You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #218902 Wysłany: 14 Lut 2009, 12:28; 
 Temat postu: Dobry warsztat w Białymstoku?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 13 Gru 2008,
Posty: 18
Możecie mi wskazać jakiś w miare dobry warsztat w Białymstoku, taki w którym nie pracują mechanicy z przymusu. Z góry dziekuje i pozdrawiam

_________________
Jak Kochać To Kopciuszka, Jak Kraść To Polonezy
Po Deszczu Zawsze Wychodzi Słońce
Fiat Punto 02r. 1.2 8V 3d sound :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #222301 Wysłany: 24 Lut 2009, 14:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: białystok
Rejestracja: 10 Maj 2008,
Posty: 45
Ja leczę swoją kropke w RYCARZE na Andersa:). I nie narzekam:-) Kropka chyba też jest zadowolona:-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #222309 Wysłany: 24 Lut 2009, 14:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
Na pewno Rycar przy Kleeberga w Białymstoku to ostatnie miejsce w którym bym coś robił w swoim kropku. Fachowcy przy mnie spuścili mi czynnik z klimatyzacji na pasek napędów innych. Niestety nikt się nie chciał przyznać. Urwali także presostat przy odwadniaczu. Za to też musiałem zapłacić z własnej kieszeni. Wymienili też sprawną chłodnicę klimatyzacji...
Więc proponuję uważać na firmę rycar. Winowajcą niedziałającej klimy był presostat. To coś mówi o kompetencji pracowników. A na dodatek ukrywali przede mną że coś zepsuli w klimie. Samochód miał być zrobiony tego samego dnia ( napełnienie klimy ) , po kilku dniach zwodzenia oznajmili że urwał się króciec...i nie ma skąd sprowadzić. Na dodatek zdemontowali mi kierownicę wlotu powietrza ( zaginęła w akcji... ) oraz uszkodzili mi chłodnicę wody. O tym że zapomnieli dokręcić reflektor prawy to już nie wspominam. Sam kupiłem 3 śruby :) Ogólnie wysokie ceny i brak profesjonalizmu.

Nie polecam też ASO fiata w białym oraz Konrysu - bardzo drogo. Generalnie 2x tyle co normalnie płacę. Do tego dochodzą części drogie.

Jak chcesz w białymstoku do fachowca, żeby zrobili porządnie to polecam na Moniuszki warsztat j. staworko. Robią remonty silników, zawieszenia, skrzyń. Robią bardzo dobrze. Robiłem u nich rozrząd, hamulce, wymieniałem świece, chłodnicę itp. Ciężko się do nich dostać ( kolejka samochodów przy ulicy... i czasami się czeka 2-3tyg na termin) Jednym plusem jest to że nie zamontują ci badziewnych części. Robią w/g mnie dosyć tanio. Na razie jestem zadowolony.

Jakbyś chciał mieć dobrze zrobione zawieszenie łącznie z geometrią itp. to polecam takie aso, za żółtkami na trasie 8. Około 20km od białego. Stoi tam dźwig nad drogą z kolesiem manekinem :) Nazwy już nie pamiętam to z 3 lata temu było. Jak zrobili na dobrych częściach wahaczy i końcówek zawieszenie to do tej pory jeżdżę. zrobiłem już ok 80tyś. Wszystko na częściach Quinton Hazell. Dziur nie omijam a wszystko gra ( 6tego mam badanie techniczne zobaczymy jak wyjdzie :)

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #222386 Wysłany: 24 Lut 2009, 18:42; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sound
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 13 Gru 2008,
Posty: 18
Ja mam do zatamowania mały przeciek w silniku, podejrzewam że pomoże wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, ale dokładnie nie wiem czy to jest przyczyną wycieku. Ponadto mam jeszcze do zrobienia tylne hamulce. Możliwe że są to tylko pęknięte linki od ręcznego, ale do końca też nie wiem czy tylko to padło. W zawieszeniu narazie raczej wszystko w porządku. Do tego dochodzi jeszcze wmiana przedniej szyby bo sobie pękła. Tyle musze zrobić w najbliższym czasie tzn przed terminem badań technicznym. Już mi ktoś mówił o tym warsztacie na moniuszki, może do nich się wybiore. Pozdrawiam

_________________
Jak Kochać To Kopciuszka, Jak Kraść To Polonezy
Po Deszczu Zawsze Wychodzi Słońce
Fiat Punto 02r. 1.2 8V 3d sound :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #224987 Wysłany: 04 Mar 2009, 11:55; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: białystok
Rejestracja: 10 Maj 2008,
Posty: 45
Hmm może po prostu mialeś pecha, robię swój samochód w Rycarze juz od roku i jakoś jeszcze nie udało mi sie wyjechać z niesrobioną usterką ( a problem z kontrolką wtrysku był diagnozowany do skutku). zawsze oddają autko na czas:) Nie mam zastrzezeń.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225003 Wysłany: 04 Mar 2009, 12:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
No tak miałem pecha naciągnęli mnie na wymianę chłodnicy klimy z denso na valeo :) dobrze że ją cudem odzyskałem, sprzedałem później na allegro 300zł :) klient zadowolony jeździ do tej pory. Nie będę przedłużał - ale to w/g mojej opinii naciągacze, byle powymieniać co się da. Nie wiem jak nazwać wymianę chłodnicy sprawnej na nową :) ale omijać takie warsztaty.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225041 Wysłany: 04 Mar 2009, 15:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: białystok
Rejestracja: 10 Maj 2008,
Posty: 45
no widzisz a mi zdarzyło sie ze dwie naprawy dostałam gratis :) naprawiali to tej pory az usunęli usterkę :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225057 Wysłany: 04 Mar 2009, 16:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
RyCar jest ok, mieszkam blizutko niego, i też słyszałem same dobre opinie. Inna sprawa, że ja swego, Sam naprawiam :mrgreen:

Także, jak sam nie potrafisz, bądź nie chcesz, to tam.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225101 Wysłany: 04 Mar 2009, 18:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
Adas Wiesz, jest jeszcze jedna sprawa która zraziła mnie do rycar - ok 1 tydzień po naprawie klimy zaczęło padać wspomaganie kierownicy :/ Zaczęło się wyłączać co jakiś czas. teraz mam wszystkie elementy poznakowane w samochodzie pompy, przepływomierze itp. Może zbieg okoliczności ale autko trzymali kilka dni... później naprawa klimy jeszcze z 2 miesiące się toczyła...

caro
Trochę się boje zostawić, wolę wozić do specjalistów. Co do napraw mam zaufanie tylko do 2 zakładów w białym. Co tylko się dam sam naprawiam.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225119 Wysłany: 04 Mar 2009, 19:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Wiesz mi wspomaganie padło, gdy byłem na co rocznym przeglądzie technicznym (Fiat-Aso, na zwycięstwa, mechanik sam się przestraszył, że może coś zepsuł, bo jeszcze mi rozrząd regulował:E). Także.. hehe. A co do RyCar,m to oni mają ceny średnie, ale np. gdy kupujesz od nich samochód, to dają chyba 3 miesiące gwarancji. Ja swój jak coś to reperuję latem, by zimą nie tykać. Wszystko sam robię, tylko teraz wiesz po studiach, praca.. I mało czasu mam na grzebanie przy kropku. I o dziwo, on to chyba rozumie.. Nie psuję się :mrgreen:

Ale jak już będzie cieplej to poświęcę mu trochę czasu, tak by się nie gniewał, że ma tylko jeździć, i nic z nowych części w zamian :mrgreen: Dlatego tez gdy jest ciepło, to wymieniam rzeczy które jeszcze są sprawne, ale słabe, tak było np z piastami tylnych kół, mogłem jeździć, ale :)

Jak coś to niech robią na poczekaniu, ty se gazetkę poczytaj i tyle. Ja nie wyobrażam sobie, bym zostawił komuś kropa.. No szans!!

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225128 Wysłany: 04 Mar 2009, 19:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
Ja to nie wiem jak to do końca było z tym wspomaganiem. Jak odebrałem autko to było wyłączone. Może komuś był potrzebny silnik wspomagania i ktoś teraz jeździ z moim... Tego się nie dowiem. Teraz mam trochę czasu to ile wlezie sam robię.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225134 Wysłany: 04 Mar 2009, 19:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
W zrób to sam, jest mój poradniczek, wymiana kolumny, silniczka. Przechodziłem przez to. W silniczku to przeważnie zimne luty się robią. Ale co jak odbierałeś to od razu nie było? Jak tak to ja bym pojechał i wyjaśnił to.

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225144 Wysłany: 04 Mar 2009, 20:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
to stało się ~2 lata temu, skorzystałem wtedy z forum:) o ile pamiętam to wtedy się zarejestrowałem... od razu działało tylko było wyłączone city, dużo nie jeździłem wtedy ale tak ~ w ciągu tygodnia to padło zupełnie. Wygrzałem płytkę i teraz działa. A z nimi nie ma co się kłócić, ponieważ i tak się nie wygra. Klimy nie dali rady zrobić sami, trzeba było innych fachowców. Teraz klima działa. Nie polecam tego serwisu. Tylko kasę niepotrzebnie wydałem, można było pojechać gdzie indziej i by od razu doszli co nie tak.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225393 Wysłany: 05 Mar 2009, 15:38; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: białystok
Rejestracja: 10 Maj 2008,
Posty: 45
Adas napisał(a):
Wiesz mi wspomaganie padło, gdy byłem na co rocznym przeglądzie technicznym (Fiat-Aso, na zwycięstwa, mechanik sam się przestraszył, że może coś zepsuł, bo jeszcze mi rozrząd regulował:E). Także.. hehe. A co do RyCar,m to oni mają ceny średnie, ale np. gdy kupujesz od nich samochód, to dają chyba 3 miesiące gwarancji. Ja swój jak coś to reperuję latem, by zimą nie tykać. Wszystko sam robię, tylko teraz wiesz po studiach, praca.. I mało czasu mam na grzebanie przy kropku. I o dziwo, on to chyba rozumie.. Nie psuję się :mrgreen:

Ale jak już będzie cieplej to poświęcę mu trochę czasu, tak by się nie gniewał, że ma tylko jeździć, i nic z nowych części w zamian :mrgreen: Dlatego tez gdy jest ciepło, to wymieniam rzeczy które jeszcze są sprawne, ale słabe, tak było np z piastami tylnych kół, mogłem jeździć, ale :)

Jak coś to niech robią na poczekaniu, ty se gazetkę poczytaj i tyle. Ja nie wyobrażam sobie, bym zostawił komuś kropa.. No szans!!


No wiesy niektrórych rzeczy nie da sie naprawić na poczekaniu, a jak sie da to owszem czekam:) :lol:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225437 Wysłany: 05 Mar 2009, 18:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
caro a nie boisz się sytuacji, że po jakimś czasie od wizyty odkryjesz, że masz nie swoje części w samochodzie?

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225632 Wysłany: 06 Mar 2009, 10:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: białystok
Rejestracja: 10 Maj 2008,
Posty: 45
no wiesz jakoś mi to nie przyszło do głowy....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #826353 Wysłany: 25 Lip 2017, 15:01; 
 Temat postu: Re: Dobry warsztat w Białymstoku?
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 25 Lip 2017,
Posty: 1
Witam,
polecam Fix Auto w Białymstoku na 42 Pułku Piechoty 28,
dobry warsztat, przykładowe ceny za naprawy wstawione na swojej stronie http://fix.auto.pl/
Niedawno dodali również nową ofertę do swoich usług osób które posiadają w swoich samochodach automatyczną skrzynie biegów, mianowicie chodzi o dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni. Poznałem osobę która skorzystała z tego i jest zadowolona.
Polecam. :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838159 Wysłany: 27 Maj 2018, 22:31; 
 Temat postu: Re: Dobry warsztat w Białymstoku?
Offline
Sympatyk kropek

Imię: radek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 21 Maj 2018,
Posty: 9
pautomat napisał(a):
Witam,
polecam Fix Auto w Białymstoku na 42 Pułku Piechoty 28,
dobry warsztat, przykładowe ceny za naprawy wstawione na swojej stronie http://fix.auto.pl/
Niedawno dodali również nową ofertę do swoich usług osób które posiadają w swoich samochodach automatyczną skrzynie biegów, mianowicie chodzi o dynamiczną wymianę oleju w automatycznej skrzyni. Poznałem osobę która skorzystała z tego i jest zadowolona.
Polecam. :wink:

Cen nie mają na stronie trza sie umawiać :) więc rekalma kompletnie nieadekwatrna do stanu faktycznego :)
Sam chcę w moim punciku pomieniać szpilki przy kolektorze (pourywane) rozrząd, oleje (silnik i skrzynia biegów) filtry hamulec tył i przód i rnaprawę skrzyni plus pasek klinowy i pojawiająca sie kontrolka awarii wtrysków. Który warsztat polecacie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO