You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 03 Maj 2024, 05:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #859270 Wysłany: 31 Sie 2022, 16:21; 
 Temat postu: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
Hej. Dzisiaj doszło do jakiejś awarii centralnego zamka. Po otworzeniu bagażnika z pilota (później był otwarty przez jakieś 2h) przestał działać centralny zamek. Po naciśnięciu czegokolwiek na pilocie kierunki mrugają prawidłowo ale siłowniki w drzwiach nie reagują. Nie działa też otwieranie bagażnika ani z pilota ani z przycisku. Centralny z przycisku ani manualnie kluczykiem w drzwiach też nie działa. Co to może być? Bezpiecznik 07 wydaje się w porządku ale jeszcze jutro podmienię na nowy. Słychać też cykanie przekaźników.

[ Dodano: 31 Sie 2022, 08:22 ]

Co mogę jeszcze dodać, to że po naciśnięciu otwarcia z pilota lampka podsufitki się zapala a po naciśnięciu zamknięcia gaśnie. Tak jakby to tylko nie dochodziło napięcie do siłowników bo body zachowuje się jakby wszystko było ok.

[ Dodano: 31 Sie 2022, 15:21 ]

Kolejna rzecz którą mogę dodać to błędy B1017 i B1049 w BCM. Oba wskazują tekstowo na zablokowanie przekaźnika zamka bagażnika i centralnego zamka.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #859271 Wysłany: 31 Sie 2022, 17:26; 
 Temat postu: Re: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Chyba zacząłbym od wypinania po kolei wtyczek na słupkach od wiązki drzwi i patrzył czy coś się zmienia. Jeśli nic się nie zmieniło, to zajrzeć do przelotki w klapie bagażnika. Jeśli coś się zmieniło (reszta zamków zaczęła reagować) to wiązka w felernych drzwiach do sprawdzenia. Jeśli dobra to niewykluczone że zamek

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859272 Wysłany: 01 Wrz 2022, 09:56; 
 Temat postu: Re: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
Ok. Doszedłem do tego. Niby prozaiczna sprawa ale irytujące jest to, że dalej nie wiem dlaczego. Spalił się bezpiecznik nr 4, mimo że według wszystkich schematów za centralny zamek odpowiada nr 7 a za bagażnik nr 6. Nie mam pojęcia od czego ten bezpiecznik i chętnie się dowiem bo wszystko inne działało - samochód jeździł itp. Ponadto nie wiem dlaczego mam 4 bezpieczniki 20A natomiast według schematów tylko 2 powinny być.
Teraz tylko pojawił mi się jeszcze problem z czujnikiem zamknięcia klapy bagażnika. Odłączałem tylko wtyczkę od zamka, więc możliwe że trzeba ją tylko przeczyścić. Gorzej jak poszedł mikrostyk.

[ Dodano: 01 Wrz 2022, 08:56 ]

Dobra, nowy update.
Według instrukcji obsługi (trzeba było ją najpierw otworzyć :evil: ) faktycznie jeden bezpiecznik odpowiada za drzwi i bagażnik i jest to nr 4.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859273 Wysłany: 01 Wrz 2022, 10:02; 
 Temat postu: Re: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Zależy jaki masz samochód. Ogólnie dostępne schematy są do grande punto z pierwszej serii, czyli przed "liftem elektryki ". Najprościej je rozpoznać mając vin i wpisując go w eper (jest w necie). Ewentualnie spojrzeć na wtyczkę od reflektorów. Są inne przed i inne po lifcie.

Jeżeli chodzi o schematy do nowszych aut, to ich nie znajdziesz(chyba że ktoś na boku ci ogarnie z Aso, albo zapłacisz Fiatowi za dostęp do schematów) , jeżeli to ci pomoże, to piny na zamkach powinny się pokrywać z tymi starymi schematami a różnicę będą w bezpiecznikach i podłączeniach w body

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859303 Wysłany: 13 Wrz 2022, 09:05; 
 Temat postu: Re: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
Dziwna rzecz, centralny zamek zaczął mi przepalać bezpiecznik. W ciągu 2 tygodni spalił się ponownie 20A. Podejrzewam, że to przy otwieraniu bagażnika. Jakiś pomysł co może być przyczyną?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859306 Wysłany: 13 Wrz 2022, 10:54; 
 Temat postu: Re: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Zrób to co napisałem w pierwszej mojej odpowiedzi. Jak wykonasz te kroki i nic nie znajdziesz to się będziemy martwić

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859325 Wysłany: 16 Wrz 2022, 11:24; 
 Temat postu: Re: Problem z centralnym zamkiem i bagażnikiem
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 01 Lut 2016,
Posty: 111
Pomógł: 5
Wyszło, że standard - popękane izolacje na przewodach w wiązce do tylnej klapy. Ale w tak niefortunnym miejscu, że za pierwszym razem jak sprawdzałem przesuwając na wiązce tą gumę raz w jedną stronę raz w drugą to nie było widać a to centralnie na środku gumy popękały. W sumie 6 przewodów do izolowania/lutowania było. Powinni za jaja włochów powiesić za ten materiał do izolacji. Jednak zasilanie urządzeń na klapie w Uno było lepiej rozwiązane poprzez płytkę styków.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO