You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 19:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #837365 Wysłany: 07 Maj 2018, 08:49; 
 Temat postu: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
Witajcie!
Dołączyłem dziś do forum gdyż czarna magia, która się wyprawia w moim GP powoli mnie przerasta :(
Tydzień temu odebrałem samochód od mechanika.
Wymienił mi rozrząd, zawieszenie i (co być może ważne w sprawie) naprawił wentylator od klimatyzacji gdyż wchodzące w jego gniazdo konektory przytopiły się uszkadzając całe łącze. Mechanik podłączył ten wentylator na krótko. Odciął kostki i wsadził kable bezpośrednio do wentylatora lutując je do odpowiednich styków.

Przejechałem jakieś 300km i oto nagle ludzie zaczynają mrugać do mnie światłami. Okazało się że "długie" światła włączył się same z siebie i nie mogłem ich wyłączyć. Kontrolka pokazywała światła mijania ale non stop świecił światła drogowe. Zatrzymałem się aby sprawdzić przekaźnik. Wyjąłem ten od świateł drogowych aby nie razić ludzi po oczach i tak dojechałem do domu.

Odstawiłem samochód na 2 dni i po tym czasie postanowiłem wpiąć przekaźnik. Okazało się że światła działają jak należy.
Umyłem samochód i zaraz znów to samo a dodatkowo klakson zaczął trąbić i nie mogłem go wyłączyć w żaden sposób. Odłączyłem kabel bezpośrednio przy nim i w drodze do domu dodatkowo wyświetlił się błąd ABS nie do dyspozycji.

W nocy padał deszcz ja rano chciałem sprawdzić samochód a tym razem wyświetliła się kłódka z samochodem. Immobilaizer zablokował auto? Odłączyłem akumulator na 15 min podłączyłem po czym samochód odpalił ale problem ze światłami, klaksonem i ABS pozostał. Boję się pomyśleć co jeszcze może wyskoczyć.

Teraz pytanie czy to może ten wentylator robi problem? Może wilgoć bo na to też wiele wskazuje. Czy body jest uszkodzony? Słyszałem też opinie, że przez słaby akumulator komputer może świrować, ale czy aż tak?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #837379 Wysłany: 07 Maj 2018, 20:04; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
ma twoje punto padła klątwa puntohamona :E :E
a tak na poważnie sprawdź akumulator i przewód masowy do skrzyni punto nie lubi słabego prądu

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837393 Wysłany: 08 Maj 2018, 08:18; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
Puntohamon zaatakował! Kiedy klakson zaczął wyć miny ludzi wokoło były bezcenne :lol:

Akumulator wymieniałem na "nowy" w styczniu. Sąsiad miał to w swojej skodzinie przez nie cały miesiąc, a ja to odkupiłem. Parametry jak na oryginalnym z tym, że teraz rozszerzyłem gniazdo zapalniczki na 3 wejścia, do których przez cały czas jest coś podłączone. Transmiter, kamera, telefon. Być może powinienem kupić mocniejszą baterię?

Jeśli chodzi o kabel masowy to powiedz mi Panie kolego którędy on przebiega do skrzyni?
Nie mam kanału :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837398 Wysłany: 08 Maj 2018, 09:13; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
od minusa akumulatora idzie do podłużnicy a potem do skrzyni biegów żeby go sprawdzić chwyć go ręką i szarpnij jeżeli się urwie to znaczy że nie jest dobry

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837433 Wysłany: 08 Maj 2018, 20:21; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Mnie pachnie zamoknieta elektryka na odleglosc i zwarciami np. w mokrej skrzynce bezpiecznikow.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837687 Wysłany: 15 Maj 2018, 08:26; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
Dopiero 21 maja mam termin u mechanika, ale wydaje mi się, że to problem z przewodem masowym.
W zeszłym tygodniu wszystko było OK tylko kontrolki ABS i EBD świecą(podpiąłem pod kompa i pokazuje że czujnik w lewym tylnym kole)
Pewnego poranka znów miałem problem z odpaleniem kontrolka z kłódką brak wspomagania itd.

Próbowałem kilka razy, wreszcie otworzyłem maskę poszarpałem przewodem masowym i nagle wszystkie problemy poza ABS i EBD znikły.
Normalnie odpaliłem i wio!

Pojechałem w trasę około 500km zestresowany, że znowu zaczną się jajca z całą elektryką ale w sumie nic wielkiego się nie wydarzyło.
Piękna pogoda sucho elegancko, a w pewnym momencie wyłączył się prędkościomierz i wywaliło wspomaganie.

Zatrzymałem się na poboczu, zgasiłem silnik i poruszałem trochę przewodem masowym. Odpaliłem ponownie i problem ze wspomaganiem zniknął.
Powtórzyło się to jeszcze raz i ponownie zabieg z ruszaniem przewodem masowym pomógł.
Szczęśliwie wróciłem do domu i póki co kropek jeździ.

21 maja zaprowadzę do mechanika żeby rzucił swoim fachowym okiem na ten czujnik ABS/EBD, a przy okazji przewód masowy, akumulator.
Jak się dowiem co go boli napiszę wam tutaj w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837720 Wysłany: 15 Maj 2018, 19:09; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Moje auto ma podobne objawy i elektromechanik od 2 tygodni walczy, niestety bez skutku poki co.
Daj znac jakby sie cos udalo zdiagnozowac, podejzenia o zamoknieta elektryke u mnie okazaly sie nietrafione.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837968 Wysłany: 21 Maj 2018, 18:55; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
Witajcie! :jupi:

Od rana auto stoi u mechanika. Właśnie zadzwonił z informacją, że przewód masowy został poprawiony na łączeniach.
Wspominałem o kontrolkach ABS i EBD. Okazało się, że moduł ABS jest do wymiany. Całe złącze jest stopione, wtyczka i gniazdo w module. Zrobiło się jakieś zwarcie i topiło plastik, aż wreszcie padło całkowicie. Mechanik stwierdził, że wszystkie te wariacje związane z elektryką powodował raczej ten moduł niż przewód masowy. Mam teraz problem gdyż widziałem ten sterownik wraz z pompą i o ile na pompie mogę odczytać numer wytłoczony na metalu to na samym sterowniku nic nie widać. Jeden wielki syf, brud i stopiony plastik.

Jak w takiej sytuacji dobrać nowy moduł? Czy sugerując się numerami z pompy? O ile mi wiadomo były montowane różne sterowniki.
Ja znalazłem kilka na allegro w cenie 70-100zł wraz z wiązką.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837969 Wysłany: 21 Maj 2018, 19:27; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 06 Lut 2012,
Posty: 813
Pomógł: 11
Masz na mysli pompe ABS?
Kup po prostu z tej samej wersji silnikowej, najmniejsze ryzyko ze nie bedzie pasowac.
Prawdopodobnie po podmianie bedzie trzeba ja tez doprogramowac do bodykomputera robiac procedure tzw. "osiowania".


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837975 Wysłany: 21 Maj 2018, 21:03; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
Tak mam na myśli pompę wraz z całym złączem. Na czym polega procedura osiowania?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837976 Wysłany: 21 Maj 2018, 21:20; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
kris84, nie jestem pewien czy trzeba osiować przy podmiance pomp najpierw bym podłączył i pośmigał jak będzie walić błedami to dopiero osiowanie
Beltzuncky, na podpięciu pod komputer i za pomocą programu FES zaadaptowanie wymienionych części żeby komputer w aucie dobrze z dana częścią współpracował ale nie wszystkie podzespoły tego wymagają

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837981 Wysłany: 22 Maj 2018, 08:15; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
Wczoraj troszkę o tym poczytałem.
To już tak tylko dla ciekawostki.

Przy uszkodzonej pompie i sterownika ABS objawem może być problem z prędkościomierzem (tak jak u mnie w trakcie jazdy nagle przestawał wskazywać prędkość) i w tym samym momencie błąd układu kierowniczego (brak wspomagania).

Nie wiem ile w tym prawdy. Podobne objawy pokrywały się z kilkoma przypadkami z internetu. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz... Jeśli to prawda to w jaki sposób uszkodzona pompa ABS może oddziaływać na te podzespoły?

Po naprawie dam wam znać czy Kropek żyje no i czy osiowanie było potrzebne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837982 Wysłany: 22 Maj 2018, 08:52; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
siłabwspomagania jest zależna od prędkości czym wyższa tym wspomaganie kierownicy jest słabsze informacje o prędkości komputer bierze z czujników ABS a jeżeli abs jest uszkodzony to komputer nie wie jaką siłę zastosować do wspomagania gdyż nie wie jak szybko jedziemy i wali błędami

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838018 Wysłany: 23 Maj 2018, 14:27; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 07 Maj 2018,
Posty: 7
No to eureka! :E

Jeszcze kilka usterek i będę znachorem GP :hahaha:

Mechanik mi powiedział, że to wszystko przez wodę, która dostaje się przez podszybie. Na bank wiecie, które konkretne miejsce mam na myśli.
Zastanawiam się jak to zabezpieczyć, żeby sytuacje się nie powtarzały. Faktycznie po większej ulewie czy po myjni wszystkie przewody biegnące do skrzynki z bezpiecznikami i cała reszta w okolicy jest mokra.

Ktoś wspominał na forum, że był temat o tym jak to zrobić, ale za Chiny nie mogę tego znaleźć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838024 Wysłany: 23 Maj 2018, 18:38; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
ja poprostu kupiłem 2 odpływy z ASO nowego typu bo na starych woda leciała prosto na alternator oraz pompę abs teraz jest w miarę ok jescze muszę pozaklejać dziury w klapkach w plastikowych nadkolach i powinno być sucho pod skrzynką bezpieczników

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846657 Wysłany: 16 Mar 2019, 18:16; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Forumowicz

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 16 Mar 2019,
Posty: 1
Witajcie! Mam problem z moim Puntem miałem podobne objawy co wyżej wymienione czyli nieczytanie immo, klakson bez przerwy, kontrolka świecąca wspomagania mimo, że wspomaganie było i oczywiście świecące światła z drogowe "długie" z mijania, elektromechanik wysuszył całą instalację i skrzynkę bezpieczników. Wszystkie objawy się nie pojawiły więcej oprócz tych świateł nieszczęsnych, które świecą cały czas. Zmieniłem również przełącznik zespolony na nowy bo światła mi gasły ale po wymianie im przeszło. Aktualnie działa ok ale te światła to jakaś paranoja, już kilka tygodni z tym walczę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846658 Wysłany: 16 Mar 2019, 18:30; 
 Temat postu: Re: Problem ze światłami, klaksonem i ABS
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 13 Gru 2016,
Posty: 193
cedec1 napisał(a):
a jeżeli abs jest uszkodzony to komputer nie wie jaką siłę zastosować do wspomagania gdyż nie wie jak szybko jedziemy i wali błędami


Typowa makaroniarska myśl techniczna - komputer zamiast sygnalizować uszkodzenie ABS to wariuje, wyłącza prędkościomierz, wspomaganie i wali czym popadnie.
:D
Zdaje się, że we Fiacie chcieli prześcignąć Lagunę 2-gen ...
:D :D :D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO