You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 30 Kwi 2024, 18:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #84192 Wysłany: 22 Sty 2008, 12:20; 
 Temat postu: Samochód z Niemiec
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Czestochowa
Rejestracja: 27 Sie 2007,
Posty: 6
Witam.
W najblizszym czasie chciałbym sam z ojcem wybrać sie do NIEMIEC po samochód. Przeglądam już jakiś czas rozne strony typu mobile.de czy autoscout24 ale mam pytanie do Was.

Gdzie Waszym zdaniem mozna kupic w miare fajny samochód?
Jakies komisy niemieckie?
Czy szukac od prywatnych osób??
Jakieś konkretne miasto w Niemczech polecacie w którym jest np sporo komisow zeby po nich pojezdzic i cos wybrac?
Na co uważać przy zakupie samochodu zza Wisły?

Jesli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii to bardzo prosze o rady.
Zastanawiam sie nad Punto1 albo Brawa.

Pozdrawiam

_________________
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #84194 Wysłany: 22 Sty 2008, 12:22; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11759
Pomógł: 13
szymekss napisał(a):
Na co uważać przy zakupie samochodu zza Wisły?

chyba zza Odry :mrgreen:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84197 Wysłany: 22 Sty 2008, 12:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
szymekss napisał(a):
Przeglądam już jakiś czas rozne strony typu mobile.de czy autoscout24

Sporo "okazji" tam można spotkać :D
Większość: stan igła, w dizlu, na pełnym wypasie, jeżdżone max. 10 tyś. km rocznie (nie więcej jednak niż 180 tyś. km przy rocznikach '97 i starszych), przez zakonnice na plebanię, wyłącznie autostradami.
Sorki za OFF ale mnie poniosło :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84203 Wysłany: 22 Sty 2008, 12:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Czestochowa
Rejestracja: 27 Sie 2007,
Posty: 6
bbanditoss napisał(a):
szymekss napisał(a):
Na co uważać przy zakupie samochodu zza Wisły?

chyba zza Odry :mrgreen:


hehe no fakt ;) tak mi sie pokojażyło :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84206 Wysłany: 22 Sty 2008, 12:47; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
:E można tam znaleźci takie ---> http://archi.inos.int.pl/db/item286148416_1.html

cytat z ogłoszenia
Cytuj:
Starszy Niemiec (rocznik 1863) woził nią jedynie dzieci do sklepu (I raz Omę na cmentarz), więc auto jest cycuś i w idealnym stanie.

Chciałbym tak napisać, ale nie mogę, bo minąłbym się z prawdą. Auto swoje przeszło. Mam tylko nadzieję, że przeszło więcej niż ja z nim...

To moja druga Omega, jeżdżę nią ponad dwa lata. (Choć słowo "jeżdżę" jest tu pewnym delikatnym nadużyciem, gdyż to Ropożerne Kurwiszcze często nie odpala, więc stoi całymi dniami pod blokiem, a ja się wożę po mieście jak panisko Neoplanami...)

Nazwa: Czarna k**** -będąca w moim odczuciu i tak zbyt daleko idącym eufemizmem- powinna Wam, potencjalnym kupcom wiele wyjaśnić, tak na temat samego samochodu, jak i moich względem niego odczuć.

Przez ostatni rok włożyłem w nią więcej, niż teraz za nią chcę. Regenerowałem pompę wtryskową (ma nową kopułkę), nowa jest pompka paliwowa przy baku, nowy rozrusznik, nowa chłodnica (Do dizla w automacie i z klimą; 800PLN!), wmieniłem dyfer, całe zawieszenie przednie, nawet hokejka pod reflektorem jest nowa. Choć srebrna. (80PLN!) Plus regularny serwis, oleje, płny, filtry, bzdety, etc...

k****, jak ja tego auta nienawidzę! Na myjnię i do woskowania z nią jeździłem...

Do zrobienia jest łańcuch rozrządu (słychać go już) i uszczelka pod głowicą (auto wyrzuca płyn przy zbyt wysokich obrotach). Zmieniłbym też akumulator, bo ten na mrozie odmawia współpracy...

Ale nie zmienię! Nie ma takiej, pierodlonej możliwości, żebym cokolwiek dla niej zrobił. Poza oddaniem w dobre ręce.

W gratsie jest ten, widoczny na focie oszałamiający, oldskulowy (dla kolekcjonerów - jak piszą sprzedający śmiecie hanlarze RTV) kaseciak. Spokojnie możecie nań wyrywać mocno zdesperowane pasztety, marznące pod dyskoteką. Do kompletu dołożę kasetę zespołu Fioretti (Franciszkanie z Krakowa), której słuchanie sprzyja łagodnej jeździe.

Dodam, że auto jest bezpieczne i komfortowe. I że przeznaczone jest dla osób o stabilnej sytuacji finansowej, gdyż pali pięć razy tyle ile ma pojemności silnika. 12,5, do 13 litrów ropy na setkę. W korkach w Korkowie.

Aha; cena 6500 podlega negocjacji a obowiązuje jedynie do 21 stycznia (Dzień Babci). Po tym terminie wzrośnie o 15000. I przestanie podlegać negocjacji. (Bo coś mi się stanie w głowę, zakocham się w niej znów, wyremontuję to Czarne Ropożerne Kurwiszcze i będę jeździł, zadając szyku do czasu aż mnie odwiozą nią... na cmentarz.

Dobra, kończę bo piszę pierodły, a Wam się spieszy. Pozdrawiam.


szymekss twoje pytanie jest zupełnie bez sensu, to jest tak jak byś pytał: Lepiej kupic auto w Szczecinie czy w Krakowie :?: , uważać na to samo na co się uważa kupując auto w Polsce
sorry koleś ale zastanów się o co pytasz i poucz sie geografii ...

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84208 Wysłany: 22 Sty 2008, 13:00; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Czestochowa
Rejestracja: 27 Sie 2007,
Posty: 6
EDi napisał(a):
:E można tam znaleźci takie ---> http://archi.inos.int.pl/db/item286148416_1.html

cytat z ogłoszenia
Cytuj:
Starszy Niemiec (rocznik 1863) woził nią jedynie dzieci do sklepu (I raz Omę na cmentarz), więc auto jest cycuś i w idealnym stanie.

Chciałbym tak napisać, ale nie mogę, bo minąłbym się z prawdą. Auto swoje przeszło. Mam tylko nadzieję, że przeszło więcej niż ja z nim...

To moja druga Omega, jeżdżę nią ponad dwa lata. (Choć słowo "jeżdżę" jest tu pewnym delikatnym nadużyciem, gdyż to Ropożerne Kurwiszcze często nie odpala, więc stoi całymi dniami pod blokiem, a ja się wożę po mieście jak panisko Neoplanami...)

Nazwa: Czarna k**** -będąca w moim odczuciu i tak zbyt daleko idącym eufemizmem- powinna Wam, potencjalnym kupcom wiele wyjaśnić, tak na temat samego samochodu, jak i moich względem niego odczuć.

Przez ostatni rok włożyłem w nią więcej, niż teraz za nią chcę. Regenerowałem pompę wtryskową (ma nową kopułkę), nowa jest pompka paliwowa przy baku, nowy rozrusznik, nowa chłodnica (Do dizla w automacie i z klimą; 800PLN!), wmieniłem dyfer, całe zawieszenie przednie, nawet hokejka pod reflektorem jest nowa. Choć srebrna. (80PLN!) Plus regularny serwis, oleje, płny, filtry, bzdety, etc...

k****, jak ja tego auta nienawidzę! Na myjnię i do woskowania z nią jeździłem...

Do zrobienia jest łańcuch rozrządu (słychać go już) i uszczelka pod głowicą (auto wyrzuca płyn przy zbyt wysokich obrotach). Zmieniłbym też akumulator, bo ten na mrozie odmawia współpracy...

Ale nie zmienię! Nie ma takiej, pierodlonej możliwości, żebym cokolwiek dla niej zrobił. Poza oddaniem w dobre ręce.

W gratsie jest ten, widoczny na focie oszałamiający, oldskulowy (dla kolekcjonerów - jak piszą sprzedający śmiecie hanlarze RTV) kaseciak. Spokojnie możecie nań wyrywać mocno zdesperowane pasztety, marznące pod dyskoteką. Do kompletu dołożę kasetę zespołu Fioretti (Franciszkanie z Krakowa), której słuchanie sprzyja łagodnej jeździe.

Dodam, że auto jest bezpieczne i komfortowe. I że przeznaczone jest dla osób o stabilnej sytuacji finansowej, gdyż pali pięć razy tyle ile ma pojemności silnika. 12,5, do 13 litrów ropy na setkę. W korkach w Korkowie.

Aha; cena 6500 podlega negocjacji a obowiązuje jedynie do 21 stycznia (Dzień Babci). Po tym terminie wzrośnie o 15000. I przestanie podlegać negocjacji. (Bo coś mi się stanie w głowę, zakocham się w niej znów, wyremontuję to Czarne Ropożerne Kurwiszcze i będę jeździł, zadając szyku do czasu aż mnie odwiozą nią... na cmentarz.

Dobra, kończę bo piszę pierodły, a Wam się spieszy. Pozdrawiam.


szymekss twoje pytanie jest zupełnie bez sensu, to jest tak jak byś pytał: Lepiej kupic auto w Szczecinie czy w Krakowie :?: , uważać na to samo na co się uważa kupując auto w Polsce
sorry koleś ale zastanów się o co pytasz i poucz sie geografii ...


Moze dla Ciebie "koleś" jest bez sensu ale nie musisz od razu swoich problemów emocjonalnych przelewać na posty.
Dla innych podobne pytania mogą być pomocne jeśli nie mieli nigdy doczynienia ze sprowadzaniem samochodów zza granicy.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84216 Wysłany: 22 Sty 2008, 13:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WND
Rejestracja: 15 Maj 2007,
Posty: 301
Kolega chciał porady a dostał g... Sorki ale nie wiem po co tak naskakiwać na kolegę szymekss.

Polecić mu jakieś przygraniczne komisy itp. jeżeli ktoś kupował już w Niemczech...

Domyślam się że chodzi o to czy jechać do Niemiec i kupić tam samochód, czy szukać w Polsce sprowadzonego już...

Bądźmy bardziej życzliwi :)

Moja rada: w przypadku kupna auta z Niemiec bierz z ogłoszeń prywatnych (na mobile.de jest taka opcja w wyszukiwarce). Czy handlarz niemiecki czy rodak...jeden i drugi tak samo Ci będzie chciał wcisnąć kit...

Nie patrzeć na "okazyjną" cenę... Jechać autem do serwisu na przegląd... Lepiej zapłacić trochę i mieć pewność że auto się nie rozleci...

I zasada najważniejsza...(wbić do głowy :] ) NIE MA NIC ZA DARMO !!! :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84238 Wysłany: 22 Sty 2008, 14:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: w-m
Rejestracja: 21 Gru 2006,
Posty: 2006
Pomógł: 1
cubus1 napisał(a):
I zasada najważniejsza...(wbić do głowy) NIE MA NIC ZA DARMO !!!

To po pierwsze.
Po drugie: "okazje" i "pewniaki" zostają w rodzinie albo wśród najbliższych znajomych.
Mimo to życzę sukcesu w poszukiwaniu wymarzonych 4 kółek.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84243 Wysłany: 22 Sty 2008, 14:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Jak chcesz jechać po samochód to licz się na kilkudniowy pobyt za granicą. W jeden dzień można się conajwyżej wpakować w wielkie g...
Wszystkie mobile i podobne strony lepiej odpuścić. Jedź na mniejsce, kup anonse i poszukaj. Do komisu wcale bym nie wchodził , bo co lepsze już wybrane. Dobrze mieć kogoś w niemczech kto by znalazł interesujący samochód i go zaklepał.
A jeśli chcesz poszukać coś okazyjnie to wstawaj skoro świt i się przechadzaj po osiedlach z domkami jednorodzinnymi ;) Ale wtedy raczej kupisz coś do określonej kwoty niż konkretny model.
A i należy pamiętać że samochód który chcemy sprowadzić musi mieć ważny dowód rejestracyjny. Samochody "na eksport" omijamy. Takiego samochodu nie zarejestrujesz już...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84333 Wysłany: 22 Sty 2008, 19:05; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Strzelin
Rejestracja: 24 Lis 2006,
Posty: 922
EDi i szymekss NIE KŁÓCIĆ SIE :>

_________________
Grande Punto - 5d - Energy(2006) - Szary Jungle - 1.4 16V Starjet 95KM

Moje auto znajdziesz na Polskajazda.pl

Znowu Boom dla nas, Wielkie Joł Kochana.... :mrgreen:
Nie podoba Shieeeeea? :E

Góra
 Profil  
 
 
 Post #84603 Wysłany: 23 Sty 2008, 15:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2007,
Posty: 163
EDi . Przecież to forum, a forum jest od tego aby także zadawać pytania :roll:

chyba.?. :cheese: :cyclops: :eye: :bom:


Ja np slyszałem że dużo osób jedzi po samochody pod Norymbergę, ale nie wiem dlaczego :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84631 Wysłany: 23 Sty 2008, 16:19; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11759
Pomógł: 13
bo89 napisał(a):
Ja np slyszałem że dużo osób jedzi po samochody pod Norymbergę, ale nie wiem dlaczego

bo w miarę blisko :) mam tam ciotkę i do niej jest koło 680km :) z czeło połową po polskiej stronie do przejechania :( :P

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84636 Wysłany: 23 Sty 2008, 16:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2007,
Posty: 163
A jak sytuacja wyglada u Türków w Berlinie:D ?
Podoba auta bardzo brudne itd , ale wystarczy zafundować porządne pucowanie , a za grosze się kupi :alien:

_________________
_________________________________________________________________________

Black Kropek - 1,2 - 8v - 5d - 2002 - 110kkm
Image
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #84653 Wysłany: 23 Sty 2008, 18:24; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Taaa...
Turek sprzeda wszystko ale stan tego... No cóż, raczej nie polecałbym tego źródła...

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84657 Wysłany: 23 Sty 2008, 18:33; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11759
Pomógł: 13
STax napisał(a):
Turek sprzeda wszystko ale stan tego... No cóż, raczej nie polecałbym tego źródła...

dokładnie, też tak słyszałem :P i jeszcze będzie chciał więcej niż za niego zapłacił :E

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #84666 Wysłany: 23 Sty 2008, 18:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Gdzies był opis jak zrobić interes z Turkiem ;) Jak znajde to wrzuce :)

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO