You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 03:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #840786 Wysłany: 25 Sie 2018, 16:45; 
 Temat postu: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Forumowicz

Imię: Mateusz
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 25 Sie 2018,
Posty: 4
Witam serdecznie, przymierzam się do kupna samochodu, dylemat między skodą octavią vrs, seatem leonem cupra r 1, audi a3 8p 2.0t i Abarthem Grande Punto, w silniku 1.4 i mocy 155km, chyba że inna moc, powiedzcie który silnik jest najlepszy pod względem brakiem awarii. Abarth, mnie najbardziej przekonuje, swoim wyglądem, czymś innym, sportowym zacięciem i niepozornością.
Po drugie, koszty utrzymania (części, robocizna, wymiany) są z tego co się dowiadywałem na innych stronach i forach w miarę ok i dużo części pasuje ze zwykłego Grande Punto, powiedzcie mi jak z tym jest, jak wygląda utrzymanie tego samochodu? Czy rzeczywiście części z Fiata GP pasują, czy niestety mało, jakie są ceny poszczególnych podzespołów, które najszybciej się zużywają. Jakie są bolączki tych samochodów? Bardzo chciałbym oszczędzić, chociaż na paliwie, więc chciałbym zainstalować instalację LPG. Słyszałem, że jak najbardziej lubi gaz ale montaż nie jest prosty i nie ma co szukać "tanich serwisów" oferujących montaż, tylko najlepiej oddać do dobrego gazownika.
Chciałbym również się dowiedzieć ile spala ten samochód maksymalnie i średnio. No i ile muszę wyłożyć mniej więcej na porządny egzemplarz żeby nie trafić na jakiegoś klepanego rozbitka u Mirasa na warsztacie... Szczerze chciałbym się zamknąć w 25000 bez LPG a z LPG w 28000zł.
Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc bardzo gorąco :). Mam nadzieję, że zagoszczę tutaj na dłużej.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #840787 Wysłany: 25 Sie 2018, 17:08; 
 Temat postu: Re: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
W podanej kwocie nie kupisz żadnego z powyższych by nie wsadzić 5-15tyś , i o ile Abarth wyjdzie najtaniej (licząc remont silnika czy skrzyni) to cóż ;)
W vagach wiadomo problem z silnikiem biorącym olej , tłoki , rozrząd , ktoś kto to ogarnie , w AGP zazwyczaj skrzynia łożyska , chociaż w tych rocznikach zazwyczaj wszystko już porobione , niekiedy jak ktoś nie dbał to może urwać świece i rozwalić tłoka ,ale to głównie w GP 120km (inne wałki itp. robiące ów lipę).
Dając LPG mało kto wystroi Ci auto , Cinek jedynie na benzynie i nie bierze odpowiedzialności jak wysadzisz silnik na LPG bo nikt tego dobrze nie wystroi ;) z tfsi w vagu podobnie.
AGP w mieście pali 9-13L benzyny nawet jak się pyci to te 13L to jest startowe w 2,0tfsi , gdzie przy pyceniu 18-20L spokojnie weźmie.
Dodatkowo w/w vagi to chyba ~15tysi więcej wyjdą niż AGP w zakupie. Odpowiednikiem AGP jest też alfa mito 1,4t 155km , rozstawem śrub w kołach się głównie różnią , opel corsa d też z tej samej linii schodzi jednak z silnikami 1,6t 192km ;)

Jak we wszystkich autach tego typu licz się z koniecznością zrobienia :
- opony
- hamulce
- oleje , filtry
- rozrząd niekiedy
- niekiedy też kosmetyka

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840794 Wysłany: 25 Sie 2018, 19:36; 
 Temat postu: Re: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Forumowicz

Imię: Mateusz
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 25 Sie 2018,
Posty: 4
DeviLL napisał(a):
W podanej kwocie nie kupisz żadnego z powyższych by nie wsadzić 5-15tyś , i o ile Abarth wyjdzie najtaniej (licząc remont silnika czy skrzyni) to cóż ;)
W vagach wiadomo problem z silnikiem biorącym olej , tłoki , rozrząd , ktoś kto to ogarnie , w AGP zazwyczaj skrzynia łożyska , chociaż w tych rocznikach zazwyczaj wszystko już porobione , niekiedy jak ktoś nie dbał to może urwać świece i rozwalić tłoka ,ale to głównie w GP 120km (inne wałki itp. robiące ów lipę).
Dając LPG mało kto wystroi Ci auto , Cinek jedynie na benzynie i nie bierze odpowiedzialności jak wysadzisz silnik na LPG bo nikt tego dobrze nie wystroi ;) z tfsi w vagu podobnie.
AGP w mieście pali 9-13L benzyny nawet jak się pyci to te 13L to jest startowe w 2,0tfsi , gdzie przy pyceniu 18-20L spokojnie weźmie.
Dodatkowo w/w vagi to chyba ~15tysi więcej wyjdą niż AGP w zakupie. Odpowiednikiem AGP jest też alfa mito 1,4t 155km , rozstawem śrub w kołach się głównie różnią , opel corsa d też z tej samej linii schodzi jednak z silnikami 1,6t 192km ;)

Jak we wszystkich autach tego typu licz się z koniecznością zrobienia :
- opony
- hamulce
- oleje , filtry
- rozrząd niekiedy
- niekiedy też kosmetyka


Tak właśnie dlatego nie jestem aż tak słonny do VAGA z tych lat przez ten olej i wiem o instalacji LPG. Chociaż do 2006 r produkcji ponoć nie ma takiej tragedii w tych silnikach. Co do cen a3 8p, chcę do 2006r. przedlifta jak już, więc trochę Cię poniosło z ceną, bo spokojnie w takiej kwocie mogę trafić dobry egzemplarz np. z alcantarą/skórą. 2.0tfsi nie wiem jak wlasnie w audi ale w skodzie vrs pali dosyć mało bo jest to ten "przełomowy silnik", który lubi zjeść olej. Wracając do AGP, przeglądając nawet mobile.de rozstaw cen abartha jest tak rozbieżny jak oczy zezowatowego chińczyka ;p. Chcę poniżej 2010 roku na pewno bo po prostu nie stać mnie w tych latach na żadne z tych samochodów. W takim razie, od ilu da się wyrwać zdrowego AGP? Dzięki za merytoryczną wypowiedź :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840829 Wysłany: 26 Sie 2018, 13:21; 
 Temat postu: Re: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
Wiesz od pasjonata zadbanego kupisz za 27-30tysi , od handlarza zależnie 20-25tysi , dodam tylko iż na zachodzie te auta po 8tysi kupują i picują ;)
Ori części jak ktoś weźmie po stłuczce to lampa przód 1000zł , zderzak 1000-1500zł , itd. nie chce mi się sprawdzać , jak silnik padaka to jest jakiś namiar na słupki silników w dobrych cenach.
Tak więc przeglądaj oferty , szkoda że abarthforum padło bo tam można było w 90% kupić dobry egzemplarz ,ale też jak kupisz w dobrej cenie taki gdzie potrzeba nowych hamulców , opon to i tak będzie spoko.

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840832 Wysłany: 27 Sie 2018, 09:12; 
 Temat postu: Re: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Forumowicz

Imię: Mateusz
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 25 Sie 2018,
Posty: 4
No właśnie dlatego chciałem tutaj coś poszukać ale ciut padło niestety. Tak samo myślałem o Saabie 93 w aero :D. Dziękuję za pomoc. Więc będę patrzył powyżej 23, 25k. Myślałem że uda się złapać do 25, może będzie jakaś okazja mała. Wiadomo zawsze najpierw na stację diagnostyczną miernik itd :D Pozdro

[ Dodano: 27 Sie 2018, 09:12 ]

DeviLL, a jak ceny części amortyzacja filtry itd, to co się wymienia najczęściej i co jakiś czas hamulce, sprzęgło, rozrząd?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840907 Wysłany: 27 Sie 2018, 13:28; 
 Temat postu: Re: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 13 Sie 2008,
Posty: 1336
Pomógł: 7
Ja handluje częściami więc jedynie powiem ,że ceny są znośne , wiele jak do zwykłego GP 1,2 / 1,4 16v.
Saab 9-3 aero znając życie to do zrobienia rozrząd łańcuchowy , niekiedy amorki , hamulce , turbo , niekiedy jeszcze pierścienie

_________________
K&N - 3" - GT1446 - 3" DP - sport kat 100cpsi - 2,5"
310ccm CorsaOPC , 550x180x65 fmic

209KM@5650rpm & 289Nm@3915rpm by cinsoft.pl & moto-race.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #840926 Wysłany: 27 Sie 2018, 18:57; 
 Temat postu: Re: Abarth Grande Punto Kupno
Offline
Forumowicz

Imię: Mateusz
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 25 Sie 2018,
Posty: 4
No i Saab droższy dużo w eksploatacji :d. Jeszcze citroen ds 3 1.6 htp 156km mi się podoba tylko, że mała ta pierdziawa ale bardzo ładna. Niestety Htp też nie jest jakimś udanym silnikiem, do 2010 lubi się rozciągac dość szybko łańcuch itp. Niby po tych latach lepiej, wszystko co mi się podoba ma jakieś wady x(.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO