You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 

Obecny czas: 18 Sie 2019, 01:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość

Post #849140 Wysłany: 06 Sie 2019, 17:55; 
 Temat postu: kontrolka ABS i hamulca ręcznego/ poduszek powietrznych
Sympatyk kropek

Imię: Małgorzata
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Witam,
To mój pierwszy post na forum także witam wszystkich serdecznie :)
Może tu ktoś mi podpowie co się dzieje z moim kropkiem. Jeżdżę nim w sumie tylko do pracy i w swoich rewirach, ale 2 razy przejechałam się nim na obwodnicy i przy prędkości powyżej 130 km/h zapala się jednocześnie kontrolka od ABSu i hamulca ręcznego i nawet jak zwolnię to cały czas się świeci. Jak wyłączę i odpalę samochód ponownie to już się nie świeci. Miałam taką sytuację narazie tylko 2 razy, ale trochę mnie to niepokoi, bo trochę boję się nim jeździć szybciej niż 100.
2 problem
Mam go dopiero od lutego tego roku i od początku świeciły mi się obie kontrolki od poduszek czerwona (chyba kierowcy) świeci się cały czas światłem stałym, a pomarańczowa (pewnie od pasażera) cały czas miga i nie przestaje. Poprzedni właściciel twierdzi, że poduszek na pewno nie wywaliło bo nie miał stłuczki, a palą się od niedawna i że wystarczy podłączyć pod komputer i wykasować. Mówił, że miał jakieś problemy z kierunkowskazami i grzebał w bezpiecznikach, czy tam przekaźnikach i jak wyjął i włożył z powrotem te od poduszek pewnie to się zaczęły świecić i nie zgasły. Pod komputer podłączył mi kumpel na telefonie i mówi, że to błąd stały, bo wykasował, a świecą się dalej. Nie pokazywało mi się zdjęcie w treści, więc podaję link do zdjęcia kodów błędów jakie wyskoczyły.
https://photos.google.com/share/AF1QipMWeWcV_M7nHF0Yb75QaXRPyt6OZodRGisprJbylaBMS0Ganv9vK49pCEm6OCDJAg/photo/AF1QipNSy9c6Qi96TZRzjg-qjeyVt8U-rNZCGqa4Vntw?key=RlJiNjZ3bjNiTWtTUHh0M2swNEZIQlFuUFdpYU9n
3 problem (ale to najmniejszy)
Jak otwieram drzwi kierowcy to nie zapala się światło i jakby samochód tego "nie widział", że są otwarte drzwi, bo nie zapala się kontrolka otwartych drzwi i przebieg (tak jak przy drzwiach pasażera), to zauważyłam dopiero po kilku dniach od kupna jak wsiadałam po zmroku do auta.

PS. Jestem kobietą i nie znam się na samochodach, więc proszę o odpowiedzi dla laika ;) Tak, żebym potrafiła przekazać ojcu gdzie mógłby zajrzeć/ co wymienić.

Post #849148 Wysłany: 06 Sie 2019, 23:43; 
 Temat postu: Re: kontrolka ABS i hamulca ręcznego/ poduszek powietrznych
Puntomaniak

Imię: Andrzej
Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Wersja: Easy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Witam
1 kontrola płynu hamulcowego, czujnika zużycia klocków jeśli jest
2 diagnostyka może na jakimś złocie lub u kogoś z rejonu
3 kontrola ładowania, bezpieczników chociaż powinno przestać najpierw działać wspomaganie kierownicy

Post #849150 Wysłany: 07 Sie 2019, 05:58; 
Sympatyk kropek

Dzięki bardzo :) Płyny kontroluję i nie ubywa, ale z tymi klockami mnie zaskoczyłeś. Nie wiem czy mam taki czujnik, ale rzeczywiście jak zmieniałam koła to mi gościu powiedział, żebym szykowała się na wymianę klocków hamulcowych, bo już są trochę zjechane, ale od tego ABS by się zaświecił?
3 Wspomaganie miałam 2 takie sytuację przez te kilka miesięcy, że mi przestało działać, ale jak wyłączyłam silnik i odpaliłam to znikła kontrolka i wszystko działało. Myślałam, że to jakaś czujka od niedomkniętych drzwi w drzwiach, że jest odłączona, albo padła. A jak sprawdzić to ładowanie bezpieczników?

Post #849153 Wysłany: 07 Sie 2019, 09:18; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Gosiak, Kontrola ładowania i kontrola bezpieczników 8) . Nie ma czegoś takiego jak ładowanie bezpieczników :E

Bezpieczniki w skrzynce z bezpiecznikami czy nie jest jakiś przepalony .Polecam metodę na żarówkę https://www.youtube.com/watch?v=93tSwNARrKQ przyrząd do kupienia za 5 złotych w markecie.

Kontrola ładowania ( czyli czy alternator prawidłowo ładuje akumulator . czy jest prawidłowe napięcie ) to tak jak na filmie . https://www.youtube.com/watch?v=6t1tp3AxxJc przyrząd do kupienia za 25 zł w markecie.

Post #849164 Wysłany: 07 Sie 2019, 19:23; 
Sympatyk kropek

Pabllo78 napisał(a):
Gosiak, Kontrola ładowania i kontrola bezpieczników 8) . Nie ma czegoś takiego jak ładowanie bezpieczników :E

Witać że ja baba jestem :E :lol: bezpieczniki były sprawdzane, ale tylko wzrokowo, muszę poszukać, czy mam gdzieś takie urządzonka, bo coś mi się kojarzy, że kiedyś gdzieś już to widziałam ;)
Co do ładowania, myślę, że alternator jest ok, bo aku nie rozładował mi się ani razu, a gdyby alternator był padaka to by nie ładował i w końcu musiałabym aku ładować prostownikiem. Odpala mi na dotkniecie i też jakby był problem z ładowaniem to kontrolka z akumulatorem by się świeciła, zresztą nawet jeśli to byłaby wina alternatora tak na moje rozumowanie to lampka i kontrolka otwierania drzwi nie świeciłaby się przy otwieraniu jakichkolwiek drzwi, a tu chodzi tylko o drzwi od strony kierowcy, nawet jak jest bagażnik niedomknięty to kontrolka otwartych drzwi się świeci.

Post #849168 Wysłany: 07 Sie 2019, 23:13; 
Puntomaniak

Jeśli przestało działać wspomaganie to znaczy, że albo się przegrzało i sterownik wyłączył żeby nie spalić silnika, bo jest elektryczne albo był problem z napięciem i sterownik wyłączył żeby starczyło dla innych odbiorników. Powinno być zapisane w centralce wspomagania jako błąd.
Drzwi są najmniejszym problemem. Pewnie czujnik jest uszkodzony.
Sprawdź ładowanie. Uruchom silnik podłącz miernik do akumulatora zobacz ile jest. Powinno być coś około 14,4v. Poproś Tate żeby włączył światła i ogrzewanie tylnej szyby, bo biorą dużo prądu i znowu zmierz. Nie powinno spaść więcej niż 0,1-0,2v poniżej tego co wcześniej zmierzyłaś.
Jeśli spadek jest większy to do wymiany regulator napięcia w alternatorze.
Jeśli nie ma około 14,4v bez obciążeń to znaczy że coś jest z alternatorem.

Post #849172 Wysłany: 08 Sie 2019, 01:36; 
Puntoświr

Samochód: Punto II 3d
Co do drzwi, to miałem tak samo, tylko od strony pasażera. Było to o tyle irytujące, że autoalarm nie widział otwarcia tych drzwi, więc po wyłączeniu alarmu i otwarciu drzwi pasażera, po chwili dochodziło do ponownego uzbrojenia alarmu... To takie zabezpieczenie przed wyłączeniem alarmu przez przypadek. W końcu się od tego dobrałem i czujnik był ok, tylko wiązka gdzieś uległa przerwaniu. O ile dobrze pamiętam, to zrobiłem obejście - podłączyłem się kabelkiem do wiązki czujnika drzwi lewych/kierowcy i problem zniknął.

Post #849266 Wysłany: 12 Sie 2019, 20:47; 
Sympatyk kropek

lach.andrzejp napisał(a):
Jeśli przestało działać wspomaganie to znaczy, że albo się przegrzało i sterownik wyłączył żeby nie spalić silnika, bo jest elektryczne albo był problem z napięciem i sterownik wyłączył żeby starczyło dla innych odbiorników. Powinno być zapisane w centralce wspomagania jako błąd.
Drzwi są najmniejszym problemem. Pewnie czujnik jest uszkodzony.
Sprawdź ładowanie. Uruchom silnik podłącz miernik do akumulatora zobacz ile jest. Powinno być coś około 14,4v. Poproś Tate żeby włączył światła i ogrzewanie tylnej szyby, bo biorą dużo prądu i znowu zmierz. Nie powinno spaść więcej niż 0,1-0,2v poniżej tego co wcześniej zmierzyłaś.
Jeśli spadek jest większy to do wymiany regulator napięcia w alternatorze.
Jeśli nie ma około 14,4v bez obciążeń to znaczy że coś jest z alternatorem.

Mam miernik i sprawdziłam bezpieczniki wszystkie ok poza 1 były sprawne (ale to od szyberdachu a takowego nie posiadam) pokusiłam się, żeby sprawdzić w internecie gdzie powinny być jakie bezpieczniki (nawet na tym forum znalazłam i bardzo się to przydało, bo były opisane wszystkie bezpieczniki jaki od czego i ile powinien wynosić A :D http://fiatpunto.com.pl/topic58186.html) i miałam trochę sajgon kilka było innych niż powinny, albo zamienione miejscami. Ładowanie sprawdziłam i miałam 14,1 na wyłączonym silniku, a po odpaleniu i włączeniu świateł 13,98, tak wiec spadek był w normie od pierwszego pomiaru. W sumie nawet nie wiem do którego problemu miałam to sprawdzić :E , ale sprawdziłam i jest ok ;) Jedynie co to na bezpieczniku pod maską w schemacie znalezionym w internecie znalazłam, ze do od ABSu mam założony bezpiecznik 60 A a powinien być 50A, niestety takiego nie mam w zapasie więc muszę gdzieś kupić.

[ Dodano: 12 Sie 2019, 20:47 ]

Pabllo78 napisał(a):

Bezpieczniki w skrzynce z bezpiecznikami czy nie jest jakiś przepalony .Polecam metodę na żarówkę https://www.youtube.com/watch?v=93tSwNARrKQ przyrząd do kupienia za 5 złotych w markecie.

Kontrola ładowania ( czyli czy alternator prawidłowo ładuje akumulator . czy jest prawidłowe napięcie ) to tak jak na filmie . https://www.youtube.com/watch?v=6t1tp3AxxJc przyrząd do kupienia za 25 zł w markecie.

Dzięki za linki przydały się ;)

Post #849267 Wysłany: 12 Sie 2019, 20:53; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

..............czyli podstawowa diagnostyka wykonana 8) szacunek:) teraz prosimy czekać forum myśli:)

Post #849290 Wysłany: 13 Sie 2019, 22:02; 
Puntomaniak

Mam zastrzeżenia co do ładowania. Za niskie jak dla mnie. Jeśli dołożymy do tego obciążenie jakim jest wspomaganie to może sterownik zdecyduje o jego wyłączeniu. Bezpiecznik nie ma znaczenia może ktoś wymienił na taki jaki miał w danym momencie. Miło będzie jeśli go wymienisz na właściwy. Nazywa się maxi fuse. Apropo szyberdachu to często jeden bezpiecznik odpowiada za kilka rzeczy. Znajdź kogoś z komputerem niech odczyta błędy. Jeśli mam rację będzie tam błąd napięcie ECU zbyt niskie lub jakoś tak. Jeśli nie znajdziesz nikogo u siebie, a lubisz jeździć to zapraszam do siebie.

Post #849292 Wysłany: 13 Sie 2019, 22:28; 
Sympatyk kropek

lach.andrzejp napisał(a):
Mam zastrzeżenia co do ładowania. Za niskie jak dla mnie. Jeśli dołożymy do tego obciążenie jakim jest wspomaganie to może sterownik zdecyduje o jego wyłączeniu. Bezpiecznik nie ma znaczenia może ktoś wymienił na taki jaki miał w danym momencie. Miło będzie jeśli go wymienisz na właściwy. Nazywa się maxi fuse. Apropo szyberdachu to często jeden bezpiecznik odpowiada za kilka rzeczy. Znajdź kogoś z komputerem niech odczyta błędy. Jeśli mam rację będzie tam błąd napięcie ECU zbyt niskie lub jakoś tak. Jeśli nie znajdziesz nikogo u siebie, a lubisz jeździć to zapraszam do siebie.

haha do W-wy :D jestem z okolicy Bydgoszczy i boję się sama do Torunia jechać a gdzie tu do w-wy :mrgreen: ale dziękuję za propozycję ;) do komputera podłączał się mój znajomy w marcu jakiś miesiąc po kupnie i odczytało kilka błędów których zdjęcie jest w 1 poście. Tylko to było jeszcze przed tym jak się wyłączyło wspomaganie, ale tak jak pisałam od lutego tylko 2 razy miałam taką sytuację, żeby się wspomaganie wyłączyło, tak samo jak kontrolka od ABS i hamulca ręcznego przy szybszej jeździe, ale to już ktoś pisał wyżej, że może to być sygnał od czujnika zużycia hamulca (czy jakoś tak) i to by się zgadzało, muszę w najbliższym czasie wymienić klocki, bo przy wymianie opon mi mówił gościu że przydałoby się już wymienić.

Post #849306 Wysłany: 14 Sie 2019, 19:37; 
Puntoświr
Awatar użytkownika

......jestem z okolicy Bydgoszczy i boję się sama do Torunia jechać a gdzie tu do w-wy :E

Najprawdopodobniej czujnik skrętu siada i to jest przyczyna wyłączania wspomagania, jeździsz aż padnie .
Na początek raz na kilka miesięcy nagle zniknie wspomaganie , jak się pogorszy raz na tydzień , agonia to raz dziennie .
W końcu padnie na amen . Nowy czujnik ok 290 zł +robota

Wymienić klocki, generalnie trzeba sprawdzić hamulce tył i przód .
Co do ładowania .Warto w pierwszej kolejności naładować akumulator poza autem prostownikiem. Przeczyścić klemy .
Stary akumulator lub padający alternator mogą powodować te problemy.
Sprawdzić przewód masowy silnika .
Bo to skoki napięcia mogą powodować problemy jakie opisujesz .

Nie zapala się światło i jakby samochód tego "nie widział" ........Myślę że to wina czujnika lub przerwanego kabelka w drzwiach.

Podłącz u znajomego do kompa i odczytaj co teraz jest . jakie BŁĘDY?

Ja mam ładowanie 13,9 z obciążeniem i do 14,4 V bez obciążenia wiec masz oki

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)