You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #45096 Wysłany: 14 Wrz 2007, 22:39; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Mar 2007,
Posty: 46
Wracam do tematu. Dźwięki "tarcia" pojawiły się znowu. Dokładnie wtedy gdy się zrobiło zimniej i wilgotniej. Teraz jestem prawie pewien, że coś się dzieje z klockami i to one wydają taki "przerażający" dźwięk. Parokrotne "awaryjne hamowanie" poprawia sytuację na jakiś czas. Chyba kiepski materiał. Zastanawiam się teraz czy wymieniać klocki czy nie bo pewnie ASO mi tego nie wymieni.

P.S. Po tym "tarciu" jak cofam i delikatnie przyhamowuję słyszę "piszczenie" klocków. To dodatkowo utwierdza mnie, że to jest właśnie przyczyna


Góra
 Profil  
 

 
 Post #45098 Wysłany: 14 Wrz 2007, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
a może to bębny z tyłu ????

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45143 Wysłany: 15 Wrz 2007, 08:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 25 Mar 2007,
Posty: 46
Tarcie występuje z przodu. Raz przy skręcie w lewo raz w prawo (częściej w prawo). Zawsze tylko przy pełnym skręceniu kierownicy i tylko przy niewielkiej prędkości. I zawsze po takim "tarciu" przy jeździe do tyłu piszczą mi klocki.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #46386 Wysłany: 20 Wrz 2007, 22:09; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 01 Lut 2007,
Posty: 12
Z uwagą przeczytałem wszystkie wypowiedzi, gdyż w moim GP też coś jest nie tak i to prawdopodobnie w przekładni kierowniczej. Podczas jazdy po drodze żwirowej słychc bardzo wyraźnie sukanie. Nie słychac tych odgłosów , gdy jadzę po asfalcie. Czy tak ma być, czy też jest to objaw, jakiejś usterki?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #73291 Wysłany: 19 Gru 2007, 20:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Szczecin
Rejestracja: 18 Wrz 2007,
Posty: 49
Mi też zaczęło chrobotać przy maksymalnym skręcie kół w prawo. Też jakby metal o metal :evil:

_________________
Grande Punto, 1.4 77 KM Dynamic, 3d


Góra
 Profil  
 
 
 Post #83307 Wysłany: 19 Sty 2008, 14:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
u mnie tez jak by cos sie dzialo nie chrobocze niema luzow tylko tak jak by guma tarla o gume taki dziwny dzwiek. czasami jest czasami go niema poczekam jeszcze i zobacze czy bedzie czesciej wystepowal jak cos to aso zreszta popytam chlopakow z jakosci co to moze byc bo przypadkiem prcuje w delphi gdzie robia te bajeranckie kolumny eps

[ Dodano: 19 Sty 2008 12:40 ]
dodam ze dzwiek wystepuje przy powolnym ruchu kierownicy

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 
 
 Post #83371 Wysłany: 19 Sty 2008, 17:54; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
U mnie to był powód drugiej wymiany przekładni i wałka. :] Też już zaczynało chrobotać, a teraz cisza.

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #183956 Wysłany: 28 Paź 2008, 19:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Rejestracja: 26 Sty 2008,
Posty: 57
Wlasnie opisane stukania, chrupania zaczely dotykac mnie. Naprawiaja to w ramach kampani rowniez po gwarancji? Jakby ktos zdradzil cene naprawy tych stukan i pukan bylbyl wdzieczny.
Ehhh nie polece tego samochodu najwiekszemu wrogowi ;)

[ Dodano: 28 Paź 2008 18:06 ]
Podjechalem sobie dzisiaj do ASO zeby wypowiedzieli sie na temat usterki i kamien z serca, to tylko zatarte lozysko sprezyny mcpersona przez co sprezyna sie nie obraca podczas skretu kierownica. Uff dobrze ze to tylko to bo juz zaczalem sobie wyobrazac czterocyfrowe koszty naprawy :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184595 Wysłany: 29 Paź 2008, 23:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: s-c
Rejestracja: 23 Cze 2007,
Posty: 88
A ja z ciekawości zapytam czy którys z kolegów wymieniał już może przekładnie czy ten wałek po okresie gwarancyjnym? jesli tak to jakie to były koszty?
pozdraiwam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184716 Wysłany: 30 Paź 2008, 16:57; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
nie wiem czy mi się znowu coś nie zaczyna odzywać :roll: jutro chyba podjadę do ASO

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #185319 Wysłany: 01 Lis 2008, 21:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
bbanditoss napisał(a):
nie wiem czy mi się znowu coś nie zaczyna odzywać :roll: jutro chyba podjadę do ASO


Co się dokładnie dzieje? :(

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187671 Wysłany: 09 Lis 2008, 13:03; 
 Temat postu:
kaliniec napisał(a):
Przyczyn może być wiele :D W przypadku przekładni stukanie jest głuche, słyszane na drobnych nierównościach, z prawej strony. Metaliczny stuk może z kolei pochodzić od wałka kierowniczego, wyczywalne chrupnięcie na kole przy powolnym kręceniu prawo/lewo.Wałki też są pozmianowe :lol:


Moje Grande jest z czerwca 2007, kupione w sierpniu tego samego roku. Niedawno zauważyłem (przebieg 22000km), że przy jeździe po nierównej nawierzchni (najlepiej poprzeczne nierówności na jezdni) czuć na kierownicy lekkie uderzanie. Wrażenie jest takie jakby kierownica nie była przykręcona :) Pojechałem do serwisu, przedstawiłem problem, oczywiście serwisant zasiadł za kółkiem i trochę pojeździł, żeby zdiagnozować usterkę. Według niego wszystko jest ok. i te stuki, które czuł podczas jazdy są normalnym objawem przy jeździe po nierównościach... Na wszelki wypadek sprawdził tłumienie amortyzatorów i wyszło, że jest bardzo dobrze. Dodatkowo dokręcił jakąś śrubę na drązku pod kierownicą o 1,5 obrotu i tyle. Przez pewien czas (około 2 tygodni) było rzeczywiście dobrze, ale teraz znowu są te uderzenia i dodatkowo wystąpiło stukanie (2 stuki) przy w miarę wolnym prostowaniu kół z pełnego skrętu...
Znowu czeka mnie wizyta w ASO...


Góra
  
 
 
 Post #187712 Wysłany: 09 Lis 2008, 16:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: braniewo
Rejestracja: 16 Cze 2008,
Posty: 108
A może to wina drążka (stabilizatora) kyóry idzie wzdłuż amortyzatora. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #236594 Wysłany: 07 Kwi 2009, 19:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Jerzy
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Hajnówka
Rejestracja: 27 Mar 2008,
Posty: 2216
Pomógł: 5
odświeżam temat :> Wczoraj przejechałem swoim GP około 600 km i nic nie zauważyłem,żeby coś było słychać w układzie kierowniczym.Dzisiaj,kiedy wsiadłem do autka po południu,stwierdziłem że przy skręcie w lewo czy w prawo jest jakiś stukot.Nie wiem do końca co to jest ale domyślam się,że to układ kierowniczy...Jutro dzwonię do serwisu,ciekawe czy podejdzie to pod gwarancję :>

[ Dodano: 07 Kwi 2009 18:20 ]
no to pozostały do wymiany łożyska w kolumnie Mac persona,których nie ma w Polsce i trzeba czekać nie wiadomo ile czasu,by sprowadzili z Włoch.Dziwna sprawa jak dla mnie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #238502 Wysłany: 09 Kwi 2009, 23:30; 
 Temat postu:
No i mnie dopadło chrobotanie po zimie. Dzisiaj wymieniałem oponki w ASO i poprosiłem żeby mi to sprawdzili. Obejrzeli, stwierdzili że rzeczywiście i chcieli mi to nawet od ręki zrobić ale że nie miałem czasu kiblować tam jeszcze 2 godziny to jestem umówiony na wtorek po świętach. Zobaczymy co zrobią. 8)


Góra
  
 
 
 Post #240445 Wysłany: 14 Kwi 2009, 19:46; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 23 Lut 2009,
Posty: 16
A oprócz tego, że puka w przekładni są jakieś inne skutki uboczne? Można z tym jeździć?

_________________
Linea 1.4 T-Jet DYNAMIC


Góra
 Profil  
 
 
 Post #240447 Wysłany: 14 Kwi 2009, 19:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 13 Kwi 2009,
Posty: 378
Daffy napisał(a):
(...)Reasumując doradzam i proszę o jak najszybsze skorzystanie z usług serwisu w Anglii.

WTF :?:
Mieszkasz w UK?

[ Dodano: 14 Kwi 2009 18:55 ]
U mnie jest ewidentne stukniecie, zarowno jak skrece w lewo jak i w prawo. Ale u mnie to chyba przeguby polecialy. Dziwne tylko, ze oba... :?

_________________
pozdrawiam
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #240491 Wysłany: 14 Kwi 2009, 20:40; 
 Temat postu:
No i bylem w serwisie. Sprawa załatwiona cos w 1.5 godziny. Wymienione jakies poduszki amortyzatorów i cos tam jeszcze. Robota w ramach gwarancji. Autko dodatkowo wymyte i przesmarowane tylne zawieszenie. W aucie błoga cisza. Brawo dla ASO partner w katowicach. Polecam :)


Góra
  
 
 
 Post #274998 Wysłany: 26 Lip 2009, 22:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Mi coś stuka mozna powiedziec chrobocze podczas skrecania (czuje drgania na kierownicy) na postoju i podczas powolnej jazdy i coś widze ze sie pomału wzmaga pewnie bedzie to przekładnia a mam autko po gwarancji. Miał ktoś juz z was takie objawy i wie ile to kosztuje a moze jest jakaś akcja serwisowa?

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275010 Wysłany: 26 Lip 2009, 22:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Włocławek
Rejestracja: 21 Wrz 2008,
Posty: 739
Pomógł: 53
autofan napisał(a):
Mi coś stuka mozna powiedziec chrobocze podczas skrecania (czuje drgania na kierownicy) na postoju i podczas powolnej jazd

witam,
na 90% są to poduszki amortyzatorów. Kiedyś na pewno była akcja na przekładnie kierowniczą. FAP rozsyłało zaproszenia do serwisów. Musisz podjechać do ASO i sprawdzą po vin czy Twój samochód podlega tej akcji. Same poduszki amortyzatorów kosztują ok 80 zł sztuka.
Do sprawdzenia czy to poduszki są potrzebne dwie osoby. Jedna łapię sprężynę amortyzatora, a druga wykonuje ruchy kierownicą prawo -lewo. Jeśli podczas tego osoba trzymająca sprężynę wyczuje "puknięcia", chrobotanie, to wtedy na 100% jest to poduszka. Koła sprawdzany oddzielnie lewa i prawa strona.

_________________
GP. MY2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275100 Wysłany: 27 Lip 2009, 10:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Dzięki Yacek :) zrobie test w wolnej chwili i pewno sie przyjdzie wybrac do ASO i lepiej zeby były to te łożyska to da sie zyć.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #275302 Wysłany: 28 Lip 2009, 08:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 23 Lut 2007,
Posty: 234
autofan napisał(a):
Dzięki Yacek :) zrobie test w wolnej chwili i pewno sie przyjdzie wybrac do ASO i lepiej zeby były to te łożyska to da sie zyć.


Yacek dobrze prawi :!: :!: :!: Sprawdź bo to prawdopodobnie poduszki

_________________
-Grande Punto Estiva Blue&me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #279896 Wysłany: 02 Wrz 2009, 16:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
Sprawdzałem sprężyny tak jak opisał Yacek i jakoś mocno nie czuc na spręzynach pojezdzi jeszcze to sie pozna, ale dzis nie zgasla mi kontrolka od wspomagania i wyswietlił sie komunikat kontrola układu kierowniczego zajrzyj do instrukcji i nie działało wspomaganie po cofnięciu kluczyka było wszystko ok miał ktoś z was cos podobnego?

[ Dodano: 30 Sie 2009 16:46 ]
Teraz kierownica drga i "jarboli" z układu kierowniczego mocniej i wyłącza się wspomaganie po około 10min jazdy w tygodniu jade do serwisu ciekawe jaka diagnoza mam nadzieje ze drogo nie będzie :/

[ Dodano: 02 Wrz 2009 15:28 ]
No i już wiadomo: zepsute czujniki skrętu i serwis oferuje wymianę całego wspomagania, ale koszt prawie 3 tyś to mi nie pasuje. Czy znacie jakiegoś elektronika co potrafi te czujniki wymienić na pomorzu, bo czytałem w innym poście, że w Rudzie Śl jest taki pan, ale wolałbym jednak bliżej niż na drugim końcu Polski.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315060 Wysłany: 07 Gru 2009, 20:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 19 Lis 2007,
Posty: 142
Pozwolę sobie odnowić wątek, mamy kolejną akcję nawrotową fiata. Tym razem dość sporą. Większe info wraz numerami VIN są tu:
http://www.uokik.gov.pl/pl/ogolne_bezpi ... rt333.html

Czy już ktoś z Was dostał "zaproszenie". Ja niestety kwalifikuję się na wizytę w ASO ale na list nie czekam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #315068 Wysłany: 07 Gru 2009, 21:00; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
http://fiatpunto.com.pl/topic19061-75.html

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 111 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO