You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 17:31

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #160537 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:46; 
 Temat postu: Plusy i minusy GP jako auta rodzinnego
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
Witam,

rozgladamy sie za zmiana obecnego Kropka na cos nowszego (wiekszego?). Pewnie bedzie Grande i mam male pytanie do posiadaczy - czy mozna odlaczyc poduszke pasazera? (niedlugo sie nam pojawi nowy pasazer ktory wymaga odlaczania poduszki ;) )

w Skodzie jest mozliwosc dokupienia mechanizmu/funkcjonalnosci odlaczania poduszki jako opcja, ale w Grande nie widze takiej opcji (po przebojach z poduszka w Focusie funkcjonalnosc odlaczania poduszki nie jest taka oczywista niestety...)

pozdrawiam
Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 

 
 Post #160538 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:47; 
 Temat postu:
Można ją wyłączyć bez najmniejszego problemu. Jest taka opcja w komputerze pokładowym.


Góra
  
 
 
 Post #160540 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:48; 
 Temat postu:
TJaszo można i nie trzeba nic dokupywać (Fiat to porządna firma a nie jakiś skąpy wyrób folcwagenopodobny;)). Wyłączasz poduchę po prostu z komutera pokładowego :D.


Ostatnio edytowany przez Grzegorz1976, 25 Sie 2008, 13:36, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 
 Post #160541 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
Dominguez napisał(a):
Można ją wyłączyć bez najmniejszego problemu. Jest taka opcja w komputerze pokładowym.


dzieki wielkie. Jeszcze tylko male pytanko ;) czy trzeba miec doktorat z automatyki zeby to zrobic? czy jest to 'prosto i szybko' wykonalne przez nietechniczna osobe?

Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160542 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:52; 
 Temat postu:
Prosto i szybko. Jest to po prostu jedna z kolejnych funkcji komputera. Zresztą jakbyś miał kłopoty to jest o tym napisane w instrukcji auta. Ale rzecz banalnie prosta.


Góra
  
 
 
 Post #160543 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:52; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
Grzegorz1976 napisał(a):
Prosto i szybko. Jest to po prostu jedna z kolejnych funkcji komputera. Zresztą jakbyś miał kłopoty to jest o tym napisane w instrukcji auta. Ale rzecz banalnie prosta.


Dzieki za ekspresowa odpowiedz ;)

--
Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160544 Wysłany: 25 Sie 2008, 08:55; 
 Temat postu:
Grzegorz1976 napisał(a):
Prosto i szybko.


Dokładnie jak to kolega ujął. Pare kliknięć przyciskiem do nawigacji kompa i po wszystkim :) .

A tak na magrinesie, ja akurat (jako, że mam 5-drzwiowe) to wożę małego pasażera z tyłu.


Góra
  
 
 
 Post #160547 Wysłany: 25 Sie 2008, 09:00; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
Dominguez napisał(a):
Grzegorz1976 napisał(a):
Prosto i szybko.


A tak na magrinesie, ja akurat (jako, że mam 5-drzwiowe) to wożę małego pasażera z tyłu.


ja jeszcze nie mam kogo wozic ;) wiec narazie teoretyzuje

ale pierwsze primo: jezdzi glownie zona,
a drugie primo: z doswiadczen znajomych wynika ze jesli jedzie mama tylko z dzieckiem to jednak wygodniej jest jesli pasazer siedzi z przodu (chociaz 'siedzi' to duza nadinterpretacja ;) )


a co do planow na nowsze auto to napewno bedzie 5d ;) . 3d sie jednak slabo sprawdza jesli trzeba notorycznie wozic wiecej niz 2osoby ;)

--
Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160555 Wysłany: 25 Sie 2008, 09:22; 
 Temat postu:
TJaszo napisał(a):
ale pierwsze primo: jezdzi glownie zona,
a drugie primo: z doswiadczen znajomych wynika ze jesli jedzie mama tylko z dzieckiem to jednak wygodniej jest jesli pasazer siedzi z przodu (chociaz 'siedzi' to duza nadinterpretacja )


Zgadzam się :) . Zapomniałem dodać, że jeździmy przeważnie w trójkę i wtedy żona z dzieckiem siedzą z tyłu. Natomiast gdy jedzie 1 osoba to ma się lepszy pzregląd sytuacji gdy maleństwo siedzi/leży z boku :).


Góra
  
 
 
 Post #160634 Wysłany: 25 Sie 2008, 13:44; 
 Temat postu:
Jeśli Grande ma ci słuzyć jako auto dla rodzinki 2 + 1 to nawet nie zastanawiaj się na 3D. Zresztą uważam że Grande dla 3 osobowej rodziny jest optymalnym autem - nie za duże nie za małe i całkowicie wygodne. 3D moze kupować sobie ktoś kto jeździ sam albo jedynie z dziewczyną/chłopakiem. Jak już trzeba ładować kogoś na tylną kanapę to tylko 5D. Ja nawet jak kupowałem drugie auto dla siebie to wziąłem 5D bo jakoś po tym jak zakosztowałem funkcjonalnosci tylnych drzwi to nie mogłem sobie wyobrazić powrotu do funkcjonalności na poziomie seja :E.


Góra
  
 
 
 Post #160654 Wysłany: 25 Sie 2008, 14:17; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
heh, obecnie jezdzimy Punto II 3d wiec dokladnie mam je obcykane ;). Poki byly 2 osoby i okazjonalnie znajomi do przewiezienia to bylo spokojnie, ale jak sobie pomyslelismy ze codzien walka z fotelem i wciskanie sie na tyl... no coz, mimo ze zgrabniejsze to wszystkie rozpatrywane auta w wersji 3d odpadly ;)

chwile myslelismy nad linea, ale po obejrzeniu otworu zaladunkowego rowniez odpadlo ;)

w koncu w punto dzieki wielkim drzwiom tylnym dalo sie spokojnie przewiezc (nie na raz, ale mimo wszystko ;) ) lodowke; duza szafe; 35m2 paneli z podkladami, folia i cokolikami (no dobra, nie calkiem w srodku, bo cokoliki wystawaly troche do przodu przez prawe okno... ) ;)


ciagle jeszcze sie zastanawiamy czy nowe grande czy starsze ale wieksze... moze jakies podstawowe uzywane bravo, albo 2-3letnia astre iii (chociaz wydaje mi sie ze jest mniej miejsca z przodu niz w grande). W kazdym razie, narazie, nowe grande dynamic 1.4 z 'climatronic' i pelna elektryka wygrywa... :)


--
Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160700 Wysłany: 25 Sie 2008, 16:26; 
 Temat postu:
Będąc na twoim miejscu rozważyłbym tak:

1. Starsze większe na pewno nie.
2. Podstawowe brawo - cóż nieco kusi bo ciut większe od GP, ale po pół roku zachwytu zacznie ci cholernie brakować pewnych miłych gadżetów ;)
3. Nowe grande jak najbardziej: Z przodu miejsca tyle co w bravo (przynajmniej ja tak to odczuwam), ciut mniejszy co w ruchu miejskim jest dużą zaletą, nowy co dla mnie jest niebywałą zaletą w przeciwieństwie do używek (jestem z gatunku "co nowe to nowe" ;)), Dla 3 osób grande jest idealne :D. Dynamit z klimatronicem byłby super (chociaż manualna klima spokojnie wystarcza i zawsze można na tym zaoszczędzić)


Góra
  
 
 
 Post #160774 Wysłany: 25 Sie 2008, 18:55; 
 Temat postu:
Grzegorz1976 napisał(a):
Dla 3 osób grande jest idealne


Tylko jak będziesz kupował wózek dla dziecka to zwróć uwagę czy się mieści do bagażnika. Ja muszę kółka demontować, inaczej nie da rady :) .


Góra
  
 
 
 Post #160781 Wysłany: 25 Sie 2008, 19:04; 
 Temat postu:
Dominguez napisał(a):
ylko jak będziesz kupował wózek dla dziecka to zwróć uwagę czy się mieści do bagażnika.

To fakt, ale chyba lepiej kupić wózek pod samochód niż samochód pod wózek :E :E :E


Góra
  
 
 
 Post #160812 Wysłany: 25 Sie 2008, 20:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
Grzegorz1976 napisał(a):
Będąc na twoim miejscu rozważyłbym tak:
1. Starsze większe na pewno nie.


:)

obecnie posiadane punto2, przejezdzilo 7lat i ponad 140kkm, bez wiekszej awarii, kupilem uzywane, roczne od dealera fiata. Mialo 8kkm przejechane, a bylo wyraznie tansze od nowki sztuki, czy tez 'rocznej nowki' (koncowki magazynowe z poprzedniego roku). Dlatego zastanawiam sie nad Astra III roczna albo moze Bravo rocznym... ew nieco starsza Octavia II (chociaz tutaj zona troche marudzi ze stosunek wielkosci srodka do bagaznika jest niezbyt ;) , no i ze wielka krowa...). Napewno nic starszego albo wiekszego mnie nie interesuje (chociaz gdyby nie stanowcze veto zony to byloby jakies volvo v70 albo volvo s80 ;) ). No i autko musi miec pewien 'minimalny' poziom wyposazenia.

Grzegorz1976 napisał(a):
2. Podstawowe brawo - cóż nieco kusi bo ciut większe od GP, ale po pół roku zachwytu zacznie ci cholernie brakować pewnych miłych gadżetów ;)


co do wyposazenia to 'climiatronic',elektryczne przednie i tylne szyby oraz centralny jest wymogiem. Centralny na pilota, elektryczne lusterka, czy inne elektroniczne zabawki to juz tylko mily pozytyw. W kazdym razie bez pierwszych trzech rzeczy auto od razu wypada z porownania (tak wlasnie wypadla astra II 1.4 - cena bardzo zachecajaca ale nie ma mozliwosci wlozenia climatronica)

Grzegorz1976 napisał(a):
3. Nowe grande jak najbardziej: Z przodu miejsca tyle co w bravo (przynajmniej ja tak to odczuwam),


niestety jeszcze nie malem okazji posiedziec w bravo... jakos tak wyszlo ;)

Grzegorz1976 napisał(a):
ciut mniejszy co w ruchu miejskim jest dużą zaletą,


jest... szczegolnie w zatloczonym wroclawiu... z drugiej strony zona ma ten luksus ze i pod domem i w okolicach pracy ma zarezerwowane spore miejsce postojowe wiec tam gdzie najczesciej parkuje to nawet znacznie wieksze autko nie sprawi problemu

Grzegorz1976 napisał(a):
nowy co dla mnie jest niebywałą zaletą w przeciwieństwie do używek (jestem z gatunku "co nowe to nowe" ;)),


niby racja ale patrz pkt.1 ;)

Grzegorz1976 napisał(a):
Dla 3 osób grande jest idealne :D.


na krotkie trasy i ew do miasta jest super... martwi mnie tylko te 270l bagaznika... i stad wyszla astra II/III i octavia. Poza tym mieszkamy blisko walow nad Odra, wiec wozek musi byc nieco uterenowiony, zeby mozna bylo poszalec poza chodnikami ;) a takie wozki niestety sa dosc spore... :)

Grzegorz1976 napisał(a):
Dynamit z klimatronicem byłby super (chociaż manualna klima spokojnie wystarcza i zawsze można na tym zaoszczędzić)


no wlasnie climatronic jest konieczny, a do dynamita doplata to jakies 2.5kpln (przynajmniej w cenniku na stronie) :) . Poza tym przejechalem sie dzisiaj autkiem z 'okienkiem w dachu' i zaczyna mnie kusic ;) ... jak juz sie w koncu zdecydujemy na cos konretnego to pewnie pomarudze u dealera i sprobuje wyszarpac jakis upust, a moze sie nawet zmieszcze w zakladanym budzecie ze wszystkimi bajerami co mi sie podobaja ;)


--
Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160813 Wysłany: 25 Sie 2008, 20:28; 
 Temat postu: Odlaczanie poduszki pasazera
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Grzegorzew
Rejestracja: 24 Lut 2008,
Posty: 1247
Pomógł: 2
Grzegorz1976 dobrze gada,wódki mu dać :pijok: ,w wielu jego wypowiedziach i ja sie zgadzam.

_________________
LOST YOU SOMEWHERE
było:
fiat 126p ( razy dwa )
fiat Seicento
fiat Grande Punto
Fiat Bravo 1,4 T-Jet Dynamic z pakietem Sport
jest Fiat Tipo 1,4 T-Jet Lounge


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160817 Wysłany: 25 Sie 2008, 20:37; 
 Temat postu:
TJaszo napisał(a):
na krotkie trasy i ew do miasta jest super...

Na długie jeszt jak najbardziej swietne. Nie wiem czy jeździłeś ale to naprawdę wygodne autko :D


TJaszo napisał(a):
. martwi mnie tylko te 270l bagaznika...

No cóż tu już musisz sam rozważyć. Ja z żoną i dzieckiem pakujemy sie do niego na 2 tygodniowe wczasu, a uwierz ze nie zabieramy "niezbędnego minimum" :E. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie wersji która ma już dzieloną kanapę, chociaż nawet jak jechałem nad morze to z tego nawet nie skorzystałem.


Góra
  
 
 
 Post #160832 Wysłany: 25 Sie 2008, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
1. Zainteresuj się również tzw. "dead lockiem", czyli możliwością zablokowania tylnych (i chyba również i przednich pasażera) przed otwarciem od wewnątrz. Kiedyś było to łączone z elektrycznymi tylnymi szybami oraz domykaniem ich z kluczyka. Te ostatnie możesz sprawdzić przytrzymując kluczyk w pozycji "zamknij" - szyby powinny wtedy się same dosunąć do końca. A "dead lock" - dwa następujące szybko po sobie naciśnięcia przycisku "zamknij" na kluczyku. Oczywiście wszystkie wersje mają mechaniczny przełącznik blokady otwarcia danych drzwi od wewnątrz.

2. Do bagażnika można upchać głęboki wózek trójkołowy wraz z gondolką, ale trzeba się trochę nagłówkować z przełożeniem przez otwór tylnych drzwi i ułożeniem. Warto w takiej sytuacji próbować włożyć przez drzwi tylne i złożoną kanapę (lub jej część), a następnie domknąć kanapę.

3. Do bagażnika (jeśli nie ma tam głębokiego wózka z gondolką) daje się spokojnie zapakować całe "wyposażenie" dla dwójki dorosłych ludzi i kilkumiesięcznego dziecka. I nic nie było w środku poza paczką chusteczek (i fotelikiem z maluszkiem).

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160836 Wysłany: 25 Sie 2008, 21:14; 
 Temat postu:
michalj napisał(a):
Zainteresuj się również tzw. "dead lockiem"

michalj a po co to :shock: Wg mnie rzecz jak najbardziej zbędna :/


Góra
  
 
 
 Post #160845 Wysłany: 25 Sie 2008, 21:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Rejestracja: 25 Sie 2008,
Posty: 19
Grzegorz1976 napisał(a):
TJaszo napisał(a):
na krotkie trasy i ew do miasta jest super...

Na długie jeszt jak najbardziej swietne. Nie wiem czy jeździłeś ale to naprawdę wygodne autko :D


jezdzilem wieloma, ale porownuje i odnosze do PuntoII 3d. I dla 2/3 osob super, ale juz dla 4/5 to kicha, bo ten/ta co siedzi za mna to nie ma wiele miejsca na nogi ;). Poza tym przy takim obciazeniu to 1.2 8V to troche muli... jeszcze na autostradzie to looz, ale juz na jakiejs jednopasmowej krajowej to tragedia ;)



Grzegorz1976 napisał(a):
TJaszo napisał(a):
. martwi mnie tylko te 270l bagaznika...

No cóż tu już musisz sam rozważyć. Ja z żoną i dzieckiem pakujemy sie do niego na 2 tygodniowe wczasu, a uwierz ze nie zabieramy "niezbędnego minimum" :E. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie wersji która ma już dzieloną kanapę, chociaż nawet jak jechałem nad morze to z tego nawet nie skorzystałem.


wlasnie, zapomnialbym - kanapa dzielona - wymog konieczny ;) (kolejny minus ktory zdyskwalifikowal Astre II)

hm. skoro mowisz ze sie zabrales to mnie przekonujesz coraz bardziej do nowki GP ;)

--
Tomasz

[ Dodano: 25 Sie 2008 20:49 ]
michalj napisał(a):
1. Zainteresuj się również tzw. "dead lockiem", czyli możliwością zablokowania tylnych (i chyba również i przednich pasażera) przed otwarciem od wewnątrz. Kiedyś było to łączone z elektrycznymi tylnymi szybami oraz domykaniem ich z kluczyka. Te ostatnie możesz sprawdzić przytrzymując kluczyk w pozycji "zamknij" - szyby powinny wtedy się same dosunąć do końca. A "dead lock" - dwa następujące szybko po sobie naciśnięcia przycisku "zamknij" na kluczyku. Oczywiście wszystkie wersje mają mechaniczny przełącznik blokady otwarcia danych drzwi od wewnątrz.


tak z ciekawosci jeszcze zapytam, czy mozna zablokowac tylne przyciski do szyb? zeby nieco wiekszy maluszek nie mial mozliwosci zabawy?

--
Tomasz

_________________
Tomasz
Nuovo BRAVO 1.4 90KM Dynamic SPORT (znaczy rodzinna wyscigowka?)
dawniej PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160880 Wysłany: 25 Sie 2008, 22:19; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
TJaszo napisał(a):

tak z ciekawosci jeszcze zapytam, czy mozna zablokowac tylne przyciski do szyb? zeby nieco wiekszy maluszek nie mial mozliwosci zabawy?

--


Tak.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #160904 Wysłany: 25 Sie 2008, 22:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
TJaszo: Tak, elektryczne tylne szyby dodają na konsoli kierowcy dodatkowe 3 przełączniki (obok tych od przednich szyb) - 2 od sterowania tylnymi szybami i jeden od blokady przed użyciem przez pasażerów tylnej kanapy ich własnych sterowników szyb.

Grzegorz1976: Aby mały pasażer tylnej kanapy nie otworzył przez przypadek drzwi podczas jazdy? Albo wioząc kogoś po paru "głębszych" nie musieć się zastanawiać, czy mechaniczna blokada została przestawiona czy nie? Albo w drugą stronę: jeśli poprzedniego dnia wiozłem na tylnej kanapie maluszka, to następnego nie mieć dziwnej sytuacji z dorosłym, że nie może otworzyć drzwi?

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161107 Wysłany: 26 Sie 2008, 13:08; 
 Temat postu:
michalj aha. Jam mam blokadę założoną na stałe. A na miejscu fotelika nikt nie siądzie bo on tam po prostu jest :E. Więc tak całkiem małe maluszki co to w kołysce samochodowej jeszcze jeżdżą nie otworzą bo są za słabe, mają za krótkie ręce, po prostu tego nie zrobią :E. Większe takie co jeżdżą w foteliku z pasami też jeszcze nie dostają do klamki. Problem zaczyna sie z 3 - 4 latkami, ale oni śmigają w foteliku który zostaje na tylnej kanapie, czyli np. mój młody ma swoje niezmienialne miejsce, więc mechaniczna blokada jest włączona i nie ma problemu. Dlatego z własnego doświadczenia uważam że taki dead lock to zwykły buzer.


TJaszo napisał(a):
ale porownuje i odnosze do PuntoII 3d.

To nie porównuj. GP 5D jest znacznie większy i obszerniejszy w środku. 4 osoby dorosłe jeśli nie są jakimiś wielkoludami jadą w GP w bardzo przyzwoitych warunkach. GP to tak naprawdę całkiem inne auto niż PII a już na pewno inne niż PII 3D


Góra
  
 
 
 Post #161119 Wysłany: 26 Sie 2008, 13:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Wieliszew
Rejestracja: 22 Wrz 2007,
Posty: 408
Grzegorz1976: Ja nie mam fotelika/siedziska na stałe, bo zwykle jeżdżę w dwie (dorosłe) osoby i fotelik/siedzisko pojawia się okazjonalnie. Napisałem tylko by się zainteresować (że coś takiego istnieje) i dopasować wyposażenie Wielkiej Kropki do własnych potrzeb. :)

_________________
Michał Jazłowiecki (michalj)
Był: Fiat Nuova Panda Active (2004), 1.1 FIRE 8v 54 KM
Był: Fiat Grande Punto Dynamic + Komfort (2007), 1.4 FIRE 8v 77 KM, 5d
Był: Opel Meriva A Cosmo (2004), 1.7 CDTI 16v 100 KM
Był: Fiat Marea Weekend (2000), 1.9 JTD 8v 105 KM
Jest: Fiat Punto II FL Active (2003), 1.2 FIRE 8v 60 KM, 5d
Jest: Fiat Qubo Dynamic (2009), 1.4 KFV 8v 73 KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #161120 Wysłany: 26 Sie 2008, 13:31; 
 Temat postu:
michalj to fakt w takim przypadku deadlock bardziej się sprawdza :D. Szczgólnie że z tego co pamiętam taki dodatek nie kosztuje wiele ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO