You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #838060 Wysłany: 24 Maj 2018, 15:27; 
 Temat postu: Problem z pompą ?
Offline
Forumowicz

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 24 Maj 2018,
Posty: 1
Witam wszystkich :) Jestem posiadaczem kropka 1.2 16v z 2002 mam go może z 2 miechy po tygodniu zauważyłem że jest wyciek na górze pompy paliwa wiec wymieniłem na nowa niby orginał made in Italy po około tygodniu auto zaczeło gasnąć od czasu do czasu na wolnych obrotach i było słabsze aż wkońcu stanoł i koniec dusiło sie nie ruszyłem dalej , oddałem tam gdzie wymieniałem pompe okazało się że nowa była trefna po ciężkich stękaniach wymienili na nową. Teraz mija 2 tydzień i objawy te same kropek osłabł musze gaz wciskać dużo mocniej wolniej sie zbiera i dziś znowu rano na wolnych obrotach zgasł wiec czuje że za kilka km będzie koniec jazdy , tu zaczynam się zastanawiać co może być przyczyną bo nie chce mi sie wierzyć że 2 nowa pompa jest nie taka , może być jakieś złe cisnienie na pompie ?co steruje takim ciśnieniem? jest coś co może rozwalić pompę jak może tą pierwsza? a może to zupełnie coś innego ? Nie chce odrazu jechać jeszcze raz na ten warsztat bo znowu wymienią na nastepnę i tak co 2 tygodnie nowa pumpa a szeryf maruda dostanie zawału :E Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #838078 Wysłany: 25 Maj 2018, 08:37; 
 Temat postu: Re: Problem z pompą ?
Dziwne postępowanie. :roll: "Cieknie pompa paliwa", czyli CO?
Uszczelka jakaś, czy wężyk i to oznacza, że trzeba wszystko wymieniać? Chyba, że plastik pękł.
Czy melepeta, co zmieniał pompę, nie mógł wstawić z powrotem starej (wtedy by było wiadomo)?
Pewnie w dniu wymiany wyrzucili, albo odsprzedali gdzieś. Dlatego stare części się trzyma jakiś czas.
Czy wymienili cały zestaw/moduł/korpus z pływakiem, czy tylko dosłownie samą pompę?
Podobno są różne wersje pomp, na różne ciśnienie (chyba w Punto_1 tak było, pompka 1 bar i 3 barowa)?
Może pomylili (typy pomp i/lub wężyki IN/OUT), uszkodzili złącze elektryczne, filtr zapchany, itp. "Fachowcy"...
Jeśli jedna była wadliwa (zamiennik, czy oryginał), to bez problemu cała seria może być (3 i 4-ta wymiana nie pomoże).


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO