You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #838686 Wysłany: 16 Cze 2018, 20:38; 
 Temat postu: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Witam,
Posiadam GP 1.2 65KM i mam problem z klimatyzacją. Opiszę po kolei na czym polega problem:
Wsiadam do auta, odpalam silnik, jade, włączam zwykły nawiew zimny, zeby wywietrzyć auto, nic nie śmierdzi. Po chwili włączam klimatyzacje w obiegu zamkniętym. Klima zaczyna ładnie chłodzić, nie ma żadnego zapachu. Po chwili wyłączam obieg zamknięty, w tym momencie czuć, ze powietrze jest zmienione, bardzo lekko czuć przykry zapach, prawie niewyczuwalny. Klima chłodzi nadal. Po chwili wyłączam klime, chodzi sam nawiew i w tym momencie zaczyna strasznie śmierdzieć z nawiewu, momentami az nie da sie oddychać, trzeba otworzyć okno. Smród utrzymuje sie przez pewien czas, poźniej troche słabnie, ale nadal śmierdzi. Gdy znów włącze klime, zapach ustaje a gdy znów ją wyłącze to znów zaczyna śmierdzieć. Im na zewnątrz bardziej gorąco tym bardziej śmierdzi, tak sądze. Więc podsumowując: śmierdzi nie podczas korzystania z klimy a po jej WYŁĄCZENIU. Uprzedzam, że:
- filtr kabinowy został wymieniony, efekt bez zmian
- zostało wyknonane ozonowanie 2 razy, oba w różnych zakładach z ok. miesiecznym odstępem czasu, efekt bez zmian.
Oczywiście w zimie nie było tego problemu, przy nawiewie ciepłym lub letnim nie było zadnego zapachu.
Prosze o pomoc, jak zlikwidować ten zapach? Czy ktoś też miał taki problem?
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #838694 Wysłany: 16 Cze 2018, 22:00; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
czyszczenie parownika i odpływów skroplonej wody powinno pomóc

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838709 Wysłany: 17 Cze 2018, 11:19; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
rzepuncja napisał(a):
Witam,
Posiadam GP 1.2 65KM i mam problem z klimatyzacją. Opiszę po kolei na czym polega problem:
Wsiadam do auta, odpalam silnik, jade, włączam zwykły nawiew zimny, zeby wywietrzyć auto, nic nie śmierdzi. Po chwili włączam klimatyzacje w obiegu zamkniętym. Klima zaczyna ładnie chłodzić, nie ma żadnego zapachu. Po chwili wyłączam obieg zamknięty, w tym momencie czuć, ze powietrze jest zmienione, bardzo lekko czuć przykry zapach, prawie niewyczuwalny. Klima chłodzi nadal. Po chwili wyłączam klime, chodzi sam nawiew i w tym momencie zaczyna strasznie śmierdzieć z nawiewu, momentami az nie da sie oddychać, trzeba otworzyć okno. Smród utrzymuje sie przez pewien czas, poźniej troche słabnie, ale nadal śmierdzi. Gdy znów włącze klime, zapach ustaje a gdy znów ją wyłącze to znów zaczyna śmierdzieć. Im na zewnątrz bardziej gorąco tym bardziej śmierdzi, tak sądze. Więc podsumowując: śmierdzi nie podczas korzystania z klimy a po jej WYŁĄCZENIU. Uprzedzam, że:
- filtr kabinowy został wymieniony, efekt bez zmian
- zostało wyknonane ozonowanie 2 razy, oba w różnych zakładach z ok. miesiecznym odstępem czasu, efekt bez zmian.
Oczywiście w zimie nie było tego problemu, przy nawiewie ciepłym lub letnim nie było zadnego zapachu.
Prosze o pomoc, jak zlikwidować ten zapach? Czy ktoś też miał taki problem?
Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź :)

Nie daj się namówić jakieś cuda wianki w postaci zapachu do czyszczenia klimatyzacji. Tylko dobre ozonowanie urządzeniem do wytwarzania ozonu zrobi z tym porządek. Jedna rzecz. Po ozonowaniu samochód trzeba wywietrzyć bardzo ale to bardzo. Zapach będzie się unosił jeszcze przez jakiś tydzień.

_________________
był grafitowy był pomarańczowy jest TIPO
Image
http://www.endomondo.com/challenges/33622310
http://www.endomondo.com/challenges/36167071
http://www.endomondo.com/challenges/37324598


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838712 Wysłany: 17 Cze 2018, 14:00; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sie 2017,
Posty: 158
Pomógł: 3
Napisał że miał wykonywane ozonowanie 2 razy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838716 Wysłany: 17 Cze 2018, 17:13; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
kiedy ozonował? Skoro pisze, że zimą było wszystko ok. Ja wyznaję zasadę. Dojeżdżam do miejsca przeznaczenia to wyłączam klimę jakieś 500 metrów przed zatrzymaniem się. Osuszam w ten sposób parownik i nawiewy. Ozonowanie robię nie w firmach tylko samemu za pomocą urządzenia do ozonowania pomieszczeń, takim czymś:

https://ozoneo.pl/generator-ozonu-ozonator-alicja-2 15 minut , 30 minut przerwy, kolejne 15 minut ozonowania. Wszystkie dywaniki wyjęte, dostęp do bagażnika.

_________________
był grafitowy był pomarańczowy jest TIPO
Image
http://www.endomondo.com/challenges/33622310
http://www.endomondo.com/challenges/36167071
http://www.endomondo.com/challenges/37324598


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838722 Wysłany: 17 Cze 2018, 21:06; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Ozonowałem 2 razy w serwisach, efekt po 1 ozonowaniu był skuteczny z początku, nawet sie ucieszyłem, ale po 2,3 dniach znów problem powrócił, 2 ozonowanie nic nie dało.
Chodziło mi o to, że zimą wszystko było ok ale z nawiewem, klimy przez zime nie używałem.
Tak czy siak, już sie dowiedziałęm, że musze wyczyścić parownik, dopiero wtedy problem ustąpi, tylko nie wiem jak się do niego dostane, skoro dostęp jest tak utrudniony, że masakra. Znalazłem filmiki na yt, jak to zrobić, wiec mysle ze dam rade :) Jaz zrobie, to dam znać czy pomogło :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838724 Wysłany: 17 Cze 2018, 21:31; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
rzepuncja napisał(a):
Ozonowałem 2 razy w serwisach, efekt po 1 ozonowaniu był skuteczny z początku, nawet sie ucieszyłem, ale po 2,3 dniach znów problem powrócił, 2 ozonowanie nic nie dało.
Chodziło mi o to, że zimą wszystko było ok ale z nawiewem, klimy przez zime nie używałem.
Tak czy siak, już sie dowiedziałęm, że musze wyczyścić parownik, dopiero wtedy problem ustąpi, tylko nie wiem jak się do niego dostane, skoro dostęp jest tak utrudniony, że masakra. Znalazłem filmiki na yt, jak to zrobić, wiec mysle ze dam rade :) Jaz zrobie, to dam znać czy pomogło :)

Masz klimę manualną czy automatyczną? Przy manualu normalnie zimą się używa klimy nawet po to aby odparować szyby. Każdy serwis powie, że aby sprężarka długo żyła musi być używana nawet zimą, bo smarowanie jest przez czynnik w którym jest również olej.

_________________
był grafitowy był pomarańczowy jest TIPO
Image
http://www.endomondo.com/challenges/33622310
http://www.endomondo.com/challenges/36167071
http://www.endomondo.com/challenges/37324598


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838734 Wysłany: 18 Cze 2018, 10:37; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 12 Lip 2011,
Posty: 294
Pomógł: 5
Ponoć w grande sprężarka chodzi cały czas i jest smarowana tylko jaki zawór jest otwarty i nie występuje sprężanie/chłodzenie.

Trzeba sprawdzić osuszacz i przewody odprowadzające jak koledzy piszą.
(Mnie czeka to samo)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838778 Wysłany: 19 Cze 2018, 22:08; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
KarolGt napisał(a):
Ponoć w grande sprężarka chodzi cały czas i jest smarowana tylko jaki zawór jest otwarty i nie występuje sprężanie/chłodzenie.

Trzeba sprawdzić osuszacz i przewody odprowadzające jak koledzy piszą.
(Mnie czeka to samo)


podczas włączenia klimatyzacji sprzęgło załącza sprężarkę.

_________________
był grafitowy był pomarańczowy jest TIPO
Image
http://www.endomondo.com/challenges/33622310
http://www.endomondo.com/challenges/36167071
http://www.endomondo.com/challenges/37324598


Góra
 Profil  
 
 
 Post #838779 Wysłany: 19 Cze 2018, 22:26; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 08 Wrz 2008,
Posty: 94
Pomógł: 4
Nie w sprężarkach o zmiennej wydajności, czyli takiej jaka jest w mjetach/tjet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #839380 Wysłany: 13 Lip 2018, 09:10; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Cezary
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 01 Wrz 2014,
Posty: 208
Grande Punto ma sprężarki z zaworem a nie ze sprzęgłem, manualna klimatyzacja przy temperaturze niższej niż -4 się nie załączy.

_________________
Fiat Grande Punto 2008 r. 1.4 8 v Active , zapraszam :
http://fiatpunto.com.pl/topic49345.html
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840418 Wysłany: 15 Sie 2018, 23:09; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Witam,
Sorry Panowie że dopiero teraz odpisuje, ale jakoś tak zeszło z tym wszystkim.
Sytuacja wygląda następująco. Kupiłem Bizol C30, na youtubie był filmik co robić po kolei, spryskałem wszędzie gdzie sie dało, do gumowego węża odprowadzającego wodę (jest drożny), do pojemnika zaraz za nim, wypełniłem cały ten pojemnik pianą i oczywiście psikałem po parowniku, wszędzie tam gdzie wchodzi filtr kabinowy. Jako ze dostęp jest jaki jest to nie mam 100% pewności czy cały parownik został pokryty pianą a starałem się psikać po całej "przestrzeni". Zaletą było to, że koncówka sondy miała otwory we wszystkie strony. Za 1 razem zużyłem cały pojemnik. Efekt? Moim zdaniem pomogło troszeczkę. Nie czuć tych najbardziej intensywnych zapachów, ale nadal smierdzi. Z początku bardzo intensywny zapach tego Bizolu maskował śmród i utrzymywał się przez chyba miesiąc. Niestety jak zapach juz wyparował to nadal w gorące dni ale też i letnie po wyłączeniu klimatyzacji śmierdzi.
Kupiłem więc inny preparat Wurth do klimatyzacji i tydzien temu znów rozebrałem wszystko i zużyłem również całe opakowanie. Wurth to nie pianka tylko zwykły płyn o intensywnym zapachu alkoholu, tak intensywnym, ze podczas psikania musiałem co chwile wychodzic na zewnątrz, zeby zaczerpnąć świeżego powietrza, żałuję ze nie miałem maseczki :) Efekt? Żaden. Również może troszeczkę coś pomogło, ale nadal mam wrażenie, że to wszystko zamiast eliminować grzyby itp to maskuje je jak zwykły dezodorant.
Kupiłem jeszcze drugi raz ten Bizol C30 ale chyba nie ma sensu znów go zużywać, bo mam wrażenie nadal nic nie da.

Panowie, doradźcie co moge jeszcze zrobić, bo już mam powoli dość :( w gorące dni jeżdze na samej klimie i jej nie wyłączam, bo jak wyłącze to zaczyna śmierdzieć. Może to nie parownik a jakąś inną część trzeba wymienić, moze to nie parownik jest przyczyną smrodu?
Chyba nie pisałem wcześniej, ale przegląd i serwis klimatyzacji ogólnie troszeczkę sobie zaniedbałem bo już 3 lata mija od ostatniego serwisu (nabijania czynnika, sprawdzania szczelności układu itp), ale filtry wymieniałem regularnie. Faktycznie klima nie chłodzi jak lodówka, nie aż tak, że nie da rady ręki przyłożyć bo kratki wentylacyjnej, ale ogólnie chłodzi. Proszę, doradźcie co moge jeszcze zrobić :( :( :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840419 Wysłany: 15 Sie 2018, 23:32; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Nowy Targ
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 2265
Pomógł: 51
ostatnia możliwość to zatkane odpływy z podszybia odkręć wycieraczki ściągnij plastik i zobacz co tam siedzi być może nazbierało się tam liści zatkało odpływy i zaczeło gnić i śmierdzieć ps napisz co ram było

_________________
topic57539.html <---- moje Grande Punto z rzeszy
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840425 Wysłany: 14 Wrz 2018, 21:01; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntomaniak

Imię: Piotr
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 11 Lis 2015,
Posty: 75
Ok, w sobote moze się tym zajmę, na pewno napisze jak zrobię :)

[ Dodano: 27 Sie 2018, 18:57 ]

Więc tak:
Odkręciłem podszybie, okazało się, że na całej długości było sporo syfu, ale suchego, zero wody (wszystko wyschło w taki upał co był). Syf był stary, z kilku lat, poprzedni właściciel na bank nie odkręcał i nie czyścił tego. Syfu dużo, ale odpływy były całkowicie drożne, jedynie wokół nazbierało się, ale sam odpływ 100% drożny. Wyczyściłem wszystko najlepiej jak mogłem, jest teraz czyściutko, jedynie drobny piaseczek pozostał.
Efekt? Niestety raczej bez zmian. Raczej, bo po skręceniu wszystkiego niestety upały odeszły i nastała taka pogoda jak obecnie więc tak naprawde nie miałem możliwości dokładnego sprawdzenia czy nadal smierdzi. Ale włączając klime w taką pogode jak teraz i po jej wyłączeniu - tak, nadal śmierdzi. Syf w podszybiu był suchy a odpływy całkowicie drożne i raczej to nie było przyczyną ;/
Panowie, a co gdyby psiknął/wlał coś do tego otworu w podszybiu? Może na drodze pomiędzy tym wlotem a filtrem powietrza coś wpadło i tam gnije i smierdzi? Skoro podszybie ok i droga ZA filtrem i parownikiem tez ok, to wydaje sie ze jedynie cos tam pogło wpasc, zwłaszcza ze otwor wlotowy jest niczym nie osłonięty, mozna ręke włożyć (jakąś chudą :P ). Można tam coś psiknąć, tego bizola itp, czy nie powinno się tam nic wlewać bo mozna uszkodzić?
Drugie pytanie..... te odpływy
U mnie są dwa w kształcie takiej wypływki (płetwy) gumowej, rozciętej na końcach. Wg mnie woda spływa gdzies tam za kompresor klimy z 1 str a z drugiej gdzies tam za pompę abs, a czytałem gdzies na forum ze warto kupić jakieś inne wypływki, zeby wode kierowały bardziej w innym kierunku, bardziej ku podłogi, a nie na elementy pod maską?
Według Was takie wypływki są ok, czy warto je zmienić na inne? Co sądzicie?
No i co z tym smrodem, macie jeszcze jakies pomysły??? W prawdzie jesien coraz bliżej, ale cieszyłbym się, jakbym jeszcze w tym sezonie pozbył się problemu :)

[ Dodano: 14 Wrz 2018, 20:01 ]

Ponawiam temat, czy ktoś pomoże? :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #841655 Wysłany: 14 Wrz 2018, 21:17; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Lounge
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Zamość k/Bydgoszczy
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 380
Pomógł: 7
karpik0811 napisał(a):
Grande Punto ma sprężarki z zaworem a nie ze sprzęgłem, manualna klimatyzacja przy temperaturze niższej niż -4 się nie załączy.

Co ty gadasz. To jakim cudem osuszam szyby zimą po włączeniu klimy? chuchaniem na szybę? Automatyczna nie załączy się, ale manual zawsze załączy

_________________
był grafitowy był pomarańczowy jest TIPO
Image
http://www.endomondo.com/challenges/33622310
http://www.endomondo.com/challenges/36167071
http://www.endomondo.com/challenges/37324598


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853923 Wysłany: 08 Wrz 2020, 20:58; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Luigi
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Sie 2016,
Posty: 39
Czołem Forumowicze,

zdemontowałem u siebie podszybie i mam wrażenie, że brakuje u mnie paru rzeczy, pierwsza rzecz to kratka wlotu powietrza, jak na zdjęciu:


Image

Znacie nr OEM części :?: , ja znalazłem tylko cosik takiego:

https://sklep.pol-car.pl/kratka-wlotu-p ... 24QAvD_BwE

...czy te przewody w podszybiu nie są aby zbyt odsłoniętę :?: :

Image

moim zdaniem brakuje tuaj też gąbki, prawda :?: ...

ale będę jej szukać chyba na szrocie:


Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853931 Wysłany: 09 Wrz 2020, 10:14; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 110
Pomógł: 5
Też miałem problem ze smrodem. Oto co zrobiłem:

- Wyjąć filtr kabinowy
- Przynieść odkurzacz z wąską ssawką
- Dorobić kawałek węża do ssawki aby było szczelnie, drugą stronę uciąć pod skosem tak, aby wsadzając przez szczelinę otwór w wężu był prawie prostopadle do parownika
- Dokładnie odkurzyć parownik - u mnie było powbijanych dużo zgniłych liści (nie wiem po c..j jest ten filtr kabinowy w grande skoro zawsze przepuszcza jakieś pozostałości lub nawet nasiona brzozy, według mnie montaż filtra ma wadę bo nie jest szczelny dookoła)
- Sprawdzić lusterkiem na wysięgniku czy parownik jest odkurzony dokładnie, odkurzyć też wszystko dookoła w szczelinie ile się da
- Przeczyścić odpływ skroplin
- Sprawdzić czy nic nie zalega w wentylatorze
- Ozonować!!! Osobiście ozonowałem urządzeniem co wytwarza 6g ozonu na 1h. Trzy sesje po 20 min dzień po dniu.

Smród zniknął na 4 lata - oczywiście ozonowane min raz w roku. Teraz znowu zaczyna powoli się pojawiać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853949 Wysłany: 10 Wrz 2020, 22:38; 
 Temat postu: Re: klimatyzacja - przykry zapach, śmierdzi
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Luigi
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 14 Sie 2016,
Posty: 39
dragon422, dzięki za przekazane uwagi. Winny jestem doprecyzować: moje auto nie posiada klimatyzacji :( .

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu, dlatego pytam tutaj? Pomożecie w pozostałych pytaniach?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO