You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 09:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #837600 Wysłany: 12 Maj 2018, 13:33; 
 Temat postu: Blokująca się skrzynia biegów
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Lis 2016,
Posty: 8
Witam, dziś rano kropek zaskoczył mnie taką oto sytuacją: Wsiadam, próbuję zluzować skrzynię, stawiała ogromny opór więc się z nią nie siłowałem, odpaliłem z wciśniętym sprzęgłem na jedynce, szarpnęło samochodem ale odpalił. Wyjechałem na drogę, próbuję wbić dwójkę i nic, skrzynia jakby zablokowała każdy bieg, niczego nie dało się wrzucić. Zgasiłem, odpaliłem, wbiłem jedynke (tym razem bez oporu) i samochód działał całkowicie normalnie, każdy bieg wchodził bez żadnego oporu. Zostawiłem samochód z wbitym wstecznym tym razem, byłem przy nim przed chwilą, nie dało się wbić luzu. Odpowietrzyłem sprzęgło ale nic to nie dało, po kilkunastu wciśnięciach pedału sprzęgła biegi zaczęły wchodzić bez problemu (na odpalonym samochodzie), ale jak tylko puściłem sprzęgło i znowu je wcisnąłem znowu cała skrzynia była jakby zablokowana, a samochód zachowywał się jakbym próbował wbić bieg bez sprzęgła. Podejrzewam, że to może być wysprzęglik ale nie jestem żadnym dobrym mechanikiem więc stwierdziłem, że zanim zacznę grzebać to zapytam ludzi którzy znają się na tym lepiej.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #837606 Wysłany: 12 Maj 2018, 15:33; 
 Temat postu: Re: Blokująca się skrzynia biegów
Nie ma co doradzać, na jakieś 90-95% trafiłeś sam z diagnozą ("hydraulika siłowa").
Reszta, to kwestia "co" padło (pompka, czy siłownik) oraz inne elementy, łapa (i jej tulejki), samo łożysko wyciskowe/dociskowe i na sam koniec sama skrzynia (może to słynna wadliwa M32) i linki - ale te rzeczy nie mają raczej związku z tym, że auto miało dłuższy postój lub nie.


Góra
  
 
 
 Post #837612 Wysłany: 12 Maj 2018, 17:24; 
 Temat postu: Re: Blokująca się skrzynia biegów
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Lis 2016,
Posty: 8
Teraz na dodatek przy odpalaniu przez chwilę słychać jakieś trzeszczenie ze sprzęgła, ale po przepompowaniu płynu na nowy i odpowietrzeniu sprzęgła biegi wchodza dość dobrze, mimo to nadal zdarza się, że skrzynia jest jakby zablokowana. Dziękuję za odpowiedź, a jeszcze jedno pytanie, jak rozpoznać czy to ta wadliwa skrzynia m32? Myślę, że sama skrzynia nie jest tutaj na 99% problemem ale warto sprawdzić.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837613 Wysłany: 12 Maj 2018, 17:58; 
 Temat postu: Re: Blokująca się skrzynia biegów
Poszukaj fotografii w internecie (Google -> Grafika) i porównaj ze swoją. Albo inaczej: jeśli jest 6 biegów i wsteczny masz po stronie jedynki (nie obok 5 i 6), to chyba jest właśnie skrzynia z Opla.
Załącznik:
Komentarz do pliku: Sześciobiegowe skrzynie były dwie.



Niestety na liście objawów zdychającej skrzyni też jest, że "biegi ciężko wchodzą", poczytaj:
https://www.google.com/search?q=skrzynia+m32+ciezko+wchodza+biegi Ale może to tylko sprzęgło lub linki.


Góra
  
 
 
 Post #837614 Wysłany: 12 Maj 2018, 18:39; 
 Temat postu: Re: Blokująca się skrzynia biegów
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
W m32 łożyska padały , u mnie 2ka ciężko wchodzi jak 1kę zakręci się ~6000obr , ale takie coś miałem też w nowym p2 1,2 8v 5b

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837666 Wysłany: 14 Maj 2018, 11:14; 
 Temat postu: Re: Blokująca się skrzynia biegów
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 23 Lis 2016,
Posty: 8
Dziękuję Panowie za pomoc. Na przyszłość gdyby ktoś miał podobny problem, u mnie pomogła wymiana płynu hydraulicznego, przynajmniej dla sprzęgła. Byłem już prawie pewien, że uszkodzeniu uległa jakaś mechaniczna część sprzęgła ale jednak nie. Płyn prawdopodobnie był już po prostu za stary i stracił swoje właściwości przez co samochód jakby nie miał sprzęgła. Nie wiem co to miało wspólnego z zablokowaną skrzynią na wyłączonym silniku ale jak widać coś wspólnego jednak miało :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837673 Wysłany: 14 Maj 2018, 14:32; 
 Temat postu: Re: Blokująca się skrzynia biegów
Czyli coś jak w świeżej aferze z Hondą, zdegradowany płyn (tutaj od temperatury, grzeje go wydech) powoduje niepełne wysprzęglanie i ludzie rozwalają sobie skrzynie (w początkowej fazie ASO zaleca, że "można tak jeździć", później wychodzi na to, że kierowca uszkodził skrzynię, więc gwarancja NIE obowiązuje): https://www.youtube.com/watch?v=7PvPiBUONcg Problem ogólnoświatowy (ale u nas klient jest traktowany jak frajer, kupiłeś nową furę, to się bujaj nygusie).

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO