proszę ) jest lekki syk ale bez przesady płynu nie wywala. Bąble z poerotu płynu do zbiorniczka nie idą.
Auto odpala normalnie zarówno przy -20 jak i 10 st. C Nie traci mocy pracuje idealnie. Temperatura wody na wskaźniku po przejechaniu 3 km staje na połowie skali i tak już zostaje żadnych wachań.
Powietrze z nawiewu ciepłe.

Teraz moje koncepcje.
Może delikatny przedmuch na UPG na kanale wodnym do cylindra. Stąd kompresja wali ciśnienie do układu chłodzenia powoli ale jednak. Tyle że test na CO2 w układzie musiałby wtedy wyjść pozytywny a nie wychodźi. Poza tym silnik nalatane 100kkm i do tego w dobrej kondycji jakoś mi to UPG tu nie pasuje.

Może reduktor puszcza lpg do układu chłodzenia ale reduktor jest AC r01 a z tego co wiem w tym reduktorze takich przypadków to jeszcze nie było.

Może sama turbina która w T-jecie jest chłodzona cieczą ( bo chyba jest ? ) gdzieś puszcza do układu chłodzenia ?

Ostatnia koncepcja to delikatny wyciek spod rozrządu płynu chłodniczego ale tu obstawiam sławetnu oring na rurze idącej od pompy do bloku silnika. Może tam jakoś po wyłączeniu silnika gdy nadciśnienie spowodowane rozszerzaniem płynu się zmniejsza przechodzą ostatecznie w delikatne podciśnienie zasysa troszke powietrza które ostatecznie powoli sukcesywnie odkłada się w układzie ?

Jakieś pomysły ? Proszę jednak o rzeczowe odpowiedzi osób ogarniających temat. Dzięki i pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #836088 Wysłany: 30 Mar 2018, 21:10; 
 Temat postu: Re: T-jet 120km problem z układem chłodzenia.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 04 Lut 2018,
Posty: 28
Pomógł: 1
Miałem taki problem w punto -winny był zaworek w korku przy zbiorniku wyrównawczym przy chłodnicy-wymiano korka rozwiązała problem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837588 Wysłany: 12 Maj 2018, 09:29; 
 Temat postu: Re: T-jet 120km problem z układem chłodzenia.
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 12 Mar 2018,
Posty: 24
Witam. Temat do zamkniecia, problem rozwiazany. Winny byl zapchany krociec powrotu plynu do zbiorniczka.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO