You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 17:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #58183 Wysłany: 26 Paź 2007, 20:42; 
 Temat postu: Zólta lampka
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Lip 2007,
Posty: 5
Witam..Mam 2004 punto 8V..Przy 3,5tys obroto pulsuje kontrolka od kataliz,nie wiem dokladnie ale chodzi o spalanie..Nie znam przyczyny..Sonde wymienialem,,Duzo pali i jest "mulowaty"..Moze ktos zna przyczyne?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #58198 Wysłany: 26 Paź 2007, 21:23; 
 Temat postu: Re: Zólta lampka
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Konin
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 21
ja bym pojechał na komputer
a ta sonda co wymieniales to byla oryginalna ew jakis markowy zamiennik czy taka z allegro?
bo ma ona duży wplyw na spalanie, na podstawie jej sygnału (ubogo-bogato) komputer dobiera sklad mieszanki.
skoro swieci sie kontrolka to mieszanka jest zle dobierana.
auto 2004 r to generalnie sonda nie powinna pasc chyba ze sprowadzone z nieznana przeszloscia

_________________
Rafalo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #58205 Wysłany: 26 Paź 2007, 21:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Lip 2007,
Posty: 5
Wlasnie ze z ALLEGro..Praktycznie jest to samo co przed wymiana sondy..Po 3,5 tys lampka pulsuje..Chyba ze dluzszy czas jade na takich obrotach to swieci ciaglym swiatlem..Mam juz przejechane 200tys to moze juz czs na wymiane sondy..Jak by nie bylo to ....tylko FIAT..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #58284 Wysłany: 27 Paź 2007, 12:50; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Konin
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 21
najbardziej podejrzana jest sonda, mimo tego ze ja wymieniles nie wiadomo jaka zalozyles. na allegro jest duzo podrobek baaaardzo podobnych do oryginałow.
sprawdz jeszcze przewody idące od sondy - czy nie jest nic naderwane i zwykłym miernikiem z wyswietlaczem lcd (ok 25 zł w markecie) sprawdz jakie jest napiecie na sondzie gdy auto chodzi - powinno wahac sie sinosuidalnie w zakresie 0-0.8 V (tak ma większość sond choc są tez takie ktore maja inny zakres wahan ale bez problemu powinienes znalezs ewetualne inne wartosci w internecie).
jesli jest inaczej i np cały czas trzyma sie na jednym zakresie lub jest poza skalą to co sie tak ze sonda.

jak to nie pomoze to polecam "samochód kolegi" i kolejne podmiany innych czujników lub wizyte na komputerze (choc nie zawsze wykryje on błedy) bo czujników ktore moga wplywac na zużycie paliwa i mułowatosc jest jeszcze kilka.

[ Dodano: 27 Paź 2007 08:30 ]
a propo FIAT, moja żona jezdzi punto ja mam palio
jestem z tej marki bardzo zadowolony, jezdzilem wcześniej renaultem, skoda i vw.
i szczerze powiem ze wole fiata punto 2000 rocznik kupionego za 10-12 tys zł niz golfa III z rocznika 94-95 za ta samą cenę.

[ Dodano: 27 Paź 2007 10:50 ]
tak mi się jeszcze przypomniało.
zresetuj komputer auta do ustawien fabrycznych pzez odłączenie klemy na 15 minut.
to też często pomaga szczególnie gdy usunie się usterkę.

_________________
Rafalo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #58346 Wysłany: 27 Paź 2007, 16:53; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Lip 2007,
Posty: 5
Prawdw mowiac jezdze fiatami od poczatku..Maluch byl pierwsz,Uno i teraz Punto..Wszystkich bylem pierwszym wlascicielem..Sonda orginalna jest puknieta lekko..Ma male wgniecenie po uderzeniu w kamien na kolanku..Moze to byc przyczena zlego spalania..Widzialem ze ta uszkodzona sonda jest niemiecka,tylko nie wiem czy parametra na niej beda napisane..Dziekuje za wskazowki...Pozdrawiam

[ Dodano: 27 Paź 2007 16:53 ]
Jeszcze jedno..Mama wstawipny katalizator od Pandy...To w takim razie sonda ma byc od pandy czy punto?Czy to nie ma znaczenia...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #58373 Wysłany: 27 Paź 2007, 19:31; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Konin
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 21
sonda oczywiście załóż od punto (choc pewnie beda te same albo podobne)
katalizator jest za sonda wiec czy jest on założony od punto czy pandy nie ma znaczenia.
ale podziwiam ze zakładałes nowy kat, zwykle ludzie wstawiąją rure

_________________
Rafalo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #58757 Wysłany: 29 Paź 2007, 21:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Lip 2007,
Posty: 5
Musialem bo nie bylo mozliwosci wkrecenia drugiej sondy..Gwint zostal zerwany po uderzeniu...Ch ociaz mowili mi zeby nakretke przyspawac..W kazdym razie bede jeszcze sprawdzal miernikiem jak pisales..Jeszcze raz dziekuje za wskazowki..Pozdrawiam

[ Dodano: 29 Paź 2007 21:30 ]
Urzywany wstawialem..Nowy za drogi..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #86041 Wysłany: 28 Sty 2008, 19:07; 
 Temat postu: Re: Zólta lampka
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 31 Mar 2007,
Posty: 57
przemas71 napisał(a):
Witam..Mam 2004 punto 8V..Przy 3,5tys obroto pulsuje kontrolka od kataliz,nie wiem dokladnie ale chodzi o spalanie..Nie znam przyczyny..Sonde wymienialem,,Duzo pali i jest "mulowaty"..Moze ktos zna przyczyne?


Komputer diagnostyczny prawdę Ci powie.
Wykonaj diagnostykę (odczyt kodów błędów) układu sterowania silnika, to najlepszy i najtańszy sposób wykrycia usterki. Wymiana elementów układu sterowania "na czuja" jest droga i mało efektywna. No chyba, że pożyczysz części na podmianę a potem zakupisz tą naprawdę uszkodzoną.

_________________
Punto EVO


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88180 Wysłany: 03 Lut 2008, 17:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 31 Lip 2007,
Posty: 5
Bylem na stacji diagnostycznej Fiata...I co?Bledy po usuwal i powiedzial ze jest ok..70pln skasowal i dalej to samo..Zlodzieje...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #88200 Wysłany: 03 Lut 2008, 19:10; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Twierdza Poznań
Rejestracja: 30 Maj 2007,
Posty: 2885
przemas71 napisał(a):
Bylem na stacji diagnostycznej Fiata...I co?Bledy po usuwal i powiedzial ze jest ok..70pln skasowal i dalej to samo..Zlodzieje...



Miałem tak samo z "naprawą" osprzętu poduch :) Po tygodniu było to samo. Ostatnio przy okazji kilku napraw podpięli mi punciaka do kompa i kontrolki zgasły, taki mały gratis :)

_________________
15.11.07 adi.degora napisał(a):
znacie sie lepiej, to pierd*le, koniec z moimi radami w temacie CA :evil:
Scooby-dooby-doobywóz &Wheeler 800 |Podstawy CA wg Adiego - Kompendium & Ranking kosmetyków samochodowych | Polska Jazda & YouTube

***Ty ze spaloną gumą, patrz jak się toczę z dumą... ***


Góra
 Profil  
 
 
 Post #90239 Wysłany: 09 Lut 2008, 23:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kępno
Rejestracja: 31 Mar 2007,
Posty: 57
przemas71 napisał(a):
Bylem na stacji diagnostycznej Fiata...I co?Bledy po usuwal i powiedzial ze jest ok..70pln skasowal i dalej to samo..Zlodzieje...


Błędy to kasuje się po naprawie przyczyny ich powstawania. Naciągneli Cię na kasę. Kasowaniem błędów nie naprawili przyczyny zapalania CHECK'a. Za niewiele większą kasę kupilem interfejs Euroscan i nie korzystam z usług ASO. Fejs ten doskonale radzi sobie z diagnostyką fiata. Polecam zakup i samodzielną diagnostykę.

_________________
Punto EVO


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO