You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #840482 Wysłany: 17 Sie 2018, 20:00; 
 Temat postu: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Arkadiusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 17 Sie 2018,
Posty: 3
Hej,

Mam pytanie czy wiecie co może się dziać bo mam problem z silnikiem i nie wiem co mam wymienić. Problem jest z odpalanie na zimno i ciepło, rozrusznik kręci bez problemu ale jak kiedyś odpalał po 1s tak dzisiaj po 3,4sekundach a często i nawet nie....

wymieniłem świece na nowe, nie wiem czy winą są kable jeśli puszczają od świec czy coś innego. Czy może to być stacyjka z kluczykiem?

Czasami na na pedał gazu nadepnę to to pomaga i wtedy odpala ale i z tym czasami się męczy ...

Auto mam od nowości i to tak się zrobiło jakieś 3 miesiące temu ... nie wiem jak to wyeliminować i co to konkretnie jest że tak utrudnia rozruch....

Sprawdzałem forum ale nie mogłem znaleźć takiego tematu więc mam nadzieję, że nie powielam postów ...

Dzięki za pomoc!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #840484 Wysłany: 17 Sie 2018, 20:22; 
 Temat postu: Re: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Nie znalazłeś identycznego, ale podobne są, ogólnie w stylu: "nie odpala", "ciężko odpala", "długo kręci", itp., itd.
Uwagi/porady tam zawarte mogą również pomóc i w Twoim przypadku...
Ogólnie lista jest spora, np.: świece, cewki, przewody, czujniki (MAP, wałka rozrządu, wału korbowego, temperatura silnika/płynu chłodniczego), pompa paliwa, wtryski, rozrząd, przepustnica, itd.
Do tego dochodzi obecność LPG i jego wpływ (nie zawsze dobry) na powyższe elementy/układy...

Warto mieć prosty interfejs diagnostyczny (poniżej 100 zł.), np. popularny ELM327 i sprawdzać błędy (w tym przypadku pewnie coś będzie). Do LPG też są "kabelki".


Góra
  
 
 
 Post #840493 Wysłany: 17 Sie 2018, 22:39; 
 Temat postu: Re: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Arkadiusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 17 Sie 2018,
Posty: 3
gaz był od nowości zainstalowany i nigdy nie było problemu więc raczej to odpada. Tak wiec bedzię trzeba zrobić diagnostykę ;). Dzięki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840507 Wysłany: 18 Sie 2018, 14:24; 
 Temat postu: Re: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
ar7e9ic napisał(a):
gaz był od nowości zainstalowany i nigdy nie było problemu więc raczej to odpada. Tak wiec bedzię trzeba zrobić diagnostykę ;). Dzięki.


a to elementy instalacji lpg się nie zużywają? :D Zakręć zawór na butli i poczekaj aż silnik na wolnych obrotach wróci na zasilanie PB z LPG. dpalaj na lpg z wyłaczoną instalacją lpg. I zobacz wtedy czy efekt dalej będzie taki sam. Jak bez zmian, to instalacje lpg możesz wykluczyć rzeczywiście. Mogą puszczać wtryskiwacze lpg i reduktor lpg.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840525 Wysłany: 18 Sie 2018, 19:24; 
 Temat postu: Re: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Offline
Forumowicz

Imię: Arkadiusz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 17 Sie 2018,
Posty: 3
Auto zawsze odpala się na benzynie .... więc nie rozumiem czemu piszecie o gazie .... tu gaz nic się nie ma do tego problemu. Problem jest tylko przy zapalaniu silnika... a to się odbywa przy użyciu benzyny...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840527 Wysłany: 18 Sie 2018, 19:44; 
 Temat postu: Re: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 08 Lut 2018,
Posty: 62
Miałem podobne objawy. W moim przypadku problemem była pompa paliwa (http://fiatpunto.com.pl/topic58768.html).
Jeśli Twoja instalacja LPG ma możliwość odpalenia samochodu na gazie to spróbuj tak zrobić. Jak na gazie odpali bez problemu to wina będzie po stronie zasilnia benzyną.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840531 Wysłany: 18 Sie 2018, 20:10; 
 Temat postu: Re: Evo 1.4 77 problem z rozruchem silnika
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Lounge
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kalwaria Z.
Rejestracja: 19 Cze 2014,
Posty: 1298
Pomógł: 44
ar7e9ic napisał(a):
Auto zawsze odpala się na benzynie .... więc nie rozumiem czemu piszecie o gazie .... tu gaz nic się nie ma do tego problemu. Problem jest tylko przy zapalaniu silnika... a to się odbywa przy użyciu benzyny...


doczytaj o nieszczelnych wtryskiwaczach lpg lub o reduktorach które puszczają gaz podciśnieniem do kolektora ssącego. Wtedy po postoju jak silnik odpala na PB jest "zalewany" dodatkowo lpg zgromadzonym w kolektorze dolotowym. Wtedy jest tak wzbogacona mieszanka mieszaniną PB i LPG że silnik nieodpala [dopiero jak lpg wyleci wydechem to odpala stąd długie kręcenie rozrusznika], lub odpala ale wypadają przez 1-2sekundy zapłony póki nie przepali lpg zgromadzonego w kolektorze dolotowym.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO