You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 19:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #853983 Wysłany: 13 Wrz 2020, 21:20; 
 Temat postu: Osłona dolna silnika.
Offline
Forumowicz

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 13 Wrz 2020,
Posty: 3
Witam. Potrzebuję informacji na temat dolnej osłony silnika w Grande Punto 1.4 8v. Dokładnie chodzi mi o to, że brak osłony spowodowany jest tym, że miska olejowa ma się chłodzić pędem powietrza, ale wszystko jest tak odkryte od spodu, że za jakiś na pewno pojawi się jakiś problem z elektryką. Powiedzcie mi kto montował taką osłonę do swoich Punciaków https://allegro.pl/oferta/oslona-pod-si ... 7307401638 ? Jeśli macie założone osłony napiszcie czy nie dzieje się nic z silnikiem, nie przegrzewa się nic pod maską, nie panuje za wysooka temperatura ? Przed zakupem w sumie hamuje mnie informacja o tym, że zakładając osłonę można narobić sobie problemów. Liczę na wasze odpowiedzi. :D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #853987 Wysłany: 13 Wrz 2020, 22:07; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna silnika.
Online
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 830
Pomógł: 47
Skoro producent przewidział dużą osłonę pod silnik, to co niby ma się przegrzewać? Poza tym, proponowałbym usunąć link, bo w tej chwili wygląda to mi jak reklama...

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853989 Wysłany: 14 Wrz 2020, 00:10; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna silnika.
Facet, nie ośmieszaj się... :roll:
Nie słyszałeś nigdy o wpadkach producentów (akcje serwisowe, wadliwe silniki, skrzynie, złe lub żadne zabezpieczenia antykorozyjne itp., itd.)?
"Producenci" nie są chodzącymi ideałami i popełniają poważne błędy, często celowo (kasa się liczy, a nie trwałość - tego też nie wiesz?). Każda marka i model ma wady.
W świecie Mechaniki (szlachetna nauka, podstawa cywilizacji), motoryzacja leży prawie najniżej w hierarchii (największe głąby tam trafiają na "konstruktorów").

A Fiaty są akurat znane w mechanice "cywilnej" oraz w świecie tuningu właśnie z tego, że mają kiepskie układy dolotowe, przeważnie chodzi dokładnie o to, że jest za gorąco pod maską...

Jedynym plusem byłaby osłona boczna (+ kawałek dolnej) przy alternatorze, bo jest źle, głupio ("profesjonaliści" to projektowali!) umiejscowiony (woda po wjechaniu w kałużę chlapie na niego - i od ponad 30 lat nie potrafią tego poprawić w Punto i podobnych modelach, tylko właśnie wymyślają na szybko rozwiązania typu osłony).


Góra
  
 
 
 Post #853994 Wysłany: 14 Wrz 2020, 07:52; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna silnika.
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
defaa, a co ma tam się przegrzewać ? przecież to nie jest szczelnie zamknięte, od przodu masz wlot powietrza przez kratki, chłodnicę, nic nie ma prawa się przegrzewać a w kropku taka osłona jest jak najbardziej wskazana, raz że nie masz uchlapanego całego silnika, a dwa że ALTERNATOR na pewno dłużej pożyje :mrgreen:

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #854105 Wysłany: 27 Wrz 2020, 09:43; 
 Temat postu: Re: Osłona dolna silnika.
Offline
Forumowicz

Imię: Konrad
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 13 Wrz 2020,
Posty: 3
Panowie gdybym był mechanikiem albo naprawdę dobrze zorientowany w tej dziedzinie tego tematu na forum by nie było. Po to jest forum, żeby zapytać. Osłona kupiona, jutro jeśli nie będzie padać biorę się za montaż.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO