You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #845587 Wysłany: 27 Sty 2019, 21:33; 
 Temat postu: problemy z gniazdem prądowym (zapalniczki)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 27 Sty 2019,
Posty: 9
Witam

Wydaje mi się, iż moje gniazdo prądowe nie działa poprawnie. Gy podłącze ładowarkę telefoniczną wówczas wszystko dział prawidłowo, jednak jeśli podłączę inne urządzenia wymagające mocniejszego prądu wówczas coś jest nie tak. Udało mi się spalić już 2 kamery samochodowe a trzecią jak podłączam to z ładowarki dobiega delikatne syczenie - ciężko to opisać, ale dźwięk jest taki jakby z popsutych kondensatorów. Kamery reklamowałem i mi je wymieniali, ale wydaje mi się, że te awarie to nie jest przypadek.
Czy ktoś miał podobne problemy z gniazdem prądowym? Nowe gniazdo kosztuje grosze, więc chyba warto mi je wymienić w takiej sytuacji.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #845593 Wysłany: 27 Sty 2019, 23:04; 
 Temat postu: Re: problemy z gniazdem prądowym (zapalniczki)
OK, ale co do czego jest przyłączane konkretnie? Kamerki do ładowarki wcześniej użytej do telefonu?
Czy też kamery mają własne, inne ładowary (i to one "syczą" - dźwięk przeciążonej przetwornicy, albo gotującego się "elektrolita")?
Jak gniazdo w ogóle działa, to bym nie szukał w nim. Najpierw te wszystkie ładowarki, pewnie dziadostwo i chińszczyzna. Chyba, że alternator świruje i napięcie za wysokie jest, albo jakaś skrajna "rzeźba" typu odwrócona biegunowość gniazda (ale to powinno zjarać też ładowarkę od telefonu) lub coś nie łączy i iskrzy (wtyczki wszelkich ładowarek kiepsko się trzymają w gniazdach zapalniczek).


Góra
  
 
 
 Post #845605 Wysłany: 28 Sty 2019, 10:36; 
 Temat postu: Re: problemy z gniazdem prądowym (zapalniczki)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 27 Sty 2019,
Posty: 9
Opiszę to dokładniej. Nie chodzi mi o to, że używam nie takich ładowarek (od smartfona do kamerek i na odwrót). Bardziej o to, że urządzenia mi się na gnieździe spalają.
1. Najpierw używałem oryginalnej ładowarki Samsunga do ładowania smartfonów i wszystko mi gra. Ładowarka jest dobrej jakości.
2. Później podłączyłem Cavion My Way 2.4 ich ładowarką (tani sprzęt, więc kiepskiej jakości). Po dwóch trzech dniach przy odpalaniu silnika nagle zaczął migać ekran i już ani ładowarka ani kamerka nie działały.
3. Po wymianie reklamacyjnej podłączyłem ponownie nową taką samą kamerkę i taką samą ładowarkę. Podjechałem w jedno miejsce i wyłączyłem silnik. Po godzinie znowu odpaliłem silnik i kamerka razem z ładowarką od razy zaczęły się palić (smród stopionego plastiku). Sprzętu się pozbyłem.
4. Wczoraj instalowałem nową kamerkę Junsun A930 (chińszczyzna ale bardzo dobrej jakości) i ją odpaliłem. Na razie działa ok, ale gdy ją testowałem to usłyszałem te dziwne syczenie z ładowarki (ładowarka 3A). O dziwo gdy przekręcałem ładowarkę w gnieździe to syczenie zanika. Sprzęt póki co działa, ale boję się, że będzie powtórka z rozrywki za jakiś czas bo coś może być nie tak w gnieździe i w chwili uruchamiania silnika np. idzie za wysokie napięcie, czy coś podobnego, które pali urządzenia. Ten Junsun nie jest już tanim sprzętem bo kosztuje ok 700 zł, więc nie chcę go spalić.
Niestety tego Punciaka mam od połowy roku z Francji więc nie znam aż tak jego historii. Możliwe że kiedyś nawet był podtopiony stąd moje obawy odnośnie elektryki. Ale na szczęście inne rzeczy działają bez problemu.
Co o tym myślicie?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO