You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #843095 Wysłany: 30 Paź 2018, 21:34; 
 Temat postu: Wymiana całej podłogi..
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Jarosław
Rejestracja: 01 Sty 2014,
Posty: 20
Witam ile kosztowałaby wymiana całej podlogi w punto 2 1.2 8v 2001 rok. Nie interesuje mnie łatanie dziur. Niestety nie mogę znalezc nigdzie reperaturek.. Może ktos sie orientuje w cenie? Wiem ze to na pewno przekroczy koszt samochodu, ale nie chodzi o to.. raczej o to ze to jest samochod, ktory jest mój i wiem co mam a jak kupie coa innego to tylko koszty...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #843097 Wysłany: 30 Paź 2018, 22:17; 
 Temat postu: Re: Wymiana całej podłogi..
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Dostępne jest zewnętrzne poszycie progów, lecz fachowcy wolą wykonać je czasem samodzielnie. Samych paneli podłogi raczej nie dostaniesz, dlatego jest ona odbudowywana z arkuszy blachy odpowiednio profilowanych. Wewnętrzne przegrody progów trzeba wykonać samodzielnie.
Chyba, że uda się zdobyć nadwozie, które nie widziało naszej soli, choć nie będzie to łatwe.

[ Dodano: 30 Paź 2018 21:17 ]

Najważniejszą sprawą jest trafienie na dobrego fachowca, który jest staranny w swojej pracy i ma doświadczenie. Od tego sporo zależy. Taka osoba nie tnie na pałę, szlifierką hektarów blachy, bo wie że ma do czynienia z autem z nadwoziem samonośnym. Gdzie błąd przy wycinaniu może skutkować poważnymi problemami ze sztywnością nadwozia i geometrią. Warto poszukać kogoś do tego zadania przed kupowaniem elementów, bo nie każdy fachowiec zgodzi się na spawanie reperaturek kiepskiej jakości „nie trzymających wymiarów”, na których rdza, pojawi się po kilku miesiącach od wykonanych prac. Rozbieżność cen za taką naprawę jest dość duża, bo podłogi bywają bardziej, lub mniej skorodowane. W wielu przypadkach, trzeba odbudowywać praktycznie wszystko, punkty podparcia auta, przegrody progów, nadkola wewnętrzne tylne, a niejednokrotnie i przednie, nawet punkty mocowania pasów bezpieczeństwa, czy foteli przedniego rzędu. Dopiero jak wyrzuci się wnętrze ( tapicerki) i zacznie czyszczenie, widać skalę zniszczeń i prac do wykonania...

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #843477 Wysłany: 12 Lis 2018, 00:16; 
 Temat postu: Re: Wymiana całej podłogi..
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 11 Sie 2016,
Posty: 416
Pomógł: 4
Taka jest tragedia? Moim skromnym zdaniem o wiele prościej i taniej by było jednak łatać i ewentualnie później zrobić jakąś poprawkę, gdy jeszcze coś wyjdzie. Wymiana całej podłogi jest wątpliwa ekonomicznie. I tak pewnie dojdą progi, tylne nadkola itp...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #844014 Wysłany: 28 Lis 2018, 15:11; 
 Temat postu: Re: Wymiana całej podłogi..
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 20 Cze 2016,
Posty: 294
Pomógł: 14
W przypadku Punto II należy sobie odpuścić i poszukać bardziej zadbanego egzemplarza, bo koszty przewyższą wartość auta kilkukrotnie.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO