You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 04:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #177797 Wysłany: 08 Paź 2008, 15:04; 
 Temat postu: Słabe światła mijania
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 112
Panowie powiedzcie mi, czy warte świeczki jest kupowanie żarówek ksenonowych do Punto II 1.2 2001r.
Słabo świecą mi światła. czytałem że czasem całe lampy trzeba wymienić by polepszyć widoczność w nocy. Co radzicie zmienic kupic??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #177811 Wysłany: 08 Paź 2008, 16:32; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
O ksenonach w Punto to już dużo tematów było natłuczonych z tego co się orientuję. O żarówkach też. Nawet o tym co lepsze (wady zalety jednego i drugiego). Na początek kup dobre żarówki (komplet) blue vision czy night breaker i zobacz jak się będą sprawowały.

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182798 Wysłany: 24 Paź 2008, 12:01; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 24 Paź 2008,
Posty: 4
A ja radze ci tak:
Dobre żarówki są ok ale kosztują coś koło 100zł
Ksenony na Allego kupisz za 160 są to jedne z tańszych ale gwarancja jest na 2 lata.
Zakładając że w kropku żarówki trzeba wymieniać raz na 6 m-cy (optymistyczny scenariusz) bo się często przepalają to naprawdę warto założyć ksenony bo to jest 30 minut roboty a świecą o trzy nieba lepiej i do tego w kropku wyglądają bosko a i jeszcze ponadto jak ktoś widzi te światła w lusterku wstecznym to odrazu zjeżdża bo myśli że jedzie jakieś konkretne auto.
Tak więc przemyśl to dobrze.
POZDRAWIAM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #183107 Wysłany: 25 Paź 2008, 18:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
słabe światła???....ostatnio kupiłem żarówki hella za 12zł/szt. świecą ładnie i daleko ale bez udziwnień :) .polecam

_________________
Fiat 500L 1.4 95KM Pop Star - jest
Fiat Stilo 1.4 95 KM Dynamic - był
Fiat Punto II - był
Fiat Punto I 1.1 SX - był
Fiat Seicento 0.9 - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184374 Wysłany: 29 Paź 2008, 13:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Wrz 2007,
Posty: 1844
Pomógł: 2
Jak kumpel ost zakładał ksenony do swojego auta, gościu który mu to zakładał w warsztacie powiedział że prawidłowość jest taka:

standartowe żarówki ----> marketowe żarówki -----> PhilipsyBV (lub pokrewene) ----> ksenony

można sporo zaoszczędzić, przeskakując z pierwszych do ostatnich odrazu :) wiem coś o tym....

_________________
Było...PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D ARANCIO CALIPSO VR.
Jest... Hyundai i30FL (2010) 1.4 16V CVVT 109KM
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #184577 Wysłany: 29 Paź 2008, 22:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 19 Maj 2007,
Posty: 141
ja także miałem dosyć już tych słabych świateł nie chciało mi się kupować żarówki zainwestowałem w xenony muszę się przyznać ze dopiero teraz widzę drogę tak jak trzeba ;) już jeżdżę od miesiąca ani razu nikt nie zaświecił mi światłami że go oślepiam temperatura barwy 4300 żeby nie wyróżniały się za bardzo polecam każdemu .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #185143 Wysłany: 01 Lis 2008, 10:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WIELKOPOLSKA
Rejestracja: 18 Maj 2008,
Posty: 183
Gennosuke ile ta przyjemność kosztowała :?:

A przy wymianie żarówek na xenony nie powinno się wymienić kloszy :?:

_________________
Image
http://fiatpunto.com.pl/topic8276.html lub http://www.czarnypunciak.cba.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #185271 Wysłany: 01 Lis 2008, 19:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 19 Maj 2007,
Posty: 141
220 zl z przesyłka z allegro, raczej nie powinno się wymieniać te xenony wydzielają mniej ciepła niż moje stare żarówki H7 plus oczywiscie pobor mocy z 55w do 30w :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #187955 Wysłany: 10 Lis 2008, 00:17; 
 Temat postu: Re: Słabe światła mijania
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice/woj. śląskie
Rejestracja: 09 Lis 2008,
Posty: 15
weksla napisał(a):
Słabo świecą mi światła.

Ja też narzekam na te światła w Punto II Widać tyle co nic :x

_________________
Fiat PUNTO II ELX 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188558 Wysłany: 11 Lis 2008, 21:08; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 40
radze ci najprostsza rzecz po sloncem (mi pomoglo) po prostu jedz do diagnosty i niech ci ustawi swiatla! :D tez mi sie wydawalo ze moje kiepski swieca. Diagnosta jak je zobaczyl to sie zlapal za glowe, byly totalnie zle ustawione. Pogrzebal przy nich i teraz jest jasno jak w dzien.
Po drugie, nie montuj zadnych ksenonow ani innego badziewia. Polskie prawo sie zmienilo i ksenony mozna miec tylko seryjnie zamontowane p rzez fabryke. Fabryczne ksenony maja instalacje samo poziomujaca ktora nie oslepia ludzi z naprzeciwka. Badziewie z allegro tego nie ma a wiec nie spelnia norm. Gdy zatrzymaja cie misie pysie z takimi ksenonami to ci wlepia mandat i zabiora dowod rejestracyjny.
Mozna takze dolozyc zwykle halogeny. To bardzo pomaga i jest legalne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188604 Wysłany: 11 Lis 2008, 22:29; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
Dodatkowe halogeny polecam jak najbardziej. Dają radę. Spięte z długimi. Jasno jak w dzień. No a jak ktoś mnie swoimi świetnymi xenonami oślepia to zawsze go oświecę że mi to przeszkadza.

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188612 Wysłany: 11 Lis 2008, 22:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 29 Wrz 2008,
Posty: 202
Pomógł: 4
Abraxus napisał(a):
radze ci najprostsza rzecz po sloncem (mi pomoglo) po prostu jedz do diagnosty i niech ci ustawi swiatla! tez mi sie wydawalo ze moje kiepski swieca. Diagnosta jak je zobaczyl to sie zlapal za glowe, byly totalnie zle ustawione. Pogrzebal przy nich i teraz jest jasno jak w dzien.


Najprawdziwsza prawda. Ja nie miałem żadnych przejść u siebie, ale jeździłem wieloma innymi samochodami i jak pierwszy raz pojechałem moim kropkiem w nocy to pomyślałem, że to najlepsze światła na świecie.

:arrow: Ustawić, wsadzić zwykłe żarówki i jeździć. Nic nie kombinować :mrgreen:

_________________
Moja HoGaTa :D
Jeździć trzeba tak, żeby się nie dać trafić ! ;)
Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188617 Wysłany: 11 Lis 2008, 22:39; 
 Temat postu:
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: janek
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 85KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: CTR / CT
Rejestracja: 19 Sie 2008,
Posty: 3780
Pomógł: 5
Pawian napisał(a):
Abraxus napisał(a):
radze ci najprostsza rzecz po sloncem (mi pomoglo) po prostu jedz do diagnosty i niech ci ustawi swiatla! tez mi sie wydawalo ze moje kiepski swieca. Diagnosta jak je zobaczyl to sie zlapal za glowe, byly totalnie zle ustawione. Pogrzebal przy nich i teraz jest jasno jak w dzien.


Najprawdziwsza prawda. Ja nie miałem żadnych przejść u siebie, ale jeździłem wieloma innymi samochodami i jak pierwszy raz pojechałem moim kropkiem w nocy to pomyślałem, że to najlepsze światła na świecie.

:arrow: Ustawić, wsadzić zwykłe żarówki i jeździć. Nic nie kombinować :mrgreen:

Swoją drogą na początku kariery Punto II w Auto Świecie robili test reflektorów samochodowych. O ile mnie pamięć nie myli fiatowskie światła wypadły bardzo przyzwoicie.

_________________
Wiecha [*2000 +2013]
"Wahadłowiec Буран" (Stilo 1,6 16V MultiWagon) [*2013 +2014]
"Smółka" (Fiat Doblo 1,3) [*2014 - ...]
K-750 - „Moja historia.”
Lada Niva - "Co ja zrobiłem"

Forum jest dla Ciebie a nie Ty dla Forum. Stosuj się do zasad, które na nim panują.
Chcesz mi nawrzucać za usunięty temat? Szkoda Twojego czasu.
Przeznacz go na zapoznanie się z regulaminami obowiązującymi na Forum (które zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #188825 Wysłany: 12 Lis 2008, 15:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice/woj. śląskie
Rejestracja: 09 Lis 2008,
Posty: 15
Abraxus napisał(a):
radze ci najprostsza rzecz po sloncem (mi pomoglo) po prostu jedz do diagnosty i niech ci ustawi swiatla! :D tez mi sie wydawalo ze moje kiepski swieca. Diagnosta jak je zobaczyl to sie zlapal za glowe, byly totalnie zle ustawione. Pogrzebal przy nich i teraz jest jasno jak w dzien.


Panowie, ale ja byłem u diagnosty tydzień temu i przy okazji wymiany opon poprosiłem o ustawienie świateł (śmieszny koszt 15 zł) no ale dalej mi się wydaje, że te światła w Punto II są kiepskie. Widzę obok na drodze w innych samochodach jak świecą, a jak u mnie.
Oczywiście nie chcę żadnych tam ksenonów.
Powiedzicie mi w takim razie i doradźcie, w jaki prosty sposób można zwiększyć jasność?
Czy takie żarówki faktycznie będą lepiej świecić?
http://www.allegro.pl/item476571384_2x_ ... _fvat.html
albo ta:
http://www.allegro.pl/item465127933_zar ... _w_wa.html

Czy to tylko takie naciągane chwyty reklamowe? Doradźcie :)

_________________
Fiat PUNTO II ELX 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #189075 Wysłany: 13 Lis 2008, 12:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 40
15 zl duzo wzial :> moj diagosta zrobil to za 2 zywce. Ale czy ustawial Ci je na specjalnej maszynie ktora do tego sluzy? Czy na jakich lustrach na scianie? bo jak na lustrach to o tylek rozbic. Tez bylem u goscia co tak robil i nic nie ustawil. Dopiero w ASO facet ustawil mi swiatla maszyna i jest super


Góra
 Profil  
 
 
 Post #189080 Wysłany: 13 Lis 2008, 12:43; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
Abraxus napisał(a):
Polskie prawo sie zmienilo i ksenony mozna miec tylko seryjnie zamontowane p rzez fabryke.

bzdura... sa dedykowane zestawy do konkretnych modeli samochodow i mozna zalozyc je nawet po wyjezdzie samochodu z fabryki bez ksenonow .... np, Focus,Golf chociazby ... sa to zestawy helli a to nie jest jakis chinski nieznany producent ....ale ma renome i robi cale gotowe zestawy ... po zakupie takiego mozna udac sie do warsztatu gdzie moga zalozyc takie cos chociazby ....


Abraxus napisał(a):
Ale czy ustawial Ci je na specjalnej maszynie ktora do tego sluzy? Czy na jakich lustrach na scianie? bo jak na lustrach to o tylek rozbic.

pierdoly gadasz .... ja ustawiam sobie sam i jest tak jak byc powinno .... nawet juz po swoim ustawieniu sprawdzalem tym przyrzadem do ustawiania swiatel i bylo tak jak trzeba ....

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #190041 Wysłany: 15 Lis 2008, 18:49; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice/woj. śląskie
Rejestracja: 09 Lis 2008,
Posty: 15
Abraxus napisał(a):
Ale czy ustawial Ci je na specjalnej maszynie ktora do tego sluzy? Czy na jakich lustrach na scianie? bo jak na lustrach to o tylek rozbic.

Tak, na specjalnym mierniku, bo to było na stacji diagnostycznej, w której nawiasem mówiąc jutro będę mieć robiony coroczny przegląd :D

No i po przeglądzie. Wszystko OK, tylko znowu te światło z lewej za nisko jest i nie można go wyżej podnieść. To był jedyny mankament mojego kropka według pana, który mi robił przegląd. Ale mi dowód podpisał :D

A wracając do żarówek Drodzy Puntomaniacy, ponawiam pytanie:
Czy takie żarówki faktycznie będą lepiej świecić?
http://www.allegro.pl/item476571384_2x_ ... _fvat.html
albo ta:
http://www.allegro.pl/item465127933_zar ... _w_wa.html
Czy to tylko takie naciągane chwyty reklamowe?
Damian

_________________
Fiat PUNTO II ELX 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #190051 Wysłany: 15 Lis 2008, 19:00; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
bedzie troche lepiej swiecic ale NIGDY nie bedzie to zadne 50 czy 80 % to by praktycznie tak bylo jakby zarowka jeszcze raz tak samo swiecila a tak nie ma .... swieci lepiej ale nie o tyle .... swieca lepiej ale czy wydawac dosyc duzo na nie warto jest ?? moze kupic dobre zarowki Philips Premium +30% za nieduze pieniadze a tez bardzo dobrze swieca nieco slabiej niz prezentowane powyzej ale stosunek ceny do jakosci daje przewage ....

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #190053 Wysłany: 15 Lis 2008, 19:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WIELKOPOLSKA
Rejestracja: 18 Maj 2008,
Posty: 183
Ja kupiłem światła z ringami i bez ustawiania i z żarówkami które były w zestawie świecą o wiele lepiej niż oryginalne.

_________________
Image
http://fiatpunto.com.pl/topic8276.html lub http://www.czarnypunciak.cba.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #190362 Wysłany: 16 Lis 2008, 11:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Górny śląsk
Rejestracja: 25 Cze 2008,
Posty: 28
Thomas możesz napisac jak po domowemu ustawiasz swiatla, (odleglosci itp) bo po ustawieniu na stacji nie jestem zbytnio zadowolony.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #202548 Wysłany: 28 Gru 2008, 01:02; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice/woj. śląskie
Rejestracja: 09 Lis 2008,
Posty: 15
No i kupiłem te żarówki Philips X-treme + 80 %.
W Norauto komplet 2 szt kosztuje 170 zł! a ja kupiłem na Allegro za 86 zł :D Na 100% oryginalne oczywiście.

Jest zdecydowanie lepiej, ale na pewno nie o 80 % - to jakaś bzdura. Mimo wszystko jestem zadowolony. Żarówki te świecą idealnie na biało. Jest lepszy komfort jazdy zwłaszcza gdy brakuje oświetlenia ulicznego.

_________________
Fiat PUNTO II ELX 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #202715 Wysłany: 28 Gru 2008, 20:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
Ja używam Philips Premium +30%. Koszt 8.50zł/szt za H1 i 14zł za H7. Miałem wcześniej bosch, narva i optima oraz allride. Optima i allride szybko się palą. bosch i narva nie święcą tak jasno jak philips a kosztują więcej.
Mam już pewne doświadczenie z żarówkami to mogę takie polecić używane przez siebie. Raczej wersji +80% nie kupie bo są mało trwałe i przez to nieekonomiczne.

Niestety i ja muszę przyznać punto ma słabe światła mijania, Ale widoczność nie powiem, żeby była zła. Ale za to nie oślepiają kierowców jak np. w nissan micra na L-kach. W ogole to nie wiem czemu większość nowych samochodów ma takie światła, że jak ktoś z tyłu podjedzie na światłach mijania to mam jasno w kabinie...? Jak ktoś podjeżdża z punto II to nic nie oślepia.

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204077 Wysłany: 02 Sty 2009, 19:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa - Gocław
Rejestracja: 26 Gru 2007,
Posty: 444
jeśli chodzi o żarówki, to w pierwszej lidze są Philipsy X-Treme powery, Osramy Nightbreakery, Philipsy GT150. Zaraz za nimi jest Tungsram +60%. Zaletą Tungsramów jest to, że świecą prawie tyle samo co żarówki typu standard. X-treme Powery i Nghtbreakery działają 1/3-1/2 krócej. Ale na tych najlepszych efekt jest REWELACYJNY: światło bielutkie, mocne i 20-30% dalej świeci. Te "+90%" w przypadku Philipsa naprawde nie jest wogóle przesadzone

_________________
MKII 1.2 8v SX 2001r + LPG
Image
"Wolę pchać swoje Punto niż jeździć Volkswagenem"


Góra
 Profil  
 
 
 Post #204647 Wysłany: 04 Sty 2009, 11:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Poland
Rejestracja: 19 Mar 2007,
Posty: 1125
Pomógł: 7
jadak napisał(a):
jeśli chodzi o żarówki, to w pierwszej lidze są Philipsy X-Treme powery, Osramy Nightbreakery, Philipsy GT150. Zaraz za nimi jest Tungsram +60%. Zaletą Tungsramów jest to, że świecą prawie tyle samo co żarówki typu standard. X-treme Powery i Nghtbreakery działają 1/3-1/2 krócej. Ale na tych najlepszych efekt jest REWELACYJNY: światło bielutkie, mocne i 20-30% dalej świeci. Te "+90%" w przypadku Philipsa naprawde nie jest wogóle przesadzone


http://www.allegro.pl/item517614111_phi ... aniej.html

Niezły interes z tymi, żarówkami H7 , 1 spalona żarówka na 2-3miesiące za 40zł ( bo w/g tego co wyczytałem na forum to trwałość mają nie najlepszą ). To może wyjść przy intensywnej eksploatacji samochodu około 250zł/rocznie za same żarówki i to tylko na jedną stroną. Dla porównania żarówka standardowa H1 / H7 świeci ~ 400 - 500h ( z praktyki ) i starczy na ok 25-30kkm jazdy. Ostatni raz żarówkę wymieniałem ~rok temu i była to H7, wymieniłem też przy okazji głowiczkę i od tej pory ganiam na tej samej żarówce.
Częsta wymiana sprawia, że samochód jest uciążliwy dla środowiska - wykonanie opakowania, żarówki, jej transport, odpady - bo kto oddaje żarówki do recyklingu - wyrzucamy do kosza na śmieci...

_________________
Dzień bez chmury jest ponury.
Odpalanie na mrozie Punto 1.9D http://www.youtube.com/watch?v=-GX4nKQIMGY

___


Góra
 Profil  
 
 
 Post #236568 Wysłany: 05 Kwi 2009, 17:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ołpiny/Tarnów/Jasło
Rejestracja: 26 Paź 2008,
Posty: 14
koledzy tak czytam i mam pyatnie bo nie moge nigdzie nic znalesc o myciu lamp znaczy w srodku. czy wogóle mozna?? i jak z soczewkami??

_________________
Fiat Punto II, 1,2 8v, 2001r, 3d, czarny jak noc:D:D:Di szybki jak światło:D:D:D


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO