You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 20 Paź 2018, 10:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość

Post #812611 Wysłany: 29 Wrz 2016, 17:11; 
 Temat postu: AUX
Forumowicz

Imię: Jakub
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Witam!
Od pewnego czasu borykam się z podłączeniem kabla aux do mojego radia w punciaku, przeglądałem wcześniejsze tematy na forum i każdemu wystarczyło podpięcie niebieskiej lub żółtej kostki ISO, u mnie po podłączeniu zarówno pierwszej jak i drugiej kostki nic się nie dzieje, po wyciągnięciu płyty CD jest po prostu napis "no source available". Miał ktoś z Was podobny problem? jakieś rady co można w tej sytuacji zrobić? Pozdrawiam :) :)

Post #812852 Wysłany: 06 Paź 2016, 13:29; 
 Temat postu: Re: AUX
Puntoświr

Imię: Krzych
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Evo ma radia ktore po prostu tej funkcji nie maja.
Byc moze takie jest w Twoim aucie.

Post #812858 Wysłany: 06 Paź 2016, 15:40; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Silnik: 1.4 8V 77KM
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Tak jak kolega wyżej pisze nie wszystkie radia w evo maja te funkcję ja jej nie mam .Jest kilka numerów fabrycznych radia które maja aux a i zym może być problem bo nie wszystkie podobno działaja z can ( taką informację mam od jednego sprzedawcy) a co za tym idzie nie będą działaly prawdopodobnie przyciski na kierownicy .Najprosciej aczkolwiek nie najtaniej to kupic emulator zmieniarki podpiąć pod radio i do niej wpiąć kabel z niebieską wtyczka .Można dokupić oryginalne gniazdo usb i auh i zrobic to na stałe jak ktos potrafi . pzd

Post #813382 Wysłany: 17 Paź 2016, 12:29; 
Forumowicz

Imię: Przemo
Samochód: Punto 2012
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: wielkopolskie [P]
Myślę, że problem jest do rozwiązania. Jak bawiłem się MES'em to w "CAN Setup / PROXI Alignment Procedure" zakładka "Regulacje" była na samym dole pozycja "Wejście liniowe audio". U siebie po zmianie z "Niewłączony" na "Włączona" oraz wykonaniu "PROXI Alignment Procedure", ale nie podłączeniu żadnej wtyczki do radia, nic się nie zmieniło, lecz po podpięciu instalacji Blue&Me wszystkie opcje mam dostępne, również AUX. (Być może opcja ta dotyczy jedynie Blue&Me które występowały w dwóch wersjach: z oraz bez złącza AUX)

Image

Oczywiście, mówię tu o radiu które wygląda tak:

Image
Image

Dlatego uważam, że należy odblokować opcję w komputerze (choć pewnie nie koniecznie) oraz zaopatrzyć się we właściwa wtyczkę.
Jeśli posiadasz inne radio, a na naklejce z rozpiską złączy masz "CAN A,B" oraz "AF L,R,|" lub "AUX L,R,|" to powinno zadziałać bez problemu, podkreślę jeszcze raz: grunt to odpowiednia wtyczka ;) bo są w sieci różne żółta i niebieska, w tym wypadku powinna być niebieska. Wtedy powinno zadziałać bez ingerencji w komputer:
Link do filmu z podłączeniem wtyczki niebieskiej

Jest ponoć możliwe podłączenie wtyczki żółtej, ale ta opcja wymaga (na mój chłopski rozum) odblokowanie funkcji w komputerze opisanej na samym początku LUB przed próbą uruchomienia AUX należy włączyć odtwarzanie na urządzeniu zewnętrznym lub odblokowaną opcję AUX fabrycznie?:
Link do filmu z podłączeniem wtyczki żółtej

Opisane wtyczki można zakupić na znanym portalu aukcyjnym lub wykonać samodzielnie, wszystko jest praktycznie widoczne na powyższych filmikach, więc nie powinno być problemu. Należy zauważyć, że wtyczka niebieska poza złączem AUX posiadać musi mostek! i jest podpinana z lewej strony (AF L,R,|) a żółta z prawej (AUX L,R,|).

Post #815636 Wysłany: 23 Lis 2016, 10:48; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

Pisałem wcześniej do innego kolegi z forum w tej sprawie ,są radia które wydaje mi sie bez problemu da się połączyć z niebieską wtyczką ,a są które tej możliwości nie mają .Mi udało sie ustalić trzy numery fabryczne które powinny mieć taką opcję .Moje radio tego nie ma a ma numer fabryczny 7355354400 .Prośba niech inni dla potomnych napiszą swoje numery które mają lub nie możliwości podłączenia kabla aux . Te które prawdopodobnie maja aux to 7355649810,7355014090,7355539210.

Post #815757 Wysłany: 25 Lis 2016, 15:50; 
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Silnik: Inny
Witam
Mam radio takie jak AKAB. Zrobiłem coś takiego. Podpiąłem emulator zmieniarki cyfrowej na niebieskiej wtyczce mini ISO i oryginalne gniazdo AUX i USB.

Załączniki:

Post #816821 Wysłany: 22 Gru 2016, 20:51; 
Forumowicz

Imię: Paweł
Witam. Dziś udało mi się podpiąć AUX do Punto 2012 - Easy.

Jeśli po wyjęciu płyty CD i naciśnięciu przycisku MEDIA wyświetla Wam się napis "No source available", potrzebna jest niebieska kostka.

Image

To nie wszystko!

Żeby uaktywnić AUX w samochodzie potrzebny jest jeszcze mostek pomiędzy: "DATA IN - DATA OUT"

Image

To jest klucz do aktywacji opcji AUX w samochodzie.

Szukałem długo takiej kostki w internecie. Były podobne, jednak mostek był nie tam gdzie trzeba, więc zakułem go sobie sam za pomocą takich terminali:

Image

Całość może wyglądać mniej więcej tak:
Image

U mnie ta opcja zadziałała. Dołączam włoski filmik z montażu takiej kostki.

https://www.youtube.com/watch?v=GPxK9Ub9cDw

0:55. Zauważcie, że opisany przeze mnie mostek również się tam znajduje.
Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!

Post #817934 Wysłany: 16 Sty 2017, 19:49; 
Sympatyk kropek

Imię: zibi
Samochód: Inny Fiat
Silnik: 1.2 8V 69KM
Województwo: lubelskie [L]
Dzięki kolego Satasik za pomoc przy oblokowaniu AUX-a, u mnie powyższa metoda również zadziałała.
Zakupiłem kostkę na tej aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=65 ... diNmM4Zg==
Kostka ta nie posiada terminali na interesujących nas stykach (D IN - D OUT) więc udało mi się kupić identyczną niebieską kostkę wraz z ośmioma przewodami i terminalami i użyłem dwóch z nich do zrobienie mostka pomiędzy D IN - D OUT. Wszystko pięknie gra i w końcu mogę słuchać muzy z youtuba :P

Została mi jedna niebieska kostka wraz z sześcioma terminalami i przewodami (potrzeba ich pięć sztuk do uruchomienia). Mogę komuś sprzedać za 12 zł. Należałoby tylko dokupić przewód z miniJackiem 3,5mm.

Post #821190 Wysłany: 24 Mar 2017, 12:34; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

Potwierdzam kostka po zmostkowaniu pinów działa jako aux dzięki za podpowiedzi pozdrowionka

Post #821608 Wysłany: 05 Kwi 2017, 09:39; 
Sympatyk kropek

Imię: Patryk
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Wersja: Active
Potwierdzam po zmostkowaniu działa :D

Post #826980 Wysłany: 14 Sie 2017, 18:54; 
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Oglądałem filmy na YT z montażu kabelka aux do radia w Evo. Zastanawia mnie czemu jedni montują żółte do jednego wejścia, a inni niebieskie do drugiego? Może mi to ktoś tak normalnie wytłumaczyć? ;)
Chciałbym sobie też zamontować gniazdo aux, lecz niewiem które rozwiązanie będzie lepsze...
A tak z innej beczki... czy da się na podobnej zasadzie jak AUX zamontować do radia USB?
Pozdrawiam

Post #836983 Wysłany: 23 Kwi 2018, 14:48; 
Forumowicz

Imię: Jasiu
Samochód: Grande Punto 5d
Województwo: pomorskie [G]
AKAB napisał(a):
Pisałem wcześniej do innego kolegi z forum w tej sprawie ,są radia które wydaje mi sie bez problemu da się połączyć z niebieską wtyczką ,a są które tej możliwości nie mają .Mi udało sie ustalić trzy numery fabryczne które powinny mieć taką opcję .Moje radio tego nie ma a ma numer fabryczny 7355354400 .Prośba niech inni dla potomnych napiszą swoje numery które mają lub nie możliwości podłączenia kabla aux . Te które prawdopodobnie maja aux to 7355649810,7355014090,7355539210.

Mam radio F199 SM2 MPC
HW VER: 28262042
SW VER: 03
PROD. DATE: 0911
NR 7354918870

Po wpięciu "jacka" przez kabel z niebieską końcówką i i naciśnięciu przycisk "AUDIO" niestety nie przełącza na AUX.
Czy oznaczałoby to, że dane radio tego nie wspiera? Czy emulator zmieniarki CD zadziała w takim wypadku?
Co "magicznego" robią zwarte pin-y "D OUT" i "D IN".

Post #836995 Wysłany: 23 Kwi 2018, 20:32; 
Sympatyk kropek

Imię: Zenek
Wersja: Active
W radiach do mniej-więcej połowy 2010 roku trzeba podłączyć żółtą wtyczkę, w radiach montowanych po połowie 2010 roku trzeba podłączyć niebieską wtyczkę z mostkiem na "D in" - "D out" (w niebieskich wtyczkach bez tego mostka nie będzie działać AUX).
Mój nr radia to 735526154 - z niebieską wtyczką zmostkowaną działa AUX.

Post #837002 Wysłany: 24 Kwi 2018, 08:02; 
Forumowicz

zensuperman napisał(a):
W radiach do mniej-więcej połowy 2010 roku trzeba podłączyć żółtą wtyczkę, w radiach montowanych po połowie 2010 roku trzeba podłączyć niebieską wtyczkę z mostkiem na "D in" - "D out" (w niebieskich wtyczkach bez tego mostka nie będzie działać AUX).
Mój nr radia to 735526154 - z niebieską wtyczką zmostkowaną działa AUX.

Wg etykiety na urządzeniu radiowym, mam sprzęt po 2010 (prod. date), mostkowałem jak najbardziej piny "D-IN" i "D-OUT". Pod żółtą wtyczką mam Blue&Me i aby uzyskać line-in w takim wypadku musiałbym zrezygnować z tej funkcjonalności i przełączyć się na line-in albo wlutować się w te PINy równolegle i korzystać z pseduo AUX za pomocą pliku MP3 z ciszą.
Ale będę walczył, bo jeśli jest tak jak piszesz to moje radio wg daty powinno obsłużyć prawidłowo niebieską wtyczkę.
Pozdrawiam

Post #837014 Wysłany: 24 Kwi 2018, 16:07; 
Puntoświr

jasiu, ale Ty masz Grande Punto czy Punto Evo?
Z Twojego opisu wychodzi ze masz Grande, a tam radia sa inne niz w EVO.

Post #837018 Wysłany: 24 Kwi 2018, 19:55; 
Forumowicz

kris84 napisał(a):
jasiu, ale Ty masz Grande Punto czy Punto Evo?
Z Twojego opisu wychodzi ze masz Grande, a tam radia sa inne niz w EVO.

Mam Grande. Magicy na Youtube również to radio zmusili do działania jako AUX pod zmieniarką CD ze zmostkowanymi pinami D-OUT i D-IN dlatego z tym walczę.
Filmik https://www.youtube.com/watch?v=SkEsE7Z5bHU, ciężko coś skumać po turecku ale zasada jest taka sama jak opisujecie dla Evo.
Może moje radio ma nie tak coś z software i nie wspiera tej funkcjonalności.

Post #837022 Wysłany: 24 Kwi 2018, 21:26; 
Puntoświr

Ale sam piszesz wyzej ze masz na zoltej wtyczce podpiete Blue&Me, a to oznacze ze mozesz tylko uzyc pliku mp3 z cisza, bo inaczej sie nie da zmusic radia do dzialania jako AUX.
Bios radia w momencie wykrycia Blue&Me wylaczac AUX (bo w tych starszych radiach mozna miec tylko jedno albo drugie, nigdy oba)... zrob prosty eksperyment, odepnij zolta wtyczke i odepnij zasilanie z modulu Blue&Me w schowku (3 sruby torx i masz to tam odkrecone, wystarczy odpiac ta duza wtyczke).
Jak przekrecisz kluczyk w stacyjce na odpietym Blue&Me to po kliknieciu przycisku CD na radiu AUX pojawi sie sam z siebie (i przy okazji zacznie migac Ci licznik km jako sygnal ze jakis blad sie pojawil - a tym bledem bedzie fakt, ze centralka Blue&Me nie polaczyla sie z body-komputerem... bo celowo ja odpiales).
Bedziesz mial dowod ze radio AUX obsluguje, jednoczesnie majac dowod ze aby uzyc go razem z Blue&Me musisz uzywac pliku mp3 z cisza.

A auto na filmie jaki pokazales wyzej nie ma Blue&Me dlatego tam da sie AUX aktywowac bezbolesnie.

Post #837026 Wysłany: 25 Kwi 2018, 06:38; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Radek
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Niech kolega wciśnie 2 razy przycisk CD i powinno włączyć się AUX.

Post #837027 Wysłany: 26 Kwi 2018, 13:41; 
Forumowicz

kris84 napisał(a):
Ale sam piszesz wyzej ze masz na zoltej wtyczce podpiete Blue&Me, a to oznacze ze mozesz tylko uzyc pliku mp3 z cisza, bo inaczej sie nie da zmusic radia do dzialania jako AUX.
Bios radia w momencie wykrycia Blue&Me wylaczac AUX (bo w tych starszych radiach mozna miec tylko jedno albo drugie, nigdy oba)... zrob prosty eksperyment, odepnij zolta wtyczke i odepnij zasilanie z modulu Blue&Me w schowku (3 sruby torx i masz to tam odkrecone, wystarczy odpiac ta duza wtyczke).
Jak przekrecisz kluczyk w stacyjce na odpietym Blue&Me to po kliknieciu przycisku CD na radiu AUX pojawi sie sam z siebie (i przy okazji zacznie migac Ci licznik km jako sygnal ze jakis blad sie pojawil - a tym bledem bedzie fakt, ze centralka Blue&Me nie polaczyla sie z body-komputerem... bo celowo ja odpiales).
Bedziesz mial dowod ze radio AUX obsluguje, jednoczesnie majac dowod ze aby uzyc go razem z Blue&Me musisz uzywac pliku mp3 z cisza.

A auto na filmie jaki pokazales wyzej nie ma Blue&Me dlatego tam da sie AUX aktywowac bezbolesnie.

Teraz już wszystko rozumiem, albo Blue&Me albo AUX. Przetestuję i dam znać. Pozdrawiam!

[ Dodano: 25 Kwi 2018, 10:05 ]

radex324 napisał(a):
Niech kolega wciśnie 2 razy przycisk CD i powinno włączyć się AUX.

Tak oczywiście należy wciskać "CD" a nie "AUDIO" - tak też robiłem tylko wcześniej z aktywnym Blue&Me. Zrobię tak jak napisał kris84.

[ Dodano: 26 Kwi 2018, 12:41 ]

Wszystko się zgadza. Po odpięciu Blue&Me mam na żółtej wtyczce (AUX R, AUX Ground, Aux L) line in-a.
Na wtyczce niebieskiej - pomimo odłączonego od zasilania Blue&Me, AUX nie działa.
Zastanawia mnie tylko czy w takiej konfiguracji z Blue&Me zadziałałby emulator zmieniarki CD na niebieskim kablu.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Post #839072 Wysłany: 04 Lip 2018, 09:15; 
Sympatyk kropek

Imię: Damian
Silnik: 1.6 120KM mJTD
mając blue&me z usb nie bede miał AUX ?

[ Dodano: 03 Lip 2018, 21:20 ]

po naciśnięciu przycisku media pojawia się napis AUX czyli wystarczy kupić kabel?

mam radio z blue&me usb tez jest

[ Dodano: 04 Lip 2018, 09:15 ]

Update
Aux pojawia sie na wyłączonym zapłonie

Jeśli odpale auto to przycisk media nie zmienia na aux

Wystarczy kupić kabel z niebieską kostką?

Post #839515 Wysłany: 18 Lip 2018, 15:46; 
Sympatyk kropek

Imię: Łukasz
Podpinam się pod temat - czy kabel z aukcji poniżej przypadkiem nie jest adapterem do Delphi F199FL:
https://allegro.pl/wejscie-aux-grundig- ... f4bbd61b40 ?

Ze zdjęcia wynika, że ma już "fabrycznie" założony mostek. W moim modelu radia po wciśnięciu knefla "media" wyskakuje napis "No source available". Czy taki kabel powinien pasować?

Post #840125 Wysłany: 07 Sie 2018, 16:37; 
Forumowicz

Imię: Jarosław
Silnik: 1.2 8V 69KM
Wersja: Estiva
Dołączam swoje pytanie tak jak kolega Lucius. Czy ten kabel z niebieską kostką wraz z mostkiem (link w poście wyżej) podejdzie do modelu radia Delphi F199 SM2 ?
Prod : 0313
Model : 7355642340
Dodam ze jestem laikiem jezeli chodzi o takie rzeczy takze prosze o konkrety :)

Post #842353 Wysłany: 09 Paź 2018, 16:18; 
Sympatyk kropek

Imię: Damian
Silnik: 1.6 120KM mJTD
auto 2010 rok
nr fabryczny radia: 7355014090
wpięta kostka niebieska z mostkiem i cisza
posiadam blue&me

jakieś pomysły albo co robię nie tak ? z tego co piszecie po zmostkowaniu kabla działa wam?

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)