You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 19:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #853073 Wysłany: 02 Cze 2020, 21:39; 
 Temat postu: Fiat Albea 1.2 16v - wentylator nie włącza się
Offline
Forumowicz

Samochód: Seicento
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 02 Cze 2020,
Posty: 1
Witam serdecznie,
Problem dotyczy Fiata Albea 1.2 16v z 2004 roku. Wiem, że to forum poświęcone Punto ale silnik 1.2 16v pojawiał się często w "Kropku", dlatego liczę na to, że ktoś pomoże. ;) Ostatnio w Albei pojawił się pewien problem, a mianowicie podczas pracy silnika na postoju zagotował się płyn chłodniczy. Wskaźnik temperatury pokazywał optimum więc pomyślałem, że winowajcą jest czujnik temperatury wody w bloku silnika. Wymieniłem czujnik i postanowiłem sprawdzić temperaturę płynu. W tym celu podłączyłem auto pod komputer z programem Multiecuscan, uruchomiłem silnik i czekałem. Gdy temperatura wynosiła 98 stopni C, a wentylator nadal nadal nie włączył się, aby nie ryzykować, wyłączyłem silnik. Co ciekawe, wskaźnik temperatury nadal pokazywał optimum (połowa skali). Analogiczny test wykonałem we Fiacie Seicento 1.1 MPI. Tam wentylator załączył się przy 97 stopniach. Kolejnym wykonanym przeze mnie krokiem było wykonanie testu wentylatora w programie Multiecuscan. Przebiegł on pomyślnie - wentylator załączył się bezproblemowo.
Nie mam pojęcia co może być przyczyną problemu. Zastanawia mnie dlaczego wskaźnik pokazuje błędną wartość. Może jest jeszcze jakiś inny czujnik o którym nie wiem? A może to problem związany z ECU?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853078 Wysłany: 03 Cze 2020, 10:11; 
 Temat postu: Re: Fiat Albea 1.2 16v - wentylator nie włącza się
Offline
Puntoświr

Imię: Rafał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sound
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 13 Cze 2016,
Posty: 730
Pomógł: 36
łap schemat z punto wersja bez klimy, B1 to skrzynka bezpieczników pod maską, N11 silnik wentylatora, M10 sterownik silnika, K45 czujnik temp.
silnikiem wentylatora bezpośrednio steruje sterownik silnika, do tego sterownika też bezpośrednio podłączony jest czujnik, połączenia na drodze czujnik - sterownik na 100% poprawne? jeżeli tutaj nie ma się do czego przyczepić to chyba coś z tym sterownikiem skoro z programu możesz załączyć wentylator


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO