You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #851546 Wysłany: 28 Mar 2020, 23:12; 
 Temat postu: Błąd - p1850 (jak samemu sprawdzić co szwankuje)
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 04 Gru 2019,
Posty: 5
Witam, ostatnio podczas jazdy, dokładniej ruszałem z ronda zapalił mi się checkengin (ale samochód jechał normalnie), dojechałem do domu kropek postał jeden dzień i znikła kontrolka. Po dwóch dniach podczas jazdy do Karpacza na normalnej drodze znowu się zaświecił i tak paliło się już ciągle.
Myślałem że to może coś z silnikiem bo niedawno założone było lpg, ale dziś na kontroli po 1000 km, wszystko sprawdzałem z gazownikiem i wyświetla się błąd p1850 (nie ma innych błędów). Zacząłem szukać i niby jest to błąd "czujnika położenia biegu neutralnego".
Na forum alfy znalazłem podobny błąd: https://www.forum.alfaholicy.org/mito_g ... ietta.html
Miał ktoś do czynieni z takim problemem, jak mogę i gdzie samemu coś posprawdzać (ten czujnik ?). Czy może coś podczas instalacji lpg mogli rozłączyć, chociaż przez pierwsze ~800 km nie było żadnych problemów ?

Dziękuje za pomoc.

[ Dodano: 28 Mar 2020, 22:12 ]

Powracam po długim czasie. Problem rozwiązałem, był walnięty czujnik "czujnika położenia biegu neutralnego" i trzeba było go wymienić i na nowo skalibrować.
Nr części to 55256125 / 55266125 niestety praktycznie nie do dostania, nowy czujnik we Fiacie kosztuje ok 550 :shock: (bardziej skomplikowany/ podobny do alfy kosztuje koło 250 lol)


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO