You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 06:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 
 Post #831119 Wysłany: 20 Lis 2017, 17:12; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 07 Sie 2017,
Posty: 158
Pomógł: 3
Myślałem że już wjedziesz mu w zadek :D sorry za offtop.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #831522 Wysłany: 30 Lis 2017, 20:45; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 30 Lis 2017,
Posty: 2
podskocz do jakiegoś fachowca, żeby sprawdził cały układ. Piszczenie może być spowodowane wieloma rzeczami i nie koniecznie skończy się to wymianą :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840266 Wysłany: 12 Sie 2018, 01:01; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Lip 2018,
Posty: 136
Możecie polecić zestaw klocki+tarcze na przód do Punto 2 1.2 8V 2000r.?
Chciałbym coś dobrego i taniego w miarę.
Wstępnie namierzyłem:
https://allegro.pl/brembo-tarcze-klocki-przod-fiat-punto-i-ii-500-i7459151984.html
https://allegro.pl/brembo-tarcze-klocki-przod-fiat-punto-i-ii-panda-i7459151819.html
Różnią się tylko tym chyba, że w jednych klockach jest styk zużycia a w drugich nie ma.
Z kolei nie wiem czy w Punto stosuje się te Z czy BEZ styku zużycia?
W Punto jestem jeszcze zielony więc proszę o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840277 Wysłany: 12 Sie 2018, 13:33; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Dokonaj czynu heroicznego i schyl się pod własne auto (wiem, nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach, gdzie promuje się lenistwo), wtedy zobaczysz, czy są jakieś przewody przy zaciskach/w klockach (może być tylko z jednej strony pojazdu).


Góra
  
 
 
 Post #840278 Wysłany: 26 Sie 2018, 13:58; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Lip 2018,
Posty: 136
trudno to zrobić będąc 1200km od auta.
Do leniwych nie należę bo i większość rzeczy o których mam pojęcie robię sam.
Chcę po prostu pozamawiać części by od razu po powrocie zabrać się do roboty i zdążyć w trakcie pobytu w domu.

[ Dodano: 26 Sie 2018, 13:58 ]

Podpowiedzcie czy wybór tarcz i klocków firmy TRW jest dobrą decyzją?
Komplet kosztuje 131zł.
Jest też podobny zestaw Boscha ale za 155zł.
Obydwa zestawy klocków mają podłączenie do czujnika zużycia ale jeśli by się okazało , że u mnie nie ma to rozumiem, że nie ma przeciwwskazań do założenia takich klocków bez użycia tego kabelka?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855585 Wysłany: 13 Mar 2021, 23:40; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Małgorzata
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 06 Sie 2019,
Posty: 25
Norbas777 napisał(a):
Obydwa zestawy klocków mają podłączenie do czujnika zużycia ale jeśli by się okazało , że u mnie nie ma to rozumiem, że nie ma przeciwwskazań do założenia takich klocków bez użycia tego kabelka?


Odświeżam temat i też jestem ciekawa odpowiedzi, bo też nie wiem, czy mam czy nie (punto 2 FL z 2003, 1,2 8v wersja z ABS). Czytałam trochę forum i mam 3 producentów nad którymi się zastanawiam TRW, ABS i ATE. Które byście bardziej polecili? Jesienią 2019r wymieniałam tarcze i klocki na Magneti Mirelli i przy wymianie opon już mi mówili, że klocki niedługo muszę wymienić, bo już niewielka warstwa okładziny została, więc jak MM mi rok z hakiem wytrzymały to trochę się zraziłam do tej marki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855606 Wysłany: 17 Mar 2021, 01:23; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Jak masz kabelek, to załóż z kabelkiem i odwrotnie. Co do zużycia, to okres międzywymienny liczy się w przebiegu. Zazwyczaj to ok. 40 000 km. Przedwczesne zużycie niekoniecznie świadczy o złej marce części, ale o problemach z zaciskiem. Może nie odbijać i tyle. Ja mam polskie i jest dobrze. Mogą być Febi, Meyle Lpr itd Natomiast musi być sprawny zacisk.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855611 Wysłany: 17 Mar 2021, 15:32; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Małgorzata
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 06 Sie 2019,
Posty: 25
czech22 napisał(a):
Jak masz kabelek, to załóż z kabelkiem i odwrotnie. Co do zużycia, to okres międzywymienny liczy się w przebiegu. Zazwyczaj to ok. 40 000 km. Przedwczesne zużycie niekoniecznie świadczy o złej marce części, ale o problemach z zaciskiem. Może nie odbijać i tyle. Ja mam polskie i jest dobrze. Mogą być Febi, Meyle Lpr itd Natomiast musi być sprawny zacisk.

No właśnie ok 12/14kkm tylko :/ Mam założony zestaw tarcze+klocki MM. Teraz zastanawiam się nad TRW, ABS i ATE, bo czytałam tu dobre opinie (choć to były wpisy z prze kilku lat). Te sprzedawca po moim VIN wysłał, że powinny pasować:
https://allegro.pl/oferta/klocki-a-b-s- ... 0212572561
https://allegro.pl/oferta/klocki-ate-13 ... 0212414497
TRW tylko ze tym kabelkiem znalazłam https://allegro.pl/oferta/klocki-trw-gd ... 0211720985
Ojciec mi wymieniał ostatnio i nie było nigdzie tego kabelka i zakładał mi też bez tego czujnika, ale czytałam, że w wersji z ABS ponoć jest ten czujnik, wiec zastanawiam się, czy jeszcze poprzedni właściciel może wymienił też na te bez czujnika a powinny być z czujnikiem?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855615 Wysłany: 17 Mar 2021, 22:33; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
yyy, ale czujnik abs do klocków ma sie nijak, abs kontroluje obracanie się piasty i czujnik mieści się gdzieś przy piaście ewentualnie na przegubie zewn (w zależności od konstrukcji), ale na 100% czujnika obrotu nie ma w klocku hamulcowym, w klocku może być jedynie czujnik zużycia okładzin, a to masz w tym zestawie od TRW który wrzuciłaś, także jeżeli twoje autko nie ma systemu kontroli zużycia, to zakup takiego zestawu klocków jest bezcelowy no bo do czego to podłączysz...
a ATE to bardzo dobre klocki do normalnej cywilnej jazdy, do motorsportu się nie nadają ale chyba seryjnym punciakiem się nie ścigasz, no i raczej nie zadawałabyś pytań o zwykłe klocki :E

przy montażu klocków obowiązkowo trzeba oczyścić wszystkie prowadnice po których porusza sie zacisk, tłoczek w zacisku tez musi "chodzić" lekko...
a części MM ja osobiście nie kupuję od momentu kiedy to musiałem wymienic wszystkie 4 amortyzatory które maiły ogromny przebieg... aż 10kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855617 Wysłany: 17 Mar 2021, 23:41; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Małgorzata
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Bydgoszcz
Rejestracja: 06 Sie 2019,
Posty: 25
rafisz napisał(a):
yyy, ale czujnik abs do klocków ma sie nijak, abs kontroluje obracanie się piasty i czujnik mieści się gdzieś przy piaście ewentualnie na przegubie zewn (w zależności od konstrukcji), ale na 100% czujnika obrotu nie ma w klocku hamulcowym, w klocku może być jedynie czujnik zużycia okładzin, a to masz w tym zestawie od TRW który wrzuciłaś, także jeżeli twoje autko nie ma systemu kontroli zużycia, to zakup takiego zestawu klocków jest bezcelowy no bo do czego to podłączysz...

Może źle się wyraziłam :p wiem, że czujnik ABS i zużycia kloców to różne czujniki ;) Po prostu czytałam gdzieś, że wersja z ABS posiada też czujniki zużycia kloców, stąd było moje pytanie ;) Ogólnie byłam zdecydowana na TRW, ale niestety nie znalazłam kloców w takim kształcie i rozmiarze jak mam bez tych czujników, dlatego zastanawiałam się nad tym czy można zamontować te klocki, ale bez tego kabelka (odciąć go, albo po prostu nie wpinać, bo nie wiem, czy on jest już podłączony fabrycznie, czy się go podłącza). ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855625 Wysłany: 18 Mar 2021, 14:03; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Tylko po co robić druciarstwo. Niech to będzie kompletne. Jest tyle dobrych firm. Ważne aby wszystko chodziło luźno, nie z oporami.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855626 Wysłany: 18 Mar 2021, 15:04; 
 Temat postu: Re: Tarcze + klocki
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 727
Pomógł: 36
no tak, ale pytanie jest takie - czy samochód jest wyposażony w system kontroli zużycia klocków, jeżeli nie ma, to do czego podłączysz czujniki zużycia (nie ma systemu, to i nie ma instalacji pod niego)... z dostępnością części różnie bywa, sam z autopsji znam przypadek że chłodnica wody w zamienniku występuje tylko ze zintegrowaną chłodnicą oleju do skrzyni automatycznej, a więc do skrzyni manualnej ta chłodnica oleju jest niepotrzebna, a skoro nie ma dostępnej innej chłodnicy wody to się montuje tą od automata (ze zintegrowaną chłodnica do oleju) i nie wkręca króćców na węże olejowe, może podobnie jest tutaj, że dostępne są klocki tylko z czujnikami, a w samochodzie instalacji brak...
a odpowiadając na pytanie - jeżeli w samochodzie nie ma(!!!) systemu kontroli zużycia klocków, to możesz zamontować klocki z czujnikiem, a okablowania albo nie montować (jeżeli jest na jakiejś kostce) albo uciąć (jeżeli jest na stałe przytwierdzone do klocka), ważne żeby klocek był odpowiednich wymiarów no i żeby to wszystko płynnie sie przesuwało, tyle że musisz wtedy w miarę często kontrolować stan zużycia


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 387 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO