You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 14:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #846564 Wysłany: 11 Mar 2019, 11:36; 
 Temat postu: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Katarzyna
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 26 Mar 2018,
Posty: 11
Witam,
posiadam punto II 1.2 16V. Od jakiegoś czasu walczę z usterką, która już mnie wykańcza. Samochód rano ciężko odpala, jak już odpali i go zgasza to za drugim razem już normalnie odpali, tak samo jest już przez cały dzień użytkowania. Problem występuje tylko rano. Zostały wymienione kable zapłonowe, akumulator, świece, czujnik temperatury, czujnik sensor map oraz ostatnio pompa paliwa, która zadaniem mechanika miała zakończyć moje męki. Niestety i to nie przyniosło rezultatu. Kolejny mechanik twierdzi, że termostat jest do wymiany i, że to on przekłamuje czujnik i dlatego rano słabo odpala. Nie wiem co o tym myśleć bo inny mechanik mówi, że to nie ma nic wspólnego. Czy ktoś miał taki przypadek? Wymieniłam już pół samochodu a usterka nadal występuje, powoli tracę nadzieję, że się uda.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #846565 Wysłany: 11 Mar 2019, 11:53; 
 Temat postu: Re: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Cześć, ja miałem tak, że pierwsze odpalenie rano zawsze było takie jak to, a każde kolejne normalne:

https://www.youtube.com/watch?v=J8ksrkmRd9w

Po wymianie akumulatora problem nie minął, regeneracja rozrusznika nic nie dała. Zdecydowałem się na jego wymianę rozrusznika na ten z GP 1.2.

Potem było już tylko tak nawet przy mrozie i kilku dniach stania:

https://www.youtube.com/watch?v=Rn-xCcz-Jks

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846569 Wysłany: 11 Mar 2019, 14:07; 
 Temat postu: Re: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 730
Pomógł: 36
termostat nie ma nic wspólnego z Twoim problemem, termostat odpowiada jedynie za odpowiednią temperature pracującego silnika, a więc rano przy odpalaniu nie ma najmniejszego wpływu na to jak działa silnik, napisz czy przy tym pierwszym odpalaniu rozrusznik kręci normalnie czy z oporami, LPG w tym samochodzie nie masz?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846571 Wysłany: 11 Mar 2019, 16:37; 
 Temat postu: Re: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Katarzyna
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 26 Mar 2018,
Posty: 11
Rozrusznik kręci normalnie jak zawsze od czasu kiedy go mam czyli 3 lata. Nie mam LPG. Kolejny mechanik podpowiada silnik krokowy. Ale obroty chodza ładnie na jałowym biegu również więc nie mam pojęcia


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846573 Wysłany: 11 Mar 2019, 18:04; 
 Temat postu: Re: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
Zakładanie kolejnych tematów, do tego samego problemu, w niczym ci nie pomoże. Nie ładnie tak.
Trzeba było kontynuować tam: http://fiatpunto.com.pl/topic59601.html.

Prawdopodobne przyczyny:
1. "Trójca Święta": Akumulator + Alternator + Rozrusznik = awaria jednego wykańcza pozostałe. Najczęściej ludzie bezmyślnie lecą po nowy akumulator (który po krótkim czasie znowu zdycha lub powoduje problemy z elektryką, komputerem, czy wspomaganiem kierownicy, przy rozruchu najczęściej).
2. Instalacja elektryczna i Czujniki: położenia/obrotów wału korbowego (klasyka we wszystkich generacjach Punto) i/lub wałka rozrządu, ewentualnie MAP, temperatura. W dalszej kolejności jednak coś z paliwem (pompa, wtryski, ale też układ odprowadzania oparów paliwa i odpowietrzenie) lub spalinami (lambda), czy zapłonem. Na koniec sam sterownik (rzadkie ale się zdarzało - są takie przypadki na forum).
3. Wszystkie powyższe jeszcze mogą występować zależnie od temperatury i/lub wstrząsów (dlatego po pierwszym trudnym rozruchu auto "się naprawia" samo), coś nie styka, nie łączy.
Plus kolejna klasyka Punto: wrażliwość na wodę/wilgoć. Cierpią wiązki, wtyczki, skrzynki bezpiecznikowe, przekaźniki.
A może go "zalewa" paliwem. Czy auto świeżo po rannym odpaleniu dymi z wydechu i/lub czuć mocno benzyną?

Ale od tego niby są "zawodowcy", aby diagnozować. W Polsce takich chyba nie ma jak np. ten: https://www.youtube.com/user/ScannerDanner/videos - są tu takie przypadki, że auto nie odpala, odpala ciężko, albo długo, po zgaszeniu nie odpala ponownie, itp., itd.

A to, że coś tam niby "mechanik" już wymienił, to jest i tak do sprawdzenia ponownie (czy na pewno wymienił i czy czegoś po drodze nie uszkodził). "Zawodowiec", który nie ogrania Fiata, to cienki bolek. Zmienić go.


Góra
  
 
 
 Post #846688 Wysłany: 18 Mar 2019, 10:07; 
 Temat postu: Re: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
Offline
Forumowicz

Imię: Nowaczyk
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 13 Maj 2016,
Posty: 3
Też mam ten problem,przekopane wszystko brak poprawy.Ciekawe spostrzeżenie, występuje to gdy w baku jest mniej niż 10 litrów paliwa tak na oko.Przy większej ilości paliwa pali jak ta lala.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #846765 Wysłany: 21 Mar 2019, 17:17; 
 Temat postu: Re: Pomocy ! Brak sił do męczącej usterki
No to podpowiedzi w tę stronę były (układ paliwowy, CAŁY - czyli kwestia par paliwa, odpowietrzenia też).

Miałem kiedyś auto innej marki, gdzie w miarę ubywania paliwa silnik tracił moc - trzeba było się zatrzymać i odkręcić lekko korek wlewu paliwa, aby nabrał powietrza (głośne "syczenie"). Banał, niesprawny zaworek (chyba właśnie w korku) i robiło się podciśnienie w baku aż pompa nie miała sił pompować.

Może tu będzie "coś" na podobnej zasadzie. Inne przyczyny nadal potencjalnie obowiązują, bo autorka nie daje nic od siebie, nie mamy informacji zwrotnej - czyli forum jest (nad)używane w jedną stronę (ludzie chcą tylko "brać, nie dawać").


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO