You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #180488 Wysłany: 17 Paź 2008, 00:33; 
 Temat postu: Centralny zamek i alarm
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2008,
Posty: 12
Witam.
Samochód Active 1,2 8V 2004, "cieżarowy". Mam problem z centralnym zamkiem. Objaw jest taki że gdy zamykam go z pilota (alarm seo concerto dwuprzyciskowy) centralny zamyka się po czym otwiera z powrotem.Podobnie dzieje się gdy zamykam kluczem. Dzieje si to nieregularnie i z różną częstotliwością, dzień jest ok, po czym przez kilka dni znów nie działa jak powinien.. Czujnik zamknięcia maski jest sprawny, sygnalizacja domknięcia drzwi działa prawidłowo.
Chcąc zdiagnozować problem rozłączyłem z alarmu dwa przewody które są na osobnej wtyczce i sterują otwarciem drzwi. Efekt jest taki że centralny oczywiście teraz już tylko z kluczyka działa prawie dobrze tzn po zamknięciu otwiera od razu tylko raz na jakieś 20 zamknięć przy czym ponowna próba jest zawsze skuteczna i zamyka auto.
Ciekawe jest to że w obu wypadkach przy rozłączonym i przy połączonym sterowaniu z alarmu centralnego zamka objaw automatycznego otwierania przy zamykaniu drzwi występuje z różną częstotliwością. prawie zawsze gdy systemy są połączone i rzadko gdy są rozłączone. Zauważyłem też żę czasami (moze z cztery piec razy w przeciągu kilku miesięcy centralny w czasie jazdy czy na postoju gdy był otwarty wydawał jakies dzwieki i siłowniki cicho stukały jakby "drżały" w drzwiach . Czy ktoś zna przyczynę problemu?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #180493 Wysłany: 17 Paź 2008, 01:35; 
 Temat postu:
Na początek w ramach możliwości podmień centralkę od kolegi (taka żółta kostka-przekaźnik). Jeśli problem nie ustąpi to rozbierz drzwi, sprawdź okablowanie, wymontuj zamki i sprawdź siłowniki. Jeśli zamki drżały to przyczyną może być zwarcie lub uszkodzenie centralki/siłownika.


Góra
  
 
 
 Post #180739 Wysłany: 17 Paź 2008, 20:28; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2008,
Posty: 12
A gdzie ten przekaźnik sie znajduje, nie widze nic żółtego pod klapką z bezpiecznikami przy lewym kolanie a w schowku też nie ma - albo nie widzę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #180813 Wysłany: 18 Paź 2008, 00:19; 
 Temat postu:
To już Ci musi powiedzieć użytkownik tego auta. Ja nie mam PII i nie mam obecnie możliwości sprawdzenia.


Góra
  
 
 
 Post #181527 Wysłany: 22 Paź 2008, 13:30; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 08 Paź 2008,
Posty: 12
No to może ktoś podpowie który przekaźnik jest od centralnego zamka?

[ Dodano: 22 Paź 2008 13:30 ]
Wyjąłem wszystkie przekaźniki z skrzynki przy kierownicy, centralny działa nadal.....wiec gdzie go szukać ? w głównej skrzynce bezpiecznikowej?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #202788 Wysłany: 28 Gru 2008, 23:39; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 11 Sie 2008,
Posty: 136
Mam takie pytanie czy da się wkładkę zamka zmienić ze strony kierowcy na pasażera i odwrotnie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #447315 Wysłany: 01 Mar 2011, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: łodzkie
Rejestracja: 29 Mar 2009,
Posty: 28
Witam

Mam problem z centralnym zamkiem w punto 2 1.2 SX 2000r. Centralny zamek zamykany z pilota zamyka (ściąga wszystkie grzybki w dół) i zaraz otwiera. Kiedy wyciągnę bezpiecznik nr 39 od odbiornika radiowego albo odłączę poprzez wyciągnięcie wtyczki z lampki oświetlenia wnętrza centralny zamek trzyma, pobór prądu wówczas jest na poziomie 0,08 A, przy podłączonej lampce ( wtyczce ) pobór prądu to 0,45 A. Metalowe ścieżki w lampce nie są pozwierane. Radio jest 100% sprawne. Kluczyk w tym zamku (od kierowcy) nie daje się przekręcić tzn. raz na parę prób daje się przekręcić ( nie jest zamarznięty) Czy miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO