You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #838269 Wysłany: 31 Maj 2018, 11:21; 
 Temat postu: Rozrząd, przestawiony znak.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 19 Maj 2015,
Posty: 19
Witam. Zbliża się u mnie wymiana rozrządu, ostatnio jak go wymienialem to zauważyłem że znak na walku rozrządu jest przestawiony o jeden ząbek( nowy znak namalowany farbą), złożyłem tak samo jak poprzedni mechanik. Jaki mógł mieć powód poprzedni mechanik żeby zmienić oryginalną pozycję walka? Zastanawiam się czy nie złożyć tego tak jak przewidział producent. 1.2 8v. 2003
Dzięki za podpowiedzi.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #838271 Wysłany: 31 Maj 2018, 11:48; 
 Temat postu: Re: Rozrząd, przestawiony znak.
1. Rozrząd ustawia się na znaki na kole wału korbowego (i/lub w okienku skrzyni biegów, przynajmniej w Punto 1 tak było, wskaźnik 5, 10 i 15 stopni) oraz na kole wałka rozrządu (znak na głowicy).
A nie na kreski na pasku. One są pomocne, ale nie rozstrzygają o niczym. Najpierw znaki.
Poza tym jest taki efekt, że znaki zgrywają się dopiero po kilku lub więcej obrotach silnikiem (więc nie możesz od razu stwierdzać, że jest "źle", pokręć trochę).
2. Poza tym, przy samodzielnych naprawach warto je dokumentować (fotografie robić)!
3. Temat napisany "nie po polskiemu", chcesz wymieniać rozrząd, ale poprzednio też wymieniałeś (osobiście?), ale piszesz o jakimś mechaniku...? Czyli z tematu wynika, że ostatnim razem złożyłeś celowo "źle" rozrząd, bo poprzednik tak zrobił?


Góra
  
 
 
 Post #838283 Wysłany: 31 Maj 2018, 13:21; 
 Temat postu: Re: Rozrząd, przestawiony znak.
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 19 Maj 2015,
Posty: 19
1. Dokładnie, chodzi o znaki na kole paska rozrządu, ktoś po prostu namalował na nim kreskę czerwoną farbą która (po ustawieniu znaków w okienku skrzyni biegów) zgrywa się że znakiem na glowicy. Chyba nie sadzisz ze pisal bym ze ktos maluje kreski na pasku, nie widzę tego w moim poście. Napisałem że zbliża się czas a nie że chce wymieniać, chciałem się najpierw czegos dowiedziec. Co jest nie po polsku? Złożyłem 4 lata temu tak samo jak poprzednik kiedyś tam bo nic się nie działo a teraz się zastanawiam dlaczego było to tak zrobione że względu na zbliżającą się wymiane. Dzięki za nic nie wnoszące odpowiedź.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO