You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 17 Kwi 2024, 00:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #855367 Wysłany: 19 Lut 2021, 20:19; 
 Temat postu: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Witam, Panowie mam problem. Sporadycznie pojawial mi sie.blad P0016 brak mocy I check, sprawdzilem wszystko lacznie z zaworem faz I dalej sporadycznie dzial sie ten proceder. Padlo na rozrzad... kupilem blokady firmy asta I bokade do blokowania kola rozrzadu I tu jest pies pogrzebany... rozrzad zlozylem tak jak instrukcja przwiduje ,, elearn" lacznie z luzowaniem kola.zmiennych fazI teraz.wyskakuje.blad P0340 I jest problem z odpalaniem. Zauwazylem, ze po wlozeniu blokady w walek rozrzadu walek nie zblokowal sie I mozna bylo obrocic nim o odpowiedni kąt. Czy do tego modelu sa jakies inne blokady niz te?


https://www.googleadservices.com/pagead ... EBU&adurl=


Góra
 Profil  
 

 
 Post #855369 Wysłany: 19 Lut 2021, 21:07; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Przed pracą przy rozrządzie, albo teraz jak są problemy, należy odrobić zadanie domowe, a nie zakładać tematy na forach!
W ogóle się nie wysiliłeś, znalazłbyś tematy o rozrządzie przez Google. Na przyszłość szukaj po problemie (np. kod błędu + Fiat), a nie, że znajdę se forum, zarejestruję i zapytam. Tak się korzystało z Internetu 15 lat temu, nie dziś.

Streszczenie lektury.
Przy rutynowej wymianie paska nie trzeba robić głupiej procedury z "eLearn" (ona jest prawdopodobnie zmałpowana z procedur fabrycznych z pierwszego składania silnika albo to zwyczajnie złe tłumaczenie przez przypadkowego tłumacza bez wiedzy technicznej). Nie trzeba luzować koła wariatora faz, a nawet jest to ryzykowne w domowych warunkach.

Na tym forum jest dział "Zrób to sam" do Grande/EVO. Leżą tam sobie takie dwa tematy, poradniki amatorskie...
1. Chałupnicza wymiana "na znaki" (albo na blokady + znaki jak się ktoś boi): http://fiatpunto.com.pl/post849338.html#p849338
2. Rozważania na temat blokad, domowe pomiary, porównanie różnych wersji i czym to grozi (w sumie niczym): http://fiatpunto.com.pl/post837288.html#p837288
Przeczytaj podane materiały, obejrzyj załączone filmiki, obrazki (dużo ich), to będzie można gadać dalej.

Powodzenia.


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 19 Lut 2021, 21:13, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #855370 Wysłany: 19 Lut 2021, 21:12; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
To powiedz mi kolego jeszcze skad bierze sie ten blad.jezeli wiazka zaworu faz.sprawdzona a zawor podmieniany I zero rezultatu. Na.tym jak I na roznych forach uzytkownicy przestrzegaja przed wymiana rozrzadu z regulacjami faz rozrzadu bez blokad...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855371 Wysłany: 19 Lut 2021, 21:56; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Jacy użytkownicy?
W większości tacy, co nie robili tego samodzielnie, tylko wszystko oddają do mechanika, ale się mądrzą na forach co i jak ma być robione, co jest "fachowe", a co nie jest...
Taka jest natura (czy jedna z głównych wad) Internetu. Uważaj i nie wierz ślepo. W oficjalne procedury także (takie czasy, byle-jakość).

Ciekawostka: wyobraź sobie, że doświadczeni zawodowcy też potrafią w tych silnikach robić tradycyjnie "na znaki" (rutynowa wymiana paska) i jest OK.

Masz podane dwa tematy do przestudiowania. Bez tego się dalej nie odzywaj, nie pytaj. Marnujesz czas swój i innych ludzi. Bez sensu.
Odpowiedzi na twoje problemy tam są... Możliwość błędnego użycia tanich blokad (i jak się nie dać złapać w pułapkę) też omówiono.

Prawdopodobnie silnik będzie żył, także spokojnie. Najgorsze, to uszkodzenie kółka wału korbowego (ścinanie wpustu/klina) np. przy wymianie simmeringu, ale to nie było ruszane, więc OK.
Oprócz przestawionego rozrządu (na razie nie wiadomo co jest źle, być może teraz trzeba będzie ponownie luzować wariator), może być też problem z samym kołem faz (przecieki wewnętrzne, zanieczyszczenie ograniczające zakres pracy, zużycie), ewentualnie z elektrozaworem (a jednak, mimo sprawdzania/czyszczenia - kwestia jak to było przeprowadzone). Aby skomplikować temat, to zmienne fazy są po części układem hydrauliki siłowej, czyli wypadałoby zacząć od pompy oleju (ciśnienie), poprzez filtr, do "o-ringów" w pokrywie zaworów (zużyte mogą przepuszczać, nie wspominając o zgubieniu któregoś).


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 19 Lut 2021, 22:30, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #855372 Wysłany: 19 Lut 2021, 22:28; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Ok przestudiowalem. Mozesz podpowiedziec jakim programem robiles adaptacje kola zmiennych faz I resset?
Wiazka byla sprawdzana tylko organoleptycznie a zawor podmieniany na nowy, nic nie bylo czyszczone.


Ostatnio edytowany przez seba7011r, 19 Lut 2021, 22:35, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #855373 Wysłany: 19 Lut 2021, 22:37; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
To też nie tajemnica i też można znaleźć (jak się ktoś interesuje samodzielnymi naprawami przy Fiatach).
Nazwa: "FES" lub "MES" (Multi ECU Scan). Programy dedykowane do Fiatów. Tylko one mają takie opcje oraz czytają parametry silnika.
Uniwersalne programy tylko kasują błędy.

PS
1. Wątpię, czy "adaptacje" naprawią fizyczny problem (przestawienie rozrządu i/lub nieprawidłowe działanie zmiennych faz).
2. Jakim cudem założyłeś blokady? Robiłem na tych samych i nie pasowały (w obu blokadach otwory trzeba było poprawiać!).


Góra
  
 
 
 Post #855374 Wysłany: 19 Lut 2021, 22:42; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Do fiata nie posiadam dedykowanego programu.. Podlaczalem delphi ktory mam uniwersalny I nie bylo zadnych adaptacji ale np w ducato czy iveco juz cos mozna podzialac. Te programy ktore podales podejda moze pod elm327?


P.S widzialem zdjecia ktore wstawiales ale ja wsuwalem je.reka.bez zadnego oporu czy pietrzenia tak jak u ciebie. Srubki m6 rowniez wkrecaly sie osiowo a nie pod katem. Jedyne co mnie zaniepokoilo to luz po zblokowaniu walka tzn. Moglem nim poruszac kluczem czyt. Walkiem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855376 Wysłany: 19 Lut 2021, 22:57; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
1. Tak, ELM327 jest popularny wśród "Fiaciarzy".

2. No to masz swój błąd (Chińczycy zastawili pułapkę, listek blokady jest dużo cieńszy od rowka na końcu wałka rozrządu). Jeśli był luz, to trzeba było coś z tym zrobić, "skasować" (podłożyć coś). Blokada ma blokować (na sztywno, mocno)... Jest też kwestia pozycji wałka, bo są dwie ("0" i "180" stopni - w poradniku jest pokazane), być może w jednej z nich blokada pasuje lepiej, a w drugiej gorzej.


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 19 Lut 2021, 23:02, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #855377 Wysłany: 19 Lut 2021, 22:59; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Podejrzewam, ze blokada walu jest ok bo sruby rowniez ,,gladko" sie wkrecily. Jutro auto musi wyjechac. Moze uda mi sie zmodyfikowac ta blokade walka. Widze, ze temat blokad znasz obszernie... moglbys podpowiedziec jaka powinna byc odpowiednia grubosc ,,wkladki" w walek? Moja ma 4.3 I jest za luzna a zauwazylem to dopiero jak poluzowalem wariator.

Moj blad I przyznaje sie, glupi jestem bo zawierzylem tym blokadom. Nie zrobilem zadnego znaku bo bylem przygotowany ze z blokadami to bedzie spacerek a tu jednak.. zawsze cos.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855378 Wysłany: 19 Lut 2021, 23:15; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Ja zwyczajnie nie rozumiem "eLearn", że niby po co luzować wariator...więc nie luzowałem. Proste podejście zadziałało.
Procedura "eLearn" jest tu głównym winowajcą, kiepskie tanie blokady to problem drugorzędny, był do obejścia.

Rowek w wałku rozrządu chyba nie jest wycięty symetrycznie, nie jest na środku. Chyba (nie pamiętam). Dlatego mogą być dwie pozycje montażu, zależy jak zakręcisz silnikiem, lub jak się zatrzymał. Trzeba spróbować, czy w tych dwóch pozycjach blokada inaczej leży (raz lepiej, raz gorzej). Albo podnieść blokadę (tak jak ja robiłem), byle równo, identyczne podkładki (lub stos podkładek) dobrać.

Co z wariatorem, teraz nie podpowiem. Być może teraz na prawdę wymaga luzowania...


Ostatnio edytowany przez pmx007p1, 19 Lut 2021, 23:16, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #855379 Wysłany: 19 Lut 2021, 23:18; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Przychodzi mi jedna mysl aby teraz rozebrac to jeszcze raz poluzowac wariator bez luzowania napinacza, zalozyc blokady I przy blokadzie walka wsunac jakis listek odpowiadajacy gubosci luzu o tym samym wymiarze na.calej dlugosci. Walek wtedy powinien sie.wycentrowac... blokada golym okiem nie pasuje.w dwoch pozycjach co o tym sadzisz kolego?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855380 Wysłany: 19 Lut 2021, 23:25; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Czyli wał korbowy zablokowany "lizakiem", a na wałek rozrządu nie da się wstawić blokady? No to pasek do zrzucenia.
A jak "wszystko to wszystko", napinacz też i procedura od nowa. Ale...
Ja bym spróbował bez luzowania wariatora, czy na obu blokadach da się nałożyć pasek (czy zęby paska ładnie się układają na wariator, jak nie, to luzowanie).


Góra
  
 
 
 Post #855381 Wysłany: 19 Lut 2021, 23:32; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Przed odpaleniem krecilem walem 4obroty I zakladalem blokady I pasowaly. Jezeli zaloze lizak na wal a wczesniej odkrece wariator to teoretycznie bede mogl kluczem 24 ustawic walek bo wariator razem z walem I pompa powinien stac w miejscu...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855382 Wysłany: 19 Lut 2021, 23:42; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
A może się wariator przestawił względem wałka? Czyli za słabo dokręcony? Lub śruba osłabiona? Podobno zalecane jest użycie nowej co każdą lub co 2 wymiany paska (tego chyba w eLearn nie ma, czy jest?).

PS
Jak bardzo blokada nie pasuje, o ile stopni na oko? Kilka tylko, czy gorzej?


Góra
  
 
 
 Post #855383 Wysłany: 19 Lut 2021, 23:47; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 19 Lut 2021,
Posty: 8
Ok kilka.stopni ale nie musialem jakos sie trudzic.zeby wlozyc blokade. Pasowala normalnie. Kolo faz dokrecone z momentem 75Nm wiec raczej nie powinno byc problemu. W elern nie ma wzmianki o nowej srubie. Rozbiore jutro to zobacze I dam znac


Góra
 Profil  
 
 
 Post #855389 Wysłany: 20 Lut 2021, 21:47; 
 Temat postu: Re: Rozrzad Grande Punto I blad P0340. Pomocy
No i jak tam, zawory pogięte? :| :?:


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO