You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 17:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #180282 Wysłany: 16 Paź 2008, 17:13; 
 Temat postu: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WIELKOPOLSKA
Rejestracja: 18 Maj 2008,
Posty: 183
Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM rocznik 2002

Przed czyszczeniem auto przy ruszaniu i po zmianie biegów szarpało, a po naciśnięciu gazu silnikowi obroty wzrastały z opóźnieniem. Po regulacji LPG, gazownicy powiedzieli mi, że prawdopodobnie trzeba przeczyścić przepustnicę . Dzisiaj znalazłem czas i postanowiłem wziąć się do roboty.

Potrzebne rzeczy:

Image

- klucz nasadowy 10 i 8
- śrubokręt "krzyżak" lub "płaski"
- WD 40
- rozcieńczalnik ekstrakcyjny
- czyste szmatki lub ręczniki papierowe
- pędzelek
- czas (na spokojnie 1 - 2 godziny)


1.Ściągamy rurę doprowadzającą i odprowadzającą powietrze z filtra powietrza

Image

2.Odkręcamy trzy śruby kluczem nasadowym 10 i zdejmujemy filtr powietrza.

Image Przepustnica znajduje się w tym miejscu: Image

3.Wyciągamy wtyczki. W tym celu czerwoną część wtyczki podnosimy do góry, a wtyczka powinna sama "wyjść" z gniazda. Po odłączeniu wtyczek odkręcamy śrubę "trzymającą" masę za pomocą klucza nasadowego 10.

Image

4.Luzujemy opaskę na rurze przy przepustnicy za pomocą śrubki (śrubokręt "krzyżakowy", albo "płaski"). Po poluzowaniu opaski zdejmujemy rurę z przepustnicy i odchylamy ją tak, aby mieć miejsce z prawej strony przepustnicy.

Image

5.Z prawej strony odkręcamy śruby trzymające przepustnicę za pomocą klucza nasadowego 8.
UWAGA!!!Trzy śruby trzymają przepustnicę i blachę z płytką z gniazdami, a jedna trzyma tylko przepustnicę. Tak więc proponuję odkręcić na początku te trzy śruby, odłożyć blachę z płytką, a na końcu odkręcić śrubę trzymajacą tylko przepustnicę.
Trzeba jeszcze wyciągnąć wtyczkę pokazaną na zdjęciu poniżej poprzez ściśnięcie jej z dwóch stron (przed odkręceniem przepustnicy lub po).


Image

6.Po odkręceniu przepustnicy wlot kolektora zakrywamy czystą szmatką, żeby nic nie wpadło.

Image

Odkręconą przepustnice wyciągamy i czyścimy.
Ja przepustnicę czyściłem rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnym i pędzelkiem, ale można np. tak jak to robił Adas w 8V - benzyną i pędzelkiem. Po umyciu wytarłem do sucha ręcznikiem papierowym (trzeba zwrócić uwagę na to, aby kawałek mokrego ręcznika nie został w przepustnicy). Spryskałem wewnątrz WD-40, poczekałem chwilę, po czym znowu umyłem rozcieńczalnikiem i pędzelkiem, wytarłem do sucha i znowu WD-40. Jednak teraz chwilę poczekałem i wytarłem nadmiar WD.

Po tych czynnościach montujemy w odwrotnej kolejności.


Przepustnica przed i po czyszczeniu:

Image Image

Teraz kropas nie szarpie, reaguje odrazu po naciśnięciu pedału gazu, a obroty pomału spadają.

Miłej pracy!!!

Opracował: Adik_88

Poradnik o czyszczeniu przepustnicy w Punto mk2 1.2 8V 60KM - autor Adas

_________________
Image
http://fiatpunto.com.pl/topic8276.html lub http://www.czarnypunciak.cba.pl


Góra
 Profil  
 

 
 Post #181389 Wysłany: 19 Paź 2008, 19:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
O :mrgreen:

Roboty dużo nie ma, a cieszy :).

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #181402 Wysłany: 19 Paź 2008, 20:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: 500L
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Warmia
Rejestracja: 25 Lip 2008,
Posty: 324
super manual..w końcu będę mógł w swoim zadziałać :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #182856 Wysłany: 24 Paź 2008, 18:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: WIELKOPOLSKA
Rejestracja: 18 Maj 2008,
Posty: 183
Adas napisał(a):
Roboty dużo nie ma, a cieszy Smile.


i to jeszcze jak :mrgreen:

_________________
Image
http://fiatpunto.com.pl/topic8276.html lub http://www.czarnypunciak.cba.pl


Góra
 Profil  
 
 
 Post #224310 Wysłany: 02 Mar 2009, 14:04; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 24 Lis 2008,
Posty: 23
Zabrałem się dzisiaj do czyszczenia przepustnicy i przez przypadek zauważyłem, że mam popękany trójnik idący od grubej rury. Po ściągnięciu go otwór jest zasyfiony smarem. Czy to też powinno się czyścić czy to takie ma być nasmarowane? Dokładnie o który otwór mi chodzi zaznaczyłem na obrazku zapożyczonym od Adika:

Image

Nowy trójnik 39 zł w ASO.

_________________
Fiat Punto II SX 16v 2001

http://fiatpunto.com.pl/topic12097.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #327345 Wysłany: 19 Sty 2010, 00:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 11 Sty 2010,
Posty: 6
Też mam problemy z zanieczyszczoną przepustnicą w silniku 16V rok 2002. Kilka razy byłem w ASO z tego powodu, za czyszczenie dałem ok. 150 zł. Kwota niemała, gdy wg ASO należy podłączyć komputer (98 zł). Zapytałem ASO po co podłączać komputer. Odpowiedziano mi, że należy skasować pamięć położenia przepustnicy. I dodano na koniec, że jeśli by tego nie zrobili, to wolne obroty mogły by być na poziomie 2000 obr/min. W związku z tym zasugerowano mi, że nie mogę samodzielnie wyczyścić przepustnicę. Zastanawiam się na ile w tym prawdy, a ile fikcji. Tak czy inaczej po przejechaniu ok. 500km przepustnica po czyszczeniu ponownie zaczyna szwankować (silnik reaguje na pedał gazu z coraz większym opóźnieniem i zaczyna miewać problemy z wolnymi obrotami – czasami schodzi do poziomu 600 obr/min na 1-2 sekundy, dławi się gdy gwałtownie wcisnę pedał przyspieszenia przy obrotach 1500 obr/min jadąc na drugim biegu).

Wczoraj zobaczyłem, że na forum jest piękny manual jak przeczyścić przepustnice w kropkach II. Korzystając ze zdjęć Adik_88 (16V) i Adas (8V) zacząłem się zastanawiać nad różnicami dwóch wersji przepustnic. W wersji 16V jakoś nie widzę kanału biegu jałowego. Czy może ktoś wie, co jest grane. W przyszłości zamierzam przeczyścić przepustnice, gdyż dławienie po dodaniu gazu jest coraz bardziej denerwujące.

Pytanie do tych, którzy czyścili: Po ilu przejechanych kilometrach niekorzystna przypadłość wraca?

Porównanie obu przepustnic wersji 16V i 8V.
Image

Pozdr.
Andrzej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #327350 Wysłany: 19 Sty 2010, 01:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
andrzejkaczor napisał(a):
czasami schodzi do poziomu 600 obr/min

ma być ok. 700 +- 50 (w instrukcji pisze) przyjrzyj sie dokładnie u mnie też niby stoi na ok 600 a na kompie wahało sie ok. 700
z softem to chyba prawda chyba że mnie też zrobili w konia i wgrali toto dla wyduszenia kasy, aha nie robiłem w ASO tylko u "polecanego" elektromechanika.
co do duszenia przy przyśpieszaniu to rzeczywiście coś nie tak.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #327385 Wysłany: 19 Sty 2010, 11:20; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 01 Wrz 2008,
Posty: 8
Kolego Andrzeju, ja w swoim Punto II 1.2 8V zanim go sprzedałem to przejechałem ponad 260 000km i w tym czasie czyściłem przepustnicę tylko raz przez demontaż. /nie pamiętam już przy jakim przebiegu ale coś ponad 100 000km/ Natomiast po demontażu to przy każdej zmianie wkładu filtra powietrza ściągałem obudowę filtra tj. co ok. 10 000km i przecierałem ja szmatką nawilżoną w benzynie tak profilaktycznie.
PS. Dużo mechaników z ASO /byłem z tym problemem w 4/ i nie tylko uważa, że za falujące obroty biegu jałowego odpowiedzialna jest przepustnica - co bardzo często jest błędne. W moim przypadku o którym pisałem już gdzieś na forum mechanicy chcieli mi wymienić przepustnicę za ok 2000zł i to po moim czyszczeniu o którym nic nie wspominałem a po zadaniu im pytania o czyszczenie w/w elementu stwierdzili, że jest to nie wykonalne a jakiekolwiek samowolne próby spowodują jej uszkodzenie :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2: Chcieli mnie naciągnąć.
Męczyłem się z tym problem jeszcze jakieś 1,5 miesiąca zanim doszedłem, że powodem wahań obrotów silnika w moim przypadku była "zmiana rezystancji przewodów" od czujnika /komputer odczytywał nieprawidłowo dane z czujnika/ mimo iż czujnik był sprawny - lekarstwem okazała się taśma izolacyjna za 3zł którą nawinąłem na izolację przewodów. Każdy przewód zaizolowałem oddzielnie.
/Każda izolacja na przewodach się starzeje i zbiegiem czasu traci swe właściwości izolujące, staje się twarda i krucha a ciągłe nagrzewanie się i stygnięcie skraca jej "żywotność" zmienia parametry/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #366999 Wysłany: 21 Maj 2010, 17:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Osiek/Oświęcim
Rejestracja: 17 Wrz 2009,
Posty: 147
T w końcu po tym zabiegu konieczna jest wizyta w ASO w celu podłączenia do komputera? Bo nie wiem czy się zabierać za czyszczenie.

_________________
PII 1.2 16v 3D ELX 2001r.

http://fiatpunto.com.pl/topic18394.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367039 Wysłany: 21 Maj 2010, 19:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
ja coprawda nie w aso, tylko w warsztacie elktro., ale przy czyszczeniu przepustnicy niby wgrywali to nowe oprogramowanie. Ale inni czyści bez tego i jakoś działało także sam niewiem..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367067 Wysłany: 21 Maj 2010, 21:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Osiek/Oświęcim
Rejestracja: 17 Wrz 2009,
Posty: 147
Wyczyściłem i wszystko ok :)

_________________
PII 1.2 16v 3D ELX 2001r.

http://fiatpunto.com.pl/topic18394.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #374469 Wysłany: 16 Cze 2010, 09:15; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 20 Kwi 2010,
Posty: 15
Do czyszczenia przepustnicy użyłem nici dentystycznej w zakamarkach gdzie pędzel już nie doszedł. Polecam.

_________________
http://wlasne.info


Góra
 Profil  
 
 
 Post #404309 Wysłany: 16 Paź 2010, 20:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 07 Paź 2010,
Posty: 919
Bardzo fajnie opisane i szczegolowo, wlasnie czegos takiego szukalem, w week zabieram sie do roboty :) po wszystkim dam znac jak to wyszlo i wyglada...

[ Dodano: 16 Paź 2010 20:12 ]
Przepustnica czysciutka, az lsni :)
Co prawda zaskoczeniem byly srobki, ktorymi byla przykkrecona, ale dobrze ze blisko byl mechanik, uzyczywszy odpowiedniego klucza :)

_________________
Pozdrawiam

http://www.polskajazda.pl/Samochody/Fiat/Punto/112157

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #633569 Wysłany: 27 Gru 2012, 21:15; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
A więc od rana przystąpiłem do operacji czyszczenia przepustnicy korzystając z tego manuala Serdecznie dziękuję autorowi! Jedyne czym uzupełniłbym ten manual to nie było informacji by zaopatrzyć się w nowe obejmy bo wszystkie rury były umocowane u mnie jednorazówkami.

Jedyne czego się bałem i co uświadomił mi jeden z kolegów że odłączenie przepustnicy od instalacji elektrycznej może spowodować rozkalibrowanie się położenia zerowego tej przepustnicy a nie posiadam kabla by potem to ustawiać więc korzystając z rady jeszcze innej przeprowadziłem czyszczenie na podłączonym kablu i dało radę. Po zrobieniu obroty są stabilne i mam wrażenie że auto szybciej reaguje na pedał gazu.

Po wyjęciu przepustnicy wyglądała ona tak:
Image
Z drugiej strony:
Image

Inna rzecz która mnie bardzo zaskoczyła to ilość dziwnej żółtej mazi która wypełniała prawie całe wnętrze gumowej rurki tej na zdjęciu która była już wcześniej pęknięta i sklejona taśmą izolacyjną:
Image
Widział ktoś kiedyś coś takiego?:) Co to jest to żółte?

Martwi mnie to że ta żółta maź dostawała się też tym cieńszym wężykiem oznaczonym strzałką do tego plastikowego czegoś do czego zresztą z boku przykręcana jest przepustnica ale nie rozbierałem już tego. Czy to jest coś nienormalnego?
Wężyk i grubszą rurę wyczyściłem i dziwię się tylko jak to działało skoro wężyk był zatkany tym żółtym czymś?

Czy ktoś ma może taki kawałek rurki? Moja jest pęknięta i na razie skleiłem to taśmą. Ewentualnie jak to szukać na allegro?
Image

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #633595 Wysłany: 27 Gru 2012, 22:43; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
szamot666 ta rurka z majonezem dekoracyjnym winiary to odpowietrzenie skrzyni korbowej tzw odma.

Odpowietrzenie skrzyni korbowej popularnie nazywane odmą pełni bardzo ważną rolę w silniku. Uszkodzenie tego elementu może spowodować awarię jednostki napędowej.



W skrzyni korbowej, czyli kadłubie silnika, pod tłokami powstaje nadciśnienie w wyniku przedostawania się powietrza lub gazów spalinowych z komory spalania. Do prawidłowej pracy silnika potrzebne jest odpowietrzenie, które kieruje nagromadzone gazy z powrotem do cylindrów. Niedrożność odpowietrzenia pojawia się w odstojniku i usterka ta najczęściej Fot. Ryszard Polit występuje w wyeksploatowanych silnikach z powodu dużej ilości gazów przedmuchowych. Na gromadzenie się osadów wpływ ma także częstotliwość wymiany oleju i jego jakość. Im lepszy tym parowanie oleju mniejsze, a więc i ilość oparów mniejsza.


O zatkaniu odmy świadczy także wypchnięty bagnet do sprawdzania poziomu oleju.



Sprawdzanie stanu odpowietrzenia skrzyni korbowej jest niestety przez wielu mechaników pomijane i bagatelizowane. Dopiero gdy dochodzi do usterki sprawdzają ten element i to nie od razu. Diagnoza odmy nie zajmuje dużo czasu, a wykrycie niedomagania przed całkowitym zatkaniem pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych kosztów.



Kłopoty z drożnością odpowietrzenia mogą pojawić się także w nowych silnikach i dają znać o sobie przeważnie podczas zimy. Powodem jest gromadząca się wilgoć, która miesza się z olejem i osadza w odpowietrzeniu. Wówczas nawet niewielki mróz może całkowicie zatkać przepływ. Zjawisko to pojawia się najczęściej podczas jazdy na krótkich odcinkach i przy niedogrzanych silnikach. Aby uniknąć zamarzania, należy wykonywać co jakiś czas dłuższą jazdę. Silnik osiągnie wówczas odpowiednią temperaturę i nagromadzone osady odparują.



Niektórzy kierowcy, aby pozbyć się problemu zatykania odmy, gazy ze skrzyni korbowej kierują bezpośrednio do atmosfery i niestety powodują dodatkowe zanieczyszczenie środowiska. Jest to również działanie niezgodne z prawem i kierowcy z tak przerobionym silnikiem narażają się na mandat oraz negatywny wynik badania technicznego.

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #633661 Wysłany: 28 Gru 2012, 00:56; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
639, zatem rozumiem że powinienem usunąć cały ten majonez co juz zrobiłem oraz wyczyścić odmę? Czy jeszcze powinienem coś zrobić dodatkowo lub na coś zwrócić uwagę? Czy po wyczyszczeniu tego i dalszej prawidłowej eksploatacji auta jest szansa że to się już nie pojawi?

Pierwszym właścicielem tego auta była osoba niepełnosprawna co staje się logicznie możliwe że uzywała często auto na krótkich trasach bowiem nie była wstanie nigdzie dojść samodzielnie i możliwe że od tamtego czasu nikt tego nie czyścił. Ja osobiście zawsze jeździłem co najmniej tak by auto nagrzało się do optymalnej temperatury a na bliskie odległości chodzę pieszo:) olej wymieniam co rok zawsze na jakiś dobry.

Tak zwyczajnie boję się czy oby z silnikiem nie dzieje się nic złego...

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #633739 Wysłany: 28 Gru 2012, 16:47; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
nie bój żaby:) jak sie jeszcze pojawi to tak w okolicach wielkanocy i bedzie w sam raz na sałatke :)
a tak powaznie to ja latam tylko na trasach i tez mam troche tego majonezu. auto kupilem w salonie wiec znam jego przeszlosc. wyczysc i smigaj dalej i nie wkrecaj sobie bo to tylko auto:)

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #649912 Wysłany: 06 Mar 2013, 13:05; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 16 Kwi 2012,
Posty: 3
witam serdecznie odma jest tylko w oryginale zamiennika nie ma ja w motoryzacyjnym w zeszłym tygodniu zapłaciłem 65zł a przed chwilą znalazłem na necie tańszą nr.katal. IM18122 a tu link.http://www.aldar-czesci.pl/product-pl-6 ... 2-16V.html za 28,17zł +koszt wysyłki

[ Dodano: 06 Mar 2013 13:02 ]

myślę że choć trochę pomogłem

[ Dodano: 06 Mar 2013 13:05 ]

a tu link na allegro;http://allegro.pl/rura-odma-silnika-fiat-punto-bravo-1-2-wloska-ksf-i3079658684.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654339 Wysłany: 26 Mar 2013, 11:36; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
demotomi, dzięki za odpowiedź ale już jakiś czas temu kupiłem w ASO Fiata za 28 zł :)

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654342 Wysłany: 26 Mar 2013, 11:55; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3619
Pomógł: 31
A ja jeszcze uzupełnię jedną rzecz. Czasami po czyszczeniu przepustnicy wymagane jest wykonanie adaptacji przepustnicy. W silnikach 1,2 16V przeprowadza się to bardzo szybko i bezboleśnie, nie trzeba nawet uruchamiać silnika i nie jest potrzebny komputer. Wystarczy włączyć zapłon i nic nie robić przez około minutę, po około 30 sekundach przepustnica wykona zamknięcie i ustawi się położenie zerowe, co jest równoznaczne z adaptacją. Po około 1 minucie trzeba wyłączyć zapłon na około 30s i to wszystko.

Tutaj filmik jak to zrobić: https://www.youtube.com/watch?v=2q7pFEe1JE4

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654406 Wysłany: 26 Mar 2013, 14:57; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Ja z kolei byłem przekonany że trzeba mieć kabel którego wtedy nie miałem więc robiłem to na podłączonym kablu i poszło nie najgorzej:)

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654412 Wysłany: 26 Mar 2013, 15:25; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3619
Pomógł: 31
Bo nikt nigdy o tym nie pisał jak to zrobić, były tylko domysły, że trzeba silnik włączyć i czekać aż się rozgrzeje itp. Komp jest potrzebny przy 1,2 8V, zerujesz parametry adaptacyjne i gaz do dechy na ciepłym silniku, żeby komp zaprogramował położenie przepustnicy. W 1,2 16V jest prościej bo przepustnica jest sterowana elektronicznie, więc komp tylko musi sam sobie sprawdzić jedno położenie i już jest ok. I co ciekawe potrzebne jest tylko położenie całkowicie zamkniętej przepustnicy.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654447 Wysłany: 26 Mar 2013, 17:35; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 15 Lut 2008,
Posty: 1029
Pomógł: 11
zapytam kolokwialnie :D co się stanie jak się nie zrobi adaptacji ?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654450 Wysłany: 26 Mar 2013, 17:41; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3619
Pomógł: 31
Nic, adaptację to w zasadzie się robi jak falują obroty, albo są za wysokie na biegu jałowym.Może się tak zdarzyć jak była mocno zasyfiona przepustnica.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #654491 Wysłany: 26 Mar 2013, 19:44; 
 Temat postu: Re: Czyszczenie Przepustnicy Punto II 1.2 16V 80KM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 16 Lis 2011,
Posty: 1095
Pomógł: 31
Bytuś, z tego co czytałem gdzieś może się okazac że będziesz miał za wysokie lub za niskie obroty jałowe silnika.

_marcin00_, a czy nie wcyhodzi na to że w 16V auto robi sobie ta adaptację przepustnicy przy każdym uruchomieniu stacyjki i odczekaniu? Czy tą procedurę sie jakoś zapoczątkowywuje czy komputer rozpoznaje że przepustnica była odłączana i uruchamia adaptację?

_________________
szamot666

Była: kropka -> http://fiatpunto.com.pl/topic32828.html
Jest: Ford Focus MK2 FL 2010 1.6 100HP.


Ostatnio edytowany przez szamot666, 26 Mar 2013, 20:33, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO