You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 18 Lis 2018, 08:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość

Post #843348 Wysłany: 07 Lis 2018, 13:16; 
 Temat postu: Ciągły wyciek oleju od strony rozrządu w 1.2 8V
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Witam! Po wymianie uszczelki wału korbowego i kombinacjach z uszczelką pokrywy zaworów (szlifowanie stopek pokrywy drobnym papierem na szkle) nadal mam wyciek oleju. Leci gdzieś z góry, na koło pasowe, czujnik wału itp. (Spróbuję później zrobić zdjęcie)
Podejrzewam, że albo uszczelka wałka rozrządu, albo UPG. Jak to sprawdzić? Najprościej chyba będzie wymienić uszczelkę wałka rozrządu, którą już mam kupioną i sprawdzić czy się uspokoiło? Podobno można to zrobić bez zdejmowania pokrywy zaworów, odkręcając koło zębate jakimś dorobionym kluczem w kształcie litery F - ktoś wie o co chodzi?

"Wymieniłem uszczelniacz 15 min roboty! Dorobiłem klucz w kształcie litery F ,odkręciłem koło uszczelniacz szczypeczkami wyciągnełem wstawiłem 2 (corteco),(wszystko odbyło się bez zdejmowania pokrywy zaworów nie ma sensu zdejmować) zobaczymy czy nie będzie wycieków..."

Źródło:
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=151105

Edit.
Hmm a może pójście na skróty nie popłaci? Znalezione chwilę później:
"Próbowałem wczoraj, zdecydowanie łatwiej jest go wymienić zdejmując pokrywę i luzując jedną panewkę wałka." :idea:
Tak chyba zrobię, bo i tak mam jeszcze do skorygowania luz na jednym zaworze - coś źle policzyłem ostatnio, a już nie miałem siły tego poprawiać.

Generalnie chodzi mi o to, czy poza wzrokowym stwierdzeniem wycieku da się po innych objawach (np. pracy silnika) stwierdzić czy to może być UPG :?:

Post #843353 Wysłany: 07 Lis 2018, 14:32; 
 Temat postu: Re: Ciągły wyciek oleju od strony rozrządu w 1.2 8V
Puntomaniak

Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miałem kiedyś w Oplu wyciek oleju spod UPG i oprócz tego że lało się na kolektor bo akurat z jego strony był wyciek i śmierdziało palonym olejem żadnych innych mankamentów, płynu i oleju nie mieszało, po demontażu w zasadzie była OK oprócz pęknięcia na froncie bez znaczenia dla cylindrów. U mnie też podcieka, ja bym jednak odkręcił koło pasowe a panewki wałka zostawił w spokoju. Zresztą będę robił rozrząd to wtedy machnę uszczelniacze na wale i wałku. Pokrywy zaworów nie ruszam, niedawno kleiłem i suchutko więc szkoda roboty. Auto ma 150tys i nigdy nikt nie regulował zaworów co ciekawe i nic się nie dzieje, nie słychać klekotu. Kiedyś się zainteresuję ;)

Autor postu otrzymał pochwałę

Post #843355 Wysłany: 07 Lis 2018, 15:28; 
 Temat postu: Re: Ciągły wyciek oleju od strony rozrządu w 1.2 8V
Puntoświr

Imię: Paweł
Województwo: mazowieckie [W]
U mnie luzy były nieco rozjechane, więc kupiłem kilka płytek i skorygowałem, tylko w 1 zaworze coś nie do końca wyszło. Niezbyt wdzięczne zajęcie, gdy się nie demontuje wałka :E Musiałem jakiś dziwaczny, haczykowaty kluczyk dorobić do przytrzymywania szklanek z boku, by podważać płytki. Została wymiana uszczelniaczy, które już też czekają na swoją kolej. Gdyby UPG była do roboty, to się obejdzie bez dorabiania kolejnego dziwacznego klucza, umożliwiającego ich wymianę bez zdejmowania głowicy :D

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)