You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #839293 Wysłany: 09 Lip 2018, 13:35; 
 Temat postu: Punto Essy 2018 - problemy z wymianą radia.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 06 Lip 2018,
Posty: 7
Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu Fiata Punto Easy z tego roku. Dodatkowe wyposażenie nie jest już dostępne, a przynajmniej w salonie Partner w Katowicach gdzie zamierzam kupić auto. Jednym z minusów tego modelu jest mocno przedpotopowa elektronika, mianowicie radio z cd bez dodatkowych wejść - jeżeli wierzyć sprzedawcy, nie oglądałem złącz z tyłu więc nie wiem czy możliwe jest podpięcie kabelka jack.
Na moje pytanie dot. możliwości wymiany tego cudu techniki np. na Alpinę ASO odpisał mi, że nie podejmie się takiej wymiany, ponieważ fabryczny grajek podłączony jest do sieci CAN i jego usunięcie skutkowałoby miganiem licznika przebiegu. Czy to znaczy że w razie np. awarii lasera w odtwarzaczu nie można wymienić go na egzemplarz ze sprawnym laserem? Jakie macie doświadczenia z radiami w Punciakach ?

Na jednej z aukcji Allegro znalazłem Delphi F199BT z modułem Bluetooth - pochodzące z demontażu i rzekomo fabryczne. Czy po odkodowaniu taki zamiennik ma szansę działać?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #839306 Wysłany: 09 Lip 2018, 22:47; 
 Temat postu: Re: Punto Essy 2018 - problemy z wymianą radia.
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Lucius1986 napisał(a):
Na moje pytanie dot. możliwości wymiany tego cudu techniki np. na Alpinę ASO odpisał mi, że nie podejmie się takiej wymiany, ponieważ fabryczny grajek podłączony jest do sieci CAN i jego usunięcie skutkowałoby miganiem licznika przebiegu. Czy to znaczy że w razie np. awarii lasera w odtwarzaczu nie można wymienić go na egzemplarz ze sprawnym laserem?


Aż mi się nie chce wierzyć, że w ASO coś takiego powiedzieli ale z drugiej strony nic mnie już nie zdziwi :roll:
Owszem, miga licznik przebiegu w momencie dodania nowego urządzenia wpiętego w CAN, ale wówczas się dokonuje tzw. osiowania, czyli aktualizacji listy urządzeń w body. Podłącza się samochód pod komputer, klik i gotowe.
U Ciebie by była kwestia demontażu fabrycznego radia i zastąpienia go taką kieszenią:

Image

Image

Osobiście jednak wydaje mi się, że fabryczne radio fajnie się komponuje z resztą i bym się go nie pozbywał :)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #839310 Wysłany: 10 Lip 2018, 09:23; 
 Temat postu: Re: Punto Essy 2018 - problemy z wymianą radia.
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Artur
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 08 Maj 2016,
Posty: 362
Pomógł: 8
domin45670 napisał(a):
Aż mi się nie chce wierzyć, że w ASO coś takiego powiedzieli ale z drugiej strony nic mnie już nie zdziwi :roll:
Mnie to wcale nie dziwi :E. To samo miałem jak chciałem aktywować tempomat. Okazało się, że w ASO nie mają pełnej wersji MESa, tylko jakiegoś Diagnozera do kasowania błędów DTC. Dramat.

Ja bym szukał oryginalnego radia ze złączem Aux-in, a następnie serwisu/osoby z pełną wersją Multi ECU Scana. Przełożyć radio, podpiąć się MESem pod OBD, wykonać "osiowanie proxi" i po bólu.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic Blue&Me 2009r.
+ ESP/ASR/Hill Holder, światła przeciwmgielne, podłokietnik
Dołożone: tylne czujniki parkowania, tempomat, lotka, nakładki progowe, lusterko fotochromatyczne, oświetlenie Submarine


Góra
 Profil  
 
 
 Post #839331 Wysłany: 11 Lip 2018, 08:59; 
 Temat postu: Re: Punto Essy 2018 - problemy z wymianą radia.
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 06 Lip 2018,
Posty: 7
Dzięki za wszystkie porady. Nie jestem pewien czy aux'a nie ma w oryginalnym radio - ASO wydaje się nie wiedzieć, jaki model radia jest w tym samochodzie. Wiem tylko że do odbiorników "Delphi" można podłączyć kabelek jack z niebieską lub żółtą kostką iso oraz mostkiem na jednym z pinów - i wtedy wszystko działa. Z uwagi na częste korzystanie z telefonu jako odtwarzacza/nawigacji/sporadycznie odbierania połączeń nawet taki kabel dużo mi daje. W poprzednim aucie podłączałem się w analogiczny sposób. Wiem nawet jak podpiąć do takiej instalacji przekaźnik bluetooth, podobno znacznie lepszy niż oferowane w sklepach transmitery FM (w moim mieście byle radio odbiera ze 20 stacji FM, każda z mocnym sygnałem).

[ Dodano: 11 Lip 2018, 08:59 ]

Dzięki za wszystkie porady. Nie jestem pewien czy aux'a nie ma w oryginalnym radio - ASO wydaje się nie wiedzieć, jaki model radia jest w tym samochodzie. Wiem tylko że do odbiorników "Delphi" można podłączyć kabelek jack z niebieską lub żółtą kostką iso oraz mostkiem na jednym z pinów - i wtedy wszystko działa. Z uwagi na częste korzystanie z telefonu jako odtwarzacza/nawigacji/sporadycznie odbierania połączeń nawet taki kabel dużo mi daje. W poprzednim aucie podłączałem się w analogiczny sposób. Wiem nawet jak podpiąć do takiej instalacji przekaźnik bluetooth, podobno znacznie lepszy niż oferowane w sklepach transmitery FM (w moim mieście byle radio odbiera ze 20 stacji FM, każda z mocnym sygnałem).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO